Jump to content



Деси Слава vs Камелия - част 2


Kоя от двете предпочитате?  

219 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Единствения топ 3 в който е Деса в кокошарника е в топа за най-угоена ханъма, там даже гони успешно първото място. Иначе в какво е топ - по участия, по хонорар, по хитове, най-многобройни включвания като беквокалистка, по най-педофилски изпълнение? Всъщност в последните две се класира ;)

 

Добре че са някви добри диши като Жалка и Гнома, та да помирише някъф хит, ама тоя гювеч вече май свърши.

 

Да не забравим и за поредните лъжливи обещания за концерт.

 

Изобщо, далаверата на Фатмето от повторното клякане пред Митака я няма, както се искаше на всички Десови тролчета наоколо, и сега се носи пак вода от кладенци да се обяснява противнито. За съжаление фактите говорят друго и няма как да бъдат обърнати в полза на табуретката.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,7k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Деса след Пайнер изкара най-продавания си албум, а някои други след Пайнер почнаха да лижат гъза на по-бездарните от себе си :mf_surrender:

 

Тва е асбсурдно. През 2000 година продажбите бяха много по-високи отколкото през 2004. Даже още през 2002 Камелия и Деса не можаха да повторят успеха на златните си дискове от две години по-рано. Интернета вече беше почнал да си казва думата. Не я слушай Деса какви ги разправя. И аз съм ги чувал тия врели-некипели в интервюто й в Сигнал. Тя с "Две сърца", "Мистерия", "Птица скитница" и "Истинска нощ" не направи златен албум, камо ли две години по-късно с по-слаби хитове.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тва е асбсурдно. През 2000 година продажбите бяха много по-високи отколкото през 2004. Даже още през 2002 Камелия и Деса не можаха да повторят успеха на златните си дискове от две години по-рано. Интернета вече беше почнал да си казва думата. Не я слушай Деса какви ги разправя. И аз съм ги чувал тия врели-некипели в интервюто й в Сигнал. Тя с "Две сърца", "Мистерия", "Птица скитница" и "Истинска нощ" не направи златен албум, камо ли две години по-късно с по-слаби хитове.

Никакъв абсурд не е. Моя позната държеше музикален магазин и лично ме е оставяла да стоя, за да не го затваря докато ходи за втори път до склада да зарежда в някои дни. И зареждаше от Пайнер, тя и Деса тогава каза, че Димитров е добър бизнесмен след като продава албума й, макар на последния рафт. А година по-късно мангалите се скъсаха да купуват Гореща следа. Питайте и Деса и тя ще потвърди, че най-продаваният й албум е този и не с цел да изтъкне, че е самостоятелен албум без Пайнер. Деса брои касетки и дискове, а 2000 за Златен диск май се вземаха бройките само на продадените дискове.

Защо Кама не излезе и не заяви, че без Пайнер е направила най-добрите си песни...ами защото просто не е и освен да се надява на Оцков хит друго не й остана.

Още не мога да си обясня как умна и хитра жена като нея стигна до тук...все пак дано да е затишие пред буря.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Никакъв абсурд не е. Моя позната държеше музикален магазин и лично ме е оставяла да стоя, за да не го затваря докато ходи за втори път до склада да зарежда в някои дни. И зареждаше от Пайнер, тя и Деса тогава каза, че Димитров е добър бизнесмен след като продава албума й, макар на последния рафт. А година по-късно мангалите се скъсаха да купуват Гореща следа. Питайте и Деса и тя ще потвърди, че най-продаваният й албум е този и не с цел да изтъкне, че е самостоятелен албум без Пайнер.

 

Невъзможно, пич. Това, че е зареждала втори път нищо не означава. Повремето на "Ези тура" може е зареждала по 8 пъти - ти няма как да го знаеш. Изложих аргументите на тезата си. Няма как с по-слаби песни да направи повече продажби 4 години по-късно, когато стотици хиляди по-малко хора са купували музика заради Интернет.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Деси не е твърдяла, че Любовта е само чувство е по продаван от Ези тура и от Мистерия, а че е албума донесъл и най-голяма печалба. Което е логично впредвид това, че приходите са били изцяло за нея. По времето на Ези тура е била на 40%.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Невъзможно, пич. Това, че е зареждала втори път нищо не означава. Повремето на "Ези тура" може е зареждала по 8 пъти - ти няма как да го знаеш. Изложих аргументите на тезата си. Няма как с по-слаби песни да направи повече продажби 4 години по-късно, когато стотици хиляди по-малко хора са купували музика заради Интернет.

Просто забрави и пилотния сингъл Лъжа не бяха никак слаби, но при нея не песните продадоха албума, а медийната истерия месеци преди това, че е напуснала Пайнер на върха на кариерата си. Хората чакаха да видят какво е направила сама. Тя и 2003 бе по-силна за Глория и Ивана, но питай присъстващите в Зала 1 през март 2004 какво ставаше на споменаването на името Деси Слава. И това беше най-голямата й грешка, че не отиде на концерта, това щеше да е звездният й миг.

За 2000 както казах са се взимали предвид само бройката продадени дискове, за "Любовта е само чувство" Деса брои дискове и касети.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тва е асбсурдно. През 2000 година продажбите бяха много по-високи отколкото през 2004. Даже още през 2002 Камелия и Деса не можаха да повторят успеха на златните си дискове от две години по-рано. Интернета вече беше почнал да си казва думата. Не я слушай Деса какви ги разправя. И аз съм ги чувал тия врели-некипели в интервюто й в Сигнал. Тя с "Две сърца", "Мистерия", "Птица скитница" и "Истинска нощ" не направи златен албум, камо ли две години по-късно с по-слаби хитове.

Не си мислете, че златните албуми в чалгата са само четири - просто толкова са обявените за такива.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не си мислете, че златните албуми в чалгата са само четири - просто толкова са обявените за такива.

Няма начин Рени да не е продала адски много албуми. Та тя е първата с два големи концерта в НДК и се купуваха и сръбските й албуми. Да не говорим, че и Луна правеше луди продажби, Кати, Румяна също.

Това със златните албуми си е Пайнерска измислица, за да си бутнат още по-напред трите най-вървежни певачки в онзи период.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Деса след Пайнер изкара най-продавания си албум, а някои други след Пайнер почнаха да лижат гъза на по-бездарните от себе си :mf_surrender:

 

Колко удобно. Естествено, след като няма какво да бъде похвалена Фатмето откъм актуална дейност, веднага се извадиха някви успехи от праха.

 

И като ша сравняваме - Деса без кокошарника била изкарала най- доходния за собствения и джоб албум.

 

Да обърнем внимание, че не е най-добрия, хубавия, продавания или нещо смислено, а този, който и е вкарал най-голяма пачка в джобарата. Предполагам е имало голяма софра добре отрупана с мръфки за да го отпразнува, тя и тогава не я беше никак срам да си показва големия гъз по прашки в клиповете.

 

Кама без Пайнер отбеляза най-високи приходи от цялата фолк гилдия за миналата година, по всякакви параграфи, и дори не включваме, че никой от колеги и колежки не докарва и половината от нейния доход, щом се отчете в Димитровградската каса.

 

Кви албуми кви песни да сравняваме, щом си говорим за мънгизи вкрайна сметка?

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма начин Рени да не е продала адски много албуми. Та тя е първата с два големи концерта в НДК и се купуваха и сръбските й албуми. Да не говорим, че и Луна правеше луди продажби, Кати, Румяна също.

Това със златните албуми си е Пайнерска измислица, за да си бутнат още по-напред трите най-вървежни певачки в онзи период.

"Като птица", "Тук-там", "Вечната обич", "Погледни ме в очите", "Мистерия", "Нещо горещо", "Къде си ти", "Илюзия", "Крепост", "Завинаги", "Мирише на любов", "Няма спиране" също са златни според мен. Дори и първите албуми на Райна и Гергана са направили 10 000 диска според мен. Тук нали говорим за дискове. А да не говорим за 90-те години колко касетки и какви луди тиражи, особено Слави Трифонов. И какво - някой да не е бил тъпан тогава?

Та в края на 80-те Лили Иванова дори е върнала в предаването на Кеворкян Златна плоча за 25 000 тираж само на една от плочите си с обяснението, че така олекват критериите и едва ли не всеки може да бъде награден за някакъв такъв тираж, така че албумите от 2000-та не са върхът на продажбите - имало е такива и малко след това, и много преди това, но никой не може да каже с точност, не всичко е обявено, а колкото до най-продаваните албуми въобще - те са на Слави Трифонов, Глория, Тони Дачева и Кристал, Кристали, Орхан Мурад, Пирин фолк със Сине-сине и първият албум на Фаворит. Никакви Деса и Кама.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Колко удобно. Естествено, след като няма какво да бъде похвалена Фатмето откъм актуална дейност, веднага се извадиха някви успехи от праха.

 

И като ша сравняваме - Деса без кокошарника била изкарала най- доходния за собствения и джоб албум.

 

Да обърнем внимание, че не е най-добрия, хубавия, продавания или нещо смислено, а този, който и е вкарал най-голяма пачка в джобарата. Предполагам е имало голяма софра добре отрупана с мръфки за да го отпразнува, тя и тогава не я беше никак срам да си показва големия гъз по прашки в клиповете.

 

Кама без Пайнер отбеляза най-високи приходи от цялата фолк гилдия за миналата година, по всякакви параграфи, и дори не включваме, че никой от колеги и колежки не докарва и половината от нейния доход, щом се отчете в Димитровградската каса.

 

Кви албуми кви песни да сравняваме, щом си говорим за мънгизи вкрайна сметка?

Топ 3 за 2015 и два хита до момента за 2016 ако не са актуална дейност, то не знам какво са :mf_surrender:

Най-обичам като се правите на счетоводителки със чичо ти, отбелязала била Кама. Тя и Таня Боева 2003 и 2004 имаше супер силни албуми и участия без продуцент.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Обективно погледнато, през 90те разни изпълнители са продавали щури бройки касетки. Друг е въпроса колко са били реално лицензирани, щото нали пиратски касетки, дори фабрикувани от същото място като официалните, е имало колкото искаш.

 

За официалната статистика обаче са гледали само бройки цедета, кво да правим. А честно казано докъм 2003та дори пиратските дискове си бяха скъпички ...

 

Пък и тия стандарти се променят.

 

Кво сме виковни ние, че чипроската е набарала точния момент и продукт таканататък и да се обзаведе със своеобразен рекорд от тоя тип?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Топ 3 за 2015 и два хита до момента за 2016 ако не са актуална дейност, то не знам какво са :mf_surrender:

Най-обичам като се правите на счетоводителки със чичо ти, отбелязала била Кама. Тя и Таня Боева 2003 и 2004 имаше супер силни албуми и участия без продуцент.

 

Топ 3 по какво, ще питам за пореден път, щото по участия, хитове, хонорар или нещо смислено не е, а дори и топ 15 на 2015 трудно хваща.

 

А това за 2та хита на 2016 дори не мисля да го коментирам. С хитове тая година могат да се похвалят Жалка и Цура, Ана и Ема, ама на Деса циганията или дуета, който даже и тя не помни, са хитове, колкото и не е станала 100 кила ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Топ 3 по какво, ще питам за пореден път, щото по участия, хитове, хонорар или нещо смислено не е, а дори и топ 15 на 2015 трудно хваща.

 

А това за 2та хита на 2016 дори не мисля да го коментирам. С хитове тая година могат да се похвалят Жалка и Цура, Ана и Ема, ама на Деса циганията или дуета, който даже и тя не помни, са хитове, колкото и не е станала 100 кила ;)

Мхм тя щото не го помни дуета, той все още се пуска и беше 3 месеца в Топ 3.

Като счетоводителки не ми се изживявайте. Посочи ми друга балада с толкова гледания за по-малко от месец. Цигания било, а Галя и Цвета като се завряха у гетото тяхното не е цигания :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Обективно погледнато, през 90те разни изпълнители са продавали щури бройки касетки. Друг е въпроса колко са били реално лицензирани, щото нали пиратски касетки, дори фабрикувани от същото място като официалните, е имало колкото искаш.

 

За официалната статистика обаче са гледали само бройки цедета, кво да правим. А честно казано докъм 2003та дори пиратските дискове си бяха скъпички ...

 

Пък и тия стандарти се променят.

 

Кво сме виковни ние, че чипроската е набарала точния момент и продукт таканататък и да се обзаведе със своеобразен рекорд от тоя тип?

Много е възможно дори Огън момиче да е по-продаван от Златната риба, аз така знам от търговци. И е по-добрият албум, защото в Рибата, като изключим тоталните хитове от 1999, останалата половина песни са яко чикии. Същото важи и за Ези-тура. Много пълнежи. Завинаги, Мистерия, Нещо горещо са по-хубави албуми и също толкова добре продавани.

И едно нещо трябва да се разбере - това, че нещо е обявено за златно и че му е направен енти тираж, не означава, че този тираж е изчерпан. Много неща залежават по Кауфланди, провинциални полуфалирали магазинчета и никой не подозира.

Тези рекорди към днешна дата не хранят никого. Каква е ползата, когато 15 години по-късно се снимаш по кенефите с померани?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мхм тя щото не го помни дуета, той все още се пуска и беше 3 месеца в Топ 3.

Като счетоводителки не ми се изживявайте. Посочи ми друга балада с толкова гледания за по-малко от месец. Цигания било, а Галя и Цвета като се завряха у гетото тяхното не е цигания :3fdb8960598fa63e:

 

Къде пък си сънувал че се пускат на Деса дуета и циганията, минаваща за балада? Щото един път не е донасял никой, че ги е чувал някъде, едно клипче няма табуретката да ги е изпяла на участие. Хитове били.

 

Циганията на Фатмето е в звученето на песента, а завирането в махалата за клипа - артистичен избор. Разликата е съществена, щото на Цура и Жалка освен махалата в клипа, песньовката не звучи нито цигански, нито пеят мангаватут, нали ...

 

Абе щом е интересна на някой, пък била то и с померан в кенефа, ще се снима. Ама проблема не е кой, къде, защо и как се снима, а защо тая снимка на Кама в клозета е световноизвестна, а други, ако ще да си развеят добре уговенлто най-мило в Арена Армеец, никого не интересуват на снимка, на живо, в кенефа или с дребно куче, да не кажем изобщо ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Представете си Глория да пусне подобна снимка :roll1:

Камелия е перде, забавна е и аз до едно време приемах тия нейни закачки с чувство за хумор, ама вече ми се струва за диагностициране, не знам точно какво. Беше супер новатор по времето на "Къде си ти", а сега в такива неща да й се изразява новаторството нещо...

Глория има желязна психика и това трябва да се уважава, макар да е скучна за мнозина.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Деса след Пайнер изкара най-продавания си албум, а някои други след Пайнер почнаха да лижат гъза на по-бездарните от себе си :mf_surrender:

 

Знаеш че не съм като навремето, всичко знаеш само не и важното!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Веднъж си направих труда да постна албумите на Кама и да сметнем колко хита е имала от всеки...Но никой не ме отрази...Случайно да знаете, че Кама е имала само по 1-2 макс песни от албум? :whistling: Аз като ви казвам, че тя е просто един балон който се спука, никой не ми вярва..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Веднъж си направих труда да постна албумите на Кама и да сметнем колко хита е имала от всеки...Но никой не ме отрази...Случайно да знаете, че Кама е имала само по 1-2 макс песни от албум? :whistling: Аз като ви казвам, че тя е просто един балон който се спука, никой не ми вярва..

А ти по колко очакваш ? Нормално е да има по 1/2 истински големи хита от албум. И на запад е така.

 

И за феновете на Деса, ето това е качествена балада:

 

 

 

Не тая, която бутате за хит.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...