Jump to content



Докога ще се омаловажават успехите на първата във фолка - Глория?


Препоръчани коментари

Може би Глория се наложи като най-дълго задържало се име. Ако тръгнем да анализираме продажби - и Камелия, и Екстра Нина, и Луна имат по-продавани албуми.

Но това са неща от миналия век. След Глория се наложиха и по-дълго задържали се имена, но критериите вече са съвсем други, защото албуми вече не се издават, а ако се издават - не се продават. Може само да се радвате, че Гюра се е появила в най-точното време и, редом с други, е жънала в най-плодородните чалга години, които никога няма да се върнат.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кого съм обидил аз, бе Слави? Вие нещо се съюзявате за измислени каузи, щото сега е по-удобно два лагера срещу един. Не си спомням някой от нас да е обикалял темите да плюе конкретни изпълнители или потребители, не ми вменявай такива неща. Видимо е, че искате да покажете превъзходство и дори съвсем неутрални потребители ви се зачудиха защо така от нищото принизявате така жестоко Глория. Убеден съм, че за останалите е досадно да ни четат, така че темата е изчерпана и е за ключ. Вие се обиждахте като каруцари вчера, вижте си постовете. Тръгнахте дори с статийки от нета с цел дискредитиране, като свършиха аргументите. Аз лично попитах след 2002 и 2004 Деса и Кама какво са продали, не съм им отрекъл успехите. Ти някои постове удобно ги подминаваш. Постарах се да направя ретроспекция до 1999 с най-продаваните албуми, базирани на разговори с хора, без да си измислям. Извинете, че не мога документално да ги подкрепя, за да съм по-тежък в очите ви. То угода няма. Живи и здрави да сте, ама така остро не се влиза.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Може би Глория се наложи като най-дълго задържало се име. Ако тръгнем да анализираме продажби - и Камелия, и Екстра Нина, и Луна имат по-продавани албуми.

Но това са неща от миналия век. След Глория се наложиха и по-дълго задържали се имена, но критериите вече са съвсем други, защото албуми вече не се издават, а ако се издават - не се продават. Може само да се радвате, че Гюра се е появила в най-точното време и, редом с други, е жънала в най-плодородните чалга години, които никога няма да се върнат.

На Камелия знам, че доста продавани са "Огън момиче" и "Нещо горещо". От 1998 всяка година различен изпълнител е бил най-продаван за съответната година или пък са се редували - има и спорни години, ама ние говорим за принципни неща и общо във времето. И да, албуми не се продават вече - нека попитаме Митьо защо, само че през 2015 един се очаква да е най-продаван - Галена, други реално са продали най-много, ако ще и 1000 бройки само - Глория и Азис, а трети е награден - Мария. Е така се промиват мозъци и се мери с различни аршини. Така например Планета са имали изцепки с награди за клип за Светла Иванова или 2006 номинираха Амет за албум на годината, вместо "13" на Вероника и други хубави албуми. На всякакви абсурди съм се натъквал. Определени изпълнители изнагляваха преди годините, всички знаем кои - едва ли някой ги обижда, казвайки това. Предполагам, слушал си последното интервю на Екстрата при Емилия Стоянова. Направи ли ти впечатление какво каза за "Щастието е магия"?

Link to comment
Сподели в други сайтове

На Камелия знам, че доста продавани са "Огън момиче" и "Нещо горещо". От 1998 всяка година различен изпълнител е бил най-продаван за съответната година или пък са се редували - има и спорни години, ама ние говорим за принципни неща и общо във времето. И да, албуми не се продават вече - нека попитаме Митьо защо, само че през 2015 един се очаква да е най-продаван - Галена, други реално са продали най-много, ако ще и 1000 бройки само - Глория и Азис, а трети е награден - Мария. Е така се промиват мозъци и се мери с различни аршини. Така например Планета са имали изцепки с награди за клип за Светла Иванова или 2006 номинираха Амет за албум на годината, вместо "13" на Вероника и други хубави албуми. На всякакви абсурди съм се натъквал. Определени изпълнители изнагляваха преди годините, всички знаем кои - едва ли някой ги обижда, казвайки това. Предполагам, слушал си последното интервю на Екстрата при Емилия Стоянова. Направи ли ти впечатление какво каза за "Щастието е магия"?

 

На тия абсурди сме се натъквали и всички ние, не само ти ;)

И как точно Мария/Пайнера/Планета ТВ промиха мозъците на пишлегарите, че видиш ли е някаква велика певица, направила страхотен албум?! Наградите отдавна нямат тази стойност, която преди имаха. Певиците се правят на сърдити и не ходят на концертите, агитки, нелепи изказвания, бойкоти и заплахи. Що за церемония?!

 

Колкото до продукцията на Камелия - и "Презареждане" се е продавал много добре, а за "Къде си ти" да не говорим. "Проект 13" ("Еротика") беше най-продавания, но връчиха наградата на Андреа, чийто албум излезе декември месец. Е, нима някой й каза "браво, Андро, ти си най-добрата". Съмнявам се...

 

На мене лично "Има любов" ми е най-любимия албум на Камелия, но... се води за най-слабия й в цялата кариера.

 

Като цяло никой вече не купува албуми, и не ти е виновен Пайнера, защото така е по цял свят. Албумите са само и единствено с колекционерска стойност и нищо повече ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Стефимире, цитирам ти пост от вчера , един от многото тънки и обидни анализи за фенове на други певици, категоризиране на песни, снизходително отношение към ролята на други ветерани нови имена на жанра -Тони Дачева, Сашо Роман, Ивана, "Анелии и Преслави"

 

Колко нелепи коментари... Взели за тежест да говорят, кой каква тежест имал и че Ивана имала такава. На килограми вероятно да.

Прекрасно е да изпееш "Смукача" и "Златен", след което "Отче мой" и "Ало, мамо". За мен Ивана е супер лицемерна и противоречива певица, спомогнала за връщането на поп-фолка в кръчмите, за опростачването му и за превръщането му в порочен бизнес с клякане за награди. Години наред след като й беше миналата модата и говореше вече колко НЕ са важни наградите, поиска да получи такава за благотворителност и да се прави на псевдофилантроп. Много грим, много кич, кавъри. Страхотна тежест в обществото. Че една Глория има 20 пъти повече социални песни от нея. Джуките и фасоните си ги имаше и едно време - те са част от нея. Тия властните погледи по клипове не са й заучени, са й в природата - маниери, които всички останали след това по клиповете също правят и на които се подмокряте. Нямала била хит освен "Не сме безгрешни" и истински големите имена били Сульо и Пульо, дошли на готово и подгряващи я на стадиона в Козлодуй 1998 и по залите. През 90-те има много певци, всеки от тях има хит, но малко от тях имат принос за жанра. Сега като знам колко много хора са се изказали ласкаво за Глория, ако бях като Слави - щях да давам линкове като побъркан и да доказвам, но това просто ми е под нивото.

 

Дори едни Хулио Иглесиас и Лили Иванова са я признали. Пяла е на хора, които грам нищо общо нямат с чалгата. А това с кого я свързвали и с кого не... Ивана не я свързваха с Бойко Борисов, Гергов и прочее, а? И албумите на Глория се продават все още, билети за изявите й също... Може би щото няма хитове? Дори една "Радост-тревога" я знаят ужасно много семейства, а песен като "Ако те няма" - хора, които не слушат поп-фолк, да не изреждам други като "Носталгия". Как веднъж не прочетох критика от другите фенове за певиците им, но щом е за другите - нека сипваме с големия черпак... Кажете си, че не ви кефи сегашната й продукция, слушайте си песните за бившите и нататък просто зареже миналото, щото половината нито сте наясно, нито злобата ви позволява да погледнете обективно.

В почти всеки ти коментар има подобни изказвания и определения. Ами усетете се малко пък...

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...