Jump to content



Семплите в поп фолка


Препоръчани коментари

Както знаете начинаещи композитори като Оцко и Николай Пашев разчитат изцяло на семпъли за създаването на песните си, които продават на поп фолк певиците за хиляди левове. Целта на тази тема е да намерим колкото се може повече от тях. Ето няколко сайта, които може да претърсите стига да ви се занимава.

 

http://www.soundstosample.com/

http://www.loopmasters.com/

http://www.producerloops.com/

http://www.producerspot.com/

https://primeloops.com/

 

До момента е намерено:

 

Преслава - Аматьорка | 2:58

Галин - Роклята ти пада/Татяна - Да сме квит | 0:06 / 0:42

Валя - Нейните неща | 0:33

Борис Дали - Ти реши | 1:08

 

 

Иначе какво мислите за тази практика като цяло и одобрявате ли я?

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Още повече се настройвам срещу плазмодии като Оцко... Трупат пари на нечий чужд гръб!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Семпълите се продават. Следователно няма какво да ревете.

 

Като им спрете продажбата и все още продължава да се използват тогава роптайте :)


 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Семпълите се продават. Следователно няма какво да ревете.

 

Като им спрете продажбата и все още продължава да се използват тогава роптайте :)

 

Роптаем, защото изчезнаха песни с милиони гледания от канала на "Планета", защото са КРАДЕНИ и никакви "приятели от Мароко" и семпли в продажба нямат общо.

 

Роптаем, защото това е символ на МЪРЗЕЛА на тези.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Умници, 1000 пъти ви написах, че семплите се продават за лично ползване, а не за комерсиална дейност. Оцко ги продава, т.е. печели от тях, т.е. Е НЕЗАКОННО.

Май наистина заслужавате "творчеството" на Оцко.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Семпълите се продават. Следователно няма какво да ревете.

 

Като им спрете продажбата и все още продължава да се използват тогава роптайте :)

Ужас, не те ли е срам да пишеш подобни постове ? Да не си оцкова подлога нещо ?

Между другото на Оцко не му остава много с композирането (уж) . Тая година почти всяка негова песен е провал . Особено на Преслава песента , както и дуета с Галена... историята с Гергана му разказа играта , забелязвам че доста изпълнители са го отритнали от себе си . Пример-Галин . Явно са разбрали какъв боклук е .

Link to comment
Сподели в други сайтове

Умници, 1000 пъти ви написах, че семплите се продават за лично ползване, а не за комерсиална дейност. Оцко ги продава, т.е. печели от тях, т.е. Е НЕЗАКОННО.

Май наистина заслужавате "творчеството" на Оцко.

А защо още не е осъдено, това македонско педалче ?!

Link to comment
Сподели в други сайтове

еАбе не е чак толкова просто, както го изкарвате. Да, уж са за лична употреба, но примерно ако лично миксирам рандъм семпъл от някъф сайт с такива условия, с нещо друго, примерно рандъм дрънчене на пиано, мога да пласирам творението като лично творчество без да плащам за допълнителен лиценз или изобщо.

 

И стигнах до тоя извод след около 3 минути четене във въпросниците на рандъм сайт. Сериозно ли смятате че Оцко, Пашев и тн не са си вързали гащите?

 

Ползването на семпли е установена практика в световен мащаб, независимо дали ни харесва или не. Семпли се ползват, това е положението. Въпроса е крайния резултат, дали става или не става. В родни условия - че не става, не става, то е ясно. Оцковците обаче кво са виновни - щом им дават пари за тия бози, що да се хабят да правят нещо качествено? Ся като престанат да им търсят конвейерните боклуци, пак може да си говорим.

Link to comment
Сподели в други сайтове

това е световна практика! Семплите се купуват иначе няма как да се използват във вида в който са качени в youtube или по сайтовете където са пуснати като демо. Изчезват от канала на Планета, защото вероятно са купени за период от 5,6 - 12 месеца, а не са платили за да ги придобият за постоянно.

Погледнете албумите на Бионсе, Риана, Тейлър Суифт или която и да е топ звезда и ще видите, че са бъкани от семпли. Да не говорим, че те вземат и цели куплети от текстове.

И за да не съм голословен:

 

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

еАбе не е чак толкова просто, както го изкарвате. Да, уж са за лична употреба, но примерно ако лично миксирам рандъм семпъл от някъф сайт с такива условия, с нещо друго, примерно рандъм дрънчене на пиано, мога да пласирам творението като лично творчество без да плащам за допълнителен лиценз или изобщо.

 

И стигнах до тоя извод след около 3 минути четене във въпросниците на рандъм сайт. Сериозно ли смятате че Оцко, Пашев и тн не са си вързали гащите?

 

Ползването на семпли е установена практика в световен мащаб, независимо дали ни харесва или не. Семпли се ползват, това е положението. Въпроса е крайния резултат, дали става или не става. В родни условия - че не става, не става, то е ясно. Оцковците обаче кво са виновни - щом им дават пари за тия бози, що да се хабят да правят нещо качествено? Ся като престанат да им търсят конвейерните боклуци, пак може да си говорим.

Не мисля, че са си вързали гащите, иначе нямаше защо да се оправдават с приятели от Пакистан и не знам си какво. 99% съм сигурна, че е необходимо да заплатят права, много по-скъпи от 15-те долара. Трябва да им се сигнализира на тези в сайта, на мен не ми се занимава, а и нямам пълната информация, иначе бих го направила.

 

това е световна практика! Семплите се купуват иначе няма как да се използват във вида в който са качени в youtube или по сайтовете където са пуснати като демо. Изчезват от канала на Планета, защото вероятно са купени за период от 5,6 - 12 месеца, а не са платили за да ги придобият за постоянно.

Погледнете албумите на Бионсе, Риана, Тейлър Суифт или която и да е топ звезда и ще видите, че са бъкани от семпли. Да не говорим, че те вземат и цели куплети от текстове.

И за да не съм голословен:

 

 

 

 

Да, те също са си ги купили за 15 долара от сайт. :roll1: Нелепички сте, за да си защитите чалга кифлите :P Поне вашия любим Оцко да цитираше авторството им, както са направили Ники, Рири, Биби и Мими в албумите си. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мисля, че са си вързали гащите, иначе нямаше защо да се оправдават с приятели от Пакистан и не знам си какво. 99% съм сигурна, че е необходимо да заплатят права, много по-скъпи от 15-те долара. Трябва да им се сигнализира на тези в сайта, на мен не ми се занимава, а и нямам пълната информация, иначе бих го направила.

Да, те също са си ги купили за 15 долара от сайт. :roll1: Нелепички сте, за да си защитите чалга кифлите :P Поне вашия любим Оцко да цитираше авторството им, както са направили Ники, Рири, Биби и Мими в албумите си. :Vishenka_05:

 

http://gospodari.com/%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1...video33184.html

Link to comment
Сподели в други сайтове

това е световна практика! Семплите се купуват иначе няма как да се използват във вида в който са качени в youtube или по сайтовете където са пуснати като демо. Изчезват от канала на Планета, защото вероятно са купени за период от 5,6 - 12 месеца, а не са платили за да ги придобият за постоянно.

Погледнете албумите на Бионсе, Риана, Тейлър Суифт или която и да е топ звезда и ще видите, че са бъкани от семпли. Да не говорим, че те вземат и цели куплети от текстове.

 

Да, погледни им албумите - под всяка песен има черно на бяло кой семпъл от къде е взет, от коя година е и коя е компанията, която държи правата над него...И за да не съм голословен:

 

e8a4c2006cdf932d.jpg

 

Покажи ми пайнерска обложка, в която под песен на Оцко пише откъде е взет даден семпъл...;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, погледни им албумите - под всяка песен има черно на бяло кой семпъл от къде е взет, от коя година е и коя е компанията, която държи правата над него...И за да не съм голословен:

 

e8a4c2006cdf932d.jpg

 

Покажи ми пайнерска обложка, в която под песен на Оцко пише откъде е взет даден семпъл...;)

 

Хората като произвеждат някакъв продукт за всяка съставка в съдържанието му ли трябва да пишат откъде е взета?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хората като произвеждат някакъв продукт за всяка съставка в съдържанието му ли трябва да пишат откъде е взета?

 

Откажи се :1000 (30):

Прочети поста на Пешо отново и тогава опитвай да остроумничиш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хората като произвеждат някакъв продукт за всяка съставка в съдържанието му ли трябва да пишат откъде е взета?

 

Ами ако тази "съставка" реално принадлежи на друг, трябва да я ползваш с неговото разрешение и това обикновено се обявява.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Откажи се :1000 (30):

Прочети поста на Пешо отново и тогава опитвай да остроумничиш.

 

Ти за кой се взе, че да ме цитираш?

 

Не виждам нищо общо между Да сме квит и дадената мелодия по-горе. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хората като произвеждат някакъв продукт за всяка съставка в съдържанието му ли трябва да пишат откъде е взета?

Естествено. Ти като си купуваш млеко от магазина, кое ще вземеш - това, на което пише само Млеко , 1.5%, или другото, на което пише че е доено от дашни селски девойки от щастливи крави?

 

По същество - Да, редно е да пише съставките на даден готов продукт да пише кое от къде е, без значение дали са семплите на поредната боза на Оцко, или си говорим за хранителни стоки.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не знам вас какво толкова ви вълнува. Ако харесвате нещо го слушайте, ако не, не го слушайте. Мен лично не ме бърка кое откъде е взето. В чалгата винаги се е крало, какво сте го захапали само Оцко ми е много чудно. То на Лобошки всички песни за Глория са му крадени например.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Я намерете и вокалните мотиви на Токича, Лобошки, не само на Оцко ? Или пък крадените цигански песни на основата, на които са направени най-хитовите кючеци в последните години, 'сътворени' от Гугутката и Ганев ?

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

примерно на Токича

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

почти няма песен без семпъл, но може би е най-добрият от всичките защото като наслага 2-3 един върху друг трудно се разбира кое от къде е

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз съм една от малкото, които не са харесвали никога кражбите на Токича.

2002-2007 може песните да не бяха толкова просташки, но имаше и много безсмислени с крадени музики, текстове, клипове... сега поне като се случи това, всички ги оплюваме (дори понякога излишно), а не като преди - "какво ми пука, че Анито е откраднала от Крейг Дейвид, песента е супер"...

Преди това, в зората, пък да не говорим.

То не е и само в чалгата - много голяма част от музиката в соца е с крадена музика. То си ни е нещо като народен манталитет.

Въпросът е, че това трябва да се промени и да не се толерира, още по-малко пък одобрява. А много голяма част от хората тук го правят.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...