Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Между другото, тая Карлеуша изобщо не е известна у нас, но това не я спира да мисли за концерти. Къде са нашите "звезди" с техните изяви в чужбина? Защо Галош не направи концерт в Сърбия?

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 4,8k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Имам един въпрос относно наградите: сега тръгнах за всички композитори, текстописци и режисьори да извадя по-отличилите се неща, създадени от тях през годината. Направи ми впечатление, че 90% от текстовете на Анастасия Мавродиева и Росен Димитров са ги написали заедно. Какво да правя с тази категория - малко е безсмислено да са номинирани отделно, тъй като няма как да знаем колко принос имат към тези текстове. Евентуално може да съдим по индивидуалните им текстове като tiebreaker (макар и да са супер малко на фона на другите), а съвместните да се отнасят и за двамата. Може пък и да бъдат номинирани заедно като тандем. Какво мислите вие?

Имаме по-важни въпроси, които да решаваме :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Искат външно да прилича на фенски канал, защото така не могат да ги съдят. Качили са много песни върху които нямат права като тези на Токича например.

 

Той Токича има правата и на песните от сборния албум, който издаде, обаче една от изпълнителките ми свали клипа и без да го съгласува с него, въпреки че няма грам права.. Сега ми стои нарушение :gun_bandana:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос относно наградите: сега тръгнах за всички композитори, текстописци и режисьори да извадя по-отличилите се неща, създадени от тях през годината. Направи ми впечатление, че 90% от текстовете на Анастасия Мавродиева и Росен Димитров са ги написали заедно. Какво да правя с тази категория - малко е безсмислено да са номинирани отделно, тъй като няма как да знаем колко принос имат към тези текстове. Евентуално може да съдим по индивидуалните им текстове като tiebreaker (макар и да са супер малко на фона на другите), а съвместните да се отнасят и за двамата. Може пък и да бъдат номинирани заедно като тандем. Какво мислите вие?

Според мен не е лошо да са номинирани заедно. Иначе няма смисъл.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Между другото, тая Карлеуша изобщо не е известна у нас, но това не я спира да мисли за концерти. Къде са нашите "звезди" с техните изяви в чужбина? Защо Галош не направи концерт в Сърбия?

 

Е те 100 пайнерки един стадион и една зала не могат да напълнят в България, ти за чужбина говориш. :1000 (29):

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос относно наградите: сега тръгнах за всички композитори, текстописци и режисьори да извадя по-отличилите се неща, създадени от тях през годината. Направи ми впечатление, че 90% от текстовете на Анастасия Мавродиева и Росен Димитров са ги написали заедно. Какво да правя с тази категория - малко е безсмислено да са номинирани отделно, тъй като няма как да знаем колко принос имат към тези текстове. Евентуално може да съдим по индивидуалните им текстове като tiebreaker (макар и да са супер малко на фона на другите), а съвместните да се отнасят и за двамата. Може пък и да бъдат номинирани заедно като тандем. Какво мислите вие?

 

 

Не че ме вълнуват някакви номинации и награди, но понеже съм запознат с някои неща, не можех да подмина ей така тоя въпрос. Недейте да унижавате творците - те изпълнителите достатъчно го правят. Естествено, че за пред медии ще говорят за "екип","тандем","колаборации" и т.н. лицемерни етикети, но всъщност няма такова нещо...Да не мислите, че Росен и Анастасия са седнали двамата един до друг на една маса и са мислили текстове? Писането на текст е нещо много лично и дори интимно, всеки творец се надява, че задачата е възложена само и единствено на него, и той ще си прибере хонорара за това, но уви -нещата не са толкова прости...Даде изпълнителя задачата примерно на Анастасия, ама после само й връща текста с разни критики и забележки :"Тука смени тая дума, тука не се запява лесно, това няма да го разберат хората..." и след 3-4 връщания, творецът така и не може да им намери цаката и да ги задоволи, и те хоп - дават задачата на някой друг, в случая Росен. И той "дообработва" написаното от Анастасия...Като накрая на никой няма свестен хонорар, щото са "дообработвали" и заслугата не е само тяхна, и получават мижави пари. Ама за да няма сърдити - пишат имената и на двамата като автори, а може единият да е написал 5 думи, а другия 90% от текста...Както е валидно и обратното : писал, писал Росен.. и накрая"Еми Роска, много готини фразички, харесва ми тук таме това онова, ама нещо сякаш ми липсва" и хайдеее да изцедим творчески и Анастасийка....И има и трети вариант: възлагат задачата по едно и също време и на двамата, всеки си пише по отделно, и накрая изпълнителят си сглобява и от двата текста, каквото му е харесало...Да не говорим в случаи на некоректност - когато вземат от някой творец само 5-6 думи, но все пак ключови и накрая обявят за автор някой друг, а на първия дори не са му платили, щото видиш ли няма цял текст и сега там няколко си думи, айде, не се брои за кражба....Въобще не им е лесно на авторите. Така че според мен пишете ги отделно, пък всеки да гласува, на каквато си база иска...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много обичате да изопачавате думите на хората. :1000 (29):

Много ясно, че ще сподели и благодари, че са я подкрепили хората. Едно е да кажеш, че не се влияеш от класациите за музиката, която искаш да правиш, а съвсем друго са интерпретации като твоите. А ако Галена не беше на това мнение, щяхме да слушаме Шушана 20-ти вариант или на друга кръчмарска песен.

"Аз не участвам в класации...Кой ти брои класациите". :1000 (19): Много ясно , че ще благодари на хората,че са я подкрепили,но защо трябва да се изказва така?

42:12 е пълен потрес обаче :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Аз не участвам в класации...Кой ти брои класациите". :1000 (19): Много ясно , че ще благодари на хората,че са я подкрепили,но защо трябва да се изказва така?

42:12 е пълен потрес обаче :1000 (29):

 

Абе на тая са и рисували коса над ушите за концерта 1000%20(10).gif :roll1:

 

105656442e389ff6.png

 

Вижте каква е плешлива иначе над ушите

 

galena-kolelo-2.jpg

 

7200c243f40.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кака Кела: - Райна има шанс да направи 200К за първото денонощие.

 

Мохамед: - Кели, спри да пиеш газ!

Е, все пак ще е най-силната й премиера :3fdb8960598fa63e:

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Аз не участвам в класации...Кой ти брои класациите". :1000 (19): Много ясно , че ще благодари на хората,че са я подкрепили,но защо трябва да се изказва така?

42:12 е пълен потрес обаче :1000 (29):

КАЗАХ ВИ ! ГАЛЕНА Е НА ДРУГО НИВО.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Азо защо се задържа толкова малко време в Пайнер?

Никога не е бил в Пайнер, след Sunny не е имал продуцент. Diapason и в конкретния случай Payner са му били издатели и мениджъри, но не и продуценти. Това, че пише Planeta Payner/Diapason Records някъде, е защото освен авторските права, има и такива за излъчване - в конкретния случай ги дава на дадена телевизия, за да го излъчва. И Живко Добрев има два клипа с плочка Planeta TV, вместо Payner в канала на Planeta.

Затова докато си пускаше песните по Fen и можеше да го поръчваш от Ara Music (преди още да се разделят на Ara-Diapason) , се въртяха и клиповете му с Малина по Планета. Човека си прави и пуска продукцията където реши, а вече за поръчване на участие, те си взимат някакъв процент като "мениджъри" на участието, ако минава през тях. Който му има номера може да го поръчва и без да минава през някоя фирма, след "Мотел" , който не е и в канала на Diapason явно сам си е и мениджър. А си остава излъчването на ротация по Fen. И така.

 

В момента на тоя принцип е и Андреа, затова може и да видиш клиповете и по Fen, и по Hit Mix. По DSTV пък въртят някои от песните и с Кости, където правата са на Кости, дадени за излъчване там.

Тези от Пайнер тя си ги откупи, което явно и струваше не малко и това попречи и на по-честото пускане на нова продукция.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе на тая са и рисували коса над ушите за концерта 1000%20(10).gif :roll1:

 

105656442e389ff6.png

 

Вижте каква е плешлива иначе над ушите

 

galena-kolelo-2.jpg

 

7200c243f40.jpg

Права си,чак сега забелязах.Явно екстеншъните си казват думата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...