Jump to content



Нови модератори (06.2021-05.2022)


Препоръчани коментари

Здравейте!

Както обещах, ще има мандатност от 12 месеца за позиция "модератор". Кандидатствайте! Темата ще се самозаключи на 10.05.2021. Гласуването на кандидатурите ще продължи две седмици (11-25.05).

Мандатност

Край на властта по подразбиране. Ако досега даден потребител е бил модератор години наред, със спорни заслуги, оттук нататък няма да има такова понятие като "модератор завинаги".

Ограничения за мандати

Максимален брой последователни мандати - два, считано от текущите избори.

Не е титла, а задължение

Титлата ви може да е Модератор, но позицията не те определя. Човекът определя позицията, а не обратното. Трябва да разберете, че заставайки на ръководна функция във форума и в живота, трябва да мислите как да помагате на другите, как да помагате на средата, а не да раздавате власт и хората да се страхуват. 

Глобални Модератори

Всички модератори ще имат равни права във всички раздели.

Какви хора не се търсят?

  • Хора, които намират вина само у другите. Първо потърсете вашата грешка, а след това искайте. 
  • Хора, които не разбират, че правилата не са за да ги ограничават, а за да подобряват комуникацията
  • Хора, които не спират да мрънкат, вместо да се аргументират защо дадено нещо не им харесва. Доводи се искат!
  • Хора, които искат позиция, за да помагат на дружките и да прецакват неприятелите.
  • Хора, които нямат време да влизат редовно.

Условията!

  1. Трябва да сте активни във форума, не само с това да се появите веднъж-два пъти. Бъдете активни по всички важни теми.
  2. Трябва да сте обективни, когато разполагате с власт. Разбира се, това е трудно начинание. Не очаквам безгрешни, но хора които са готови да се поправят.
  3. Трябва да не допускате, дори под афект, да обиждате или нарушавате правилата. Вашите средства за справяне с проблема са правилата. 
  4. Спрете да се зачислявате към група - групата на "Преслините", "Галенови", "Иванови".. и т.н. Когато сте модератори сте над фенските пристрастия.

 

Мандати

След избирането ви за модератор, вие получавате 12 месечен мандат (в случая за периода февруари-август, 2021). След което трябва да минете по стандартната процедура, както всички останали кандидати, за да получите отново Модераторския пост. По този начин, хората които им се е наложило да намалят присъствието си във форума, поради лични причини, няма да висят фиктивно в страницата с Модератори, както в момента се случва.

 

 

Какво няма значение?

  • Няма значение дали сте били наказвани
  • Няма значение дали имате мнозинството гласове.
  • Няма значение дали сте във форума от създаването му.

 

Гласуване

50% от гласовете ще се формират от гласуване. Останалите 50% ще се определят от Администратор. Тоест, вашата анкета ще определи 50% от гласовете. 

Ще бъдат назначени общо ДВАМА Модератори.

Изборите са валидни и ще се състоят само ако има най-малко трима кандидати.

 

Всички досегашни Модератори ще загубят правата си, след като са избрани новите модератори.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кандидатирам се и препоръчвам с новия мандат да бъдат въведени някои новости:

  • Бановете и да престанат да бъдат публично достояние, а обсъждането им да бъде забранено (поне за известно време, твърде много потребители експлоатират темата) .
  • Да бъде въведено правило, което изрично забранява клевета над членове на екипа. 
  • Оплакванията от членовете на екипа да бъдат осъществявани само чрез специална процедура, която изисква цитиране на правилника и предоставяне на доказателства.
  • Наказанията, които са взети колективно да могат да бъдат подлагани на обжалване чрез формата за контакт, в срок в зависимост от периода на наказанието. Обжалванията да бъдат разглеждани заедно от модерацията и администрацията. В случай че потребителите не подадат облажване, наказанията им да остават в сила, и да няма да подлежат на разглеждане.
  • Възможност членовете на екипа да налагат наказания еднолично без право на обжалване за сроковете до 7 или 10 дни, които администрацията може да отмени по всяко време при несъответствие.
  • Потребителите да могат да поискват от членовете на екипа изчистване на наказателните си точки, които са по-стари от две години. 

Набежденията и конспирациите доказано предизвикват излишни трусове, неразбирателства и скандали, пречат на ефективността на работата ни, и я правят по-малко привлекателна за потенциални нови попълнения в екипа. Останалата част от предложенията биха могли да решат някои от настоящите несъответствия в модерирането. Очаквам мнения.

  • Dislike 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 часа , Fast каза:

Кандидатирам се и препоръчвам с новия мандат да бъдат въведени някои новости:

  • Бановете и да престанат да бъдат публично достояние, а обсъждането им да бъде забранено (поне за известно време, твърде много потребители експлоатират темата) . - и да не се публично достояние, нали, потребителят ще се върне все някога?
  • Да бъде въведено правило, което изрично забранява клевета над членове на екипа. - клеветата като цяло е забранена, предвид това, че не се допускат лични нападки.
  • Оплакванията от членовете на екипа да бъдат осъществявани само чрез специална процедура, която изисква цитиране на правилника и предоставяне на доказателства. - добре, каква да е тази процедура?
  • Наказанията, които са взети колективно да могат да бъдат подлагани на обжалване чрез формата за контакт, в срок в зависимост от периода на наказанието. Обжалванията да бъдат разглеждани заедно от модерацията и администрацията. В случай че потребителите не подадат облажване, наказанията им да остават в сила, и да няма да подлежат на разглеждане. -  какво по-точно е целта е тук?
  • Възможност членовете на екипа да налагат наказания еднолично без право на обжалване за сроковете до 7 или 10 дни, които администрацията може да отмени по всяко време при несъответствие. - тоест независимо от натрупаните точки?
  • Потребителите да могат да поискват от членовете на екипа изчистване на наказателните си точки, които са по-стари от две години. - тук съм съгласен.

Набежденията и конспирациите доказано предизвикват излишни трусове, неразбирателства и скандали, пречат на ефективността на работата ни, и я правят по-малко привлекателна за потенциални нови попълнения в екипа. Останалата част от предложенията биха могли да решат някои от настоящите несъответствия в модерирането. Очаквам мнения.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 часа , Fast каза:

Кандидатирам се ...

Ай стига бе. Даже не беше нужно, ни си знаем, на следващия тираж се обади ако решиш да събвъртнеш колективния ни експектейшън и не се кандидатираш.

@meleto - Твърдо НЕ на всички предложения от единствения кандидат, освен тая за отпадането на наказателните точки след 2 години. Даже предлагам ако има такава опция из настройките, да се автоматизира. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, meleto каза:

 

1.  Публичните банове дават възможност обикновените потребители да модерират от задната седалка, без да са запознати с  целите истории, защото нямат достъп до вътрешните ни разговори, което неизбежно води до догадки, конспирации и тн. 
2. Под клевети имам в предвид недоказани твърдения. Празните обвинения не помагат никому.
3. Напр. правиш тема, в която описваш какво трябва да ти бъде изпратено на ЛС, за да обработиш оплакванията за злоупотреби, след което им изпращаш финалното си решение. 
4. Потребителите да могат да се защитават по някакъв начин, ако сметнат че наказанията им са незаслужени.
5. Не. Само до 7 или 10 точки. 

  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, asylum каза:

То ще е не цензура, а деспотство и тирания, ако се одобрят всички предложения. 

Опитвам се да реша проблема с малкото кандидати. Ти каква алтернативна имаш?

  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Fast каза:

Опитвам се да реша проблема с малкото кандидати. Ти каква алтернативна имаш?

Фаст не те искаме! Имаш нужда от почивка 1 година. Догодина пак! 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Stela каза:

Здравейте. Вече имам опит като модератор в предната версия на форума. Обещавам да дам най-доброто от себе си. Кандидатирам се. 

На този етап не одобрявам. Как можем да гарантираш че няма да си споделяш профила?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз вече 100% няма да кандидатсвам, стигаше ми толкова, но успех на всички. Дано има повече кандидати, за да е интересно гласуването и целият процес на избиране!

 

  • Like 1
  • Sad 5
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, omline каза:

Христос Воскресе! Кандидатирам се!

Още една кандидатура, която е малко вероятно да подкрепя. От това което съм видял от теб си твърде тесногръд, ретрограден и имаш склонност да си изпускаш нервите. Форумът има нужда от свежи и млади модератори.

  • Dislike 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Fast каза:

Още една кандидатура, която е малко вероятно да подкрепя. От това което съм видял от теб си твърде тесногръд, ретрограден и имаш склонност да си изпускаш нервите. Форумът има нужда от свежи и млади модератори.

Колко е млада и свежа тази кандидатурата ще решат избирателите. 

ПС - Междудругото точно ти да ни обясняваш за нужда от млади и свежи модератори е повече от нагло, при условие как ти не си нито едното от двете. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Lelqtian каза:

Колко е млада и свежа тази кандидатурата ще решат избирателите. 

ПС - Междудругото точно ти да ни обясняваш за нужда от млади и свежи модератори е повече от нагло, при условие как ти не си нито едното от двете. 

И е доста тесногръдо да се бойкотира всяка нова и свежа кандидатура. Народът ще определи. Не е нужно да се влияе и манипулира! 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, asylum каза:

И е доста тесногръдо да се бойкотира всяка нова и свежа кандидатура. Народът ще определи. Не е нужно да се влияе и манипулира! 

Аз не бойкотирам никого. Гласът ми няма допълнителна тежест. Споделям мнение. 

  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, asylum каза:

И е доста тесногръдо да се бойкотира всяка нова и свежа кандидатура. Народът ще определи. Не е нужно да се влияе и манипулира! 

От форумното ДПС и задкулисие друго не съм и очаквал. Сега да видим колко хора дето не са поствали или изобщо влизали от последния тираж за нови модератори ще гласуват за него. 

Иначе засега резултатите дотук са повече от показателни коя кандидатура е нежелана. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Кандидатирал съм се с ясната представа, че мога да изпадна от борда + около мен винаги е имало стабилна анти агитка, така че тези дислайкове не ме изненадат ни най-малко. :D
Надявам се още хора да се кандидатират. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Fast каза:

Кандидатирал съм се с ясната представа, че мога да изпадна от борда + около мен винаги е имало стабилна анти агитка, така че тези дислайкове не ме изненадат ни най-малко. :D
Надявам се още хора да се кандидатират. 

Не се и съмнявам. Със сигурности на тях ще намериш кусури за да ги бойкотираш изразиш мнение. Единствената ти разлика с ДПС е че няма да поканиш Галена за предизборния концерт ;) 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво ДПС и задкулисие? Целта на предложенията в общи линии е модераторите да разполагат с по-добра защита от шантажиране и фабрикации. Модерирането би трябвало да е забавно и приятно начинание, а не стресиращо и натоварващо. Запитайте се защо повечето модератори се отказват след първия мандат, а много потребители, които биха могли да бъдат страхотни модератори избягват да се кандидатират. Всички свързано с модерирането в този форум е представено в негативна светлина. Без качествен екип този форум няма как да се развива.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto locked this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...