Jump to content



Ако има предсрочни парламентарни избори днес, за коя формация бихте гласували?


Ако има предсрочни парламентарни избори днес, за коя формация бихте гласували?  

72 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

От 20.05.2022 г. от 9:28, omline каза:

И кого друг, освен себе си, наказваш?

Промених си мнението. Ще гласувам за ПП, за да изметат веднъж завинаги Тиквата, Пеевски и Славун. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plambata каза:

Промених си мнението. Ще гласувам за ПП, за да изметат веднъж завинаги Тиквата, Пеевски и Славун. 

Те и на предните избори доста хора с тая надежда гласуваха така. 

  • Like 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, omline каза:

Ех, тая убеденост... :D

Предният път познах, че ПП ще спечелят изборите, въпреки че нито една агенция не им даваше преднина. Сега твърдя, че те ще повишат гласовете си, а итн и янев няма да влязат. Запиши си прогнозата ми :D

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Между другото, мисля че ДБ и ИТН ще са на изживяване и много вероятно и двете да са на ръба за влизане (поне една от двете ще е аут). Струва ми се ПП ще изгълта около 30% (+5%-6%) - загубите от ДБ и малко от ИТН. Основно гласовете за ИТН ще се прехвърлят при Възраждане.

ГЕРБ ще е с 22-23%. Възраждане с около 15%. ДПС 12%, БСП 10%. 

Янев не го виждам да мине и 3%. Шоуто ще е голямо.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, plambata каза:

Предният път познах, че ПП ще спечелят изборите, въпреки че нито една агенция не им даваше преднина. Сега твърдя, че те ще повишат гласовете си, а итн и янев няма да влязат. Запиши си прогнозата ми :D

Не те знам кога какво си прогнозирал, ама си спомням колко убеден беше, че партиите на промяната щяха да съберат мнозинство на 11 юли. Спомням си, че и доста позлорадствах на 12-ти. 😄

  • Like 1
  • Haha 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Междудругото, вече повече от месец не виждам необходимост да има избори. Все повече ми се струва че от парламент няма смисъл, да избираме Луна за президент и да приключваме с надцената демокрация ;) 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , meleto каза:

Между другото, мисля че ДБ и ИТН ще са на изживяване и много вероятно и двете да са на ръба за влизане (поне една от двете ще е аут). Струва ми се ПП ще изгълта около 30% (+5%-6%) - загубите от ДБ и малко от ИТН. Основно гласовете за ИТН ще се прехвърлят при Възраждане.

ГЕРБ ще е с 22-23%. Възраждане с около 15%. ДПС 12%, БСП 10%. 

Янев не го виждам да мине и 3%. Шоуто ще е голямо.

За съжаление може би си прав, а това значи, че пак ще влизаме от избори в избори.От такъв сценарии печели само русофила Радев, който тайно копнее за президентска република, а след това по метода на Путин - промяна в конституцията, гарантираща му, че до 2040-та година никой няма да го свали от власт.

Не харесвам БСП, но ако има как ПП да хванат 35%, БСП 10% и ДБ 5% ще е ок.

Мисля че Слави с всички издънки които направи, повече няма да влезе в парламента.Очаквам до месеци и телевизията му да спре да излъчва, защото четох че е теглил доста кредити за нея, няма рекламодатели, а и много малко хора са абонирани.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , nikitrz каза:

За съжаление може би си прав, а това значи, че пак ще влизаме от избори в избори.От такъв сценарии печели само русофила Радев, който тайно копнее за президентска република, а след това по метода на Путин - промяна в конституцията, гарантираща му, че до 2040-та година никой няма да го свали от власт.

Не харесвам БСП, но ако има как ПП да хванат 35%, БСП 10% и ДБ 5% ще е ок.

Мисля че Слави с всички издънки които направи, повече няма да влезе в парламента.Очаквам до месеци и телевизията му да спре да излъчва, защото четох че е теглил доста кредити за нея, няма рекламодатели, а и много малко хора са абонирани.

ДБ ще са първите жертви при увеличен резултат на ПП. В този смисъл, по-вероятно е ДБ да падне под 4%. ИТН хвана селския вот, негласуващи, патриоти. Дори да приемем, че ще се пренасочат към негласуване и Възраждане, нищо чудно Дългия да задържи 4-5%. Зависи колко ще продължи разцеплението отвътре. То ще ги прояде най-много. 

В тоя смисъл, ако ИТН и ДБ загубят 5% и те отидат в актива на ПП ще имаме 31% за Петков, но загуба на потенциални партньори. 

ТВ на Слави не я мисли. Да, то струва скъпо. Около 500 хиляди на година да поддържат сигнала. Тия пари отдавна са осигурени от ИТН. На месец се плаща по 17-20 хиляди на депутат. Бързата сметка - 3-4 милиона е гушнала ИТН за тези 6 месеца. И ако броим и миналата година.. Осигурени са за 2-3 години напред по груби сметки. 

Всъщност погледнах 7/8. Бих казал, че имат доста разнообразни гости, живо пеене. Няма друга такава тв. Ще е тъжно да фалират. Рейтингите им са като на тв Планета. При положение, че са с такса... Дали са толкова зле?

 

Не знам дали имат реклами, нямам абонамент.  

 

До изборите тепърва ще се хапят и излагат. Не се знае дали ПП ще съумеят да запазят настроенията.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Може би съм доста субективна, защото обкръжението ми е основно от хора, които са в таргета на ДБ, но все си мисля, че на тези избори няма да са по-зле от предишните. ПП им изядоха много голям процент от гласовете - помните ли преди Петков и Василев да обявят, че създават партия, че имаше проучване, в което ДБ излизаха втора политическа сила? Според мен ще има един стабилен процент хора, които са гласували за ИТН през април и юли и за ПП през ноември, но са се разочаровали и от двете - техните гласове ще се разделят между Янев и ДБ.

Та по същество - след последните реакции на ДБ и изказванията на Христо Иванов и други представители на партията, категорично ще гласувам за тях - и няма да е със свито сърце, както писах по-рано.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , Blueberry каза:

Може би съм доста субективна, защото обкръжението ми е основно от хора, които са в таргета на ДБ, но все си мисля, че на тези избори няма да са по-зле от предишните. ПП им изядоха много голям процент от гласовете - помните ли преди Петков и Василев да обявят, че създават партия, че имаше проучване, в което ДБ излизаха втора политическа сила? Според мен ще има един стабилен процент хора, които са гласували за ИТН през април и юли и за ПП през ноември, но са се разочаровали и от двете - техните гласове ще се разделят между Янев и ДБ.

Та по същество - след последните реакции на ДБ и изказванията на Христо Иванов и други представители на партията, категорично ще гласувам за тях - и няма да е със свито сърце, както писах по-рано.

Не ми е реалистично написаното от теб. ИТН имат основен таргет - хора в провинцията. ДБ са основно в София. Никаква допирна точка няма. Янев ще бъде под чертата. За мен, ИТН избирателите ще се насочат към Възраждане и към "не подкрепям никого". 

Реално ДБ се позиционира супер зле в момента. Протестите са яхнати от ПП. ДБ още си представят, че ще има нов кабинет в сегашната ситуация. В смисъл, те са тотално извън реалността. Говорят за някаква война, кризи и бла-бла. Хубаво, но тя тая ситуация е от 3-4 месеца. Имам чувството, че при тях информационният поток постъпва с месеци закъснение. Въобще не са в час. Тотално неадекватни и безлични. Ако задържат гласове над чертата, ще е  само защото ПП има нужда от коалиционен партньор. Вероятно хората на Петков ще го повтарят до откат, за да не изпадне ДБ от играта. 

Имам усещането, че столичната десница ще заложи на ПП и роенето от ДБ ще е брутално. И ако на предните избори загубиха 50к гласа, то на тия 50к може да им костват присъствието в НС. 

Историята помни сума ти десни проекти, които бяха потопени. СДС, НДСВ, ДСБ, ДБГ, РБ... Долу-горе животът им е около 3-4 години. После се свиват до 2-3%. А и най-голямото прегрешение на ДБ беше извършено - коалиция с БСП.

Малцина осъзнават, че ДБ не е дясна коалиция, но понеже ДСБ е вътре и се подмамиха, но струва ми се ще палим свещ за ДБ през 2022. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

По всяка вероятност ПП и ДБ ще се явят заедно на изборите. В противен случай ДБ наистина няма да влязат. Според прогноза на Осман Октай, който много познава резултатите по принцип, тази предизборна коалиция ще има близо 100 депутата. 

Колкото до ИТН, на мен лично ми изглежда невъзможно да влязат. Тяхната поява в политиката беше само и единствено заради антигерб реториката, продължила години.  Сега те дават възможност именно герб да се върнат на власт, което няма как да им бъде простено от техните избиратели. А и вече е очевадно, че те са деструктивни и не могат да пребивават във властта. 

Възраждане няма да имат толкова много гласове, колкото ги изкарват и колкото им се искаше. В последния месец всъщност те падат, защото вече се вижда, че те ще са поредната националистическа патерица на ДПС. Другата причина е, че хората масово гласуват практично - за партия, която може да управлява. Обективно погледнато Възраждане просто няма как да управлява, никоя от другите партии няма да си сложи главата в торбата с явна коалиция с Коцето.

А защо Янев няма да влезе? Защото е тотално нехаризматичен и защото няма и едно популярно име в партията. Тук помага и това, че все повече хора (вкл. аз) се разочароват от неговия "създател" - Радев.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 часа , Blueberry каза:

Може би съм доста субективна, защото обкръжението ми е основно от хора, които са в таргета на ДБ, но все си мисля, че на тези избори няма да са по-зле от предишните. ПП им изядоха много голям процент от гласовете - помните ли преди Петков и Василев да обявят, че създават партия, че имаше проучване, в което ДБ излизаха втора политическа сила? Според мен ще има един стабилен процент хора, които са гласували за ИТН през април и юли и за ПП през ноември, но са се разочаровали и от двете - техните гласове ще се разделят между Янев и ДБ.

Та по същество - след последните реакции на ДБ и изказванията на Христо Иванов и други представители на партията, категорично ще гласувам за тях - и няма да е със свито сърце, както писах по-рано.

И аз сигурно пак за тях. Но Корни им даде урок как трябва да се държи политик.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, WindWalkerMonk каза:

И аз сигурно пак за тях. Но Корни им даде урок как трябва да се държи политик.

Браво, че го признаваш. За мен БСП се държат най-адекватно, последователно и балансирано в последната година. Продължават да са единствените, които ме убеждават на 100%, че няма да се прегърнат с герб, а и ми изглеждат най-неподвластни на чужди посолства, така че най-вероятно накрая пак за тях ще си гласувам. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

БСП и за мен са изненада в последните 3 години. Председателството на Корнелия, колкото и да е некомпетентна в някои неща, леко прикачи партията към линията на западния социализъм, какъвто се прилага в Германия, Австрия и Северните страни и където очевидно работи.

Далеч съм от мисълта, че ако им се даде власт в ръцете, няма пак да си покажат рогцата, но към момента се представят напълно окей.

Точно заради това мисля, че широката коалиция на ДБ и ПП с тях няма да се отрази крайно негативно на гласовете им. 

 

За явяване на ПП и ДБ и аз съм си мислила, че е възможно, но си има и минуси. Ще видим какво ще се случи.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , plambata каза:

Браво, че го признаваш. За мен БСП се държат най-адекватно, последователно и балансирано в последната година. Продължават да са единствените, които ме убеждават на 100%, че няма да се прегърнат с герб, а и ми изглеждат най-неподвластни на чужди посолства, така че най-вероятно накрая пак за тях ще си гласувам. 

Проблемът на БСП е че още си представят едни други времена, в които държавата плаща на хората, за да преживяват. 

Винаги ми е било любопитно какво точно смятат избирателите им, защо гласуват за тях? Достатъчно ли е да не се прегърнат с ГЕРБ? 

Това ли е всичко?

преди 4 часа , Blueberry каза:

БСП и за мен са изненада в последните 3 години. Председателството на Корнелия, колкото и да е некомпетентна в някои неща, леко прикачи партията към линията на западния социализъм, какъвто се прилага в Германия, Австрия и Северните страни и където очевидно работи.

Далеч съм от мисълта, че ако им се даде власт в ръцете, няма пак да си покажат рогцата, но към момента се представят напълно окей.

Точно заради това мисля, че широката коалиция на ДБ и ПП с тях няма да се отрази крайно негативно на гласовете им. 

 

За явяване на ПП и ДБ и аз съм си мислила, че е възможно, но си има и минуси. Ще видим какво ще се случи.

О, ще са много тъпи опозиционните партии, ако не го наложат в мейнстрийма. Но и без друго виждам под публикации на дневник как хранят ДБ, при положение, че знаем кого подкрепя Дневник.

Да, ДБ и ПП ако се коалират, ще избият рибата (и заедно да унищожат ИТН). Но има и други дето откъсват гласове. На този етап поне - ИТН, БСП и Български възход.

Възраждане по-скоро не е нито към страната на ГЕРБ, нито против. 

Но това е почти невъзможно. Вече сме гледали РБ и Патриотите. Тия коалиции показват, че не работят с чиста математика. Винаги излизат грешни сметките.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Правете нова анкета, че се почнаха фейк гласовете за ПП :D 

А между другото от Възраждане твърдят, че социологическите проучвания показват следното:

Възраждане 22%

ГЕРБ 16%

ПП 9%

БСП 8%

ДПС 8%

ИТН 6%

ДБ 4%

БВ 2%

 

Алфа Рисърч твърдят, че Христо Иванов си вдигнал рейтинга... как пък не. И какъвто и да е, слагат Копейкин с 4-5% надолу към личен рейтинг, което също е нереално. Онзи ден сравних лайковете на лидерите във ФБ

ББ 3-5К

Копейкин - 5-10К

Христо Иванов - под 3К

СЛави - над 10К, обикновено 15К

Кирил Петков - под 1К (wtf, страницата на премиера е с под 100к) - конкуренция на Мустафато на ДПС-то

Корни - под 1К

 

Като цяло Слави е най-добре щото има 600к последователи. Интересно е съотношението при Копейкин.

Според мен резултатите ще са нещо от сорта

ПП 20%

ГЕРБ 20%

Възраждане 14-15%

БСП 10%

ДПС 10%

ИТН 5%

ДБ 4% (ако се слеят с ПП въобще няма да забележим съществен скок в резултата на ПП, механичното събиране на гласове никога не сработва, особено след РБ)

БВ - 2%

 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , meleto каза:

Правете нова анкета, че се почнаха фейк гласовете за ПП :D 

А между другото от Възраждане твърдят, че социологическите проучвания показват следното:

Възраждане 22%

ГЕРБ 16%

ПП 9%

БСП 8%

ДПС 8%

ИТН 6%

ДБ 4%

БВ 2%

 

Алфа Рисърч твърдят, че Христо Иванов си вдигнал рейтинга... как пък не. И какъвто и да е, слагат Копейкин с 4-5% надолу към личен рейтинг, което също е нереално. Онзи ден сравних лайковете на лидерите във ФБ

ББ 3-5К

Копейкин - 5-10К

Христо Иванов - под 3К

СЛави - над 10К, обикновено 15К

Кирил Петков - под 1К (wtf, страницата на премиера е с под 100к) - конкуренция на Мустафато на ДПС-то

Корни - под 1К

 

Като цяло Слави е най-добре щото има 600к последователи. Интересно е съотношението при Копейкин.

Според мен резултатите ще са нещо от сорта

ПП 20%

ГЕРБ 20%

Възраждане 14-15%

БСП 10%

ДПС 10%

ИТН 5%

ДБ 4% (ако се слеят с ПП въобще няма да забележим съществен скок в резултата на ПП, механичното събиране на гласове никога не сработва, особено след РБ)

БВ - 2%

 

Много ги надценяваш тези Възраждане, няма да надскочат 10%. Доста приятели имам, които са фенове на Русия, но не искат да гласуват за Копейкин, защото го виждат, че е фалшив герой.

Не си прав също, че ако се съберат предварително ПП и ДБ няма да имат съществен скок. Пак от моята лична социология имам много хора, които се чудят за ПП или за ДБ да гласуват, така че наистина избирателите им са идентични. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, plambata каза:

Много ги надценяваш тези Възраждане, няма да надскочат 10%. Доста приятели имам, които са фенове на Русия, но не искат да гласуват за Копейкин, защото го виждат, че е фалшив герой.

Не си прав също, че ако се съберат предварително ПП и ДБ няма да имат съществен скок. Пак от моята лична социология имам много хора, които се чудят за ПП или за ДБ да гласуват, така че наистина избирателите им са идентични. 

Не знам дали ги надценявам, но и всички виждаме потъващите ИТН. Тези гласове отиват право при Възраждане. 10-15% е патриотичният вот. Вероятно ще има и песимисти, които също ще се присламчат. И хора, които вярват, че копейкин ще е новият месия. През 2021 имахме 3 първи места на различни партии. 

За ДБ и ПП... на пръв поглед е така, но на втори...зелените не вярвам да са мотивирани... нкий не попита ДБ дали да се коалира с БСП. Струва ми се, ще има отлив от тях. Ако сами вземат 4%, колко ще допринесат за резултата на ПП? И какво ще спечелят от това? Дори ПП + ДСБ да са с 30%, пак няма да могат да съставят кабинет. Единственото е, че Христо Иванов ще приключи проекта си, защото след такава коалиция, никой няма да гласува за ДБ ако се отцепят в даден момент.

Коя от партиите в РБ оцеля? Нито една. ДСБ се присламчи към ДБ и дотам. ДБ ще се докара до 2%. 

Реално ако ДБ се слепи с ПП, това ще е признание, че са политически трупове. Но пък от другата страна... ако се явят сами и не минат 4%, ДБ няма да получи субсидия, защото е коалиция.

На следващите избори няма да е възможна друга коалиция освен ПП и ГЕРБ. Възраждане ще е в изолация, заради путинофилията си. БСП няма да е достатъчна. ДПС не я щат. 

То и сега ГЕРБ управляваше с ПП - намесиха се с мораториума, вдигнаха ръка за македония, бюджетът мина пак с тях, подкрепиха гоненето 70те руски шпиони. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, meleto каза:

Не знам дали ги надценявам, но и всички виждаме потъващите ИТН. Тези гласове отиват право при Възраждане. 10-15% е патриотичният вот. Вероятно ще има и песимисти, които също ще се присламчат. И хора, които вярват, че копейкин ще е новият месия. През 2021 имахме 3 първи места на различни партии. 

За ДБ и ПП... на пръв поглед е така, но на втори...зелените не вярвам да са мотивирани... нкий не попита ДБ дали да се коалира с БСП. Струва ми се, ще има отлив от тях. Ако сами вземат 4%, колко ще допринесат за резултата на ПП? И какво ще спечелят от това? Дори ПП + ДСБ да са с 30%, пак няма да могат да съставят кабинет. Единственото е, че Христо Иванов ще приключи проекта си, защото след такава коалиция, никой няма да гласува за ДБ ако се отцепят в даден момент.

Коя от партиите в РБ оцеля? Нито една. ДСБ се присламчи към ДБ и дотам. ДБ ще се докара до 2%. 

Реално ако ДБ се слепи с ПП, това ще е признание, че са политически трупове. Но пък от другата страна... ако се явят сами и не минат 4%, ДБ няма да получи субсидия, защото е коалиция.

На следващите избори няма да е възможна друга коалиция освен ПП и ГЕРБ. Възраждане ще е в изолация, заради путинофилията си. БСП няма да е достатъчна. ДПС не я щат. 

То и сега ГЕРБ управляваше с ПП - намесиха се с мораториума, вдигнаха ръка за македония, бюджетът мина с гласовете на ГЕРБ, подкрепиха гоненето 70те руски шпиони. 

ПП няма да направят грешката да допуснат Герб в изпълнителната власт. Това ще ги занули, както сега се случва със Слави. Това са партии, създадени с идеята да се борят с герб. Как си представяш хората на площада да приемат прегръдка с Бойко? Ти харесваш герб, но хората, които гласуваме за тези "партии на промяната", а и за БСП, ги ненавиждаме. Пълен абсурд е да има такова съглашателство. На Бойко и хората му много им се иска, вече не се свенят да си го казват, но няма да ги огрее. 

Гласуването в пленарна зала по посочените от теб теми не е показателно. Там първо че влияят външни наднацинални фактори, второ всички вече са в предизборна кампания и гледат да се харесат на своя електорат и ако могат да дръпнат и някой нов глас. Гласуването на бюджета беше особено показателно за второто. 

Колкото до Възраждане, ще видиш, че ги надценяваш. Ти колко хора познаваш, които искат България да излезе от ЕС? Може да се плюе много по Запада, но в крайна сметка българинът е лицемер - обича Русия, но не иска да излиза от ЕС. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , plambata каза:

ПП няма да направят грешката да допуснат Герб в изпълнителната власт. Това ще ги занули, както сега се случва със Слави. Това са партии, създадени с идеята да се борят с герб. Как си представяш хората на площада да приемат прегръдка с Бойко? Ти харесваш герб, но хората, които гласуваме за тези "партии на промяната", а и за БСП, ги ненавиждаме. Пълен абсурд е да има такова съглашателство. На Бойко и хората му много им се иска, вече не се свенят да си го казват, но няма да ги огрее. 

Гласуването в пленарна зала по посочените от теб теми не е показателно. Там първо че влияят външни наднацинални фактори, второ всички вече са в предизборна кампания и гледат да се харесат на своя електорат и ако могат да дръпнат и някой нов глас. Гласуването на бюджета беше особено показателно за второто. 

Колкото до Възраждане, ще видиш, че ги надценяваш. Ти колко хора познаваш, които искат България да излезе от ЕС? Може да се плюе много по Запада, но в крайна сметка българинът е лицемер - обича Русия, но не иска да излиза от ЕС. 

Като се стигне до Възраждане или ГЕРБ+ПП, кое би избрал?

То и ДБ бяха твърдо против БСП, но изведнъж се влюбиха едни в други... 

Колко месеца говориха против Македония в ЕС и накрая в последната секунда промениха общественото мнение, без да се усетим. 

А ПП имат проблем с ББ, а не с ГЕРБ ;) 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, meleto каза:

Като се стигне до Възраждане или ГЕРБ+ПП, кое би избрал?

То и ДБ бяха твърдо против БСП, но изведнъж се влюбиха едни в други... 

Колко месеца говориха против Македония в ЕС и накрая в последната секунда промениха общественото мнение, без да се усетим. 

А ПП имат проблем с ББ, а не с ГЕРБ ;) 

Няма да се стигне до подобен избор, че да ми се налага да го правя. ПП не са камикадзета, че да си причинят прегръдка с ГЕРБ със или без ББ, убеден съм. 

БСП изстрада мястото, което заема в момента, с последователната си анти-герб позиция. Точно затова харесвам Корнелия - много на нейно място биха се продали на силния Бойко в тези 5 години, откакто тя пое партията. Логично, сега БСП са много по-приемлив партньор както за ДБ, така и за техните избиратели. Христо иванов го обясни вчера в интервю за Дневник, изслушай го.  

Ти явно не разбираш, че за болшинството българи Бойко Борисов и герб са най-големият цирей в политиката, който трябва да бъде изстискан докрай с цената на всичко. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...