Jump to content

Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 24 минути, penakavalli каза:

Аа, значи от сключването на договора, а не от прекъсването му. 

Ако не се лъжа, са 10 години от издаването на песента/албума. Кама специално чака 2020 да изтечат правата на Проект 13. Демек някъде след Юли ще стане интересно. 

Дора, междудругото имаше песни и извън кокошарника, та може и да е била на малко по-различен договор, поне за правата на песните, нали, кой знае. Пък и разбира се, може да са се разбрали с Митьо дъртото, все тя си разтрогна договора уж, стига да е бил съгласен, може да си ги е откупила правата, които са били в Пайнер. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Willy каза:

Кубрат ще я пребие и всичко ще мине само с една снимка качена и изтрита за 5 минути. Моля ви се!

Че той изобщо в Абсурдистан ли е в момента, та да се занимава лично с Дора? 

И щом е петък вечер .. .

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Андреа си взе само продукцията от Кости и някои от хитовете, направени от други композитори. Най-много повече да е дала за песните от различни композитори, Кости също има големи и може би пълни права върху песните си, щом може да ги качва в канала си, без лого, плочки и такива глупости. Песните й от началото на кариерата преди Кости не са качени никъде, следователно няма права върху тях.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Kriminal каза:

Огън в кръвта беше качен в Епъл Мюзик, но преди около три месеца го изтри безпричинно(?)

Това беше старо пайнерско качване. Изтрили са ги повечето.

  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , penakavalli каза:

Интересно тогава как Андреа се е договорила с Пайнера, за да си получи правата веднага след напускането и.

Не знам дали е имала пари да откупи още веднъж толкова скъпи песни. Или ги е държала и преди, или са се разбрали някак - я е знаела нещо за Пайнера и го е шантажирала с компромати, я го е плашила с бой от Пулев, я и двете :D

преди 11 часа , penakavalli каза:

Аа, значи от сключването на договора, а не от прекъсването му. 

От регистрирането на всяка песен в Министрество на културата. 

преди 11 часа , THE IIconic каза:

Я ме виж бе приятел, виж ме много дообреее, да не би да си бил с такова парче! ❤️

Любимата ми Яничова песен, много ме кефи гласът й какъв е лигав тука! 

  • Like 1
  • Love 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, SG каза:

Камелия ако си откупи правата на песните и ги качи официално в платформите й предстои до живот да се изхранва от стрийминг. Само най-умните!

 

Камелия ще може да си откупи правата на песните и клиповете 10 години след издаването на Проект 13 (когато всичко от този проект е регистрирано в Министерството от Пайнер). Т.е. в края на този месец стават точно 10 години и Кама ще може да си върне цялата продукция. Тя затова сигурно каза, че нови песни няма да пуска на този етап, за да може да си откупи всичко, или поне най-емблематичните и песни и клипове. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, GSA каза:

Камелия ще може да си откупи правата на песните и клиповете 10 години след издаването на Проект 13 (когато всичко от този проект е регистрирано в Министерството от Пайнер). Т.е. в края на този месец стават точно 10 години и Кама ще може да си върне цялата продукция. Тя затова сигурно каза, че нови песни няма да пуска на този етап, за да може да си откупи всичко, или поне най-емблематичните и песни и клипове. 

Това ми беше мисълта. Търпеливо си дочака да дойде този момент. От сега нататък ако си направи нещата както трябва може да бъде на голям паричен плюс, благодарение на комбинацията стари+нови песни, качени и монетизирани от нея. А зависимите Пайнерки да си чакат дискотеките.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

А тя преди това за самото издаване на "Проект 13" сигурно пак ги е купувала, щото имаше доста стари песни в него. 

А как изобщо може да прескочи Пайнер? Т.е. след изтичането на тези 10 години тя може да си поднови правата директно с авторите на песните ли?

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

За авторските песни навярно е така. При кавърите и аз не знам как стоят нещата всъщност. Към екипа на Лепа Брена ли трябва да се обръща, за да си откупи скорошния мега хит? :D Фокси да отговори тук.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, SG каза:

За авторските песни навярно е така. При кавърите и аз не знам как стоят нещата всъщност. Към екипа на Лепа Брена ли трябва да се обръща, за да си откупи скорошния мега хит? :D Фокси да отговори тук.

Аз не съм сигурен дали изобщо някога Луда по тебе е била с откупени права. 

Но не знам каква е логиката да изчака 10 години от проект 13. Проектите преди него защо да не ги откупи. Освен това си я знаем, че е малко свидлива. Хич не я виждам дс се изхвърли с много пари за стари проекти. Още повече, че всичко го има в тубата. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Slavi каза:

Аз не съм сигурен дали изобщо някога Луда по тебе е била с откупени права. 

Но не знам каква е логиката да изчака 10 години от проект 13. Проектите преди него защо да не ги откупи. Освен това си я знаем, че е малко свидлива. Хич не я виждам дс се изхвърли с много пари за стари проекти. Още повече, че всичко го има в тубата. 

А и едва ли би ли имала възвращаемост, която да покрие дори правата. Авторите едва ли ще си дадат правата евтино като знаят какъв хит е. А и за текста трябва да купи правата 2 пъти - веднъж на български и веднъж на сръбски, защото българският текст е плагиатстван и могат да я съдят. 

Като цяло супер и е така. Има си милионите в тубата, песента се знае и тя може да си пее по участия без никакви проблеми. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Slavi каза:

Аз не съм сигурен дали изобщо някога Луда по тебе е била с откупени права. 

Но не знам каква е логиката да изчака 10 години от проект 13. Проектите преди него защо да не ги откупи. Освен това си я знаем, че е малко свидлива. Хич не я виждам дс се изхвърли с много пари за стари проекти. Още повече, че всичко го има в тубата. 

Това подчертаното е другия добър въпрос хихи. :D

Старите й песни ги има в YouTube, но тя не печели от тях. А ако си качи легално целия каталог там и в другите стрийминг платформи периодично ще взима завидна пара. И като казвам завидна имам в предвид, че би могла с течение на времето да си избие вложените пари за купуването на правата и да си е на доживотна печалба. Та тя дори за Неповторим дето по онова време не знам дали имаше и 500k разправяше, че е припечелила като за бутилка скъпо вино, а какво остава ако за няколко години натрупа из всички платформи стотици милиони от стара и нова продукция.

Чудно ми е как стоят нещата с нашата Десита ориджинал. Нейните стари хитове ги е качила в канала си още преди да се върне в Пайнер и преди заради твърде дългия престой там да си загуби усета за всичко. Но някои като ги е качвала още не са били минали 10 години. Дали във времена на криза припечелва някой лев отгоре над несъществуващите участия и баничките? :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , GSA каза:

Камелия ще може да си откупи правата на песните и клиповете 10 години след издаването на Проект 13 (когато всичко от този проект е регистрирано в Министерството от Пайнер). Т.е. в края на този месец стават точно 10 години и Кама ще може да си върне цялата продукция. Тя затова сигурно каза, че нови песни няма да пуска на този етап, за да може да си откупи всичко, или поне най-емблематичните и песни и клипове. 

Тя нови песни има, даже 3. Не пуска все още нищо, заради ситуацията, а не заради песните, които така или иначе ще си ги откупи. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Slavi каза:

Аз не съм сигурен дали изобщо някога Луда по тебе е била с откупени права. 

Но не знам каква е логиката да изчака 10 години от проект 13. Проектите преди него защо да не ги откупи. Освен това си я знаем, че е малко свидлива. Хич не я виждам дс се изхвърли с много пари за стари проекти. Още повече, че всичко го има в тубата. 

С откупени права е. 

А песните е Проект13 са от всичките й албуми, демек ги е плащала на ново през 2010.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Slavi каза:

Аз не съм сигурен дали изобщо някога Луда по тебе е била с откупени права. 

Но не знам каква е логиката да изчака 10 години от проект 13. Проектите преди него защо да не ги откупи. Освен това си я знаем, че е малко свидлива. Хич не я виждам дс се изхвърли с много пари за стари проекти. Още повече, че всичко го има в тубата. 

Тя в тоя албум е наблъскала всичките песни, които има смисъл да откупува така или иначе. А и много от тях ще бъдат откупени на символични пари, някои дори навярно ще й бъдат подарени от авторите. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не ги разбирам много тези неща, но има ли вече определена цена на старите песни, смисъл тази за която ги е купила за Проект 13...или имайки новият успех на Луда по тебе на балканите, композитора може да тройно или пет пъти по-висока цена, на пример?

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И Цеца си е откупила песните, затова сега по платформите Deezer/Spotify се пускат старите и' албуми с нови обложки. Сега е CECA music. 

Бяха златни времена, хит след хит, времето летеше... :ba:

А през 2014 ни се струваше колко много трябва да чака, а ето стигна и 2020-та. :1000(29):

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Fast locked, unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...