Jump to content



Докога ще се омаловажават успехите на първата във фолка - Глория?


Препоръчани коментари

Ми не е само до децата, Глория обикаля света непрекъснато, докато Камелия работи нон стоп. Глория я снимат папараци как влиза в книжарница, Камелия я снимат в секс шоп. Кво има да обяснявам, то ти си толкова озлобен към Глория, че квото и да ти каже човек си знаеш само твоето и сновеш из темите. Освен това обвиняваш Глория, че има комплекси, но същите комплекси ги има й Кама. Остаряват и си личи, че и на двете не им е готино.

Хахаха, отново пръскаш с неадекватност. Не знам дали знаеш, но Папараци е наредено и се знае предварително, че ги снимат. Колко удобно, баба ти да се покаже, че чете. Странно защо тогава е толкова неадекватна по интервюта, че и с заучеени фрази. Сигурен съм, че Камелия е изчела петорно повече книги от Глория. То само, като видиш разсъжденията и речника на едната и на другата, ти става ясно.

Камелия също ходи по почивки, има страничен бизнес, и проблеми. Това нас не ни касае, гледаме продукцията и успехите.

Пак не отговори за албума 12 диаманта на бабушка?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хахаха, отново пръскаш с неадекватност. Не знам дали знаеш, но Папараци е наредено и се знае предварително, че ги снимат. Колко удобно, баба ти да се покаже, че чете.

Не, не знам, защото не ме вълнува. Баба или не, факт е, че като цяло си е ОК. Повече няма какво да кажа, гледаме, че пълни зали баба ти и това си е постижение. Ти понеже си толкова адекватен, отрече и омаловажи и този факт. Злобей колкото искаш, хората се радват на Глория, а Сашо от Варна да я плюе колкото иска.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен платинени дискове в поп-фолка няма, а златните са много повече от обявените три. Глория от "12 диаманта" обаче наистина е продала най-много касетки. Дискове не, но касетки да, а и този албум излиза най-късно от поредицата златни, като на Камелия е от 1999.

Няма явни доказателство за нито един тираж на нито един албум, така че всичко е митове и легенди. Преди време във вестник "168 часа" имаше статия, че Глория е най-продаваният поп-фолк изпълнител жена наред със Слави като мъж сумарно през годините - разполагаха с някакви данни. Но вие искате едва ли не фактури и отчети като доказателства. Нито има такива, нито има кой да се рови да ви даде подобна информация, която преди е била конфиденциална, а сега Бог знае дали изобщо фигурира някъде. Ако можех, щях да се домогна, но няма такъв начин. :)

Само знам, че специално Милен не би тръгнал да лъже - той не е такъв. Наистина е пич, знае доста неща за Глория от нейни неутрални приближени от най-оборотните й години, така че е тъпо него точно да обвинявате. Никой няма интерес да украсява или измисля постижение в полза на нечий актив. Взели сте я на мушка Глория и това е. А това, което дадох на линк, е от вестник "Фолк ревю", не от НФ. Преди години Глория имаше някакво участие като дял във въпросния вестник, ако не греша. Според мен платинени дискове в поп-фолка няма, повтарям. Но както и да ги гледате нещата, Глория е най-продавана. А реално мога да ви кажа и заглавията на най-продаваните албуми в поп-фолка, подредени разбъркано:

"Жълта книжка" на Слави, "Щастието е магия" и "За добро или зло" на Глория, "Хиляди слънца" на Орхан Мурад, Тони Дачева и Кристал 1991, Ставри Аргиров - "Когато застанеш на върха", Константин Стефанов/Коцето Сланинката - "Дай си сърцето" 1995, Румяна - "Вечната обич". Както и първите албуми на оркестър "Кристали", оркестър "Узана" и формация "Фаворит". Оттам нататък продавани албуми имат и Сашка Васева, Луна, Камелия, Десислава, Петра, Рени, Анелия, Цветелина, Екстра Нина, Ивана, Кали, но кой колко е като тираж точно не мога да кажа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преди време във вестник "168 часа" имаше статия, че Глория е най-продаваният поп-фолк изпълнител жена наред със Слави като мъж сумарно през годините - разполагаха с някакви данни.

 

Е, това мисля, че е ясно на всички ни и никой не го оспорва. Та тя май има албум, продал 300-400К копия, някой от първите й беше. Уцелила е баш златните за продажби години.

 

Въпросът на спора беше относно "Златна рибка" VS "12 диаманта".

 

Откъде е инфото, че Глория е продала повече касети? Аз не виждам логика Камелия да продаде 3 или минимум поне 2 пъти повече CD-та, а Глория да я бие по касетки...!?!?

"Златна рибка" придобива златен статут само 4 месеца след дебюта си, албумът на Глория го обявяват за златен на 10-тия месец. То се вижда кой е продавал по-бързо...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, това мисля, че е ясно на всички ни и никой не го оспорва. Та тя май има албум, продал 300-400К копия, някой от първите й беше. Уцелила е баш златните за продажби години.

 

Въпросът на спора беше относно "Златна рибка" VS "12 диаманта".

 

Откъде е инфото, че Глория е продала повече касети? Аз не виждам логика Камелия да продаде 3 или минимум поне 2 пъти повече CD-та, а Глория да я бие по касетки...!?!?

"Златна рибка" придобива златен статут само 4 месеца след дебюта си, албумът на Глория го обявяват за златен на 10-тия месец. То се вижда кой е продавал по-бързо...

OK, Kaмелия е продала повече тогава. Анелия е продала повече от "Крепост". Има ли значение ? Нали й Глория е продала достатъчно, какво се спори ?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, това мисля, че е ясно на всички ни и никой не го оспорва. Та тя май има албум, продал 300-400К копия, някой от първите й беше. Уцелила е баш златните за продажби години.

 

Въпросът на спора беше относно "Златна рибка" VS "12 диаманта".

 

Откъде е инфото, че Глория е продала повече касети? Аз не виждам логика Камелия да продаде 3 или минимум поне 2 пъти повече CD-та, а Глория да я бие по касетки...!?!?

"Златна рибка" придобива златен статут само 4 месеца след дебюта си, албумът на Глория го обявяват за златен на 10-тия месец. То се вижда кой е продавал по-бързо...

OK, Kaмелия е продала повече тогава. Анелия е продала повече от "Крепост". Има ли значение ? Нали й Глория е продала достатъчно, какво се спори ?

Link to comment
Сподели в други сайтове

OK, Kaмелия е продала повече тогава. Анелия е продала повече от "Крепост". Има ли значение ? Нали й Глория е продала достатъчно, какво се спори ?

 

Ами, нали затова сме в този форум, за да дискутираме, спорим, да обсъдждаме факти от попфолка...

 

Мисълта на Сашо беше, че Глория е била едноличен лидер допреди появата на повече конкуренция в лицето на Камелия и Десислава, което е факт.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, това мисля, че е ясно на всички ни и никой не го оспорва. Та тя май има албум, продал 300-400К копия, някой от първите й беше. Уцелила е баш златните за продажби години.

 

Въпросът на спора беше относно "Златна рибка" VS "12 диаманта".

 

Откъде е инфото, че Глория е продала повече касети? Аз не виждам логика Камелия да продаде 3 или минимум поне 2 пъти повече CD-та, а Глория да я бие по касетки...!?!?

"Златна рибка" придобива златен статут само 4 месеца след дебюта си, албумът на Глория го обявяват за златен на 10-тия месец. То се вижда кой е продавал по-бързо...

Аз имам логика защо да е продала повече касетки, наистина е продала повече касетки, и съжалявам, че не мога да приложи доказателства, за да не звуча голословно, но и Милен не лъже. За толкова време трябва да знаеш, че съм за истината и обективността преди всичко и лично съм ти разказвал и неща, които знам от кухнята - част от тях и тук съм споделял. Което знам от източници и ми позволяват или от първо лице - не крия. Нито обиждам по цял ден като едни, нито си измислям като други. Общувал съм със търговци на едро. Като толкова ви е зор, обявете си Рибката за най-продаван албум на 2000. Аз нямам проблем с това, нито с 1998, 1999, 2001, 2002, 2003. Изберете си всяка година по един албум, ако това ще ви успокои. Реално Глория е най-продавана през годините, и то не защото е хванала някакви златни си там времена. През тия години не е била сама на пазара - и точно тогава, противно на схващанията, е имало адска конкуренция от оркестри, формации, сръбски изпълнители, Румяна, Сашка, Гошка и сие. Но ми обясни какво продава Камелия след "Нещо горещо" и какво продава Десислава след "Любовта е само чувство"? Аз нямам проблем с никого. Не знам защо изведнъж някои хора скочиха, на какво се дължи...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами, нали затова сме в този форум, за да дискутираме, спорим, да обсъдждаме факти от попфолка...

 

Мисълта на Сашо беше, че Глория е била едноличен лидер допреди появата на повече конкуренция в лицето на Камелия и Десислава, което е факт.

Не мисля, че можем да говорим за едноличен лидер. Какво значи едноличен ? Винаги е имало я Цветелина, я Петра, я Камелия. По времето на лидерството на Глория, нещата бяха по - балансирани. Имаше развитие и пазар за всеки. Вече за едноличен лидер, по - скоро може да говорим при Преслава. Дори Ивана имаше една Гергана или Анелия, които я биеха по дадени критерии. Преслава от друга страна, биеше всичко и всички В ОПРЕДЕЛЕНИ години, после и там нещата бяха на кантар.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Но ми обясни какво продава Камелия след "Нещо горещо" и какво продава Десислава след "Любовта е само чувство"? Аз нямам проблем с никого. Не знам защо изведнъж някои хора скочиха, на какво се дължи...

Абсолютно, това е тенденция продължила в годините, а при другите е просто пиков момент от кариерите им.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами, нали затова сме в този форум, за да дискутираме, спорим, да обсъдждаме факти от попфолка...

 

Мисълта на Сашо беше, че Глория е била едноличен лидер допреди появата на повече конкуренция в лицето на Камелия и Десислава, което е факт.

Това е факт за 2000 и 2002, да речем. След това и преди това обаче?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това е факт за 2000 и 2002, да речем. След това и преди това обаче?

 

"Огън момиче" (1998) също има голям тираж, мисля че малко под 100К, ако не се лъжа.

 

Ами да, след това нещата зациклят. ПРИ ВСИЧКИ. Камелия си има добри продажби и "На презареждане", и на "Еротика". Естествено далеч от колосалните тиражи на пиковите си проекти и за лидерство и дума не може да става.

 

Сега Фокси, ако се намеси, веднага ще изкара линкове за 50-70К тираж на "Еротика".

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Огън момиче" (1998) също има голям тираж, мисля че малко под 100К, ако не се лъжа.

 

Ами да, след това нещата зациклят. ПРИ ВСИЧКИ. Камелия си има добри продажби и "На презареждане", и на "Еротика". Естествено далеч от колосалните тиражи на пиковите си проекти и за лидерство и дума не може да става.

 

Сега Фокси, ако се намеси, веднага ще изкара линкове за 50-70К тираж на "Еротика".

Знаеш ли кое е най - жалкото нещо, че Глория и Камелия са големи звезди с голям стаж и големи *****. Но въпреки спора за хитове, фенове, продажби нито едната от двете няма статус да закара хората в Армеец. За мен Графа е много по - малка звезда от ТЯХ ДВЕТЕ специално, но ако направиш допитване до народа и погледнеш концертно, ще ги размаже.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мисля, че можем да говорим за едноличен лидер. Какво значи едноличен ? Винаги е имало я Цветелина, я Петра, я Камелия.

 

Абе каква Цветелина, каква Петра те гони? Глория до 1999 е непоклатима от върха, абсолютен феномен, нещо невиждано за българския пазар, няма човек, който да не знае коя е, продава по 400К копия от албум, хитовете й са национални химни.

 

Цветелина и Петра имат по един голям хит и толкоз. Румяна има два големи хита и за нея се разшумя повече чак, като почина. Сашка Васева винаги е била посмешище и никой не я е взимал насериозно. Реално Глория мачкаше всичко живо около 5 години.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Огън момиче" (1998) също има голям тираж, мисля че малко под 100К, ако не се лъжа.

 

Ами да, след това нещата зациклят. ПРИ ВСИЧКИ. Камелия си има добри продажби и "На презареждане", и на "Еротика". Естествено далеч от колосалните тиражи на пиковите си проекти и за лидерство и дума не може да става.

 

Сега Фокси, ако се намеси, веднага ще изкара линкове за 50-70К тираж на "Еротика".

"Илюзия" е топ за 2001, "Крепост" е излишно да казвам - затрива Троянския кон по всички показатели. "Влюбена в живота" е един от най-продаваните за годината. Да, странен албум, но добре продаван. Легенди се носеха после и за "Благодаря"... Точни цифри не знаем. Фолклорният й албум го наградиха заради продажби, не заради друго - предвид договора й почти не са я удостоявали с призове. Вече за 2015 е излишно да признавам, че "Пясъчни кули" и албумът на Азис са най-продавани, но естествено, някои градински джуджета си изкупиха своите тиражи сами и си изпросиха награда.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе каква Цветелина, каква Петра те гони? Глория до 1999 е непоклатима от върха, абсолютен феномен, нещо невиждано за българския пазар, няма човек, който да не знае коя е, продава по 400К копия от албум, хитовете й са национални химни.

 

Цветелина и Петра имат по един голям хит и толкоз. Румяна има два големи хита и за нея се разшумя повече чак, като почина. Сашка Васева винаги е била посмешище и никой не я е взимал насериозно. Реално Глория мачкаше всичко живо около 5 години.

Не знам за тогава особено, когато започнах да слушам си имаше "Хищна хиена", "Няма 6-5", "100 мерцедеса", "Черно БМВ". На мен не ми пука дали е била лидер или не. Аз я харесвам заради песните й и гласа й.

Link to comment
Сподели в други сайтове

, "Крепост" е излишно да казвам - затрива Троянския кон по всички показатели. .

"Троянския кон" освен славно минало има и вечни хитове, отличен прием по концерти и към днешна дата, добре изграден имидж и тежест в обществото...все неща дето Гло няма.

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе каква Цветелина, каква Петра те гони? Глория до 1999 е непоклатима от върха, абсолютен феномен, нещо невиждано за българския пазар, няма човек, който да не знае коя е, продава по 400К копия от албум, хитовете й са национални химни.

 

Цветелина и Петра имат по един голям хит и толкоз. Румяна има два големи хита и за нея се разшумя повече чак, като почина. Сашка Васева винаги е била посмешище и никой не я е взимал насериозно. Реално Глория мачкаше всичко живо около 5 години.

Сега... Албумите на Глория до 1998 наистина не падат под 400 000, така неофициално знам. Първия даже го водят половинмилионен, а за втория я отличават, че е с най-продаван албум в БГ за 1995/1996 и казват, че "За добро или зло" минава по продажби дори албума на Лили Иванова "Готови ли сте за любов", който също е за Пайнер.

Но Цветелина наистина е имала много високи тиражи на първите си албуми, от склада в Пловдив знам. "Здраве да е" е бил доста оборотен. На Румяна "Вечната обич" присъства в много домове също. Сашка че е била посмешище, била е, но й купуваха албумите като луди, тези на Йорданка Варджийска и Райко Кирилов също. Видеокасетите на Пирин фолк изданията от 1993 и 1994 също са сред най-продаваните - пропуснах ги горе в импровизирания списък.

 

До 1990 най-продавани - Хисарския поп, Андон Събев с "Камъните падат". Ако не броим Кичка и нейния хибриден стил, дал началото на фолк нотката.

1992 - "Кристал" и Тони Дачева. Обикновено касетка, с обложка на пишеща машина, абсолютно аматьорската и нелегално.

1993 - "Робиня съм твоя", пак "Кристал". Продукцията на Драгана Миркович за ЗАМ, легализирана на бг пазара също набира скорост.

1994/1995/1996 - Глория с "Щастието е магия" и "За добро или зло" наред с Коцето Сланинката, Ставри Аргиров + Ку-ку Бенд -"Жълта книжка" и касетките на "Фаворит", "Кристали", "Узана". Русе Русев - "Когато ги хванеме".

1997 - "Носталгия" на Глория и "Инфлация и любов" на Сашка.

1998 - "Стопроцентова жена", "Вземи ме" на Кали и "Огън момиче". Да не забравя и Орхан и "Вечната обич" на Румяна.

1999 - "Волна пеперуда" на Кати, "Като птица" на Рени, "Искам го-стискам го" на Луна, Софка - "Моят сън", Слави - "Няма не искам", Нелина - "Пожар в сърцето" и Руслан - "Балкан-кан-кан", Глория - Бест, Петра - "Котаците и маците".

 

Нататък се досещате... Да се надяваме.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 97 до момента, кое не разбра?

97 Камелия нито има албум, нито нищо. За 1998 можем да спорим, 1999???

2001 Камелия и Десислава не са на първо място, а на второ и трето. 2002 са водещи, но Глория няма албум. В годишното преброяване на гласовете водеше, само че после я изместиха във финалния етап. Лошо няма. След "Нещо горещо" ще кажеш ли какво продава Камелия, или ще злобеете и осирате темата?

 

Боже, говорил съм търговци, склададжии и хора от фирмата - пиша им най-продаваните албуми и се мъча да върви някаква конструктивна дискусия. Някои не са си направили труда нито да прочетат, нито да проверят нещо за историята на жанра, за да спорят аргументирано, но пак се зъбят, а дори хронологията им бяга. Ключ за тая тема! Изгубена кауза.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Малко off topic, но adorable знаеш ли Райна к'ви продажби има ? :)

Ясно е, че е далеч от Глория примерно, но приблизително как стоят нещата.

Не знам, но първият й албум със сигурност е златен, както и първият на Анелия и този на Ивана от 2003.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Троянския кон" освен славно минало има и вечни хитове, отличен прием по концерти и към днешна дата, добре изграден имидж и тежест в обществото...все неща дето Гло няма.

Троянският кон има гравитационна тежест, не друга някаква. Също така и доста кавъри, които успя да направи благодарение на Рени.

Троянският кон се скъсва да хвали Глория във всяко интервю - как й копирала опашките и очната линия, пеела й песните. Впрочем не е единствената. Всички, ама всички говорят за първия албум на Глория, дори Теди Александрова в едно от първите си интервюта за ОМ - има го качено. Що точно от Глория са се вдъхновили и от първия й албум, който явно им е бил като учебник? Що не са са вдъхновили от "Сто патрона"?

То човек се опитва да е дружелюбен с вас, ама вие прекалявате. Къде са ви аргументите? Доста слаби опоненти. Аз поне не си измислям и не обиждам.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз имам логика защо да е продала повече касетки, наистина е продала повече касетки, и съжалявам, че не мога да приложи доказателства, за да не звуча голословно, но и Милен не лъже. За толкова време трябва да знаеш, че съм за истината и обективността преди всичко и лично съм ти разказвал и неща, които знам от кухнята - част от тях и тук съм споделял. Което знам от източници и ми позволяват или от първо лице - не крия. Нито обиждам по цял ден като едни, нито си измислям като други. Общувал съм със търговци на едро. Като толкова ви е зор, обявете си Рибката за най-продаван албум на 2000. Аз нямам проблем с това, нито с 1998, 1999, 2001, 2002, 2003. Изберете си всяка година по един албум, ако това ще ви успокои. Реално Глория е най-продавана през годините, и то не защото е хванала някакви златни си там времена. През тия години не е била сама на пазара - и точно тогава, противно на схващанията, е имало адска конкуренция от оркестри, формации, сръбски изпълнители, Румяна, Сашка, Гошка и сие. Но ми обясни какво продава Камелия след "Нещо горещо" и какво продава Десислава след "Любовта е само чувство"? Аз нямам проблем с никого. Не знам защо изведнъж някои хора скочиха, на какво се дължи...

Точно зараи този тънък момент се разрази конфликта последните две седмици. Ти може да не обиждаш като каруцар и с умисъл, но обиди адски много потребители и добри изпълнители само и само Глория да остане най отгоре. За да предизвикате толкова хора за отрицателно малко време да сипват по Глория, при положение, че освен Фокса нема друг заклет хейтър във форума, може би все пак и вие сте минали границата.

 

Аз също имах впечатление, че си за истината, но когато не е удобна, или някой не мисли като теб, ставаш крайно различен неприятен за дискусии.

 

Днес дори и мен ме предизвикахте да я плюя... Ако в предните пъти имах критика , то днес просто бълвах. Хубаво е в края на деня всеки да осъзнава с какво е прекалил

 

Малко off topic, но adorable знаеш ли Райна к'ви продажби има ? :)

Ясно е, че е далеч от Глория примерно, но приблизително как стоят нещата.

Райна с Гасне пламък е билапърва по продажби в седмичните отчети, които пускаха НФ.

 

Гасне пламък е най продавания албум на Райна, а съ сиг и в топ 3 за годината. Класика в жанра

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...