Jump to content



Kои са Кралят/Кралицата на баладите във фолка и най-емблематичната балада?


Kоя е най-култовата фолк балада и кои са Kралят/Kралицата на баладите?  

61 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

  • Отговори 26
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Най-активни дни

Топ коментиращи в тази тема

Глория - Открадна миг

Румяна - Две очи разпклани

Лия и Кондьо - Обич за двама

Екстра Нина - Затвори очи

--------------------

Крал и Кралица:

 

Глория

Орхан Мурад

Азис

Link to comment
Сподели в други сайтове

А защо си решил Ивана да бъде с "Добра среща, приятели"?

Бях сигурен, че ще ме попиташ. :1000 (29): Какво да сложа - някой от по-големите хитове, като не са балади, а умерени повечето, или бързи?

Реално "Добра среща, приятели" е мегахит - не мисля, че има човек, който да не я знае. Отдавна е като химн, не само покрай и за баловете.

Сгрешил ли съм? :confused:

 

На места не съм затварял скоби, простете ми. :ддд

Не беше лесно, а и още бая песни и певци останаха невключени.

Постарах се да изходя от масови наблюдения през годините.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Бях сигурен, че ще ме попиташ. :1000 (29): Какво да сложа - някой от по-големите хитове, като не са балади, а умерени повечето, или бързи?

Реално "Добра среща, приятели" е мегахит - не мисля, че има човек, който да не я знае. Отдавна е като химн, не само покрай и за баловете.

Сгрешил ли съм? :confused:

 

На места не съм затварял скоби, простете ми. :ддд

Не беше лесно, а и още бая песни и певци останаха невключени.

Постарах се да изходя от масови наблюдения през годините.

Просто попитах - при останалите изпълнители си сложил наистина култови песни. По мои наблюдения, "Аз съм с теб" е по-популярна от срещата, но темата си е твоя. И "Пирова победа" и "Последна чаша", че и "Не искам да знаеш" макар и неклипирани, ми се струват по-хитови. Можеше да поставиш "Безумна цена". Просто предложения.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Гласувах за повечето, особено в първата класация. Там пропуснах само Галена, Преслава и Деси Слава - специално тези 3-те песни не са ми най-любимите им балади.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Най култова балада

Румяна - Две очи разплакани

Лия и Кондьо - Обич за двама

 

Kои са Kралят и Kралицата на баладите?

Румяна ("Две очи разплакани", "Kамбаните звънят", "Само с теб", "Забрави ме", "Kолко те обичам", "Без теб", "Вечната обич")

Link to comment
Сподели в други сайтове

Просто попитах - при останалите изпълнители си сложил наистина култови песни. По мои наблюдения, "Аз съм с теб" е по-популярна от срещата, но темата си е твоя. И "Пирова победа" и "Последна чаша", че и "Не искам да знаеш" макар и неклипирани, ми се струват по-хитови. Можеше да поставиш "Безумна цена". Просто предложения.

Хммм, ми по тоя параграф май имаме разминаване. Наистина смятам "Добра среща, приятели" за по-голям хит от изброените - не че те не са хитове, но тя има и конкретен повод, и въобще е надраснала времето и самия повод, за който е издадена през 2000-та. Всякакви хора я знаят. и знаят и кой я пее. От 2000-та насам тази песен всяка година малко по малко се утвърди като шлагер. Иначе виж отдолу във втората анкета колко песни на Ванчита изброих - даже пропуснах "Скитам се" и още някои, не мога да редактирам вече.

Няма проблем някой модератор да добави друга балада в графата за Ивана. Просто, какво да направим, че повечето имат по една-две култови балади, а при Ивана и Глория са повечко...

На Глория можех например да сложа "Крепост", нали всички тука по нея припадат, ама... не мисля, че трябваше да е тя.

Тя е моя анкетата, но не съм искал да налагам своето виждане за култово. В същото време някои песни са толкова банални и прехвалени, а реално има по-големи хитове от тях...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Най-култовата балада е?

Румяна - Две очи разплакани

Kонстантин - Черна роза

Руслан - Още миг моя

Слави Трифонов и Kу-ку бенд - Жива рана

Лия и Kондьо - Обич за двама

Сашо Роман - Мой ангеле

Орхан Мурад - Хиляди слънца

Софи Маринова - Стари рани

 

Kои са Kралят и Kралицата на баладите?

Румяна

Десислава

Емилия

Тони Дачева

Орхан Мурад

Софи Маринова

Азис

Еми Стамболова

Сашо Роман

Kонстантин

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

При Цв. Янева изброяваш някакви смотани балади, а забравяш най-хубавата - "ВСИЧКО"!

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

1:

Орхан Мурад - Хиляди слънца

Константин - Черна роза

Тони Дачева - Бедни и богати

 

2:

Емилия

Софи Маринова (Ако беше включена "Без теб" в първата анкета, бих гласувал само за нея)

Константин

Орхан Мурад

 

В допълнение бих посочил Соня Немска и Борис Дали към втората анкета.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гласувах за Румяна, Тони Дачева, Екстра Нина, Орхан Мурад и Софи Маринова.

 

Във втората част на анкетата исках да гласувам за Екстра Нина - Затвори очи, Огън в камината, Отминал спомен, Счупена мечта и др, но я няма като опция :( Само нейните балади мога да търпя по принцип.

Поради неналичието й гласувах за Румяна. Другите имат по 1-2 хубави балади само. Липсва Луна с нейните 2-3.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Песни:

Камелия - Залеза и зората

Анелия - Погледни ме в очите

Преслава - Водка с утеха

Деси Слава - Някой ден

 

 

Kои са Кралят/Кралицата на баладите във фолка?

Глория

Деси Слава

Емилия

Преслава

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Деси, Емилия и Румяна са с най добрите балади. На Деси липсват Замълчи, Не издържам, Ангелите плачат, Забрави за мен, Черен сняг, Знам че боли и Най неправилния мъж. Заради този пропуск не води в анкетата... Буквално половината и балади липсват в описанието

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Деси, Емилия и Румяна са с най добрите балади. На Деси липсват Замълчи, Не издържам, Ангелите плачат, Забрави за мен, Черен сняг, Знам че боли и Най неправилния мъж. Заради този пропуск не води в анкетата... Буквално половината и балади липсват в описанието

Ама, Слави - тя целта не е била да се изредят всички балади. Преди да я публикувам снощи анкетата, пак бях тръгнал да я правя преди няколко дни, и понеже пет часа я попълвах с всички балади, накрая все едно изтече сесията и форумът ме отписа и се бъгна.

Пак казвам - каквото считате, че е пропуснатото, модераторите могат да го добавят.

Това са страшно много певци и балади, всеки си гласува за своето явно и в този случай, само че като тръгнеш да правиш анкетата, виждаш, че няма как да не изпуснеш нещо. Пак мисля, че добре съм я направил, защото съм вкарал имена и песни, които наистина са заслужили, някои дори не са действащи изпълнители.

Все пак съм пропуснал и парчета като "Бяла съм" на Вероника и много други - даже Вероника я имаше, обаче вчера, докато можех да редактирам, я махнах, за да сложа Софка.

Допусках, че за избора ми на балади на Глория, Ивана и Деса в първата анкета ще има несъгласни, както стана, ама какво да направим - те нямат една-две добри балади, а много. Как да избереш една, коя е водещата? Даже на Глория не съм вкарал "Ако счупят всяка нота", "Очи като звезди","Не мога без тебе", "Исусе", "Обич моя" и още бая. Целта е да ги има по-известните и добрите.

На Деса предния път, като я правих, вкарах и "Черен сняг" и "Забрави за мен", тоя път ги забравих. Стеле, впиши ги, моля ти се.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В най-култова балада води "Водка с утеха". Закривааааай :lol: :rolleyes: :lol:

Да, не е ли скандално? :Д Още снощи видях и се потресох. В такъв случай няма смисъл от анкети.

Ама длъжен бях да включа Преслава и Галена, защото ако не бях, щях да бъда изяден с парцалите.

 

 

Пропуснал съм "Силните мъже" при Преса, убийте ме. :zatvorena:

Link to comment
Сподели в други сайтове

А това, че Нелина е със скандално малко гласове, дето е сигурно в топ 5 на най-добрите балади като въздействие, как да го коментираме?

Link to comment
Сподели в други сайтове

А това, че Нелина е със скандално малко гласове, дето е сигурно в топ 5 на най-добрите балади като въздействие, как да го коментираме?

 

 

Както и мижавите гласове за "Батальона" и "Още миг моя". Какво да ги правиш - деца. За тях чалгата започва и завършва с култовите балади на Преси. :whistling:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама, Слави - тя целта не е била да се изредят всички балади. Преди да я публикувам снощи анкетата, пак бях тръгнал да я правя преди няколко дни, и понеже пет часа я попълвах с всички балади, накрая все едно изтече сесията и форумът ме отписа и се бъгна.

Пак казвам - каквото считате, че е пропуснатото, модераторите могат да го добавят.

Това са страшно много певци и балади, всеки си гласува за своето явно и в този случай, само че като тръгнеш да правиш анкетата, виждаш, че няма как да не изпуснеш нещо. Пак мисля, че добре съм я направил, защото съм вкарал имена и песни, които наистина са заслужили, някои дори не са действащи изпълнители.

Все пак съм пропуснал и парчета като "Бяла съм" на Вероника и много други - даже Вероника я имаше, обаче вчера, докато можех да редактирам, я махнах, за да сложа Софка.

Допусках, че за избора ми на балади на Глория, Ивана и Деса в първата анкета ще има несъгласни, както стана, ама какво да направим - те нямат една-две добри балади, а много. Как да избереш една, коя е водещата? Даже на Глория не съм вкарал "Ако счупят всяка нота", "Очи като звезди","Не мога без тебе", "Исусе", "Обич моя" и още бая. Целта е да ги има по-известните и добрите.

На Деса предния път, като я правих, вкарах и "Черен сняг" и "Забрави за мен", тоя път ги забравих. Стеле, впиши ги, моля ти се.

Не е чак такъв проблем. Нека и Емилия да спечели анкета. След Деса, нейните са най добри. Но на Деса са по популярни и успешни като цяло. С доста от баладите си е властвала по клубове и класации. Не съм недоволен от анкетата а от гласуващите, но няма да е сефте. Темата си е супер. Адмирации

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...