Jump to content



Ивана: В последните години няма хитове, които да останат във времето


Създават ли се днес хитове, които да останат във времето?  

94 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Няма да прочетеш интервюто и затова в момента говориш глупости, така ли? Все едно да коментираш книга, която никога не си отварял. Определено не им изнася на някои реалността и не я приемат, но тя е факт и няма изгледи да се промени към по-добро.

Заглавието не говори ли достатъчно? Нямам намерение да си губя времето с цялата тирада негативизъм. А ти естествено се хвана за най-удобното за теб изречение от поста ми. Коментирай, че Ивана е пословична с това как по интервюта казва едно, а действията й говорят друго - както например в един период (след "Падни на колене"/"По дяволите Рая" - не съм сигурен) се беше зарекла, че ще продължи с качествените песни, след което извади "чекия", както тя самата нарича част от творчеството си.

Link to comment
Сподели в други сайтове

+1! Периодично някой от старата генерация с не особено успешно настояще излиза с плюене по днешния жанр. :mf_surrender: Отдавна Ивана не е пускала някоя простащина, но нека не забравяме "чекиите", които е пяла през годините, а иначе го раздава ментор по интервюта. Колкото да не им отърва на Ваня и другите мрънкащи, има и песни от последните години, които са останали. Да си задържат негативното мнение за себе си - дори няма да прочета интервюто.

Ивана не е на себе си от доста години. Сама е казвала, че когато е била разочарована в живота и и от музиката, е направила песните "Падни на колене", "Кръв ми капе от сърцето" и "По дяволите рая", които аз много харесвам. Там си личи, че е тя. Страхотен е и албумът "Обяснения не давам". Песни като "Цял живот", "Закъснях", "Наздраве", "По всяко време", "Остави ме". Разкошни. Но в последния албум жестоко изпростя. Не може да се сдържи, ако не пусне някоя простотия като тая последната "Твойта майка". Личи си, че е объркана стилово. Хем си прави нещата в свой стил, хем вече е зациклила и се чуди как да ги омеша, за да звучат уж по-различно. Ако се опита малко да избяга от кръчмарското, от тежките тоалети и направи нещо свежо, ще е ок за нея. Нима нещо като "Безумна цена", "Сто живота", "Седем дни", "Второто хубаво", "Тръгвам с тебе" няма да се отрази добре? Нищо чалгарско няма в тези песни, нито популистко, а все в такива крайности пуска песни в последните години.

Ама не, то последните години не бяха Дъ мен, Муш или направо, Г точка, симулиране на оргазми като в "Палавник", Golden dick. Надявам се да не е проблем, че малко им преиначавам заглавията, защото ако я попиташ защо ги е изпяла, за пред медиите ще се оправдае хитро, че проблемът бил в нашето подсъзнание. Защото според нея в "Долу-горе" не се пее за прониквания, а за политика, иначе по площадите ако я помолят да ги изпее, зад кулисите автоматично стават "чекии".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана не е на себе си от доста години. Сама е казвала, че когато е била разочарована в живота и и от музиката, е направила песните "Падни на колене", "Кръв ми капе от сърцето" и "По дяволите рая", които аз много харесвам. Там си личи, че е тя. Страхотен е и албумът "Обяснения не давам". Песни като "Цял живот", "Закъснях", "Наздраве", "По всяко време", "Остави ме". Разкошни. Но в последния албум жестоко изпростя. Не може да се сдържи, ако не пусне някоя простотия като тая последната "Твойта майка". Личи си, че е объркана стилово. Хем си прави нещата в свой стил, хем вече е зациклила и се чуди как да ги омеша, за да звучат уж по-различно. Ако се опита малко да избяга от кръчмарското, от тежките тоалети и направи нещо свежо, ще е ок за нея. Нима нещо като "Безумна цена", "Сто живота", "Седем дни", "Второто хубаво", "Тръгвам с тебе" няма да се отрази добре? Нищо чалгарско няма в тези песни, нито популистко, а все в такива крайности пуска песни в последните години.

Ама не, то последните години не бяха Дъ мен, Муш или направо, Г точка, симулиране на оргазми като в "Палавник", Golden dick. Надявам се да не е проблем, че малко им преиначавам заглавията, защото ако я попиташ защо ги е изпяла, за пред медиите ще се оправдае хитро, че проблемът бил в нашето подсъзнание. Защото според нея в "Долу-горе" не се пее за прониквания, а за политика, иначе по площадите ако я помолят да ги изпее, зад кулисите автоматично стават "чекии".

Вярно, "Твойта майка" я бях забравил - поправям се, и скорошната простотия е налице. :1000 (29): Няма да се учудя, ако след това интервю последва още една, както казах случвало се е скоро след като се е правила на интересна по медиите колко е морална, да пусне някой боклук. Ивана е може би изпълнителката с най-много социални текстове, качествените песни не могат да й се отрекат, но има достатъчно продукция и в другата крайност. Вместо да дава акъл, просто да допринася за положителна промяна в жанра с хубави парчета. Последните й няколко клипирани са такива, браво за което.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вярно, "Твойта майка" я бях забравил - поправям се, и скорошната простотия е налице. :1000 (29): Няма да се учудя, ако след това интервю последва още една, както казах случвало се е скоро след като се е правила на интересна по медиите колко е морална, да пусне някой боклук. Ивана е може би изпълнителката с най-много социални текстове, качествените песни не могат да й се отрекат, но има достатъчно продукция и в другата крайност. Вместо да дава акъл, просто да допринася за положителна промяна в жанра с хубави парчета. Последните й няколко клипирани са такива, браво за което.

Аз даже ще се радвам с Глория да направят някой дует на социална тематика. В последното интервю на Глория пак я питаха за това и тя каза, че вече е крайно време. И съм сигурен, че проблемът е в Ивана - тя много пъти се покрива, не вдига телефони, не е толкова сериозна. Трябва да си го поставят за цел и да направят една готина песен, защото със сигурност ще бъде нещо по-добро от колаборацийките на уж актуалните имена в момента.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз даже ще се радвам с Глория да направят някой дует на социална тематика. В последното интервю на Глория пак я питаха за това и тя каза, че вече е крайно време. И съм сигурен, че проблемът е в Ивана - тя много пъти се покрива, не вдига телефони, не е толкова сериозна. Трябва да си го поставят за цел и да направят една готина песен, защото със сигурност ще бъде нещо по-добро от колаборацийките на уж актуалните имена в момента.

Аз не мисля, че такъв дует някога ще има. Последни години Ивана по странни за мен причини таи негативизъм към Глория, дори на няколко пъти се опита да направи медиен скандал. Не знам защо й трябва такова нещо, вместо наистина да направят дуети, но последните години непрекъснато я споменава в интервюта, малко като Камелия и Преслава. То не бяха, че Глория разрешила на дъщеря си силикон в устните, после, че някои хора правели авторски песни, но не ставали хитове, после че имала два концерта в НДК. Това са умишлени грешки и подмятания и е грозно. В другата крайност са Глория и Преслава, които когато ги попитат с цел да се започне конфликт или пропускат отговора или дори се изказват положително. За пример, когато в НОВА ТВ оплюха "Кварталната кръчма", Глория я защити. Преди това посочи Ивана в предходно интервю за качествен изпълнител. Много ми е странно. Не мисля, че Глория се натиска за този дует от липса на хитове или популярни песни, жалко е, че Ивана и Стояна не си кажат направо, че не искат, а правят само интриги.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не мисля, че такъв дует някога ще има. Последни години Ивана по странни за мен причини таи негативизъм към Глория, дори на няколко пъти се опита да направи медиен скандал. Не знам защо й трябва такова нещо, вместо наистина да направят дуети, но последните години непрекъснато я споменава в интервюта, малко като Камелия и Преслава. То не бяха, че Глория разрешила на дъщеря си силикон в устните, после, че някои хора правели авторски песни, но не ставали хитове, после че имала два концерта в НДК. Това са умишлени грешки и подмятания и е грозно. В другата крайност са Глория и Преслава, които когато ги попитат с цел да се започне конфликт или пропускат отговора или дори се изказват положително. За пример, когато в НОВА ТВ оплюха "Кварталната кръчма", Глория я защити. Преди това посочи Ивана в предходно интервю за качествен изпълнител. Много ми е странно. Не мисля, че Глория се натиска за този дует от липса на хитове или популярни песни, жалко е, че Ивана и Стояна не си кажат направо, че не искат, а правят само интриги.

Винаги е казвала добри думи за Глория, не знам за конкретен скандал, то за пред медиите е съвсем различно понякога. Иначе и на мен ми се струва, че страни от нея. Ако е искала дует, да се е задействала отдавна. Защото Глория неведнъж я е търсила. Тя е по-организирана в това отношение. А и понеже обещаха на сумати народ. После говориха, че не могат да попаднат на песен. Взе да става лицемерно.

Стефански, това, дето изреди, половината не е вярно. Не знам къде Ивана е коментирала Симона и дали изобщо е било за нея, щото то реално не е вярно. Това за авторските песни не съм го чул. За НДК явно не знае, че са четири концертите. Поне аз винаги съм чувал да говори с добро за Глория - и при Диков, и къде ли не, винаги я е давала за пример заедно с Нелина, Десислава. Но по принцип знам, че Ивана обича да говори срещу неща, които самата тя прави - за пошлост в текстове, за обезобразяване от операции, всичко това е факт при нея. Глория пък също винаги е защитавала Камелия и Ивана, поне три интервюта мога да ти посоча, а точно тях да хвали... не знам защо, като се вижда, че е приятелка единствено с Тони Дачева. Но това всичко си има предистория, която нямам право да разказвам. Ивана и Камелия много отдавна са сгафили пред Глория и ако тя е забравила, те продължават да я недолюбват нещо, въпреки че вече не са си конкуренция.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво значи сгафили ? Хората правят грешки, карат се, после се сдобряват. Научете се, че ТОВА е живота. Всички гафим и после се поправяме, ако искаме. Другото което искам да ви попитам, защо да няма право да говори ? Ивана е достатъчно голяма звезда, преди е мислила по един начин, сега по - друг. На Глория просто не й пука достатъчно, затова й не говори. Което бТВ, пак е ОК. В смисъл всеки избира каква философия да следва, Ивана тук конкретно говори, че няма социални песни, които да вълнуват хората с години.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво значи сгафили ? Хората правят грешки, карат се, после се сдобряват. Научете се, че ТОВА е живота. Всички гафим и после се поправяме, ако искаме. Другото което искам да ви попитам, защо да няма право да говори ? Ивана е достатъчно голяма звезда, преди е мислила по един начин, сега по - друг. На Глория просто не й пука достатъчно, затова й не говори. Което бТВ, пак е ОК. В смисъл всеки избира каква философия да следва, Ивана тук конкретно говори, че няма социални песни, които да вълнуват хората с години.

Ами може да го говори, ако самата тя е изключения от това правило. Както и да е, всеки си е сам за себе си - мисълта ми е, че Ивана е противоречива личност относно думи и действия. И никога не съм харесвал това нейно философстване.

Как реши, че на Глория не й пука? Просто тя не намира за необходимо да задълбава, но в последните интервюта и тя не цепи басма.

За сгафянето - то си е било съвсем съзнателно, а като такова не ми минава за оправдано. Не мисли, че едно време не са си правили номера.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не ме вълнуват там вътрешните им борби. Ивана я питат и си казва мнението. Като цяло има една приказка, че никой злодей в своето съзнание не се вижда като такъв. Това важи за всички ни, вкл. Ивана.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вярно, "Твойта майка" я бях забравил - поправям се, и скорошната простотия е налице. :1000 (29): Няма да се учудя, ако след това интервю последва още една, както казах случвало се е скоро след като се е правила на интересна по медиите колко е морална, да пусне някой боклук. Ивана е може би изпълнителката с най-много социални текстове, качествените песни не могат да й се отрекат, но има достатъчно продукция и в другата крайност. Вместо да дава акъл, просто да допринася за положителна промяна в жанра с хубави парчета. Последните й няколко клипирани са такива, браво за което.

 

 

Вие въобще чували ли сте текста на "Твойта майка"???

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вие въобще чували ли сте текста на "Твойта майка"???

Мда. Да не би и тя като "Долу-горе" да има метафоричен и дълбоко скрит елитарен замисъл?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не мисля, че такъв дует някога ще има. Последни години Ивана по странни за мен причини таи негативизъм към Глория, дори на няколко пъти се опита да направи медиен скандал. Не знам защо й трябва такова нещо, вместо наистина да направят дуети, но последните години непрекъснато я споменава в интервюта, малко като Камелия и Преслава. То не бяха, че Глория разрешила на дъщеря си силикон в устните, после, че някои хора правели авторски песни, но не ставали хитове, после че имала два концерта в НДК. Това са умишлени грешки и подмятания и е грозно. В другата крайност са Глория и Преслава, които когато ги попитат с цел да се започне конфликт или пропускат отговора или дори се изказват положително. За пример, когато в НОВА ТВ оплюха "Кварталната кръчма", Глория я защити. Преди това посочи Ивана в предходно интервю за качествен изпълнител. Много ми е странно. Не мисля, че Глория се натиска за този дует от липса на хитове или популярни песни, жалко е, че Ивана и Стояна не си кажат направо, че не искат, а правят само интриги.

Няма такова нещо. В прекрасни отношения са ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вярно, "Твойта майка" я бях забравил - поправям се, и скорошната простотия е налице. :1000 (29): Няма да се учудя, ако след това интервю последва още една, както казах случвало се е скоро след като се е правила на интересна по медиите колко е морална, да пусне някой боклук. Ивана е може би изпълнителката с най-много социални текстове, качествените песни не могат да й се отрекат, но има достатъчно продукция и в другата крайност. Вместо да дава акъл, просто да допринася за положителна промяна в жанра с хубави парчета. Последните й няколко клипирани са такива, браво за което.

Я пак си пусни Твойта майка :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тези, които заслужават да останат във времето не се оценяват достатъчно. Просто са се променили вижданията за музика и качество страшно много.

Всеки сега разчита да извади хит, но не мислят дали ще остане, напротив търси се момента само. Макар, че и сега си има изпълнители, кото правят песни, които биха могли да са вечни, но за жалост не се харесват на масовата публика. Цитирам например Глория. Може да не са станали тотални хитове песните, които пуска и да нямат милиони гледания, но това не означава, че си няма да се запомнят във времето от нейните почитатели. Това си е индивидуално, но като цяло няма такива песни, като едно време...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кое е пошлото в "Твойта майка", че аз нещо не го намирам? Искам да се обясни, за да видите, че наистина не знаете какво говорите.

И тази песен отново е различна и интересна като текст, а музиката е идеална, както за маса, така и за банкети и подобни мероприятия, на които танцуващите могат да извият хоро. Ненапразно идеята на албума "Не давам да се даваме" е такава и откакто е на пазара, Ивана спокойно сменя Бялата роза с "Ако си мъж" или "Хороводна китка". Жената си прави хубави и различни песни от масата, сега дали се оценяват е друг въпрос.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма дълготрайни хитове,защото се залага на комерсиалното звучене,но това си е общ феномен в цялата световна музика и в поп стила е същотото положение :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Маосви хитове като от онези години няма, какво да говорим за оставането им във времето. Сред чалга феновете има песни, които остават донякъде - "Да те бях ранила", "Кой" да речем, но те не са масови хитове каквито бяха "Нещо нетипично", "Шампанско и сълзи", "Луда по тебе", "Погледни ме в очите", "Губя те бавно". А да не говорим за още по-старите песни като "Бедни и богати", "Мой ангеле", "Стари рани" и пр. Това са песни, които дори да не се харесваха от всички, се знаеха от всички. Днес чалгата е капсулирана и си живее собствен живот само сред слушателите си. Пак е най-масовият и слушан жанр, но от напъване да станем модерни и да гоним световно ниво, станахме еднодневки.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Маосви хитове като от онези години няма, какво да говорим за оставането им във времето. Сред чалга феновете има песни, които остават донякъде - "Да те бях ранила", "Кой" да речем, но те не са масови хитове каквито бяха "Нещо нетипично", "Шампанско и сълзи", "Луда по тебе", "Погледни ме в очите", "Губя те бавно". А да не говорим за още по-старите песни като "Бедни и богати", "Мой ангеле", "Стари рани" и пр. Това са песни, които дори да не се харесваха от всички, се знаеха от всички. Днес чалгата е капсулирана и си живее собствен живот само сред слушателите си. Пак е най-масовият и слушан жанр, но от напъване да станем модерни и да гоним световно ниво, станахме еднодневки.

 

 

Най-адекватното мнение по темата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"В друг живот" на Деси Слава е новият лидер в попфолка"-Цитата от класацията на Сигнал.бг Деси Слава взе дует на годината за миналата година, направи хит с Галин.

 

Как Деси Слава можеше да е ТОП певица 2000-3 година, да прави хитове и сега 15 години по-късно пак да е по върховете на класациите? Значи можело да правиш, както едно време? Ако за някой може, може и за други. Как Азис едно време правеше вечни песни като "Обичам те" и днес 16 години по-късно пак е с такъв?

 

Достатъчно примери имаме, защо Фики, Галин, Деси Слава, АЗис не излязат да кажат, че неможело да се правят хитове? :whistling:

Същото важи и за феновете на изпаднали от класацията певици, за тях винаги "вече нямало хитовве"... :whistling:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нагло от страна на Ивана да коментира подобно нещо след хитове като Хабиби и В твоите очи :whistling:

 

Тъпо от твоя страна да даваш за пример песни на по една година. Дори заглавието не си разбрал. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...