Jump to content

Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Песните на Галена не се помнели, затова "Стара каравана" все още прави по 15К на ден посред зима, година и половина след премиерата си и гравитира около топ 50 на най-гледаните български песни.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Честно казано не виждам какво би спасило Преслава този път, едвали следващата песен ще е по-добра от това. Предавания и да обиколи - файда няма, ако смени имиджа - ако пак се изруси и разковри само ще загуби. Изключвам шанса песента да е тотален хит, защото тя такава песен от Режима не е имала, всичко друго след това е ставало хит поради стечение на обстоятелствата, а не защото то е толкова изключително, че да гръмне за една нощ. Хубав и скъп клип също го изключвам като вариант, тя скъп клип от 2009 няма. Положението е Титаник при нея, очертава се Джена номер 2 и ако продължи да се лигави и не се стегне - ще задмине и Джена, и Ивана.

 

Преувеличаваш.

 

Преслава е доказала, че дори и след спад в кариерата си, ако попадне на яка песен, се възражда като феникс от пепелта. Пример: "На тебе не отказвам". И не ВИП Брадър беше причината тая песен да стане голям хит. Защо Чуплива и влюбена не гръмна, имайки предвид, че Преса беше в Капките?

 

Няма да ти пиша също е доказателство за тезата ми. Дори и да не се пя в Арената - песента е от най-разпознаваемите хитове за годината, мачкаше с начални гледания и ще е една от малкото песни на Преслава с над 10 млн.

 

Всичко е въпрос на усет и нюх за хит.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В момента гледания са паднали доста като цяло. Анелия на първо място е със 661к - това са едва по 94к на ден.

 

Мен няколко неща ми направиха впечатление:

 

1) Анелия изкара най-големия си хит в ютуб ерата на попфолка. 6 седмици номер 1 - ако гледаме само чалгата, 7. Като гледам и няма друга да застане на първо място от песните в момента. Не знам какво се очаква в идните седмици, но е твърде възможно да закове и 10 седмици на първото място.

 

2) "Хабиби" най-вероятно се държи на гледания извън България - Турция и ко. Напълно невъзможно е българската публика да смята, че към 26-ти януари 2017 това е 4-тия най-голям български хит. Невъзможно. Ако всички песни продължават да decline-ват, като нищо ще отиде пак на първо място, което ще е абсурдно.

 

3) "Мина ми" с някаква мижава ТВ версийка вече 3 седмици е в топ 5. Не се сещам в последно време това да се е случвало.

 

4) "Без теб" е най-големият провал на Преслава в кариерата ѝ. Едва 5 (!!!) седмици, прекарани в топ 50, като тази седмица вече е аут. Развитие: 5 - 22 - 26 - 30 - 41 - аут. Дори "Зависима" на Джена прекара 6 седмици в топ 50, от които първата на 4-то място, втората - на 10-то. Друг удачен пример - "Да ти олекне" на Галена - 8 седмици в топ 50, 2 седмици в топ 10, макар и с пик на 7-мо място.

 

 

1. Анелия е №1 само защото няма конкуренция. Вярвам го знаеш. С тия гледания в активен сезон, ще е в топ 10.

2. Хабиби е на принципа на Мое злато в Сърбия. 2 години неизменно в топ 10. С разликата, че сръбският хит е с 92 млн гледания. Азис едва ли ще мине 50 млн в идващите месеци.

3. Мина ми дори аз започнах да въртя или по-скоро тубата ми я пуска. Просто няма нова музика. Вижда се, че спадът също е дяволски.

4. Все пак "Без теб" все още е в Топ 100 :roll1: Иначе си прав, че песента на Преслава е най-слабата й излизала някога. И нищо не можа да я спаси.

 

Иначе, гледанията през 2015 са били по-слаби.

За пример:

- 12мес, 2015 - 81 377 139

- 12 мес, 2016 - 120 304 874

 

И повечето месеци като съпоставка са на този принцип. Всъщност, изобщо не е толкова лошо положението.

 

ПП.. Кама не е най-голямата в жанра!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво му е топ на сезона? Ако погледнем песните в топа, имаме "Дай ми още" и "Колеги" от началото на декември, "Нито дума" от края и "Мина ми" от началото на януари. Всичко останало е поне на два месеца - "Почти перфектен", "Царя на купона" и "И на всички като тебе" от средата на ноември, "Няа проблем" от началото на октомври, "Купон без край" от края на октомври. Това са оправдания - то ако песента беше силна, щеше да смачка всякаква конкуренция.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Така е с Луда по тебе, Ти си и още 2-3. Ама какво е положението с песните й, излезли днес? Викам е тука ме заби с "МИнута живот", ама... :mf_surrender:

 

БТВ... врънкайте я вашта чипровска мастия да пуска песни покрай Гласът... не 1, а повече. Ивана като беше там много силно й се получи. Златен, Точка 18 и там които пусна.

Отречи, че Минута живот и Неповторим и се получиха перфектно. Просто с тея песни в канЛа на Планета , други щяха да са нещата.

Иначе за Гласът - споко, ще пусне песен сега .

Link to comment
Сподели в други сайтове

ПП.. Кама не е най-голямата в жанра!

 

Напротив, с всеки изминал ден ще се убеждаваш в това. 17 години мислеха, че Пайнер е причината за 99% от успехите и, а това далеч не е така. :bo:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Отречи, че Минута живот и Неповторим и се получиха перфектно. Просто с тея песни в канЛа на Планета , други щяха да са нещата.

Иначе за Гласът - споко, ще пусне песен сега .

 

Неповторим й се получи, но сама се заби. Другата пък наля много реклама, слуша се 1 месец и тотално умря. Поне мина милион. Но пак ще нашепна интимно - 250-300к са без реклама, всичко останало е планът 300. Само, че трафик от БГ. :whistling:

 

Дано пусне нещо като хората, щото текстовете на последните й още ме възмущават колко са тъпи. :helpsmilie: Не мога да повярвам как провали бясна мелодия като Дай го двойно...

 

Напротив, с всеки изминал ден ще се убеждаваш в това. 17 години мислеха, че Пайнер е причината за 99% от успехите и, а това далеч не е така. :bo:

 

Добре.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преувеличаваш.

 

Преслава е доказала, че дори и след спад в кариерата си, ако попадне на яка песен, се възражда като феникс от пепелта. Пример: "На тебе не отказвам". И не ВИП Брадър беше причината тая песен да стане голям хит. Защо Чуплива и влюбена не гръмна, имайки предвид, че Преса беще в Капките?

 

Няма да ти пиша също е доказателство за тезата ми. Дори и да не се пя в Арената - песента е от най-разпознаваемите хитове за годината, мачкаше с начални гледания и ще е една от малкото песни на Преслава с над 10 млн.

 

Всичко е въпрос на усет и нюх за хит.

И докога ще е този усет и този нюх? И, да, "Чупливата" е страхотна песен, там нещата се провалиха заради настроенията в Капките и наградите на Пайнер, точно те я сринаха + по-силните Емануела, Емилия. Преслава просто не трябваше да я пуска тогава. И за какъв усет говорим , като тя дори не обърна никакво внимание на най-силна си песен за последната година - "Стига ти", а заложи на една "Без теб", която е умопомрачително тъпа и дори неслушаема. А тази - "Няма да ти пиша" е доста изкуствено наложена, аз като я чух за първи път (беше на 10-тия ден и имаше на 2,2 милиона) и си викам Преслава е изкарала мегахит, а песента изобщо не ме грабна от раз...Просто не й се занимава и аман вече от тоя Драганински, хвана се за него като удавник за сламка - ок, направи й 3 хита, четвъртата й стана популярна, а петата - най-слабата й...За Бога един Пашев, един Оцко, един Лобошки могат да й направят хит, ако тя си поиска, Галена как може?

Link to comment
Сподели в други сайтове

И докога ще е този усет и този нюх? И, да, "Чупливата" е страхотна песен, там нещата се провалиха заради настроенията в Капките и наградите на Пайнер, точно те я сринаха + по-силните Емануела, Емилия. Преслава просто не трябваше да я пуска тогава. И за какъв усет говорим , като тя дори не обърна никакво внимание на най-силна си песен за последната година - "Стига ти", а заложи на една "Без теб", която е умопомрачително тъпа и дори неслушаема. А тази - "Няма да ти пиша" е доста изкуствено наложена, аз като я чух за първи път (беше на 10-тия ден и имаше на 2,2 милиона) и си викам Преслава е изкарала мегахит, а песента изобщо не ме грабна от раз...Просто не й се занимава и аман вече от тоя Драганински, хвана се за него като удавник за сламка - ок, направи й 3 хита, четвъртата й стана популярна, а петата - най-слабата й...За Бога един Пашев, един Оцко, един Лобошки могат да й направят хит, ако тя си поиска, Галена как може?

 

Последната й боза я проваля най-вече тъпият текст. Толкова да е незапеваем и дразнещ. Амин.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво му е топ на сезона? Ако погледнем песните в топа, имаме "Дай ми още" и "Колеги" от началото на декември, "Нито дума" от края и "Мина ми" от началото на януари. Всичко останало е поне на два месеца - "Почти перфектен", "Царя на купона" и "И на всички като тебе" от средата на ноември, "Няа проблем" от началото на октомври, "Купон без край" от края на октомври. Това са оправдания - то ако песента беше силна, щеше да смачка всякаква конкуренция.

Имах предвид, че Декември се правят най-много гледания, а тя Декември не можа 2 милиона да направи, за какво говорим тогава?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Последната й боза я проваля най-вече тъпият текст. Толкова да е незапеваем и дразнещ. Амин.

И хилядата гласа един върху друг. В последните преоткривам тази страхотна песен!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Последната й боза я проваля най-вече тъпият текст. Толкова да е незапеваем и дразнещ. Амин.

+ Бутането на клипа, това беше свръх простотията, на която се нагледах.

Извинявай, ама един Моллов едвали е по-скъп, а за последните 2-3 години, именно той й направи най-добрият клип и като монтаж, и като филтри, и като замисъл. Да заминава само с него да работи като Константин, а не при Скерлев!

Link to comment
Сподели в други сайтове

И, да, "Чупливата" е страхотна песен, там нещата се провалиха заради настроенията в Капките и наградите на Пайнер, точно те я сринаха + по-силните Емануела, Емилия. . А тази - "Няма да ти пиша" е доста изкуствено наложена, аз като я чух за първи път (беше на 10-тия ден и имаше на 2,2 милиона) и си викам Преслава е изкарала мегахит, а песента изобщо не ме грабна от раз...

 

Нещо ми се струва, че бъркаш личното ти мнение с нагласата на масите. Чупливата е масово нехаресвана песен, затова и не стана голям хит. Няма да ти пиша пък е масово харесвана, затова и стана голям хит.

Link to comment
Сподели в други сайтове

По принцип тоя период до лятото е много скучен за чалгата. Миналата година извадиха хитачките от Май месец нататък, допреди това имаше 2 хита на кръст. Сега просто всеки си е изкарал песента за зимата и всички се подготвят за пролетта и лятото. За това и Сончето Немска избухна така мощно с Правена съм за ръцете ти като я пусна в такъв 'сух' период. Такъв късмет й беше тая песен, че сигурно и сама не си е повярвала.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нещо ми се струва, че бъркаш личното ти мнение с нагласата на масите. Чупливата е масово нехаресвана песен, затова и не стана голям хит. Няма да ти пиша пък е масово харесвана, затова и стана голям хит.

Не е чак масово нехаресвана - "Без теб" е такава по-скоро.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нещо ми се струва, че бъркаш личното ти мнение с нагласите на масите. Чупливата е масово нехаресвана песен, затова и не стана голям хит. Няма да ти пиша пък е масово харесвана, затова и стана голям хит.

Масово нехаресвана, заради статуетката "Певица на годината" + резила в Капките. :)

Преслава сама си погребва кариерата с подобни тъпизми. И другият й истински красив и добър клип за последните години:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Песните на Галена не се помнели, затова "Стара каравана" все още прави по 15К на ден посред зима, година и половина след премиерата си и гравитира около топ 50 на най-гледаните български песни.

Ако иска и 50 милиона гледания да има пак не може да я направи по-голям хит.Вие сте същите по отношение на Преслава без някой да я е споменавал,което е адски досадно.На всички ни е ясно колко "реални" са милионите гледания на Галена.Има песни с двойно по-малко гледания от нейните,а лайковете са двойно повече от нейните.По-важно е каква е песента и дали остава във времето.На Преслава остават.И на Галена биха оставали ако не правеше все кавъри или просто песни от типа на "Пей,сърце".Бях огромен почитател на песните й от типа на "Дай ми","Пак ли",Спри ме","Кой"-уникални песни,много по-добре от това,което тя предлага в момента. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

По принцип тоя период до лятото е много скучен за чалгата. Миналата година извадиха хитачките от Май месец нататък, допреди това имаше 2 хита на кръст. Сега просто всеки си е изкарал песента за зимата и всички се подготвят за пролетта и лятото. За това и Сончето Немска избухна така мощно с Правена съм за ръцете ти като я пусна в такъв 'сух' период. Такъв късмет й беше тая песен, че сигурно и сама не си е повярвала.

Сухо беше 2013, 2016, ама 2014 си имаше хитачки бая - "Завиждайте", "Феноменална", "Пак съм тук", "Не безпокойте", "Алергична", "Кой ще му каже",.

2015- "Не си ти", "Криво ще ми е", "Пантера", "Обичам те гадино", "Копие" и др.

За 2016-та и 2017-та не виждам голям хит през първите 2 месеца от годината.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако иска и 50 милиона гледания да има пак не може да я направи по-голям хит.Вие сте същите по отношение на Преслава без някой да я е споменавал,което е адски досадно.На всички ни е ясно колко "реални" са милионите гледания на Галена.Има песни с двойно по-малко гледания от нейните,а лайковете са двойно повече от нейните.По-важно е каква е песента и дали остава във времето.На Преслава остават.И на Галена биха оставали ако не правеше все кавъри или просто песни от типа на "Пей,сърце".Бях огромен почитател на песните й от типа на "Дай ми","Пак ли",Спри ме","Кой"-уникални песни,много по-добре от това,което тя предлага в момента. :mf_surrender:

 

Да, Галена ще тръгне да купува гледания на песен, излязла преди почти две години! :mf_surrender: Страшна логика!

 

Да не говорим, че в статистиката на клипа не се наблюдават никакви аномалии, каквито има на песни с купени гледания.

 

Галена, ако купуваше гледания, щеше да го прави за всеки проект, а виждаме, че има и проекти с 2-3 млн. гледания.

 

Дай ми пример с песен с двойно по-малко гледания от такава на Галена, която да има двойно повече лайкове от нея.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Неповторим й се получи, но сама се заби. Другата пък наля много реклама, слуша се 1 месец и тотално умря. Поне мина милион. Но пак ще нашепна интимно - 250-300к са без реклама, всичко останало е планът 300. Само, че трафик от БГ. :whistling:

 

Дано пусне нещо като хората, щото текстовете на последните й още ме възмущават колко са тъпи. :helpsmilie: Не мога да повярвам как провали бясна мелодия като Дай го двойно...

Добре.

Е тя си каза в едно от последните интервюта за текстовете.

За мен от 4 песни 2 и се получиха много добре. Просто в голям канал, цифрите щяха да са други.

Иначе сега трябва да пуска песен , да се надяваме не само 1 :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...