Jump to content

За коя партия/коалиция ще гласувате на 11-ти Юли ?


За кого ще гласувате на 11-ти Юли ?  

62 потребители гласуваха

  1. 1. За кого ще гласувате на 11-ти Юли ?

    • 1. Коалиция Движение „Заедно за промяна“
      0
    • 2. Партия „Свобода“
      0
    • 3. Партия Български национален съюз „Нова демокрация“
      0
    • 4.Коалиция „БСП за България“
    • 5. Коалиция ГЕРБ – СДС
    • 6. Партия „Атака“
      0
    • 7. Партия „Движение за права и свободи“
      0
    • 8. Партия „Изправи се! Мутри вън!“
    • 9. Партия МИР
      0
    • 10. Партия БТР – „България на труда и разума“
      0
    • 11. Партия „Възраждане“
    • 12. Партия „Подем“
      0
    • 13. Партия БРИГАДА
      0
    • 14. Партия „Пряка демокрация“
      0
    • 15. Партия Гражданска платформа „Българско лято“
      0
    • 16. Коалиция „Българските патриоти“ (ВМРО, Воля, НФСБ)
      0
    • 17. Коалиция „Ляв съюз за чиста и свята република“
      0
    • 18. Партия „Партия на Зелените“
      0
    • 19. Коалиция „Национално обединение на десницата“ (КОД, БЗНС, БДФ, СЕК)
      0
    • 20. Партия „Глас народен“
    • 21. Партия „Републиканци за България“
      0
    • 22. Партия „Има такъв народ“
    • 23. Партия „Демократична България“

Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

преди 1 час, WindWalkerMonk каза:

И само да допълня, в Швейцария ако си чужденец и не си бачкал там имаш два месеца гратисен период. После си гг и си аут. И тука така. Не може да хрантутим хората. Ако си тамошен и не бачкаш, държавата ти намира работа и няма а - у. Няма ама аз помощи, ама мене не ми се работи тва. А ние тук хрантутим циганите, даваме им здравеопазване (а не бива, дори и бърза помощ), даваме им безплатен ток, вода, жилище. Какво е това, само седят и се плодят. Коя партия адресира тоя проблем директно ????

https://fakti.bg/upload/bulgaria/335830-naglostta-na-romite-nama-krai

Аз тук добавям и голяма част българи, които са не просто безработни, а и не търсят работа и отказват такава чрез всевъзможни извинения. Някои ги хрантутят роднини от чужбина. Тази практика трябва да се изкорени - откажеш ли 2 пъти на бюрото, отиваш някъде по разпределение - най-добре в мина! 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, asylum каза:

Аз тук добавям и голяма част българи, които са не просто безработни, а и не търсят работа и отказват такава чрез всевъзможни извинения. Някои ги хрантутят роднини от чужбина. Тази практика трябва да се изкорени - откажеш ли 2 пъти на бюрото, отиваш някъде по разпределение - най-добре в мина! 

То и така не става. По разни уж бели страни ги пращат някъде по разпределение, щото могат само краен брой пъти да откажат на бюрото по труда, отбият номера два три дена, колкото да загубят времето на всички, както и да заемат мястото на някой, който всъщност иска да работи на даденото място, не било за тях и аре пак на борсата. 

А от сапун винаги има нужда :) 

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Fast каза:

С какви хора ми се налага да споделям въздух. Потрес.

Чувствата са взаимни. Аз те презирам от дъното на душата си, защото си човек, който следва американски идеологии, които дори не е видял, а само чел за тях.

Отделно при теб всичко е теория. Не видя на какво я беше направил горката жена, беше я издрал жестоко. И тръгна да бяга по булеварда на червено. Надяваше се да спра, ама го пометох. Сега лежи потрошен в болница, мене копче не моат ми кажат. Ама на място го оставих. Ако това беше майка ти, кво щеше да й кажеш ? Твойте американски глупости ли?

Слушам Христо днеска, той щял да модернизира България. Бате къф дебил трябва да си за да правиш една натурална селско стопанска държава тех ориентирана? Аз работя в тех сферата и ние сме дъното, тук се правят маловажните неща. Индия номер 2 разбирай. Никоя компания няма да си прато важните продукти тука.

  • Like 3
  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, WindWalkerMonk каза:

Чувствата са взаимни. Аз те презирам от дъното на душата си....

Айде без толкоз тежки думи! Цивилизовани хора сме, не герои от индийски сериал.

  • Haha 2
  • Dislike 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, omline каза:

Айде без толкоз тежки думи! Цивилизовани хора сме, не герои от индийски сериал.

Прав си, беше по скоро клише. Иначе сега чувам и друго. Нямало да се зачита машинния вот, ако...

Колко машини купихме... кви са тия глупости? ЦИК щяла да реши...

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, WindWalkerMonk каза:

Прав си, беше по скоро клише. Иначе сега чувам и друго. Нямало да се зачита машинния вот, ако...

Колко машини купихме... кви са тия глупости? ЦИК щяла да реши...

То и тия втори избори са излишен харч, какъвто ще бъдат и третите...

  • Love 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, WindWalkerMonk каза:

Чувствата са взаимни. Аз те презирам от дъното на душата си, защото си човек, който следва американски идеологии, които дори не е видял, а само чел за тях.

Отделно при теб всичко е теория. Не видя на какво я беше направил горката жена, беше я издрал жестоко. И тръгна да бяга по булеварда на червено. Надяваше се да спра, ама го пометох. Сега лежи потрошен в болница, мене копче не моат ми кажат. Ама на място го оставих. Ако това беше майка ти, кво щеше да й кажеш ? Твойте американски глупости ли?

Слушам Христо днеска, той щял да модернизира България. Бате къф дебил трябва да си за да правиш една натурална селско стопанска държава тех ориентирана? Аз работя в тех сферата и ние сме дъното, тук се правят маловажните неща. Индия номер 2 разбирай. Никоя компания няма да си прато важните продукти тука.

Хората си избират политическите възгледи според личностните си характеристики, които са до 60% наследствени. Основната на днешния либерализъм е висок фактор "отвореност" и нисък фактор "целенасоченост" , а на консерватизма нисък фактор "отвореност" и висок фактор "целенасоченост" . А по-авторитарните хора като теб, придружено с ниския фактор отвореност, имате и нисък фактор "насоченост към другите" .

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, WindWalkerMonk каза:

Прав си, беше по скоро клише. Иначе сега чувам и друго. Нямало да се зачита машинния вот, ако...

Колко машини купихме... кви са тия глупости? ЦИК щяла да реши...

Каква е поредната драма с машинния вот? 

 

преди 32 минути, asylum каза:

То и тия втори избори са излишен харч, какъвто ще бъдат и третите...

Абсолютно. А можеше да инвестират в дистанционно или електронно гласуване за следващия тираж. 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Fast каза:

Хората си избират политическите възгледи според личностните си характеристики, които са до 60% наследствени. Основната на днешния либерализъм е висок фактор "отвореност" и нисък фактор "целенасоченост" , а на консерватизма нисък фактор "отвореност" и висок фактор "целенасоченост" . А по-авторитарните хора като теб, придружено с ниския фактор отвореност, имате и нисък фактор "насоченост към другите" .

Да сигурно е така. Затва аз пътувам из целия свят и виждам реално отворените хора, а ти затворен тук си четеш за тях. И като дръпнеш чертата виждаш, че и двете движения не могат да интегрират голям сегмент от хора да работят. Напротив има престъпления, квартали в които полицията не стъпва, и т.н.

Стига ме до Китай и вождаш, че си трябва и по твърда ръка. Затова те просперират.

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Lelqtian каза:

Каква е поредната драма с машинния вот? 

 

Абсолютно. А можеше да инвестират в дистанционно или електронно гласуване за следващия тираж. 

Не знам само го чух по радиото сега.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Fast каза:

Хората си избират политическите възгледи според личностните си характеристики, които са до 60% наследствени. Основната на днешния либерализъм е висок фактор "отвореност" и нисък фактор "целенасоченост" , а на консерватизма нисък фактор "отвореност" и висок фактор "целенасоченост" . А по-авторитарните хора като теб, придружено с ниския фактор отвореност, имате и нисък фактор "насоченост към другите" .

Не виждам логика за наследственост. Ако говориш за комунягите, които си предават завета... не вярвам да са и 20% от избирателите на БСП.

По-скоро възгледите се формират според личностните особености, но и от средата. Сега дали ние се присламчваме към средата, базирайки се на собствените си характеристики или характеристиките са били подтиснати от средата (на която сме се подчинили), е строго индивидуално. И в двата случая изборът не е особено обективен и до голяма степен - емоционален. Но както при възпитаването на малки деца, родителите сами налагат модела, който предпочитат и смятат за правилен СПОРЕД ТЯХ. 

Оттам можем да заключим, че родителите също формират вкусовете на наследниците си. Но както много неща в психологията, изборът в политически аспект може да бъде на база - внушения от възпитанието на родителите или въпреки него. Може такъв да не е имало или да се образува на база приятелски кръг въпреки семейната среда.

Но тя тази полемика може да се прехвърли и съотнесе към политическите процеси,  но и  към буквално всички решения, пред които сме изправени.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, WindWalkerMonk каза:

Да сигурно е така. Затва аз пътувам из целия свят и виждам реално отворените хора, а ти затворен тук си четеш за тях. И като дръпнеш чертата виждаш, че и двете движения не могат да интегрират голям сегмент от хора да работят. Напротив има престъпления, квартали в които полицията не стъпва, и т.н.

Стига ме до Китай и вождаш, че си трябва и по твърда ръка. Затова те просперират.

Не бъркай отвореността с екстровертността. Съвсем отделни неща са. 

П.С. вижте това момче, което произлязло от либерално семейство, но се е опитало да се влее в кръговете на "алтернативното дясно" като опит да се противопостави на родителите си. В резултат е получило психологически травми, защото идеите им не се вписват с генетичния му код.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Fast каза:

Не бъркай отвореността с екстровертността. Съвсем отделни неща са. 

П.С. вижте това момче, което произлязло от либерално семейство, но се е опитало да се влее в кръговете на "алтернативното дясно" като опит да се противопостави на родителите си. В резултат е получило психологически травми, защото идеите им не се вписват с генетичния му код.

 

Да де. Като си се развил по конкретен начин, а след това ти натрапват чужди убеждения може да се случи така. Въпросът е, че ценностите идват независимо от генетичния код. Те са следствие на темперамента на човек + средата, в която живее. 

Например, ако не обичам агресията, то има 2 варианта: 1. Да съм получил травма в миналото (дори неосъзната, незапомнена, някъде дълбоко в подсъзнанието) или 2. Просто да не в темперамента ми да съм избухлив. 

И сега да намесим политическите възгледи. На база на темперамента (който сам по себе си не определя вкусовете, а начинът по който реагираме на средата около нас) изграждаме мнение по различните теми. Така се зараждат и вярванията ни в даден спектър. По този начин хора, които мразят агресията могат да станат от крайно десни до крайно леви. Следователно темпераментът, който бихме нарекли генетичен код, не е зародител на политическите ни вкусове. 

Той е само инструмент на поведението, но не се раждаме с предварително овкусени предпочитания. Те се изграждат от ден 1 на тази земя, та докрая. Това обяснява и защо хората променят политическите си възгледи и е възможно да гласуват по различен начин в различни периоди. 

Ето, както много пъти съм споделял, само 2 пъти съм гласувал за ГЕРБ, а сме имали около 15-20 пъти избори за тези 12 години. Винаги съм подкрепял отцепниците на дясното. Но ето че към днешна дата не ми допадат. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Fast каза:

Не бъркай отвореността с екстровертността. Съвсем отделни неща са. 

П.С. вижте това момче, което произлязло от либерално семейство, но се е опитало да се влее в кръговете на "алтернативното дясно" като опит да се противопостави на родителите си. В резултат е получило психологически травми, защото идеите им не се вписват с генетичния му код.

 

Това са абсолютни глупости за генетичния код. Мелето ти го каза. Аз се сблъсквам с тия неща всеки ден. С хора готови да не бачкат, с шмекери, не знам си кво. Като HR на хиляди хора видях кво ли не.

Затова смятам, че ни трябва твърда ръка, а в текущата политическа платформа имаме 80% мафия дето не пуска кокала и 20% популисти дето искат да се намърдат.

Не подкрепям никой коте, нито леви, нито десни. Така че тия рамки са си за теб.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, WindWalkerMonk каза:

Това са абсолютни глупости за генетичния код.

Как ще са глупости? С мозъчен скрининг, може се определи нечия политическа ориентация с до 70% точност. Писал съм за това и преди. Характерно консервативно настроените хора имат по-голяма дясна амигдала, а по-либералните хора по-активен фронтален кортекс. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Fast каза:

Как ще са глупости? С мозъчен скрининг, може се определи нечия политическа ориентация с до 70% точност. Писал съм за това и преди. Характерно консервативно настроените хора имат по-голяма дясна амигдала, а по-либералните хора по-активен фронтален кортекс. 

Средата е тази която ти определя политическата ориентация. Много хора са либерални в началото към сирийците например.

Но впоследствие като ги насере реалността и почнат да ги бият, грабят, изнасилват и стават негативно настроени не само към тях, но и към останалите чужденци. Затова също има научни статии. С мангалите е същото положението.

Естествено, има хора които са с възгледи либерал/консерватор из начално. Някои си остават сокрай, други ги променят на по късен етап.

В България няма как да говорим за леви и десни, защото ние праим ноеи бардаци със стари курви за съжаление.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , WindWalkerMonk каза:

За мен една сериозна партия трябва да игнорира пропагадните за хомотата - прайдове, майдове, и т.н. Да вкара в ред или екстерминира мангустите. Ето сега една гнусна мангуста в центъра на София дърпаше чантата на една жена. Милинката, така се беше уплашила. Качих го на капака на джипа и го оставих на място.  Просто това е нормалната политика, или се интегрират или в Аушвиц.

Няма как да се интегрират, когато държавата няма интерес това да се случва.Погледнете себе си и направете сравнение с днешните деца и ще видите, как чрез занижаването на качеството в образованието, в момента се отглежда просто един лесен за управление електорат, хора които не мислят, които са правени като по калъп.Прост народ лесно се командва казват...А пандемията и онлайн обучението дойде дюшеш на бившата власт, защото с подобно "обучение" децата затъпяха още повече.И преди беше трудно да ги изкараш навън без телефон и таблет, а сега са буквално залепени за компютрите, като zoom-a е минимизиран по време на уроците, а на екрана играят игри...
А колкото до "нормалната политика" - Аушвиц и нормална политика не могат да бъдат в едно изречение.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, WindWalkerMonk каза:

Средата е тази която ти определя политическата ориентация. Много хора са либерални в началото към сирийците например.

Но впоследствие като ги насере реалността и почнат да ги бият, грабят, изнасилват и стават негативно настроени не само към тях, но и към останалите чужденци. Затова също има научни статии. С мангалите е същото положението.

Естествено, има хора които са с възгледи либерал/консерватор из начално. Някои си остават сокрай, други ги променят на по късен етап.

В България няма как да говорим за леви и десни, защото ние праим ноеи бардаци със стари курви за съжаление.

Хората, които са "станали" консервативни заради някакви обстоятелства, или с течение на времето, едва ли някога са били истински либерални. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Fast каза:

Хората, които са "станали" консервативни заради някакви обстоятелства, или с течение на времето, едва ли някога са били истински либерални. 

Тогава дай всички да си споделим снимки на мозъците и веднъж завинаги да се приключи тая мъка, какво ще кажеш? 

  • Haha 3
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, omline каза:

Тогава дай всички да си споделим снимки на мозъците и веднъж завинаги да се приключи тая мъка, какво ще кажеш? 

Това е доста напредничаво. Защо да се правят избори, статистически проучвания. Директно по тоя метод да се случва гласуването. Само че е малко сложно да определим партийното оцветяване на партиите. Например, ДБ, любимата на Фаст е с цветовете на дъгата. Което доказва, че избирателите могат да правят компромиси, независимо от спектъра, който генерално подкрепят.

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, meleto каза:

Това е доста напредничаво. Защо да се правят избори, статистически проучвания. Директно по тоя метод да се случва гласуването. Само че е малко сложно да определим партийното оцветяване на партиите. Например, ДБ, любимата на Фаст е с цветовете на дъгата. Което доказва, че избирателите могат да правят компромиси, независимо от спектъра, който генерално подкрепят.

Нямам любими партии. Ще гласувам за тях, защото са единствената партия с шанс да влязат в НС, които не представляват популистки интереси, и са с изцяло про-ЕС политика.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гледам и не вярвам на очите си... Как все още има хора, които биха подкрепили партията на човека, който смаза държавата и я доведе до дъното на всички класации?! Заради Бойко и партия ГРОБ сме най-корумпираната държава и държавата с най-малки заплати и пенсии в ЕС, най-бързо топящата се нация в света и на 111 място по свобода на словото... Който има акъл, би подкрепил всекиго друг, но не и тях! Както Манолова казва: “Мутри вън!” Време е за промяна! 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, meleto каза:

Това е доста напредничаво. Защо да се правят избори, статистически проучвания. Директно по тоя метод да се случва гласуването. Само че е малко сложно да определим партийното оцветяване на партиите. Например, ДБ, любимата на Фаст е с цветовете на дъгата. Което доказва, че избирателите могат да правят компромиси, независимо от спектъра, който генерално подкрепят.

Аз открай време предлагам да не харчим излишно пари за такива ненужни екстри, а Брюкселската диктура да смени валутния борд с политически.  

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Hurricane каза:

Гледам и не вярвам на очите си... Как все още има хора, които биха подкрепили партията на човека, който смаза държавата и я доведе до дъното на всички класации?! Заради Бойко и партия ГРОБ сме най-корумпираната държава и държавата с най-малки заплати и пенсии в ЕС, най-бързо топящата се нация в света и на 111 място по свобода на словото... Който има акъл, би подкрепил всекиго друг, но не и тях! Както Манолова казва: “Мутри вън!” Време е за промяна! 

Тя точно беше в няколко правителства, да земе да се скрие. Иначе трябва манталитета на народа да се промени. Да не краде, и шмекерува.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...