Jump to content



Не става ли досадно...от дуети


Препоръчани коментари

Абе вече на всяка втора певица и мирише на нещо!Ебаси обонянието имат!На Ивана се сещам поне за три песни,където е използвано това!Някой трябва да им забрани на тия текстописти да го използват това!

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 109
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Това е тенденция в цялата световна музика ...

 

... оттам идват и свободните комбинации в отбор Eminem, Rihanna, Lady Gaga, Flo-rida, Akon, B.o.B, Katy Perry, David Guetta, Kesha, Justin Timberlake, Timberland и т.н. и т.н. ...

 

... изключително е трудно да комбинирате две или три имена от тези горните и те да НЯМАТ колаборация помежду си.

Точно, в световната музика е съвсен нормално даден сингъл да излиза в колаборация от 2 и повече артисти. Не виждам нищо лошо,така става по-интересна музиката ни. Преди всички певици избягваха дуетите, защото нямало как да се пее по учатия :mf_surrender: Но днес всички правят, щото разбраха,че е важно хит да имаш,а дали в него пееш само ти или още 1-2 не е проблем ;)

Очаквам още фолк дуети тази есен, ето и Крумчо правел с тия парцаланки Дебора и Кристина някво трио ... :whistling:

Link to comment
Сподели в други сайтове

По радио Вероника и Романтика са въртяли и най-НЕхитовите песни, за Веселина изобщо не се сещам дали някой вече я слуша, на времето си спомням, че се харесваше, сега определено не мисля така.. 80% от дуетите в фолка са забравени.. В "Не сме безгрешни" е истината..

 

Радио "Веселина" приятелю млад има най-добре развитата радио мрежа в страната. Дори в момента върви ежедневно тяхна реклама, в която точно това се обявява. Казват, че имат сигурни 100 000 слушатели дневно и това ги правело най-голямото и слушано радио в България. Да сравняваш радио "Веселина" с "Вероника" и "Романтика" е все едно да дириш сравнение между Планета и Деса ТВ/Тянков ТВ. Това са различни планети.

 

И понеже в северозападна България друго чалга-радио няма се налага да слушаме "Веселина", въпреки отвращението ми към пристрастните редактори, които са си чиста проба византийци и сърбомани. Когато съм на бачкане радиото върви 12 часа на ден, колкото ми е смяната и наблюденията ми са 100%. Там в това радио са някакви бесни фенове на Ивана. Всеки час има нейна песен в ефира и никога не пускат гръцките и сръбски оригинали на нейни песни. Другата, която е на почит там е Галена, а това взе да ми мирише яко, защото тия двечките са на същата почит във в."Уикенд", а за там схемата за бял и черен PR е ясна. С Галена в радио "Веселина" е същото като с Ивана - оригиналите на кавърите и не се въртят. Разликата между двете е, че Галена не я ротират толкова бясно като Ивана.

 

За другите мор и пълна манипулация на публиката.

 

От новите албуми на Емилия и Анелия се въртят точно по 2 песни. На Емка въртят "Пробвай ме" и разбира се "Всяка минута" заради Сакис, а на Ана "Проблем" и "Две неща" плюс "4 секунди". От новия албум на Кама обаче не въртят нито една. За сметка на това 2-та и дуета със Сакис Кукос..... "Искаш да се върна" и "Проклинай ме" ги чувам по 2 пъти на ден. Това е чиста византийска работа, защото редакторите умират за гръцко в това радио. И така се оказва, че заради Сакис Кукос Кама има някаква ротация.

 

В същото време през денонощието чувам "Залеза и зората", "Ти си", "Няма шега", "Целувай ме", "Защо повярвах", "Луда по тебе" и за моя изненада "Като жива рана" се въртят всеки божи ден. Нито веднъж обаче не чух "Фалшива кожа", а "Ena" на Пеги Зина е по 5-6 пъти на ден баш като "Pusti me" на Индира Радич. За тия 2 песни в това радио умират, ама наистина.

 

На Деса нови неща не въртят точно като при Кама и Глория, само стари. Поне по 2-3 пъти на ден чувам "Мила моя, мили мой" и "Не сме безгрешни". Цитирах те заради повдигнатия въпрос за дуетите от Минчо. Тия 3-те дето е посочил наистина се въртят най-много, а на Светулката да кажа, че "Черните очи" на Малина и Азис рядко ги чувам за сметка на ежедневно въртене на "Не знаеш", което за мен е необяснимо, щото "Черните очи" са много по-яка песен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Радио "Веселина" приятелю млад има най-добре развитата радио мрежа в страната. Дори в момента върви ежедневно тяхна реклама, в която точно това се обявява. Казват, че имат сигурни 100 000 слушатели дневно и това ги правело най-голямото и слушано радио в България. Да сравняваш радио "Веселина" с "Вероника" и "Романтика" е все едно да дириш сравнение между Планета и Деса ТВ/Тянков ТВ. Това са различни планети.

 

И понеже в северозападна България друго чалга-радио няма се налага да слушаме "Веселина", въпреки отвращението ми към пристрастните редактори, които са си чиста проба византийци и сърбомани. Когато съм на бачкане радиото върви 12 часа на ден, колкото ми е смяната и наблюденията ми са 100%. Там в това радио са някакви бесни фенове на Ивана. Всеки час има нейна песен в ефира и никога не пускат гръцките и сръбски оригинали на нейни песни. Другата, която е на почит там е Галена, а това взе да ми мирише яко, защото тия двечките са на същата почит във в."Уикенд", а за там схемата за бял и черен PR е ясна. С Галена в радио "Веселина" е същото като с Ивана - оригиналите на кавърите и не се въртят. Разликата между двете е, че Галена не я ротират толкова бясно като Ивана.

 

За другите мор и пълна манипулация на публиката.

 

От новите албуми на Емилия и Анелия се въртят точно по 2 песни. На Емка въртят "Пробвай ме" и разбира се "Всяка минута" заради Сакис, а на Ана "Проблем" и "Две неща" плюс "4 секунди". От новия албум на Кама обаче не въртят нито една. За сметка на това 2-та и дуета със Сакис Кукос..... "Искаш да се върна" и "Проклинай ме" ги чувам по 2 пъти на ден. Това е чиста византийска работа, защото редакторите умират за гръцко в това радио. И така се оказва, че заради Сакис Кукос Кама има някаква ротация.

 

В същото време през денонощието чувам "Залеза и зората", "Ти си", "Няма шега", "Целувай ме", "Защо повярвах", "Луда по тебе" и за моя изненада "Като жива рана" се въртят всеки божи ден. Нито веднъж обаче не чух "Фалшива кожа", а "Ena" на Пеги Зина е по 5-6 пъти на ден баш като "Pusti me" на Индира Радич. За тия 2 песни в това радио умират, ама наистина.

 

На Деса нови неща не въртят точно като при Кама и Глория, само стари. Поне по 2-3 пъти на ден чувам "Мила моя, мили мой" и "Не сме безгрешни". Цитирах те заради повдигнатия въпрос за дуетите от Минчо. Тия 3-те дето е посочил наистина се въртят най-много, а на Светулката да кажа, че "Черните очи" на Малина и Азис рядко ги чувам за сметка на ежедневно въртене на "Не знаеш", което за мен е необяснимо, щото "Черните очи" са много по-яка песен.

Разбрах какво имаш предвид, обаче по "Веселина" така и не се въртят някакви особени хитове, както сам казваш... От едно време пускат, сегашните новите песни не ги въртят особено... А "Като жива рана" си е хубава, за дуетите и със Сакис не можах да се съглася, "Искаш да се върна" беше хит, но в момента още се помнят дуети като "Не сме безгрешни", тя е най-добре приетата...

Редактирано от inat
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Фокс по радио Веселина си имат схема.Забелязах ,че редуват сръбска,гръцка и българска песен.И имат долу горе любими песни ,които са често пускани.

Най-често пусканата песен на ДесиСлава след дуета с Руслан е "Два магнита".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Фокс по радио Веселина си имат схема.Забелязах ,че редуват сръбска,гръцка и българска песен.И имат долу горе любими песни ,които са често пускани.

Най-често пусканата песен на ДесиСлава след дуета с Руслан е "Два магнита".

 

Що да е само дуета? "Бели нощи" е всеки ден сутрин и вечер, но за такъв хит това е малко. За "2 магнита" да, сега се сетих, че наистина я въртят, а не е кой знае каква песен. Мен на това радио много ме е яд, защото се слуша най-много, а правят чиста проба чужда пропаганда. Кога по гръцко и сръбско радио ще чуем българска музика? Никога!!! А тия от "Веселина" тук направо се осраха. Особено като чуя Angela Dimitriou & Amr Diab - "Eleos" вместо "Ти си..." на Кама ми иде да хвана телефона и да им разгоня фамилийката византийска. Тук на Кама песента е доказан милион пъти мегахит, а те моля ти се въртят гъркинята и арабския циганин поне по веднъж на ден. Такива примери колкото щеш, а те въобще не се вълнуват, че нашите са платили права за тия песни и е логично като бългаско радио да въртят тях, а не чужди песни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Що да е само дуета? "Бели нощи" е всеки ден сутрин и вечер, но за такъв хит това е малко. За "2 магнита" да, сега се сетих, че наистина я въртят, а не е кой знае каква песен. Мен на това радио много ме е яд, защото се слуша най-много, а правят чиста проба чужда пропаганда. Кога по гръцко и сръбско радио ще чуем българска музика? Никога!!! А тия от "Веселина" тук направо се осраха. Особено като чуя Angela Dimitriou & Amr Diab - "Eleos" вместо "Ти си..." на Кама ми иде да хвана телефона и да им разгоня фамилийката византийска. Тук на Кама песента е доказан милион пъти мегахит, а те моля ти се въртят гъркинята и арабския циганин поне по веднъж на ден. Такива примери колкото щеш, а те въобще не се вълнуват, че нашите са платили права за тия песни и е логично като бългаско радио да въртят тях, а не чужди песни.

Ами ето, че това радио не е никакъв фактор, само като виждаме какви песни се въртят... Там сигурно песен на Яница е мега хит...

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не слушам чалга радиа, но е факт, че докато си търся готина песен по радиата в колата и мина през Радио Веселина почти винаги попадам на песен на Ивана... :1000 (29):
image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами ето, че това радио не е никакъв фактор, само като виждаме какви песни се въртят... Там сигурно песен на Яница е мега хит...

 

Е как да не е фактор бре? Имат аудитория колкото всички други радиа взети заедно? Ти имаш ли представа каква пропагандна машина е това? Шибаните дискотеки никога не могат да постигнат този ефект дори да си скъсат гъза. Точно такова радио и телевизия като Планета с клиповете си зомбират аудиторията, а не песнички направени за дискотека.

 

А бъди честен пред себе си и кажи кой те зариби с Преслава и дали това не е Планета с клиповете и?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз от "Вероника" съм мн доволен, мине се-не мине час и половина и пускат Глоринда. :happyppl:

Крайно банални са. Имат любими песни от сорта на най-неизвестните песни на Вероника и Анелия, които въртят през 5 минути. Много смотана плейлиста, 3 години не е мръднала. И като чуя демо версия на "Дишай" вече е върха.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много интересна тема. :)

 

Дуетите станаха много, както каза и Боби, служат за популяризиране и оцеляване в поп-фолка. Многото дуети показват голямата криза и напрежението между певиците. Хитове има, участия има, но тия актуалните певици на клона са видимо неспокойни и само дуети гледат да правят.

 

Цялата чалга стана досадна вече, всичко е еднакво или подобно и темите на текстовете са едни и същи. Какво да си говорим за дуетите?

 

Цитирам този пост, защото според мен в него се крие другата част на въпроса с тия дуети.

 

 

Върнете се преди 6-7 години. Споменте си какво пееха тогава Анелия, Преслава, Малина, Теодора, Райна.... Всяка пееше нещо различно и през ум не ни е минавало да "им ги мерим". Имаха си ниша, имаха си песни, имаха си композитори и всяка си вървеше в нейната си лента. А какво става последните 2-3 години? Същите тия имена почнаха да пеят едни и същи песни на едни и същи композитори. Започнаха да се дърпат за едни и същи гръцки кавъри. Виизите им се приближиха твърде много една до друга, начинът им на "кариера" се изравни (хит в дискотеката-участия), започнаха да имат едни и същи амбиции за едни и същи постижения. Отделно по участия всички пеят едни и същи песни на едни и същи колеги. Всичко е 1:1.

 

Накратко казано, преди всяка си знаеше гьола, а сега са 10 певици на един клон и всяка иска едно и също от едни и същи хора с една и съща цел.

 

Появи се новата реколта - Галена, Джена, Илиян, Борис, Константин... и те се качиха на същия клон, и те искат песни като на останалите колеги, написани от същите български композитори или същите кавъри, за които се надпреварват другите. Появяват се новини от типа на "Тази песен на колежката беше за мене"...Дявола ме кара била за Анелия, Големи думи била за Галена, както и сега случая с Theos, случая преди две години с Ена...борбата е за едни и същи песни. От авторските български песни, знаете кои са имената - Спасов, Лобошки, Драганински, Петров...4-5 души правят песни за 30 изпълнители.

 

Андреа, Мария и Цура залагат яко и те на едни и същи песни от Кости. И при тях има уеднаквяване.

 

По Фен тв е същото с тоя Оцко - Емануела, Крум, Ивена, Алисия, Ерик, Дилан, Румина, Джордан...и те са енди и същи, барабар със Стораро.

 

Какво излиза - голяма чсат от актуалните изпълнители се уеднаквиха и кризата, породена то това, ги тласна да търсят дуетни половинки.

 

Кои се дръпнаха от тази матрица?

 

Глория, Ивана и Камелия тръгнаха по свои си пътища със свой стил на издаване на песни. Избраха да правят самостоятелни пенси, каквито им харесват, хит не хит. Те си гледат кариерите все пак, нормално е да имат тази свобода.

 

Всички останали звездички, които ги пускат по Планета, пеят едни и същи песнички на едни и същи до болка познати композитори. Еднообразието убива този шоубизнес. Продажбите спаднаха, турнето стана безплатно, публиката бавно, малко по малко се разотива. Появиха се също толкова лъскави образи и по другите телевизи и децата се обръщат постепенно към тях. А нашите 100 маймуни на едния клон се чудят как да издрапат още една година популярност, чудят се как да извадят песен за дискотека, че без ротацията са загинали. Чудят се как да се добарат до (моментно) по-хитов от тях, да забият нокти и да издържат следващите 4-5 месеца с дует.

 

Всичко се прави тук на принципа "сезон за сезон". Както написа Боби, дуетите се правят без идея, без концепция, без замисъл...колкото да се оцелее.

Редактирано от Flash1088
Link to comment
Сподели в други сайтове

Е как да не е фактор бре? Имат аудитория колкото всички други радиа взети заедно? Ти имаш ли представа каква пропагандна машина е това? Шибаните дискотеки никога не могат да постигнат този ефект дори да си скъсат гъза. Точно такова радио и телевизия като Планета с клиповете си зомбират аудиторията, а не песнички направени за дискотека.

 

А бъди честен пред себе си и кажи кой те зариби с Преслава и дали това не е Планета с клиповете и?

Не, Преслава ми стана любима певица с албума "Не съм ангел"!

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много е прав Flash1088, цялото това уеднаквяване накара доста хора да спрат да слушат тази музика. Преди нещата не стояха така, да погледнем дори нещата преди да кажем 5 години. Нещата пак не бяха кой знае какви нечувани, но имаше разнообразие и по-известните изпълнители се мъчеха да представят нещо ново и интересно. А какво стана сега? Музиката на 80% от песните се прави по даден шаблон за да извадели хит изпълнителите. Не знам кой е виновен за цялата тази тенденция, дали клубовете, дали налаганите изпълнители... Чалгата никога не е била музика или творчество в пълния смисъл на думата за мен, но нещата в днешно време около нея съвсем са я отделили от тези определения. Всичко се прави за популярност и пари. Колко са изпълнителите, които сядат и си напрягат мозъка "Дай да направя нещо, което ще се запомни, което ще е различно от масовката...". Та и с дуетите нещата стоят по същия начин - правят се само за пари без да се влага друг смисъл.

Редактирано от Danny
Link to comment
Сподели в други сайтове

Всички пищите за еднаквите песни, пък когато Ивана изкара песен ви звучала ретро..Да, може да звучи ретро, но поне Ивана си запази линията и стила през всичките години и тя винаги може да бъде разпозната. Нещо, което не се отдава на 90% от останалите..
image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Всички пищите за еднаквите песни, пък когато Ивана изкара песен ви звучала ретро..Да, може да звучи ретро, но поне Ивана си запази линията и стила през всичките години и тя винаги може да бъде разпозната. Нещо, което не се отдава на 90% от останалите..

 

Офф моля те, вече е толкова досадна и клиширана, че просто не е истина. :wacko:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всички пищите за еднаквите песни, пък когато Ивана изкара песен ви звучала ретро..Да, може да звучи ретро, но поне Ивана си запази линията и стила през всичките години и тя винаги може да бъде разпозната. Нещо, което не се отдава на 90% от останалите..

 

 

Точно това ретро звучене на мен много ми липсва при някои изпълнители. Но поне Ивана се старае да го запази в своите песни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

На Ивана нещата звучат ретро в лошия смисъл. Преди време не бе толкова изпипано самото звучене на песните, което се постигат чрез някакви майсторлъци, които не са ми известни, но доколкото знам аранжимента и смесването имат най-голямо влияние. При нея това като че ли изобщо не се е променило... някак неадекватно звучат нейните песни на фона на останалите, сурово и грубо - точно както звучат сръбските кавъри в сравнение с нашите оригинали.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Офф моля те, вече е толкова досадна и клиширана, че просто не е истина. :wacko:

Но се отличава, Василей. Това е важното. Тя е клиширана от гледна точка на собствената си кариера. Нейните песни не могат да бъдат сбъркани, не е сливат с масовите еднодневки... Това е нещо, за което Ивана трябва да бъде поздравена, въпреки че очевидно не й носи особено позитиви.

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Точно това ретро звучене на мен много ми липсва при някои изпълнители. Но поне Ивана се старае да го запази в своите песни.

Хубаво ретро звучене има "Вярвам в любовта" на Глория, а не тая дрънканица на Ивана.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Но се отличава, Василей. Това е важното. Тя е клиширана от гледна точка на собствената си кариера. Нейните песни не могат да бъдат сбъркани, не е сливат с масовите еднодневки... Това е нещо, за което Ивана трябва да бъде поздравена, въпреки че очевидно не й носи особено позитиви.

 

Извън форумите и носи адски позитиви, тук просто и в червата ги е яд, че Ивана успява и продължава да се отличава от всички, и по визия, и по песни, и по програма на участия, по всичко.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Че то и Деян Неделчев - Икебаната се отличава... ако това им е зора...

Сравняваш несравними неща. Пуснеш ли песен на Ивана за последните 11 години, винаги ще разбереш че е нейна и не само заради гласа, разбира се. Точно това е да имаш изграден стил и музикална линия.

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

''Нека да има музика, нека да има нови песни и нека да има нов дует за който да си спомняме след години както за дуета на Глория и Азис, няма лошо. Против съм долнопробните текстове и песни, но...няма какво да се прави. За момента това е положението. ''

 

Tова е положението !

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...