Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

  • Отговори 4,8k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 11 минути, NazzkO каза:

Тя и сега може да пее така нежно, но не е вдъхновена. Не забравяйте, че тогава е била по-безгрижна. Парички от новото начало в Пайнер, младо лъвче в леглото, фенска обич... Сега има бебе, проблеми с килограмите, сто процента отношенията с въпросния са минали през някакви низини, а тези неща няма как да не влияят на артистичната и и емоционална душевност. Така че не я съдете, само тя си знае какво и е. Но нещата ще си дойдат на мястото, такъв талант не се затрива така лесно.

Да, всичко споменато от теб има значение, но не коментираш основните проблеми - пиене и пушене. Има много информация в интернет как променят гласът. 

Не може вече дс пее нежно. Нали опитва в куплетите на Вторник беше. Може и да е временно, трябва да се пише по темата, за да разбере и самата тя, че проблем има. Стига си е живяла в розова приказка. Без мъж винаги е била най добре. Рибите често губим идентичност от любов към половинката и в идеята ни те да се чувстват пълноценно, за сметка на самите нас... Мислиш ли, че Селин Дион, Лили Иванова и други са се държали така нехайно към таланта си... Лишавали са се, за да звучат добре и на всякаква възраст. Деса ако живееше по друг начин, нямаше толкова бързо да се случат подобни промени и проблеми. Чуй Лила на 80, Тина Търнър на 70 и т.н.

Някой като каже, че било от многото участия ми е най смешно. То ако не са те все пак да го тренира, съвсем ще да го е загубила. Освен това в един клип обясняваше едва ли не как ще загрее гласа си с едно питие. А няма по голям враг на пеенето от това да консумираш алкохол преди самото изпълнение. Сашо Роман що си мислиш, че звучи така. Тя женски еквивалент ли иска да му става... 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, MrKidGSA каза:

Лично аз съм въртял до скъсване "Болка в минути", заради частта на Деса. Толкова чувство е вложила, а и май беше пусната повреме на раздялата им със Зарко, така че там си е изляла болката. Голяма песен!

Аз даже исках да си я изрежа само тази част...

преди 3 минути, DarkChild каза:

Е, Вълкана беше на над 80 г. тогава. Деса е на половината ѝ сега. А тогава Деса дори не отиде да я посети един път, да провери има ли нужда от нещо, как е, и жената почина скоро след това...

 

Сега ще кажа нещо, което може би ще смути много хора, но никога не съм смятал, че Деса е някакъв феномен в гласово отношение. Да - пее(ше) народно убийствено, да - умее различни стилове, да - много (беш)е музикална, но самият ѝ глас нямаше нито силата, нито огромния диапазон, нито се отличава(ше) чак толкова от останалите (пример, Ема).

Голяма част от тази нейна репутация се дължи на Пайнер, които от издаването на втория ѝ албум пробутваха тази идея за народно-поп-чалга-соул-джаз певицата Деси Слава. Тя също сама демонстрираше тези си качества често, което е похвално, но в крайна сметка беше и единствената такава, което моментално я сложи в друга категория. Но за глас като глас не надарена с особено тембър. За мен лично една Анелия имаше много по-красив и богат глас.

 Да, несериозна шматка е. За гласа обаче зависи как го гледаш. Да, няма най-мощния глас, а най-техничния. И как човек го усеща е въпрос на възприятие. Мен например винаги ме е впечатлявало най-вече как умее да пее различни стилове. В пъти повече ме докосва нежното ѝ пеене, технично и чувствено. Пеенето на Емилия и Глория например е много по-силово, но за мен някак сковано и не го усещам, че да ме развълнува. Единствената, която може да си прави подобни експерименти без да звучи нелепо е Преслава. 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Много грозно беше от страна на Деса това, че не беше ходила да я вижда с години.

И по-фрапиращото беше, че в предаването се закле, че още на следващия ден ще й се обади или ще я посети, а като почина се разбра, че не го е направила.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Slavi каза:

Да, всичко споменато от теб има значение, но не коментираш основните проблеми - пиене и пушене. Има много информация в интернет как променят гласът. 

Не може вече дс пее нежно. Нали опитва в куплетите на Вторник беше. Може и да е временно, трябва да се пише по темата, за да разбере и самата тя, че проблем има. Стига си е живяла в розова приказка. Без мъж винаги е била най добре. Рибите често губим идентичност от любов към половинката и в идеята ни те да се чувстват пълноценно, за сметка на самите нас... Мислиш ли, че Селин Дион, Лили Иванова и други са се държали така нехайно към таланта си... Лишавали са се, за да звучат добре и на всякаква възраст. Деса ако живееше по друг начин, нямаше толкова бързо да се случат подобни промени и проблеми. Чуй Лила на 80, Тина Търнър на 70 и т.н.

Някой като каже, че било от многото участия ми е най смешно. То ако не са те все пак да го тренира, съвсем ще да го е загубила. Освен това в един клип обясняваше едва ли не как ще загрее гласа си с едно питие. А няма по голям враг на пеенето от това да консумираш алкохол преди самото изпълнение. Сашо Роман що си мислиш, че звучи така. Тя женски еквивалент ли иска да му става... 

Да, разбира се. Но те са в следствие на нещо. Според мен тя си има някакви проблеми с момчето, заради това и всичко друго. Съгласен съм, че когато не е във връзка е най-добре от към творчество. Но тя е живяла сама доста, без баща и с втори и т.н, така че в един момент може да иска да направи компромис в името да опита да има някакво семейство, дори и да струва музиката ѝ. Само че няма да стане, смятам, че ще се разделят и тя ще си намери пътя.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, DarkChild каза:

Къде ли е сега?

 

Наследничката на Кати. Ася Йосмата трябва да и целува краката затова, че се отказа, за да може сега въпросната да бъде това, което е... 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, DarkChild каза:

Е, Вълкана беше на над 80 г. тогава. Деса е на половината ѝ сега. А тогава Деса дори не отиде да я посети един път, да провери има ли нужда от нещо, как е, и жената почина скоро след това...

 

Сега ще кажа нещо, което може би ще смути много хора, но никога не съм смятал, че Деса е някакъв феномен в гласово отношение. Да - пее(ше) народно убийствено, да - умее различни стилове, да - много (беш)е музикална, но самият ѝ глас нямаше нито силата, нито огромния диапазон, нито се отличава(ше) чак толкова от останалите (пример, Ема).

Голяма част от тази нейна репутация се дължи на Пайнер, които от издаването на втория ѝ албум пробутваха тази идея за народно-поп-чалга-соул-джаз певицата Деси Слава. Тя също сама демонстрираше тези си качества често, което е похвално, но в крайна сметка беше и единствената такава, което моментално я сложи в друга категория. Но за глас като глас не надарена с особено красив или отличителен тембър. За мен лично една Анелия имаше много по-красив и богат глас.

Ами не би ме смутило лично мен. Винаги съм знаел, че силата и е в емоцията, с която пее и най-вече техниката, с която умее да пее всякакви стилове. Беше с уникална вокална техника. Освен това имашежи красива бленда, да, не уникална, но красива. Лирично сопрано. 

За Вълкана си прав. След кончината и обеща фолклорен албум в нейна памет. 10 години минаха от тогава. Срамота

За едно не си прав обаче. Пайнер нямат нищо общо с това цяла БГ да знае какво гласище е и как пее всякакви стилове. Те успяха да промият мозъците на феновете, които отраснахме с нея. ДесиСлава сама си извоюва комплиментите и етикета за най пееща в Брадърите, Пей с мен, Капките и т.н.

Освен това през годините много нейни нолеги и от други жанрове и се възхищаваха на качеството, че пее различни жанрове, защото като певци знаят колко е трудно това. Каква файда да имаш уникален глас като не можеш да правиш нищо с него. Каква файда, че Глория има диапазон, различен тембър като във всеки стил звучи по един и същ начин. А и реално конкуренцията от към пеене в попфолка е нищожна. Почти никоя не става за нищо. Няма как Деса дс не се отличи. Емилия например си е запазила доста повече гласа, но техниката и доста куца. Не може да прави каквото си иска с гласа си. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, MrKidGSA каза:

Наследничката на Кати. Ася Йосмата трябва да и целува краката затова, че се отказа, за да може сега въпросната да бъде това, което е... 

То пък все едно тази или Кати не са йосми 🤪

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Slavi каза:
Цитат

За едно не си прав обаче. Пайнер нямат нищо общо с това цяла БГ да знае какво гласище е и как пее всякакви стилове. Те успяха да промият мозъците на феновете, които отраснахме с нея. ДесиСлава сама си извоюва комплиментите и етикета за най пееща в Брадърите, Пей с мен, Капките и т.н.

Брадъри, Капки и т.н. са много-много след това. Аз ти говоря в началото на кариерата ѝ като я налагаха с втория си албум. Няма значение, тя самата го подплати това с изяви. Не е като да е било лъжа.

преди 2 минути, Slavi каза:

Каква файда, че Глория има диапазон, различен тембър като във всеки стил звучи по един и същ начин.

Това не е състезание за пеене на различни стилове. И един е достатъчен, но да го умееш добре. Да, Глория може да пее само по един начин, но го прави добре и не ѝ пречи, а днес звучи много по-добре от по-младата и многостранна Деса.

Иначе и Емилия звучи вече като някаква баба. Няма и следа от нежния ѝ тембър.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория има доста фалшиви моменти, в последните години от живите записи, които съм и слушал. Тя умее да държи дълги прави тонове, диша и много правилно, но пеенето за мен не е само това. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, NazzkO каза:

Единствената, която може да си прави подобни експерименти без да звучи нелепо е Преслава. 

Странното е, че като срартира често демонстрираше вокалните си възможности, а от много години не го прави почти. 

По едно време в кокаиновия период и тя си беше позагубила гласа, но последните 2 години звучи много добре. Дори в студийните записи е по разчупена. Може и повече за сметка на това, което показва, но и без това е номер 1. Кому е нужно да се раздава излишно😏

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Slavi каза:

Странното е, че като срартира често демонстрираше вокалните си възможности, а от много години не го прави почти. 

По едно време в кокаиновия период и тя си беше позагубила гласа, но последните 2 години звучи много добре. Дори в студийните записи е по разчупена. Може и повече за сметка на това, което показва, но и без това е номер 1. Кому е нужно да се раздава излишно😏

 Нормално е. В крайна сметка те нямат живота на големите звезди с по няколко концерта в годината, или турнета. През вечер са в едни и същи дискотеки, едни и същи хора, едни и същи песни. В един момент зарязват емоцията, която в началото ги е вкарала в музиката, а гледат бързо да приключат участието, да вземат хонорара и това е. 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, MrKidGSA каза:

Наследничката на Кати. Ася Йосмата трябва да и целува краката затова, че се отказа, за да може сега въпросната да бъде това, което е... 

То пък Райна такъв талант има. Вечния плейбек.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, DarkChild каза:

Брадъри, Капки и т.н. са много-много след това. Аз ти говоря в началото на кариерата ѝ като я налагаха с втория си албум. Няма значение, тя самата го подплати това с изяви. Не е като да е било лъжа.

Това не е състезание за пеене на различни стилове. И един е достатъчен, но да го умееш добре. Да, Глория може да пее само по един начин, но го прави добре и не ѝ пречи, а днес звучи много по-добре от по-младата и многостранна Деса.

Иначе и Емилия звучи вече като някаква баба. Няма и следа от нежния ѝ тембър.

Масово се разбра за вокалните възможности на Деса сякаш от ББ първия път като беше вътре. Преди това само във фолк средите се славеше като ангелския глас. В Пайнер беше Ангелския глас. А след ББ и др риалитита стана Ангелския глас на България. Стотици коментари в ютуб съм чел, за които Деса е била най добрия вокал на бг. Жалко, че скоро ще се сбогува с това звание... Майка като я слуша на онзи концерт по Нова когато пя Кой уши байрака не можа да повярва, че това е Деса. Вероятно и на други хора им прави все по голямо впечатление. 

 

Да, Глория днес звучи по добре от Деса, но за това си е виновна Деса. Не, че Глория я е надскочила. На мен не ми харесва как Глория пее на английски например. Сега в новите чалги се пее с друга постановка. Не се вкарва толкова глас. За това и е трудно на Глория да направи сполучливи иначе комерсиалните неща, които пее. Това също може да е минус, но поне има глас за концерт, а Деса вече няма смисъл да прави такъв. Няма да я изтърпя 2 часа да ми бърка в здравето с кръчмарския си вой... 

Абе и при Ема има разлика, но в сравнение с Деса, звучи добре. Иначе тя като техника никога не е била впепатляваща. В студиото е далеч по слушаема. На живо винаги ме е отегчавала. Както каза Наско, монотонна е. Има глас, няма техника. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, DarkChild каза:

А Алисия не е толкова зле, колкото я изкарват. 

 

 

Пред смядовската гарга или онази с лампионите между краката е направо Селин Дион. Много добре звучи. Бих помислил, че е лайв запис... 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Гальо каза:

То пък Райна такъв талант има. Вечния плейбек.

Кой говори за Райна и таланта и? Сравнено с йосмата е къде къде по-талантлива. Вечният плейбек се отнася за Ася!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, MrKidGSA каза:

Кой говори за Райна и таланта и? Сравнено с йосмата е къде къде по-талантлива. Вечният плейбек се отнася за Ася!

Че къде я чу нея на плейбек? По участия пее на живо, по предавания също.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Гальо каза:

Че къде я чу нея на плейбек? По участия пее на живо, по предавания също.

Преди години бичеше на плейбек, но последните години всички казват, че пеела или на живо или върху плейбека. Инача по предавания не е пяла много. Повече се интересуват от личния и живот. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дайте да не я мислим Десислава толкова. Уверихме се, че като само си говорим нищо от това не достига до нея и тя продължава в същия дух. Продължава да си вярва, че трябва да се бори само за чалгата и за дискотеките и че феновете й са разочаровани, че не прави клипове на кючеци. Мнението ни тя ще го разбере  по неприятен начин единствено с писмото някой ден. Както преди 12 години я бяхме зарадвали с подписка за Певицата Десислава, така можем и да й отворим очите с нещо доста по-грубо в писмен вид.:1000(29):

И все пак може би трябва да се види някъде ще поеме оттук нататък, за да се пише такова писмо. Въпреки, че новата песен е просто стандартна хубава чалга си личи, че я е поднесла със старание и желание този път да е малко повече себе си и да зарадва феновете. Значи все пак вижда някои неща. Да видим и ние дали това е началото на някаква градация.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Гальо каза:

Че къде я чу нея на плейбек? По участия пее на живо, по предавания също.

На последните концерти на Планета например, или беше на плейбек или лайв запис. Харесвам някои нейни песни, доста всъщност. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

На Десислава ходих на участие преди 2-3 години и полупиян едвам я издържах нея и всичките ѝ лигавщини със собствените ѝ песни. Срамота. 

Глория смаза с пеене на последния си концерт в НДК над 2 часа. На всичкото отгоре гласът ѝ все още звучи като от зората на кариерата ѝ, за разлика от нейните идолки Цеца и Драгана.

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, pacho каза:

На Десислава ходих на участие преди 2-3 години и полупиян едвам я издържах нея и всичките ѝ лигавщини със собствените ѝ песни. Срамота. 

Глория смаза с пеене на последния си концерт в НДК над 2 часа. На всичкото отгоре гласът ѝ все още звучи като от зората на кариерата ѝ, за разлика от нейните идолки Цеца и Драгана.

 

 

 

Именно. Пълните зали и желязното живо пеене тежат много повече отколото милионите в тубата.. Затова (за мен) Глория си остава най-голямата в жанра.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Fast locked, unpinned and unfeatured this Тема
  • Fast locked, unpinned, unlocked and locked this Тема
  • Fast pinned and unlocked this Тема
  • Fast locked, unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...