Jump to content



За астрологията, звездите и другите болежки


Препоръчани коментари

Така, това, за което искам да ви говоря, не е чак толкова свързано с астрологията (но пък ние астролозите можем да си използваме данните за намиране на връзка между двете неща), но пак е свързано със себепознаване, себеоткритие и подобни прекрасни нещица. Вместо да правя изцяло нова тема - предпочетох да пиша тук (темата се казва "и други болежки", имай милост, Fast! :Vishenka_05: ).

 

Чували ли сте за теста MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)? Това е личностен тест, вдъхновен от типологична теория на Карл Юнг, според която има четири основни човешки функции, чрез които хората преживяваме това, което се случва около нас, а те съответно се делят на две групи - преценяващи (които се делят на мислене и чувства) и възприемащи (сетивност или интуиция) - общо 4. При групирането на тези 4 функции, се получават 16 типа. Тестът набра значителна популярност на запад в последните няколко години, разбрах, че вече се използва и в професионалната сфера от фирми и прочие.

 

Малко повечко инфо за любопитните

Тест на български

Ей ви и друг вариант на английски

 

При решаването на теста, получавате четири буквички, което на пръв поглед шашка. Четирите буквички всъщност определят:

- Интровертност (I) или Екстравертност (E)

- Интуиция (N) или Сетивност (S)

- Мислене (T) или Чувстване (F)

- Съждение (J) или Възприятие (P)

Буквата, която сте получили, означава доминантата.

 

Интересно ми е какъв личностен тип са хората тук. Ако ви е любопитно, имате време и желание - решете тестчето, вижте кой личностен тип сте, прочетете тук (или дайте някакъв сърч в гугъла за повечко инфо) иии споделете тук. :D Ако може, дайте си и зодиакален знак (бонус, ако добавите Луна и Асц) - да не излезе съвсем флууд. :D

 

Да дам тон :D: аз съм ненормален феномен - жена INTJ. Слънце в Скорпион, Луна в Близнаци, АСЦ Стрелец.

Този тест го имахме за домашно да го направим за една от лекциите. Аз съм ISTJ-T - демек The Logistician. Бих казал, че наистина доста отговаря на истината - за някои неща съм точно обратното на описаното, но много са 1:1.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

ВАШИЯТ ЛИЧНОСТЕН ТИП Е:

“ЛОГИК”

(INTP-T)

Екстравертен - 0% / Интровертен - 100%

Интуитивен - 62% / Реалистичен - 38%

Логика - 64% / Принципи - 36%

Планиращ - 18% / Търсещ - 82%

Асертивен - 32% / Разсъдлив - 68%

 

Има доста верни неща от тези, които прочетох.

Слънце в Близнаци, Луна в Лъв, АСЦ Рак.

Link to comment
Сподели в други сайтове

ВАШИЯТ ЛИЧНОСТЕН ТИП Е:

”ЛОГИК”

(INTP-T)

Екстравертен - 0% / Интровертен - 100%

Интуитивен - 62% / Реалистичен - 38%

Логика - 64% / Принципи - 36%

Планиращ - 18% / Търсещ - 82%

Асертивен - 32% / Разсъдлив - 68%

 

Има доста верни неща от тези, които прочетох.

Слънце в Близнаци, Луна в Лъв, АСЦ Рак.

Ооо, за първи път да видя човек с моя тип. :Vishenka_05: А в астрологически план знаеш, че нямаме нищо общо :D Голям процент на интровертност имаш, моят е 60 за I на 40 за Е.

Във форума съм сигурна, че преобладаваме I-тата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ооо, за първи път да видя човек с моя тип. :Vishenka_05: А в астрологически план знаеш, че нямаме нищо общо :D Голям процент на интровертност имаш, моят е 60 за I на 40 за Е.

Във форума съм сигурна, че преобладаваме I-тата.

Имаме бе - 12 дом. :Vishenka_05: Аз имам 4 планети там. :1000 (29):

Да, огромен е. Ако гледаме астрологично, мисля, че е точно от многото планети в 12 дом, АСЦ/ДЕСЦ в Рак/Козирог, ретро Венерата и аспектите на почти всички планети със Сатурн.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз съм Преговарящ (ENTP-A)

 

Екстравертен - 76% ; Интровертен - 24%

Интуитивен - 72% ; Реалистичен - 28%

Логика - 94% ; Принципи - 6%

Планиращ - 42% ; Търсещ - 58%

Асертивен - 84% ; Разсъдлив - 16%

 

 

Слънце - Лъв ; Асцендент - Везни ; Луна - Скорпион

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз съм ТРЕНЬОР. :D :rolleyes: 1000%20(30).gif :77: :thumbup:

Екстравертен Ум Интровертен 68% 32% Интуитивен Енергия Реалистичен 81% 19% Логика Същност Принципи 44% 56% Планиращ Тактика Търсещ 100% 0% Асертивен Идентичност Разсъдлив 57% 43%

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Хора, имате ли опит с бораването с прогресирани композити? Въобще намирате ли смисъл в тази техника?

 

И като изчисля картата какво би могло да ми даде най-точна информация как се развива връзката? Прогресиран композит към натална прогресия, транзити към прогресиран композит или прогресиран композит към наталните карти на двамата?

 

Засега ми се е набило на очи едно интересно нещо. Започвам комуникация с двама човека, към които имам интерес, точно когато прогресираната композитна Луна е в съвпад с наталния Меркурий на партньора. В другия случай прогресираната композитна Луна беше в точна опозиция с наталния Меркурий на другия човек.

 

Значи ли това, че връзката ни е по-важна за тях, отколкото за мен?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хора, имате ли опит с бораването с прогресирани композити? Въобще намирате ли смисъл в тази техника?

 

И като изчисля картата какво би могло да ми даде най-точна информация как се развива връзката? Прогресиран композит към натална прогресия, транзити към прогресиран композит или прогресиран композит към наталните карти на двамата?

 

Засега ми се е набило на очи едно интересно нещо. Започвам комуникация с двама човека, към които имам интерес, точно когато прогресираната композитна Луна е в съвпад с наталния Меркурий на партньора. В другия случай прогресираната композитна Луна беше в точна опозиция с наталния Меркурий на другия човек.

 

Значи ли това, че връзката ни е по-важна за тях, отколкото за мен?

Мм, с прогресивния композит нямам много опит. Забелязвала съм, че транзити на тежки планети и СЛВ към осите на композита дават начало/край на връзката или по-сериозен етап като сключването на брак. Както и смяна на знаците на осите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мм, с прогресивния композит нямам много опит. Забелязвала съм, че транзити на тежки планети и СЛВ към осите на композита дават начало/край на връзката или по-сериозен етап като сключването на брак. Както и смяна на знаците на осите.

 

Какви транзити, напрегнати или и хармонични?

 

И как в композит ще има смяна на знаците на осите, след като това e статична карта? Да не би да имаш предвид смяна на знаците на осите в прогресивен натал?

 

Като имаш време и желание - пусни си един прогресивен композит в astro.com с важен за теб човек и забележи къде е луната в датите на важни събития за връзката ви. Интересно ще е да се споделят повече мнения.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какви транзити, напрегнати или и хармонични?

 

И как в композит ще има смяна на знаците на осите, след като това статична карта? Да не би да имаш предвид смяна на знаците на осите в прогресивен натал?

 

Като имаш време и желание - пусни си един прогресивен композит в astro.com с важен за теб човек и забележи къде е луната в датите на важни събития за връзкат ви. Интересно ще е да се споделят повече мнения.

И двете. Най-вече съвпади.

 

Оф, в прогресивния композит имах предвид. :1000 (10): :1000 (29):

 

Сега разглеждах няколко двойки. Начало на връзката при едната двойка - Луната от пр. композит прави опозиция с наталния съвпад Луна-Марс на момичето и квадрат с наталната Луна на момчето. При друга двойка Луната от пр. композит прави секстил със Слънцето на жената и съвпад със Сатурн на мъжа. При брак при втората двойка - Луната от пр. композит съвпада със Слънцето в натала на мъжа.

 

Май аспект със светило дава по-значими събития.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И двете. Най-вече съвпади.

 

Оф, в прогресивния композит имах предвид. :1000 (10): :1000 (29):

 

Сега разглеждах няколко двойки. Начало на връзката при едната двойка - Луната от пр. композит прави опозиция с наталния съвпад Луна-Марс на момичето и квадрат с наталната Луна на момчето. При друга двойка Луната от пр. композит прави секстил със Слънцето на жената и съвпад със Сатурн на мъжа. При брак при втората двойка - Луната от пр. композит съвпада със Слънцето в натала на мъжа.

 

Май аспект със светило дава по-значими събития.

 

Ето, знаех си, че има нещо в тия прогресивни композити! :happyppl:

 

Мерси за споделения опит. ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

OMG!!!!

 

pinkprincess!!!

 

Сега се загледах в прогресивния композит на най-значимото, силно и фунадаментелно приятелство в моя живот. То продължи 14 години и приключи когато пр. Асцендент е в 29,52 на Скорпион - тогава е последния ни контакт. Само след няколко дни Асцендентът е сменил знака!!! Ти беше права! :Vishenka_05:

 

Иначе сега видях, че контактите ми с единия от двамата човека, за които говоря в по-горния си пост, започва точно, когато пр. Слънце е в точна опозиция с Асцендента му. Отклонението е 3 минути. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

OMG!!!!

 

pinkprincess!!!

 

Сега се загледах в прогресивния композит на най-значимото, силно и фунадаментелно приятелство в моя живот. То продължи 14 години и приключи когато пр. Асцендент е в 29,52 на Скорпион - тогава е последния ни контакт. Само след няколко дни Асцендентът е сменил знака!!! Ти беше права! :Vishenka_05:

 

:g2: :1000 (29):

 

Иначе сега видях, че контактите ми с единия от двамата човека, за които говоря в по-горния си пост, започва точно, когато пр. Слънце е в точна опозиция с Асцендента му. Отклонението е 3 минути. :3fdb8960598fa63e:

Ами дано да имате хубаво развитие. :3fdb8960598fa63e:

 

Довечера ще разгледам по-обстойно прогресивните композити за други по-важни събития.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами дано да имате хубаво развитие. :3fdb8960598fa63e:

 

Довечера ще разгледам по-обстойно прогресивните композити за други по-важни събития.

 

А имаш ли някакви впечатления дали нещо се случва при смяна на знака на АСЦ на прогресивен натал? Аз го преживях един път и живота ми тръгна по съвсем друг път, коренно се промени. То е и логично да донесе някаква промяна де, въпросът ми е, ако имаш наблюдения добри или лоши са били промените, колко време са траели (примерно дали ефектът им ще се усеща 30 години или там колкото АСЦ е в следващия знак).

 

И друг въпрос (хах, съсипах те от въпроси). Преживявала ли си тразитен Сатурн в съвпад с АСЦ и как мина пътешествието му в първи дом?

Link to comment
Сподели в други сайтове

А имаш ли някакви впечатления дали нещо се случва при смяна на знака на АСЦ на прогресивен натал? Аз го преживях един път и живота ми тръгна по съвсем друг път, коренно се промени. То е и логично да донесе някаква промяна де, въпросът ми е, ако имаш наблюдения добри или лоши са били промените, колко време са траели (примерно дали ефектът им ще се усеща 30 години или там колкото АСЦ е в следващия знак).

 

И друг въпрос (хах, съсипах те от въпроси). Преживявала ли си тразитен Сатурн в съвпад с АСЦ и как мина пътешествието му в първи дом?

Ами на мен ми се е сменил преди 3 години от Рак в Лъв, но като че ли не виждам промяната. А би трябвало да има. Миналата година ми е бил в съпад с нат. Луната и пак не мога да разгранича определено събитие. Сега пр. Уран ми е на три минути от съвпада с ДЕСЦ и пак не знам... Може след време да осъзная какво е проявлението, ако изобщо е имало.

 

Преживявала съм. В първи клас. :1000 (29): Не го свързвам с нещо по-специално. Наблюденията ми са от карти на други хора.

 

Отслабване. Диети. Проблеми със здравето. По-отговорно отношение към тялото и здравето. Като цяло човек става по-отговорен и зрял през този период. Пораства. Също така може да си по-целеустремен и дисциплиниран по това време. Може да се чувстваш по-уморен и напрегнат. Може да станеш по-затворен. 1-7 дом са връзките - започване на дълга, сериозна и значима за живота на човек връзка. Предполагам, че раздяла също е възможна. Преосмисляне на отношенията с другите и свързването с тях. 1-7 дом се свързват и с бабите и дядовците – може да има събития с тях - примерно някой от тях да почине.

 

Ти си с АСЦ Скорпион. При теб сега ли излезе от първи? Какво се случи?

 

Напоследък заради влизането на Сатурн в шестия ми дом, препрочетох книгите на Лиз Грийн и Ерин Съливан за Сатурн. Ако не си ги чел, може да ги погледнеш (знам, че астропсихологията е малко плюта, но все пак... :1000 (29): ).

Link to comment
Сподели в други сайтове

Отслабване. Диети. Проблеми със здравето. По-отговорно отношение към тялото и здравето. Като цяло човек става по-отговорен и зрял през този период. Пораства. Също така може да си по-целеустремен и дисциплиниран по това време. Може да се чувстваш по-уморен и напрегнат. Може да станеш по-затворен. 1-7 дом са връзките - започване на дълга, сериозна и значима за живота на човек връзка. Предполагам, че раздяла също е възможна. Преосмисляне на отношенията с другите и свързването с тях. 1-7 дом се свързват и с бабите и дядовците – може да има събития с тях - примерно някой от тях да почине.

 

Ти си с АСЦ Скорпион. При теб сега ли излезе от първи? Какво се случи?

 

Напоследък заради влизането на Сатурн в шестия ми дом, препрочетох книгите на Лиз Грийн и Ерин Съливан за Сатурн. Ако не си ги чел, може да ги погледнеш (знам, че астропсихологията е малко плюта, но все пак... :1000 (29): ).

 

Ми то направо си го описала дословно какво ми се случи при преминаването на Сатурн в първи дом:

 

Имаше проблеми, имаше отслабване и диети, после напълняване. Затвореност - да. Никаква нова връзка не започнах, напротив - доста такива прекратих. Новите връзки ги започнах, като влезе във втори дом. Узряване и помъдряване, смяна на светогледа, равносметки за живота и такива неща. Типичен Сатурнов шит!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ми то направо си го описала дословно какво ми се случи при преминаването на Сатурн в първи дом:

 

Имаше проблеми, имаше отслабване и диети, после напълняване. Затвореност - да. Никаква нова връзка не започнах, напротив - доста такива прекратих. Новите връзки ги започнах, като влезе във втори дом. Узряване и помъдряване, смяна на светогледа, равносметки за живота и такива неща. Типичен Сатурнов шит!

Кофти. :confused: Дано във втори дом да е по-добре. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...