Jump to content



Съмнения за манипулация от страна на феновете финализира предсрочно “Изборът на зрителите - 2016”


Препоръчани коментари

  • Отговори 78
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Да не намесваме етноси, моля.

 

Фики просто има някаква странна мания по тия награди, явно си е някаква болест. Александрова също заявила, че искала "Певица на годината". Тези не са добре. Единия се прочу с простотията "Издислав", която задмина и "Кен лий", другата от 3 години не спира да пее пълни простотии ("Мистър Бийн, Бъгс Бъни" и т.н.), но и двамата с претенции. И Джена ги имаше, виждате какво стана с Джена.

Преслава се вманиачи - набра омраза за 1 година, дето цял живот толкова любов не е виждала.

Айде сега и тия двамата. Фики първо се изложи тотално като смени името на албума си с името на тая тотална гавра "Издислав", и вместо да изтрият от канала и да си признаят, че момчето едва говори български (но е тръгнал да пее на английски) и да се извинят, те го пуснаха да ходи по всяко едно предаване и всеки сутрешен блок. И аз съм турчин, нямам нищо против Фики, разбирателно е, като цял живот е говорил турски (или предимно), да не може да се изрази на друг език, но да се запише някакви уроци, като иска да пее на англ. ез. - да запише и такива уроци, да му се покаже произношение. Инструментала от песен (всъщност само инструментал, тъй като не се пее) на "Taksim Trio" /трио от едни от най-известните инструменталисти в Турция/, език, на който видно не може да пее и за капак - неясни извивки , смесица от фолклорни и турски такива. Резултата - "Издислав".

 

Не ми е ясно дали той има пръст в манипулацията на вота, но в категория "Клип" да води "Вертолета", предвид клипове, като тези на Галена и Деси Слава, ако щеш дори и Яница, която наистина се труди и това е видно - какъв клип е "Вертолета"?

Да води "Ти си ми сърцето" в категория за песен - не е лоша, но не е популярна, не е хит и не може да е "песен на годината".

И най-голямата глупост, дори подигравка - категория "балада" - "Издислав" !

 

Не знам дали манипулацията е негово дело, дали е платил на някой, дали е нещо във фирмата или са просто негови инфантилни "фенчета", които си играят с проксита, но това е простотия.

 

Ако е дело на фенове, обаче , питам за втори път - защо с години наред искате честни награди, и когато ви се даде реална (поне на пръв поглед) възможност за такива - вие прилагате манипулации?

 

Надявам се "Пайнер" да приложи твърда ръка в/у изпълнителите си, които буквално се гаврят с една традиция, на която ние - феновете се гордеем, която чакаме цяла година, при положение, че дори няма и турне.

Стига сте си наричали песните "хитове" - нека станат такива, песента не е излязла, тя/той вече говори за "новия си хит".

Стига сте припирали за награди - вижте за пример Преслава, когато се лети твърде високо, с многото награди, какво се случва. На Преслава освен лоялните и, заблудени фенове друго не и остана, както и обикновения слушател, но който докато пие ракия му е все тая коя е Преслава, коя е Галена и коя изобщо каква е и с колко награди.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кои са тези "вие", дето манипулират. Вие феновете на Фики не ги ли виждате постоянно по телевизията?

Не знам какъв човек трябва да си, че този да ти е някакъв идол за нещо в живота...

Така или иначе тези награди са адски измислени, едва ли не само Пайнер прави попфолк в България. Няма таква смешка и никога не е имало.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да не намесваме етноси, моля.

 

Фики просто има някаква странна мания по тия награди, явно си е някаква болест. Александрова също заявила, че искала "Певица на годината". Тези не са добре. Единия се прочу с простотията "Издислав", която задмина и "Кен лий", другата от 3 години не спира да пее пълни простотии ("Мистър Бийн, Бъгс Бъни" и т.н.), но и двамата с претенции. И Джена ги имаше, виждате какво стана с Джена.

Преслава се вманиачи - набра омраза за 1 година, дето цял живот толкова любов не е виждала.

Айде сега и тия двамата. Фики първо се изложи тотално като смени името на албума си с името на тая тотална гавра "Издислав", и вместо да изтрият от канала и да си признаят, че момчето едва говори български (но е тръгнал да пее на английски) и да се извинят, те го пуснаха да ходи по всяко едно предаване и всеки сутрешен блок. И аз съм турчин, нямам нищо против Фики, разбирателно е, като цял живот е говорил турски (или предимно), да не може да се изрази на друг език, но да се запише някакви уроци, като иска да пее на англ. ез. - да запише и такива уроци, да му се покаже произношение. Инструментала от песен (всъщност само инструментал, тъй като не се пее) на "Taksim Trio" /трио от едни от най-известните инструменталисти в Турция/, език, на който видно не може да пее и за капак - неясни извивки , смесица от фолклорни и турски такива. Резултата - "Издислав".

 

Не ми е ясно дали той има пръст в манипулацията на вота, но в категория "Клип" да води "Вертолета", предвид клипове, като тези на Галена и Деси Слава, ако щеш дори и Яница, която наистина се труди и това е видно - какъв клип е "Вертолета"?

Да води "Ти си ми сърцето" в категория за песен - не е лоша, но не е популярна, не е хит и не може да е "песен на годината".

И най-голямата глупост, дори подигравка - категория "балада" - "Издислав" !

 

Не знам дали манипулацията е негово дело, дали е платил на някой, дали е нещо във фирмата или са просто негови инфантилни "фенчета", които си играят с проксита, но това е простотия.

 

Ако е дело на фенове, обаче , питам за втори път - защо с години наред искате честни награди, и когато ви се даде реална (поне на пръв поглед) възможност за такива - вие прилагате манипулации?

 

Надявам се "Пайнер" да приложи твърда ръка в/у изпълнителите си, които буквално се гаврят с една традиция, на която ние - феновете се гордеем, която чакаме цяла година, при положение, че дори няма и турне.

Стига сте си наричали песните "хитове" - нека станат такива, песента не е излязла, тя/той вече говори за "новия си хит".

Стига сте припирали за награди - вижте за пример Преслава, когато се лети твърде високо, с многото награди, какво се случва. На Преслава освен лоялните и, заблудени фенове друго не и остана, както и обикновения слушател, но който докато пие ракия му е все тая коя е Преслава, коя е Галена и коя изобщо каква е и с колко награди.

Съгласен съм със всяка написана дума .

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

Единствената критика, която мога да отправя, винаги е в градивен смисъл, рядко си позволявам плюене.

 

Затова градивно критикувам Фики - първо трябва да спре да се вманичава в награди, които вече са толкова очернени, че е по-добре да не ги получиш, второ - да внимава какво пее и да не смесва по нелеп начин различните стилове (не може в чисто турска мелодия да се опитваш да пееш хем фолклорно, хем да ходиш по турската линия, резултата го чувате и виждате), да се запише на уроци по български и английски език. Не знам кога ще състави някое по-сложно изречение в интервю, толкова елементарен изказ нямат и петокласниците. Английския му е с ужасно произношение, думите са залепнати, груби и което е още по-лошо - опитва се да ги "изпее".

Има нужда и от вокален педагог - ако не е студиото и кадърните ни композитори и аранжори тоя ще вие дори още повече. Чуйте "Бум" в запис, и после в лайв - че той се мъчи да извива дори на най-малките думи. Хубаво, имаш глас, но това не е вярно пеене. Това е мятане на извивки наляво-надясно и доказване. Почти няма свястно изпята песен на живо, всичко е толкова изиващо и ужасно...

 

Ако пее турска балада - Ок, въпреки, че и там не всичко е с виене, и дори не е виене, а високо пеене с извивки. При него си е чисто виене. Анелия и Джена също го правят на моменти, особено втората.

 

И в тая сладкарница да махнат снимките на Фики без тениска - нямам нищо против момчето, ама кой нормален яде торта, гледайки голият Фики? Това не е фитнес салон....

Да сложат и татко мечок по шкембе и готово...

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз съм турчин, нямам нищо против Фики, разбирателно е, като цял живот е говорил турски (или предимно), да не може да се изрази на друг език

 

 

Обзалагам се, че и турският му е на такова ниво. Все пак в България няма как да говорят перфектен турски, а освен това са и цигани. Българският му не е лош, защото е турчин. Все пак е ходил на българско училище и то в София. Фики просто е ТЪП.

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

Първо да отбележа, че Фики е на 21 и е нормално да няма акъла на баща си, например. В крайна сметка е 2-3 години по-голям от Гери-Никол, какво очаквате, че той миналата година бал си прави...

 

А кой е циганин надали може да кажеш точно ти, така правиш и обида към мен. Турския, който говорим въпросните "цигани" е турски език, с акцент. Което не пречи да говорим и нормалния турски - разликите не са толкова големи, просто някои думи да съкратени (както в българския може да кажеш "ня'а" вместо "няма"). Както има акценти в българския, така има и в турския. По македонските или румънските краища малко ли е изменен...

 

И това, че училището е в София ("при това - в София") не виждам с какво го прави по-различно от другите, да ме извинявате, ама София не е с нищо повече от останалите градове. Сякаш, като е в София и след завършването в Оксфорд го пращат...

 

Момчето просто от толкова дружба с Преслава (по двата начина, явно) е прихванал наглоста за награди - ето ти резултата. Малък е, видя популярност, и то голяма изведнъж, после и Преслава... и ето какво става.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Първо да отбележа, че Фики е на 21 и е нормално да няма акъла на баща си, например. В крайна сметка е 2-3 години по-голям от Гери-Никол, какво очаквате, че той миналата година бал си прави...

 

А кой е циганин надали може да кажеш точно ти, така правиш и обида към мен. Турския, който говорим въпросните "цигани" е турски език, с акцент. Което не пречи да говорим и нормалния турски - разликите не са толкова големи, просто някои думи да съкратени (както в българския може да кажеш "ня'а" вместо "няма"). Както има акценти в българския, така има и в турския. По македонските или румънските краища малко ли е изменен...

 

И това, че училището е в София ("при това - в София") не виждам с какво го прави по-различно от другите, да ме извинявате, ама София не е с нищо повече от останалите градове. Сякаш, като е в София и след завършването в Оксфорд го пращат...

 

Момчето просто от толкова дружба с Преслава (по двата начина, явно) е прихванал наглоста за награди - ето ти резултата. Малък е, видя популярност, и то голяма изведнъж, после и Преслава... и ето какво става.

 

1. Той е тъп по рождение. Няма връзка с годините.

2. Има разлика между турци и турчеещи цигани. Ти сега ли чуваш?? Освен това тукашните турци си мислите, че говорите много добрее турски, а това не е така и няма как да е. Но както и да е - не това е темата.

3. Споменах училището в София, защото там няма с кого да говори турски, както например може би в Шумен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

1. Той е тъп по рождение. Няма връзка с годините.

2. Има разлика между турци и турчеещи цигани. Ти сега ли чуваш?? Освен това тукашните турци си мислите, че говорите много добрее турски, а това не е така и няма как да е. Но както и да е - не това е темата.

3. Споменах училището в София, защото там няма с кого да говори турски, както например може би в Шумен.

 

 

Ама ти като не знаеш турски, откъде знаеш ние колко го знаем? Все едно да не знам японски, ама да кажа на някой "бе ти май не го говориш добре японския". Като не го знам, как да го кажа?

 

Говорим си абсолютно нормален турски. В турския, както и във всеки език има различни акценти. Ще ти дам пример, за да разбереш (надявам се).

 

"Какво правиш" на турски (този, който наричате "истински/оригинален") е "Ne Yapiyorsun", а в тук използваме "Ne Yapyion", например, или по регион - в Сливен казват "Nabyon", в Бургас - "Nyabin". И все означава едно и също. Дали ще е "черна котка", дали "църна маца", все е същото. Дали "момиче" или "девойка" (сръбскко-македонския наклон) все същото.

 

Дано си разбрал. Говорим си турски, гледаме си турска телевизия, четем си го и проблем няма. Е, повечето от нашите имат трудности с четенето, така е, но то не им е проблем с четенето на турски, а с четеното въобще. Това обаче е съвсем друга тема и няма да влизам в нея.

 

Но те уверявам, че говорим турски.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Говорим си абсолютно нормален турски. В турския, както и във всеки език има различни акценти. Ще ти дам пример, за да разбереш (надявам се).

 

"Какво правиш" на турски (този, който наричате "истински/оригинален") е "Ne Yapiyorsun", а в тук използваме "Ne Yapyion", например, или по регион - в Сливен казват "Nabyon", в Бургас - "Nyabin". И все означава едно и също. Дали ще е "черна котка", дали "църна маца", все е същото. Дали "момиче" или "девойка" (сръбскко-македонския наклон) все същото.

 

Това не е акцент, а диалект :mf_surrender: А ако аз искам да науча правилен турски, няма да го уча от вас.

Както и да е. Това не е темата тук!

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

Диалект, да.

 

И откъде искаш да научиш и какво въобще не е моя работа и не ме интересува. Просто като като не знаеш един език недей да сочиш с пръст и да казваш "вие не говорите турски". Ти като не го знаеш езика, не можеш да кажеш как го говорим. Научи го, тогава.

Утре ще кажа някой, че не говорил добре италиански. Как да го кажа, като не го знам езика, как ще дам такава оценка?

 

Спираме по тая тема, то е безсмилено даже и да го обяснявам, то на вас само "цигани" са ви с устите, елементарно разделение м/у турци, български турски, цигански турци и потурчени цигани не можеш да направиш. Обаче аз - да.

 

Както и да е.

 

Издиславчо остана последния във историята (засега) певец на годината. Браво, и това е рекорд.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах, защо си измиват ръцете с Фики, като тази система бе подготвена лично от Пайнер, за да си нагласят те вота?

 

Циганчето просто е разбрало от хора във фирмата как се манипулира същата система и понеже нема акъл, злоупотреби очевидно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах, защо си измиват ръцете с Фики, като тази система бе подготвена лично от Пайнер, за да си нагласят те вота?

 

Циганчето просто е разбрало от хора във фирмата как се манипулира същата система и понеже нема акъл, злоупотреби очевидно.

Е, добре, ако действително е бил той, както мислех в началото, а и повечето хора тук, кажи ми, верно ли е толкова ограничен, че да гласува за песни като "Tи си ми в сърцето" и пародията "Издислав"? Може и да е, като го гледам и слушам по интервюта....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, добре, ако действително е бил той, както мислех в началото, а и повечето хора тук, кажи ми, верно ли е толкова ограничен, че да гласува за песни като "Tи си ми в сърцето" и пародията "Издислав"? Може и да е, като го гледам и слушам по интервюта....

 

Да, точно толкова е глупав и обсебен от славата. Всичко си пасва прекалено добре, за да има друг вариант....

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И за мен сем. Стораро са платили на хакери. Феновете му не са толкова грамотни. Не могат да си напишат имената, а камо ли да мамят с проксита.

 

 

Надали е очаквал, че в рамания нещата се следят под лупа... Мислел си е, че ще му се размине. Просто ИЗдислав тотално му срина позициите в жанра. Участията му до година две ще уредеят

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пайнера потъва.Чалгата умира.Честито!

Нито Пайнера потъва, нито чалгата умира. Просто са в много голям застой, както през 2001, да речем, когато дори и зала 1 на НДК не можаха да напълнят. Година по-късно историята бе друга. Сега явно застоят им е малко повече от едногодишен. Просто нищо ново не се случва около поп-фолка, тъпчат на едно място, няма турнета, няма зверски хитове, като Хабиби и тн. Няма я вече енергията, музиката започна да се консумира само по дискотеките и не могат да излязат от тях. При самите изпълнители се забелязва липса на креативност. Свежият пример е в лицето на Емануела, която вече 4-5 проекта не е мръднала като концепция. Яница също... И други... Да не говорим за недоразуменията в Хит мюзик! Галена си даде малко почивка тази година, а всички знаем, че нейните проекти предизвикват интерес и вдигат нивото на клиповете като цяло в жанра. Все пак се отчете с два перфектни видеоклипа. Фики и Галин вече почнаха да писват на децата, Преслава се изхаби, изцедена е. Единствено от Деси Слава и Анелия видяхме свежи идеи и различност през 2016, Галена вече я коментирах.

И не ми говорете, че чалгата умирала. Това няма никога да се случи. Има силни и слаби години, просто бяхме свидели на две не толкова силни подред. И нищо ново не се случва, както казах. Просто закостенелите, стари и уморени мозъци в силиконовата долина на България, вече не работят, дават заето. Трябва да им се рестартира уиндоса, да измислят нови, свежи неща, с които да привлекат зрителя. Но не аз съм този, който ще им дава акъл, не ми плащат затова. Само пари са им в главата, и ето до къде го докараха. Това е положението!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Съмнения за манипулации вече няма. Пайнер си издадоха и последните предварителни идеи, с които мислеха да пробутат Преслава и тази година. Тази анкета я пуснаха, за да я манипулират те, при това в полза на Преслава. Всички видяха, че след първоначалният свободен вот и плачевните резултати за Преслава и Фики, освен необяснимото нарастване на вота за Фики, същото се получи ис с вота з Преслава. Но второто не се обяви за нарушение на една от 10-те божи заповеди, а само Фикрет бе нарочен за грешник. След като всичкият този замисъл рухна, анкетата трябваше да се спре. Но и да се случат всички тези неща, Преслава някак трябва да е "Певица на годината". Затова следва втора фаза - пускат се закъсалите в Пайнер, да лъскат имиджа на Преслито. Такава подметка, се оказа Устата. Винаги се намира някой такъв пришълец, който го е закъсал и е привикан, на инструктаж в Димитровград, за да си заработи подписа с Пайнер. Този път обаче са забравили кадифените ръкавици и направо с бухалката действат. Мачкат Глория, Ивана, дори Азис, за да истъкнат с нещо катастрофално загубилата вота на хората Преслава. Ей така си лъжат децата 20 години....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Съмнения за манипулации вече няма. Пайнер си издадоха и последните предварителни идеи, с които мислеха да пробутат Преслава и тази година. Тази анкета я пуснаха, за да я манипулират те, при това в полза на Преслава. Всички видяха, че след първоначалният свободен вот и плачевните резултати за Преслава и Фики, освен необяснимото нарастване на вота за Фики, същото се получи ис с вота з Преслава. Но второто не се обяви за нарушение на една от 10-те божи заповеди, а само Фикрет бе нарочен за грешник. След като всичкият този замисъл рухна, анкетата трябваше да се спре. Но и да се случат всички тези неща, Преслава някак трябва да е "Певица на годината". Затова следва втора фаза - пускат се закъсалите в Пайнер, да лъскат имиджа на Преслито. Такава подметка, се оказа Устата. Винаги се намира някой такъв пришълец, който го е закъсал и е привикан, на инструктаж в Димитровград, за да си заработи подписа с Пайнер. Този път обаче са забравили кадифените ръкавици и направо с бухалката действат. Мачкат Глория, Ивана, дори Азис, за да истъкнат с нещо катастрофално загубилата вота на хората Преслава. Ей така си лъжат децата 20 години....

Пък може и нарочно да направили манипулациите и последващото отменяне на вота, за да си измият ръцете и да не дават обяснения защо няма да има награди - недостиг на пари за концерт, липса на фенове...

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пък може и нарочно да направили манипулациите и последващото отменяне на вота, за да си измият ръцете и да не дават обяснения защо няма да има награди - недостиг на пари за концерт, липса на фенове...

 

Чак толкова акъл нямат. Не видиш ли, че като видяха как изостава Преслава включиха програмата за наваксване. Ама и Фики знаеше паролите.... :1000 (29):

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тези награди станаха по - голяма пародия и от преди. Най - добре е да ги премахнат и да не споменават никога повече нищо за тях. Започнаха с церемония в зала 1 на НДК и стигнаха до това да лъжат и мамят в една анкетка в сайт, защото друго не им остана.

 

Но... когато едно нещо от самото си начало 2002 е градено на лъжи и фирмени политики и след 15 години на всеки е ясно, че няма да пребъде, защото няма авторитет, тежест и истина в него. Това важи с пълна сила за наградите на Планета ТВ.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Жалко за Галена, Галин, Деси Слава и Емануела. Тази година беше тяхната и четиримата се трудеха видно и си постихнага резултатите, но накрая както Галин написа болните амбиции развалиха всичко. За първи път в историята имаше шанс за реален вот и заслужени награди, но това е България. Дори при едни награди, които вече и за феновете не са от толкова голямо значение има шашми. Но толкова видни и скандални никога ня бях виждал. Така или иначе всичко се разбра, а това допълнително издига четиримата, които споменах по-горе и ги бетонира като позиции.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Жалко за Галена, Галин, Деси Слава и Емануела. Тази година беше тяхната и четиримата се трудеха видно и си постихнага резултатите, но накрая както Галин написа болните амбиции развалиха всичко. За първи път в историята имаше шанс за реален вот и заслужени награди, но това е България. Дори при едни награди, които вече и за феновете не са от толкова голямо значение има шашми. Но толкова видни и скандални никога ня бях виждал. Така или иначе всичко се разбра, а това допълнително издига четиримата, които споменах по-горе и ги бетонира като позиции.

Точно пък тоя изглежда най-болната амбиция, редом със съгражданката си. :D

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...