Jump to content



Поп-фолк скандали (ноември, 2021)


Препоръчани коментари

 

преди 5 минути, Lelqtian каза:

Не казвам че 400 чисти (нали плащал от неговия дял на въпросния Мартин) са малко, просто спрямо неговата популярност, можело е и повече. Вкрайна сметка отношения по договор може да се преговарят, нали. 

Повече съм изненадал за 10те участия на месец, тая бройка нещо ми се вижда малка? Или всъщност не е толкова хитов, колкото си мислех? 

Беше много хитов, но имаше твърде малко песни. Повечето му участия бяха общи с някой друг.

Тук самият той няма вина, аз винаги съм се възмущавала колко дълги паузи се оставяха в кариерата му, дори отпреди пандемията.

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,3k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Чакайте малко сега. Продуцента плаща осигуровки, данъци, на оркестъра да запише песните. Плаща на текстописеца, даже и не знам още кви неща. Плаща наем на студио сигурно. Не е баш, опа 2500к са му дошли без нищо. 

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, WindWalkerMonk каза:

Чакайте малко сега. Продуцента плаща осигуровки, данъци, на оркестъра да запише песните. Плаща на текстописеца, даже и не знам още кви неща. Плаща наем на студио сигурно. Не е баш, опа 2500к са му дошли без нищо. 

И в тоя случай е по-оправдано. Митака не виждам какво дава на певиците, освен негледан тв канал и западаш канал в тубата. И ги тараши с 50 процента и нагоре после. Па те, идиотките, търчат да си търсят композитори, режисьори, и т.н.

  • Like 6
  • Sad 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, пък и за момче, което няма тъпкач спонсор.... сигурно е по-трудно да вадиш една пачка пари за парче на всеки 4-5 месеца и затова отиваш при този дето пише песни, има си студио и всичко ти прави. Далеч съм от мисълта, че го е осигурявал на цялата му заплата. Даже може да е бил на граждански.

Като че ли средата му беше от по-заможни хора. Например движеше със сина на Стораро - та там са автомобили, дрехи, скъпи клипове, "мама меси, тати носи".... тази среда създава дълбоки комплекси.

Дано не е секта, че точно от тази година познавам едно момиче, скочило от 4-ти етаж, за което разбрахме, че е посещавало секта. Все едно е същият сценарий....

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Blueberry каза:

 

Беше много хитов, но имаше твърде малко песни. Повечето му участия бяха общи с някой друг.

Тук самият той няма вина, аз винаги съм се възмущавала колко дълги паузи се оставяха в кариерата му, дори отпреди пандемията.

Хмм, имаме ли няква идея участията през Пайнер или през Пашев са минавали, нали? 

Щото нали, в един момент, 500 от участие, пък било то и по-малко от стандартния там час, час и половина, нали е с някой друг, нещо не оправдават отчитането на такъв процент (извън подписания договор) за продуцирането.  

Дълги паузи, продукцията половинчата и предимно дуети, дето сега, дует с Емилия или Цура е ясно кой ще да поемал разходите, а другите са предимно комплекти с останалите подопечни, тоест на "продуцента" се плаща два пъти за една и съща песен. Дори няма да коментирам как продуцента плаща на себе си, нали, щото е аранжьор, композитор и прочее. 

За участията ... тва за нямането на песни не го приемам. Хубаво, неговите били малко. Песни колкото искаш, нали, все едно има някой, който не пее чужди песни по участия. 

Нещо тряя бая да е куцало, извън посочените точки, с менажирането и продуценстването, за да не може да намериш на вървежен изпълнител повече от 10 участия на месец. Или Денис не е искал повече? 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Lelqtian каза:

Хмм, имаме ли няква идея участията през Пайнер или през Пашев са минавали, нали? 

Щото нали, в един момент, 500 от участие, пък било то и по-малко от стандартния там час, час и половина, нали е с някой друг, нещо не оправдават отчитането на такъв процент (извън подписания договор) за продуцирането.  

Дълги паузи, продукцията половинчата и предимно дуети, дето сега, дует с Емилия или Цура е ясно кой ще да поемал разходите, а другите са предимно комплекти с останалите подопечни, тоест на "продуцента" се плаща два пъти за една и съща песен. Дори няма да коментирам как продуцента плаща на себе си, нали, щото е аранжьор, композитор и прочее. 

За участията ... тва за нямането на песни не го приемам. Хубаво, неговите били малко. Песни колкото искаш, нали, все едно има някой, който не пее чужди песни по участия. 

Нещо тряя бая да е куцало, извън посочените точки, с менажирането и продуценстването, за да не може да намериш на вървежен изпълнител повече от 10 участия на месец. Или Денис не е искал повече? 

Това е едно от другите неща, които излязоха наяве - не му е било позволявано да пее чужди песни. Като гледам клипчетата, от чуждите пеят само песните на колеги от Даймънд и Shallow на Лейди Гага и Брадли Купър.

  • Wow 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Lelqtian каза:

Хмм, имаме ли няква идея участията през Пайнер или през Пашев са минавали, нали? 

Щото нали, в един момент, 500 от участие, пък било то и по-малко от стандартния там час, час и половина, нали е с някой друг, нещо не оправдават отчитането на такъв процент (извън подписания договор) за продуцирането.  

Дълги паузи, продукцията половинчата и предимно дуети, дето сега, дует с Емилия или Цура е ясно кой ще да поемал разходите, а другите са предимно комплекти с останалите подопечни, тоест на "продуцента" се плаща два пъти за една и съща песен. Дори няма да коментирам как продуцента плаща на себе си, нали, щото е аранжьор, композитор и прочее. 

За участията ... тва за нямането на песни не го приемам. Хубаво, неговите били малко. Песни колкото искаш, нали, все едно има някой, който не пее чужди песни по участия. 

Нещо тряя бая да е куцало, извън посочените точки, с менажирането и продуценстването, за да не може да намериш на вървежен изпълнител повече от 10 участия на месец. Или Денис не е искал повече? 

Не знам, но Малката имаше повече лятото. Споделяше пълни афиши а ла Меди, Деса, Софка и Ариа. Но ти напомни за важен факт - вървяха трима в комплект по участия. Не знам как са делкали, но едва ли може да ги пробута групово за повече от 5000 на някоя дискотека. И после почва 2 на мене, 1 на тебе, 2 на мене, 1 на него, 2 на тебе, 1 на нея... Та 500 дори изглежда супер в тоя случай. :D Но защо "продуцентът" не е осигурявал и транспорта?

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, asylum каза:

Не знам, но Малката имаше повече лятото. Споделяше пълни афиши а ла Меди, Деса, Софка и Ариа. Но ти напомни за важен факт - вървяха трима в комплект по участия. Не знам как са делкали, но едва ли може да ги пробута групово за повече от 5000 на някоя дискотека. И после почва 2 на мене, 1 на тебе, 2 на мене, 1 на него, 2 на тебе, 1 на нея... Та 500 дори изглежда супер в тоя случай. :D Но защо "продуцентът" не е осигурявал и транспорта?

Сигурно е плащал горивото. Мартин сподели, че Денис е имал забрана за участия като наказание покрай някоя от случките.

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Blueberry каза:

Това е едно от другите неща, които излязоха наяве - не му е било позволявано да пее чужди песни. Като гледам клипчетата, от чуждите пеят само песните на колеги от Даймънд и Shallow на Лейди Гага и Брадли Купър.

Хъ? Да се е чула няква конкретна причина за това? Щото звучи все едно нарочно с цел почти само и само да няма повече и самостоятелни участия. И да бъде пращан в комплект с отстатъка, които явно иначе са щели да си седят вкъщи. 

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, asylum каза:

Не знам, но Малката имаше повече лятото. Споделяше пълни афиши а ла Меди, Деса, Софка и Ариа. Но ти напомни за важен факт - вървяха трима в комплект по участия. Не знам как са делкали, но едва ли може да ги пробута групово за повече от 5000 на някоя дискотека. И после почва 2 на мене, 1 на тебе, 2 на мене, 1 на него, 2 на тебе, 1 на нея... Та 500 дори изглежда супер в тоя случай. :D Но защо "продуцентът" не е осигурявал и транспорта?

Тва последното може да е взаимствал от Доня, по едно време Тройниците по едно време ги бяха набедили да ползват групите за споделени пътувания от фейса да ходят по участия. 

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Lelqtian каза:

Хъ? Да се е чула няква конкретна причина за това? Щото звучи все едно нарочно с цел почти само и само да няма повече и самостоятелни участия. И да бъде пращан в комплект с отстатъка, които явно иначе са щели да си седят вкъщи. 

 

Не се е чула, на мен обаче ми звучи сравнително логично. Рекламираш своите си песни, не чуждите. Проблемът е, че Денис беше първият мъжки изпълнител на Даймънд и според мен е трябвало да му позволяват да пее някакви на Константин да речем.

Мартин казва в дългото интервю в Пейтриън, че условията са били 60:40 - 60 за Пайнер, 40 за Даймънд и от парите на Даймънд се дава и на Денис. Директно са му влизали в джоба 15%, защото не е можел да харчи, реално са му се полагали повече. Решили са в последствие, че тези пари ще се "складират" и не са се давали директно. В началото са го правели - Мартин намеква, че Денис е залитнал към наркотици и това е бил един вид начин да го спрат. Не казва директно нищо, но говори за времето преди 2020.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Blueberry каза:

Не се е чула, на мен обаче ми звучи сравнително логично. Рекламираш своите си песни, не чуждите. Проблемът е, че Денис беше първият мъжки изпълнител на Даймънд и според мен е трябвало да му позволяват да пее някакви на Константин да речем.

Мартин казва в дългото интервю в Пейтриън, че условията са били 60:40 - 60 за Пайнер, 40 за Даймънд и от парите на Даймънд се дава и на Денис. 

Не е толкоз логично. Песни на конкуренцията не, но все може да запълни дам цяло участие със някви златни хитове? Оттам повече участия, повече мънгизи, всички са по-доволни? 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, asylum каза:

И в тоя случай е по-оправдано. Митака не виждам какво дава на певиците, освен негледан тв канал и западаш канал в тубата. И ги тараши с 50 процента и нагоре после. Па те, идиотките, търчат да си търсят композитори, режисьори, и т.н.

той им плаща осигуровки. Емануела го каза, Кали го каза. Никой не се е оплакал, че не им е платено. И освен това нали техниката и мазето се чистят, плаща на екипите. Една крушка е 700 лева от тия специалните. Представи си сега всички народни + тия дето нямат спонсор колко често ползват. Сега като си дадем сметка, че и техниката се износва. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, RumyanaFen каза:

Screenshot_20211107_000815.jpg

Това е ирония.

Току що, Lelqtian каза:

Не е толкоз логично. Песни на конкуренцията не, но все може да запълни дам цяло участие със някви златни хитове? Оттам повече участия, повече мънгизи, всички са по-доволни? 

Ами такъв метод на работа е имал. В интерес на истината изпълнителите на Даймънд винаги са изглеждали много по-звездно от тези на Алфа, явно това му е била стратегията на Пашев.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Blueberry каза:

Това е ирония.

Ами такъв метод на работа е имал. В интерес на истината изпълнителите на Даймънд винаги са изглеждали много по-звездно от тези на Алфа, явно това му е била стратегията на Пашев.

Накратно - Пашев може и да изглежда като ужасен продуцент от страни, но реално въпреки че имало какво да се желае по всички направления, при него не е кой знае колко по-различно, отколкото другаде. 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

А колко е странно, че момче като него успешно, е било толкова неуверено в успеха си. Най-големият му страх бил някой да не го задмине, проверявял дали дискотеките се пълнят. Това говори за крайна неувереност, дали депресията не се е породила от това, че Меди, Робов, Емрах последната година са доста по-успешни от него? 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Айде, стига! 500 лева на участие са нищожна сума за феномен като Денис! Той беше тийн идол и сензация в истинския смисъл на думата. Колко негови копия се появиха след това и си мислеха, че ще могат да покорят върха, използвайки неговия модел? Е, да, ама не! Не всеки носи харизмата и енергията, която Денис имаше. Пашев се е подигравал с момчето. Какви са тези 500 лева хонорар на участие във времена, в които Денис беше фурор? Данна апартамент успя да си купи в София, а започна да ходи година и половина след Денис по участия. Десита си купи супер скъпа кола още преди година, а Денис в същото време продължаваше да живее в панелката в Люлин 5. Жалко, много жалко...

 

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

Обобщавам по-интересните неща от цялото интервю на Мартин:

- Денис в началото е получавал повече пари, в последствие заради непреценени разходи, са решили да му дават в кеш 500 лева (100 за Мартин), а останалите, които му се полагат, да събират и в края на месеца да му дават след удръжки. Сумата е била между 1000 и 2000, т.е. на месец е разполагал по мои сметки с поне 5000 лева. Мартин смята, че Цеци Лудата Глава е "щипел" от въпросната сума и рядко е стигала цялата до Денис.

- бащата на Денис има предишен брак с певица (чието име забравих, но го споменаха - ако на някой му е важно, ще го намеря). Тя е била в секта, започнала в Германия, подозират "Свидетелите на Йехова". Въпросната певица има песен с бащата на Денис на име "Дяволско гърло". От брака си имат син, който е брат на Денис. Не я намерих набързо.

- във вечерта на смъртта, Денис и Алекса са се събудили около 3-4 часа поради обърнатия режим, Денис се е чул с майка си, а след това с приятелката му излезли на разходка. Намерили бездомно коте, след това в денонощен магазин срещнали приятеля, от чийто апартамент Денис е скочил и са отишли да го оставят. По път са срещнали бездомно кученце, което Алекса искала да нахрани, затова останала навън с него. В апартамента Денис отишъл на терасата (вероятно за да пуши) и седнал на парапета. Тук Мартин спекулира, че не е изключено някой да го е бутнал. В крайна сметка Денис е паднал/скочил с гръб. Приятелят е слязъл, за да съобщи на Алекса.

- Денис е израснал изключително бедно, първите си хонорари похарчил, за да обзаведе хола, в който живеел в Люлин 5. В последните месеци живеели с Алекса (добавка от мен: в апартамента й в Дружба).

 

И коментар под клипа в Пейтриън:

Правих клип на Александър Робов и Данна, бях на снимките и видях как Пашев и Въпросния Цеци Лудата глава крещят по Робов и се държаха с него като пълен боклук, и когато Денис се самоуби, с жена ми си говорихме че има голяма вероятност това отношение на тия глупаци да има отношение към съдбата на това момче... не съм снимал с него и не го познавам, но съм видял как се държаха с Робов...

 

По принцип не е трудно да споделя целият клип, Цанов не се е постарал особено да защити съдържанието си, но доколкото разбрах, вече се разпространява така или иначе - не е изключено да попаднете на него. Имам някакво уважение към труда на Цанов, макар и да не го харесвам като възгледи и няма да го споделя, заплатила съм му 10 лева и му благодаря, че е направил труда си за това интервю.

 

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Гальо каза:

А колко е странно, че момче като него успешно, е било толкова неуверено в успеха си. Най-големият му страх бил някой да не го задмине, проверявял дали дискотеките се пълнят. Това говори за крайна неувереност, дали депресията не се е породила от това, че Меди, Робов, Емрах последната година са доста по-успешни от него? 

Не е изненада, че е бил неуверен. Тук много пъти съм скачала със зъби и нокти да го защитавам, но е факт, че Меди например в последните месеци го изпревари (никой друг - на Емрах най-силният хит е по-слаб от средните на Денис). Но Меди имаше коренно различна стратегия и пуска песни периодично, дори и при затворени заведения. Освен всичко  подозирам, че някои от песните на Денис са дадени на Робов, а за "провала" на Денис в последните 12 месеца няма вина никой друг, освен продуцентът.

За мен концепцията на Даймънд е крайно сбъркана и макар от дискотеките да идват най-лесните и бързи пари, можеше да си построи стратегията така, че при затворени дискотеки изпълнителите му да не изчезват, а да пускат песни, които да изкарват пари например от ютуб. Като добри примери мога да посоча Преслава с машъпа и Галин, който при затворени дискотеки продължи да пуска продукция на изпълнителите си, която могат да пеят, когато отново позволят на заведенията да работят.

Надявам се, че Пайнер ще издадат албум на Денис посмъртно и това ще е първият албум, който си купувам от 6 години насам (това беше дебютният албум на Шон Мендес :D ).

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

Меди е съвсем друга бира. И като песни, и като визия, и като модел на работа стои много по-тежко от който и да е от останалите младоци. Той си пише песните в голяма степен, не зависи от продуцент (въпреки че сигурно си има богат тъпкач), сам си определя пътя. Въобще място за сравнение няма с Денис, с когото са се държали като с куче.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , WindWalkerMonk каза:

Чакайте малко сега. Продуцента плаща осигуровки, данъци, на оркестъра да запише песните. Плаща на текстописеца, даже и не знам още кви неща. Плаща наем на студио сигурно. Не е баш, опа 2500к са му дошли без нищо. 

Също се грижи за участията, процент, който може би приспада към Пайнер.
Тези от Даймънд са много прецакани наистина, защото отчитат в две касички - едната на Пайнер и едната на Пашев, накрая за тях остават трошички.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , Blueberry каза:

Не се е чула, на мен обаче ми звучи сравнително логично. Рекламираш своите си песни, не чуждите. Проблемът е, че Денис беше първият мъжки изпълнител на Даймънд и според мен е трябвало да му позволяват да пее някакви на Константин да речем.

Мартин казва в дългото интервю в Пейтриън, че условията са били 60:40 - 60 за Пайнер, 40 за Даймънд и от парите на Даймънд се дава и на Денис. Директно са му влизали в джоба 15%, защото не е можел да харчи, реално са му се полагали повече. Решили са в последствие, че тези пари ще се "складират" и не са се давали директно. В началото са го правели - Мартин намеква, че Денис е залитнал към наркотици и това е бил един вид начин да го спрат. Не казва директно нищо, но говори за времето преди 2020.

Скъпа моя, Боровинке, има ли как да изтеглиш цялото интервю оттам и да го споделиш тук с нас? :) 
Едит: Благодаря за споделените спойлери.
Намерих цялото интервю и споделям линк с вас:

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , Hurricane каза:

Айде, стига! 500 лева на участие са нищожна сума за феномен като Денис! Той беше тийн идол и сензация в истинския смисъл на думата. Колко негови копия се появиха след това и си мислеха, че ще могат да покорят върха, използвайки неговия модел? Е, да, ама не! Не всеки носи харизмата и енергията, която Денис имаше. Пашев се е подигравал с момчето. Какви са тези 500 лева хонорар на участие във времена, в които Денис беше фурор? Данна апартамент успя да си купи в София, а започна да ходи година и половина след Денис по участия. Десита си купи супер скъпа кола още преди година, а Денис в същото време продължаваше да живее в панелката в Люлин 5. Жалко, много жалко...

 

Какво те навежда на мисълта, че тези момичета са купили този имот и превозно средство само и единствено с пари, изкарани от участия и дали са изцяло изплатени или са на кредит/лизинг?

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

Почти нищо интересно (и ново) не чух от Пашев, само си  затвърдих мнението, че продуцентът не е имал вина за случилото се. Не разкри много за Джулия и Грахич - за Емрах обаче коментира, че са се срещнали с баща му и той е казал, че искат Емрах да продължи сам. Не са плащани неустойки.

Денис е излъгал за това, че може да следва само 10 човека (вчера щях да коментирам, че Малката следва над 500, Робов 300 и т.н.). Дори Пашев му се е "скарал" като е отследвал всички.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...