Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 5 минути, WindWalkerMonk каза:

2004 e тази. Аз бях на турнето и беше излезнала точно преди него. Се1 де, не е взела, не е. Да се е била спазарила по - добре. Реално погледнато Пайнер са налагали Ивана в очите на хората, защото се е спазарила и им е била изгодна. Не виждам драмата, интереса клати феса. Отделно в България, а и по света в бизнеса няма лоялни отношения. Мен затова ме дразни като чуя Кама да хленчи, как я били пренебрегвали, или някоя друга. Кво си седала там краво ? Що не напусна като Деса навремето, а седе до самият край. Значи са си били сички ок с нещата. 

 

Така беше. Десислава напускаше и са знаели по-рано. Съответно е трябвало да я заместят. Впрочем, според мен са готвили Ивана и по-рано, защото печели Певица на 2001 от Нов Фолк. Освен това имаха и дует с Десислава. Стара традиция в Пайнер е двете фаворитки да правят дуети. Ивана и Десислава никога не са имали отношения.

Нещо е станало в 2002ра. Дали наистина Деса е имала връзка с Димитров или просто са се разбрали да редуват Певица на годината между Ивана и Десислава?

Имаше нещо. 

Глория беше по-силното име в 2003 година, но Ивана грабна малките. Оттогава се спекулира, че е отчислявала много повече на Пайнера, за да печели награди.

Факт е, че имаше истерия по нея до 2007ма. 

 

  • Confused 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, meleto каза:

Така беше. Десислава напускаше и са знаели по-рано. Съответно е трябвало да я заместят. Впрочем, според мен са готвили Ивана и по-рано, защото печели Певица на 2001 от Нов Фолк. Освен това имаха и дует с Десислава. Стара традиция в Пайнер е двете фаворитки да правят дуети. Ивана и Десислава никога не са имали отношения.

Нещо е станало в 2002ра. Дали наистина Деса е имала връзка с Димитров или просто са се разбрали да редуват Певица на годината между Ивана и Десислава?

Имаше нещо. 

Глория беше по-силното име в 2003 година, но Ивана грабна малките. Оттогава се спекулира, че е отчислявала много повече на Пайнера, за да печели награди.

Факт е, че имаше истерия по нея до 2007ма. 

 

Aз не мисля, че се спекулира. То си е факт потвърден от 1 000 певици, което значи е така. На мен проблема ми с тези певици е:

1. Ако са искали да са го направили и те !
2. Въпреки несъгласието си, те са стояли там докато са били вървежни (Андреа, Рени, Кама) ? После чак като напуснат и почват пикантериите - коя песен била за Кама, но отишла при Ивана. Как наказали Гуцеа и т.н.
3. Какво са направили повечето за да изпъкнат от матрицата ? (Айде Глория пак казваме тук е направила: концерти, рецитали по мероприятия, продажби, революция в клиповете). Но останалите са си били пълни котви, които са давали по - малко пари от Ивана и затова са получили по - малко. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , VulkoIsTheBest каза:

Боже, какви глупости. :roll1::roll1:

Брат, да си се замислял, че наблюденията ти в Павликени, малко не са много всеобхватни?

Анелия размаза държавата, Ивана тотален лидер сред малки и големи, но Глория се приемала като най-голямата. На какво? На навъртени години стаж в чалгата, това - да. Друго не.

Най-големите хитове при Ивана и Анелия, най-продаваният албум при Анелия, но видите ли - Глория е най-голямата. Да, знаем ги тия филми.

 

Да ти кажа има нещо такова. Не знам точно как да го обясня. И Преслава се смяташе за най-голямата в години, в които нито най-големите хитове бяха при нея, нито най-продаваните албуми и т.н. Даже е имало два случая когато печели Певица на годината без нито една придружаваща награда и хората се чудеха на каква основа става Певица щом нито Песента, нито Клипа, нито Дуета или нито Албума на годината са при нея? Не винаги е толкова просто да кажеш кой е № 1.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

През 2003 година vbox нямаше, не знам защо се вадят статистики, да не говорим, че много от старите клипове може да са изтрити и тн. но както и да е, да приемем че са някакъв фактор, да през следващите години Ивана изпревари Глория по популярност, и е нормално да е натрупала повече гледания но това не означава, че 2003 е била нейната година.

Въпреки всичко не съжалявам, че не е взела една или друга награда, особено като знаем как се даваха от Планета. И все пак - наградите на Нов Фолк никак не са за подценяване - да не забравяме, че те си остинаха единствените награди, които отазяват жанра, а не фирмени уговорки и симпатии. 

Колкото до книгата - на няколко места Глория спомена нещо важно, което дава отговор на много от въпросите свързани с нея - доста пъти е била "подканвана" да си плаща на медии но е отказвала винаги, ето затова толкова хора се пръскаха от яд и я плюха толкова години но жената е остнала вярна на принципите си. Нещо, с което не всяка популярна личност може да се похвали. И не е вярно, че прехвалва песните си, за някои от тях си беше писала че не са се приели от публиката.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Cally-Pressyfan' каза:

Да ти кажа има нещо такова. Не знам точно как да го обясня. И Преслава се смяташе за най-голямата в години, в които нито най-големите хитове бяха при нея, нито най-продаваните албуми и т.н. Даже е имало два случая когато печели Певица на годината без нито една придружаваща награда и хората се чудеха на каква основа става Певица щом нито Песента, нито Клипа, нито Дуета или нито Албума на годината са при нея? Не винаги е толкова просто да кажеш кой е № 1.

Виж ся, нека си го кажем. Пресето е живия пример как се правят нещата. Вместо да хленчи като Глория или Ивана, тя направо отива в преговорни отношения и оправя положението. Тя е човек на действията, не на реването. Тук поне няма как да го отрече никой. Жената си договаря нещата и знае какво иска. Просто, кратко, отчно - отчасти затва и е толко време на върха. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, WindWalkerMonk каза:

Aз не мисля, че се спекулира. То си е факт потвърден от 1 000 певици, което значи е така. На мен проблема ми с тези певици е:

1. Ако са искали да са го направили и те !
2. Въпреки несъгласието си, те са стояли там докато са били вървежни (Андреа, Рени, Кама) ? После чак като напуснат и почват пикантериите - коя песен била за Кама, но отишла при Ивана. Как наказали Гуцеа и т.н.
3. Какво са направили повечето за да изпъкнат от матрицата ? (Айде Глория пак казваме тук е направила: концерти, рецитали по мероприятия, продажби, революция в клиповете). Но останалите са си били пълни котви, които са давали по - малко пари от Ивана и затова са получили по - малко. 

Да. 

Все пак мисля, че не е само да се съгласиш да даваш. Колко години Галена опита да замести Преслава и така и не успя да вземе един път Певица на годината без да я освиркат. Тоест, цялата зала да вика за нея - еднолично. Както беше с Ивана и Преслава. Освен това, много правиха кавъри в онези години, но на Ивана ставаха топ хитове. Всички можеха да работят с Мариета по текстовете си, но не се получаваше по начина на Ивана. 

Всяка от старите чанти е правила за жанра достатъчно. До 2010 правиха турнета и участващите бяха обективно подбирани. Ерата на интернет обаче промени много ситуацията. Освен това, с нея дойдоха и авторските песни и типизирането на актуалните мелодии. Вече нямаше разнообразие. Чалгата загуби поп-ориентираните звезди като Анелия и Гергана (преди 2008) и се върна в клубовете.

Link to comment
Сподели в други сайтове

А помните ли как "изблъскаха" Глория и дадоха шанс на други? Първо твърдяха, че била "поръчала" магия, Румяна да умре. Това още през 1999-2000 се говореше. После я пришиха до мутри, а накрая я определиха като високомерна и с махнато ребро. Всички тези писания доста спомогнаха да й се пришие негативен образ. Не, че не си заслужаваше. 

Преслава си заслужаваше Певица на 2006, а Ивана беше приеманата като "Певица на народа". Напълно идентично както 2003 между Глория (Прима) и Ивана... Нататък нещата станаха непредвидими. Галена не можа да победи Преслава, а по-късно интернет пропука системата за налагане на нови.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, meleto каза:

Да. 

Все пак мисля, че не е само да се съгласиш да даваш. Колко години Галена опита да замести Преслава и така и не успя да вземе един път Певица на годината без да я освиркат. Тоест, цялата зала да вика за нея - еднолично. Както беше с Ивана и Преслава. Освен това, много правиха кавъри в онези години, но на Ивана ставаха топ хитове. Всички можеха да работят с Мариета по текстовете си, но не се получаваше по начина на Ивана. 

Всяка от старите чанти е правила за жанра достатъчно. До 2010 правиха турнета и участващите бяха обективно подбирани. Ерата на интернет обаче промени много ситуацията. Освен това, с нея дойдоха и авторските песни и типизирането на актуалните мелодии. Вече нямаше разнообразие. Чалгата загуби поп-ориентираните звезди като Анелия и Гергана (преди 2008) и се върна в клубовете.

Времената се менят. То това дори може да се проследи съвсем лесно: 

1. Глория, Камелия, Деси Слава имат огромен принос в налагането на чалгата и воденето й към концертната сцена. Отделно Глория и Деса самите са имали самостоятелни концерти, рецитали по мероприятия. Дори първото турне Глория го завършва, а Кама е втората най - голяма звезда.

2. Уви, когато чалгата става истински масова големите звезди са Преслава и след това Ивана (за 2 години). Както каза @VulkoIsTheBest bad timing и аз ще добавя luck. Сега едни бутали 10 години за да може други като Преслава да оберат плодовете, но тва е.

3. Модернизирането и комерсиализирането на чалгата и връщането й в клубовете поради големите печалби е третата епоха. Тук големите звезди са Галена, Преслава, Андреа, Емануела, Алисия и т.н. Няма как да спрем времето. Това не е точно дори връщане в клубовете, защото доколкото знам преди 2003 е клуб - механа. Докато тук говорим за дискотека в най - чист вид. По скоро е капсулиране според мен. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Каквото и да е било положението в онези години и който и да си е уреждал статуетки под масата или на леглото, си е факт, че тогава най-изявените претендентки поне бяха национални звезди. Няма значение коя е била Най след като именно те и още няколко имена промениха историята на жанра в онези времена.

По-интересно ми е какво се случва днес. Знаем, че през изминалото десетилетие няколко имена създадоха неформален съюз, за да разрушат изграденото по един или друг начин. А днес някои от тях изведнъж изчезват от годишния концерт. Дали поради липсата на награди шепа изпълнители не са решили най-накрая, че искат да сложат край и на схемата но Троянския кон, от която така или иначе вече няма смисъл? :D Т.е да взимат повече пари, а Пайнера да не дава?

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, meleto каза:

Да. 

Все пак мисля, че не е само да се съгласиш да даваш. Колко години Галена опита да замести Преслава и така и не успя да вземе един път Певица на годината без да я освиркат. Тоест, цялата зала да вика за нея - еднолично. Както беше с Ивана и Преслава. Освен това, много правиха кавъри в онези години, но на Ивана ставаха топ хитове. Всички можеха да работят с Мариета по текстовете си, но не се получаваше по начина на Ивана. 

Всяка от старите чанти е правила за жанра достатъчно. До 2010 правиха турнета и участващите бяха обективно подбирани. Ерата на интернет обаче промени много ситуацията. Освен това, с нея дойдоха и авторските песни и типизирането на актуалните мелодии. Вече нямаше разнообразие. Чалгата загуби поп-ориентираните звезди като Анелия и Гергана (преди 2008) и се върна в клубовете.

Това за освиркването на Галена беше очаквано (поне първата година). Тогава Пайнер опита да бутне Преслава по модела на Ивана и след три-четири награди за Певица на годината да я пенсионира и да започне да лансира Галена за следваща лидерка. Обаче се оказа, че с Преслава няма да стане толкова лесно. В знак на простест дойде наговарянето на нейната агитка да освиркат Галена. За мен специално Галена с нищо не беше виновна тогава защото се стараеше и имаше хитове, по-скоро бунтът с освиркването беше срещу системата на Пайнер.

  • Like 1

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да кажа и още нещо, с което ми се издигна в очите - в книгата е позволила да се коментират и не толкова удобни теми за нея, като например концерта Мура Мега, с това показва че не е маниачката която се опитват да я изкарат повечето хора. И не на последно място - Глория е адски колегиална, винаги е възприемала конкуренцията по градивен начин. Да, има си недостатъците като всеки един, но и със сигурност е достоен за уважение изпълнител и човек.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Cally-Pressyfan' каза:

Това за освиркването на Галена беше очаквано (поне първата година). Тогава Пайнер опита да бутне Преслава по модела на Ивана и след три-четири награди за Певица на годината да я пенсионира и да започне да лансира Галена за следваща лидерка. Обаче се оказа, че с Преслава няма да стане толкова лесно. В знак на простест дойде наговарянето на нейната агитка да освиркат Галена. За мен специално Галена с нищо не беше виновна тогава защото се стараеше и имаше хитове, по-скоро бунтът с освиркването беше срещу системата на Пайнер.

Галена беше по-слаба от Преслава и като фенска маса. Едва около Хавана Тропикана беше готова да бутне Преслава. 2011 Галя инвестира много, но се оказа недостатъчно. Пепито не се даде. :D 

Дори пиците да са направили освиркването, факт е, че нямаше възгласи "Га-ле-на", които да компенсират.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Danny каза:

Да кажа и още нещо, с което ми се издигна в очите - в книгата е позволила да се коментират и не толкова удобни теми за нея, като например концерта Мура Мега, с това показва че не е маниачката която се опитват да я изкарат повечето хора. И не на последно място - Глория е адски колегиална, винаги е възприемала конкуренцията по градивен начин. Да, има си недостатъците като всеки един, но и със сигурност е достоен за уважение изпълнител и човек.

Какво за Мура Мега? Писала е, че викаха "Преслава"? :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, meleto каза:

Какво за Мура Мега? Писала е, че викаха "Преслава"? :D 

Споменало се е, точно така е обяснила. Че я е нямало на афиша и хората са очаквали Преслава. Глория е била като изненада, но не се е получило. Кофти момент и толкова. Наистина и мен ме изненада. Драго чая го е разказал в подробности. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

Галена беше по-слаба от Преслава и като фенска маса. Едва около Хавана Тропикана беше готова да бутне Преслава. 2011 Галя инвестира много, но се оказа недостатъчно. Пепито не се даде. :D 

Дори пиците да са направили освиркването, факт е, че нямаше възгласи "Га-ле-на", които да компенсират.

2011 с албума "Аз" и десетте клипа, които пусна за един месец беше след въпросната церемония. Тогава някъде бяха изравнени вече.

Те дадоха на Галена Певица на 2010, когато изобщо не беше готова за това. Вярно, че имаше "Тихо ми пази", "На две големи" и няколко сезонни хита, но беше на нивото на Андреа и Джена.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, meleto каза:

Какво за Мура Мега? Писала е, че викаха "Преслава"? :D 

С риск да блесна с фанатичност - много хора забравят, че участието на Глория не беше обявено, отсъствието на Преслава също. Когато дойде време Драго Драганов да представи последния участник от концерта започна да говори с недомлъвки - и да, естествено че хората очакваха Преслава и остнаха наприятно изненадани. В книгата обяснява ситуацията по-подробно. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Cally-Pressyfan' каза:

2011 с албума "Аз" и десетте клипа, които пусна за един месец беше след въпросната церемония. Тогава някъде бяха изравнени вече.

Те дадоха на Галена Певица на 2010, когато изобщо не беше готова за това. Вярно, че имаше "Тихо ми пази", "На две големи" и няколко сезонни хита, но беше на нивото на Андреа и Джена.

Мисля, че следващата година освиркаха Преслава и от тогава насам и двете се насраха. Залите почнаха да се празнят като за световно при последния. Но и двете до ден днешен са това, което Ивана и Глория не можаха. 10 години знаят как да пазя интереса към себе си. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

Мисля, че следващата година освиркаха Преслава и от тогава насам и двете се насраха. Залите почнаха да се празнят като за световно при последния. Но и двете до ден днешен са това, което Ивана и Глория не можаха. 10 години знаят как да пазя интереса към себе си. 

Изпразването на залата при Преслава беше точно на наградите за 2011, когато Галена пусна албума "Аз". Просто да бяха разменили годините - 2010 да беше Преслава и 2011 Галена и нямаше да има драма.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Cally-Pressyfan' каза:

Изпразването на залата при Преслава беше точно на наградите за 2011, когато Галена пусна албума "Аз". Просто да бяха разменили годините - 2010 да беше Преслава и 2011 Галена и нямаше да има драма.

Bad luck :D Taка е трябвало, така е станало. И двете са били освиркани яко и толкова. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, WindWalkerMonk каза:

Bad luck :D Taка е трябвало, така е станало. И двете са били освиркани яко и толкова. 

Е, Преслава не беше освиркана (може би леко, но не това беше проблема при нея, а изпразването).

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Галена си беше достойна за номинация още 2008. Но забременя и се забавиха нещата, като при Анелия и Димана. Да отчетем все пак, че Преслава тогава постъпи колегиално и като приятелка като сподели статуетката с нея... за да може 2 години по-късно да започне системната гавра, която доведе до края на общуването им и донякъде до съсипването на жанра.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Cally-Pressyfan' каза:

Е, Преслава не беше освиркана (може би леко, но не това беше проблема при нея, а изпразването).

Докато 3/4 от залата се празнеше я освиркаха. бая беше човек, аз бях там и тя пя много дълъг рецитал тогава, много голям. Сети се кво й е било. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

Докато 3/4 от залата се празнеше я освиркаха. бая беше човек, аз бях там и тя пя много дълъг рецитал тогава, много голям. Сети се кво й е било. 

Накрая помня, че каза "За финал на този тъп концерт..." :lol: 

Тогава верно пя половин час - От мен питието, Добрини, Нямаш сърце, Дяволско желание, И когато съмне, Лъжа е.  Ама и часът беше много късен - около полунощ.

  • Haha 3

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана стана Певица на 2001, защото искам да подчертая за пореден път днес - предизвикваше истерии с песните си, дори и през 2001... А вие тука ми спорите за 2003. Представате си публиката колко готова е била отново да възцари тази, която е ибрала 2 години по-рано. Тогава беше само загатното какво би могла да предложи Ивана. И през 2003 вече абсолютно изргина, а вие тука ми спорите за "Лабиринти" и "Не заслужаваш". Алоо! Бях там - да, песните на Глория се оцениха и станаха популярни. Лидерът беше друг обаче. И за разлика от Емануела или която и да е била друга, можеше да пее като змей. Как да дадат наградата на Глория?

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Винаги при наградите концертите са били много дълги... Хората гонят транспор и си тръгват по-рано! Последния винаги е бил губещ от тази гледна точка!

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Fast unpinned and locked this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...