Jump to content



За астрологията, звездите и другите болежки


Препоръчани коментари



Привет, Раманиаци! Направих тази тема, за да можем да обсъждаме отделно от чата форумната любов - астрологията, като по този начин няма да пречим на хората, на които не им са чете за това в Чат мания, а и като че ли в самостоятелна тема ще могат да се заформят по-дълги и качествени дискусии и обсъждания :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Откривам темата с нещо закачливо, което на майтап направих миналата година:

8947053o.png

8947052y.png

8947051J.png

 

Има, ама не знам дали е това. Дир. У6 съвпад нат. У8, дир. У6 Юпитер биквинтил с нат. У2 Слънце.

 

Ще пада учене тази година. Като съвпадне с МЦ, предполагам ще завършваш даскало/започваш университет. При мен беше така - само, че влезнах в гимназия тогава. При най-добрата ми приятелка - 9 дом якото учене в 12 клас, при влизане в 10 дом - приеха я в унивеситет.

Нещо това учене не го виждам :D Другият месец изпит за сертификат по език имам, обаче не си мърдам дупето. Нито се очертава уни скоро, не знам, може и звездите да ме изненадат. Сега ме мъчат едни транзити на Слънце/Плутон и Уран/МЦ, дай първо тях да оправя :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нещо това учене не го виждам :D Другият месец изпит за сертификат по език имам, обаче не си мърдам дупето. Нито се очертава уни скоро, не знам, може и звездите да ме изненадат. Сега ме мъчат едни транзити на Слънце/Плутон и Уран/МЦ, дай първо тях да оправя :D

Сертификатът също е проявление. 9 дом - дипломи, повишаване на квалификация/ниво в нещо, по-висока степен на образование, висше образование, чужди езици, учене изобщо. Може да задълбаеш и в ученето на нещо друго - астрологията например. :1000 (29):

 

Поздрав! :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

То е ясно, че сертификатът ще се прояви, обаче конкретно в ученето ме няма, откакто Меркурий стана ретрограден по прогресии. :/

 

Принцесо, до къде си я докарала с индийската? :D Помня, че беше споменала, че и ти си се пробвала с нея.

 

ps. Регнала съм се и навлязла в Рамания на опозиция Уран/МЦ.

Link to comment
Сподели в други сайтове

То е ясно, че сертификатът ще се прояви, обаче конкретно в ученето ме няма, откакто Меркурий стана ретрограден по прогресии. :/

 

Принцесо, до къде си я докарала с индийската? :D Помня, че беше споменала, че и ти си се пробвала с нея.

 

ps. Регнала съм се и навлязла в Рамания на опозиция Уран/МЦ.

 

Е не знам тогава какво ще е Юпитер в девети. Като мине, ще кажеш. ;д

 

До никъде, нещо ме мързи да чета. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Скъпи астро junkies,

 

чували ли сте за междинната точка на Слънцето и Луната (Sun/Moon midpoint)?

 

Според много астролози това е супер сетивна точка в наталната карта по отношение на връзките/брака/любовта. Символизира единството на мъжкото и женското начало, на съединението между тях, на брака.

 

Счита се, че човек, който образува точни (до 2-3 градуса) напрегнати аспекти на лични планети с твоята междинна точка, се явява един вид като символ на THE ONE за теб. Също така съм чел, че във взаимоотношенията между хората по-привързан към връзката е човека, чията междинна точка е активирана в синастрията.

 

Астролозите казват, че едни от най-фундаменталните партньорства в живота започват, когато въпросната точка е активирана чрез напрегнати аспекти на транзитиращи планети.

 

Да споделя малко от моя житейски опит:

 

Най-силната и разтърсваща любов в живота ми, държала ме няколко години без да мога да си избия човека от главата, започна точно, когато транзитиращия Уран ми дойде в точен съвпад с междинната точка на Слънцето и Луната...

 

Друг пример:

 

Започнах комуникация с един човек, който впоследствие се оказа важен за мен, в часа, в който Венера образува квадратура с точката.

 

Няколко месеца по-късно, когато Юпитер образува опозиция с точката, му признах, че го обичам.

 

Не съм планувал тези свои действия според транзитите, те просто се случиха натурално, а чак след това проверих какви аспекти имам. ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Калкулатор за мидпойнти :)

Благодаря за интересните наблюдения, сега ще видя с моята първа (и засега единствена) любов дали е имало нещо.

Тъй: мидпойнт Слънце/Луна в съвпад с негов СЛВ... толкова. В деня на запознанството ни - моят мидпойнт е бил в квадратура (2гр) с транзитна Венера. Готинко.

 

ps. ако бях малко по-веща в хорарната, сега щях да пускам хорар за един човек от форума.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И при двама ви е имало тр. Венера квадрат с мидпойнта. :1000 (23):

 

При мен Слънце/Луна не е бил активиран нито в синастрията, нито при транзити. Пада ми се 2 градуса преди АСЦ, опозиция Юпитер, квадрат СЛВ.

 

Сега видях, че след 3 дена ми е точната опозиция на Плутон – У5 с него... и нищо. :girl_cry2: :1000 (29): Иначе при транзити към други други мидпойнти съм имала събития.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И при двама ви е имало тр. Венера квадрат с мидпойнта. :1000 (23):

 

При мен Слънце/Луна не е бил активиран нито в синастрията, нито при транзити. Пада ми се 2 градуса преди АСЦ, опозиция Юпитер, квадрат СЛВ.

 

Сега видях, че след 3 дена ми е точната опозиция на Плутон – У5 с него... и нищо. :girl_cry2: :1000 (29): Иначе при транзити към други други мидпойнти съм имала събития.

 

Под напрегнати аспекти в синастриално отношение имах предвид не само съвпад, опозиция и квадрат, но и ония аспекти от 45 и 135 градуса (забравих им имената). Поне така пише в сайтовете, които съм чел.

 

На теб какъв ти е Асцендента? Нещо... ми харесваш доста.

 

ПС: Тука, ако някой от другите потребители влезе да чете, ще помисли, че се занимаваме с квантова физика. За непросветен тия нещо звучат супер сложно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Под напрегнати аспекти в синастриално отношение имах предвид не само съвпад, опозиция и квадрат, но и ония аспекти от 45 и 135 градуса (забравих им имената). Поне така пише в сайтовете, които съм чел.

 

На теб какъв ти е Асцендента? Нещо... ми харесваш доста.

 

ПС: Тука, ако някой от другите потребители влезе да чете, ще помисли, че се занимаваме с квантова физика. За непросветен тия нещо звучат супер сложно.

Знам, просто при мен явно не се активира от квито и да е аспекти. :( :D

 

Рак, 17 градус. Слънце/Луна на 15-ия.

 

:1000 (29): :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Знам, просто при мен явно не се активира от квито и да е аспекти. :( :D

 

Рак, 17 градус. Слънце/Луна на 15-ия.

 

:1000 (29): :1000 (29):

 

Ясно, имаме тригонче на Асценденти, твоя е в секстилче и с Луната ми. Знаех си, че има нещо. ;)

 

Имаш ли типичните за Рака променливи настроения, или оптимизмът на Близнашкото Слънце надделява?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ясно, имаме тригонче на Асценденти, твоя е в секстилче и с Луната ми. Знаех си, че има нещо. ;)

 

Имаш ли типичните за Рака променливи настроения, или оптимизмът на Близнашкото Слънце надделява?

 

Имам си кофти настроенията, но ми минава бързо т.е. Близнакът надделява.

Link to comment
Сподели в други сайтове

УжасТ, на Преслава ми се падна "От добрите момичета", която обожавам, ама на Криско дори не съм я слушал дори. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Чакам си хороскопа. Искам да знам какво ме чака в бъдеще.

То ако ставаше така лесно... :D

 

По въпроса на Боровинката: майка ми винаги се е интересувала от такива тематики, правила ми е натална карта като съм била малка, от нея си знам асцендента. Но истинската занимавка започна, когато... се влюбих в един Водолей. :lol: Тогава почнах да чета някакви блогчета с факти за моята зодия и неговата (пълна деградация), случайно попаднах на cafeastrology, направих си наталната карта и се изумих от това колко е вярна. Та от тогава - есен 2012, но си имам редовни прекъсвания, когато не ми се занимава/не ми е било до това/нищо не ми говорят картите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И колко трябва да си чакам личния хороскоп? :cry2:

Не знам на кого от тук си писала, но те съветвам да имаш търпение. Един качествен анализ отнема време, а ако искаш да ти бъдат включени и предикативни техники като например транзити/прогресии/дирекции/солари/лунари (дори не включвам неща извън западната астрология) и не искаш да е претрупано - още повече. Една карта не се разчита, анализира и разписва за половин час. Просто бъди търпелива и не се безпокой. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами просто искам само да знам какво ме очаква в бъдеще, дали хубаво или лошо. Иначе съм писала на Кондомчо.

 

Просто от години искам да знам нещо за бъдещето ми. Баба ми е ходила при баба Ванга, когато съм била малка, но не и е казала нищо особено за мен. И при Вера кочовска в Плевен са ме водили, но също нищо особено не е споменала.

Просто се уморих да не знам какъв ще е животът ми, какво ме очаква. :cry2: Какъвто късмет имам, сигурно нищо хубаво.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Така, това, за което искам да ви говоря, не е чак толкова свързано с астрологията (но пък ние астролозите можем да си използваме данните за намиране на връзка между двете неща), но пак е свързано със себепознаване, себеоткритие и подобни прекрасни нещица. Вместо да правя изцяло нова тема - предпочетох да пиша тук (темата се казва "и други болежки", имай милост, Fast! :Vishenka_05: ).

 

Чували ли сте за теста MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)? Това е личностен тест, вдъхновен от типологична теория на Карл Юнг, според която има четири основни човешки функции, чрез които хората преживяваме това, което се случва около нас, а те съответно се делят на две групи - преценяващи (които се делят на мислене и чувства) и възприемащи (сетивност или интуиция) - общо 4. При групирането на тези 4 функции, се получават 16 типа. Тестът набра значителна популярност на запад в последните няколко години, разбрах, че вече се използва и в професионалната сфера от фирми и прочие.

 

Малко повечко инфо за любопитните

Тест на български

Ей ви и друг вариант на английски

 

При решаването на теста, получавате четири буквички, което на пръв поглед шашка. Четирите буквички всъщност определят:

- Интровертност (I) или Екстравертност (E)

- Интуиция (N) или Сетивност (S)

- Мислене (T) или Чувстване (F)

- Съждение (J) или Възприятие (P)

Буквата, която сте получили, означава доминантата.

 

Интересно ми е какъв личностен тип са хората тук. Ако ви е любопитно, имате време и желание - решете тестчето, вижте кой личностен тип сте, прочетете тук (или дайте някакъв сърч в гугъла за повечко инфо) иии споделете тук. :D Ако може, дайте си и зодиакален знак (бонус, ако добавите Луна и Асц) - да не излезе съвсем флууд. :D

 

Да дам тон :D: аз съм ненормален феномен - жена INTJ. Слънце в Скорпион, Луна в Близнаци, АСЦ Стрелец.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз много пъти съм го правила този тест от различни места и излизам всеки път INFP или INTP. Правих отделно и INFP or INTP тест и излязох INTP, мисля, че отговарям на този типаж.

Вторите предпочитам да ги казвам само на лично, че много ще разберат за мен хората :roll1:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...