Jump to content



Кой поп-фолк изпълнител с фолклорен албум предпочитате?


Кой поп-фолк изпълнител с фолклорен албум?  

48 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Питането е ясно, дано няма излишни пристрастия и в тази анкета. :girl_witch:

Слави съм го включил, защото явно трябва в случая, макар че не е профилиран. Не съм изброил още от албумите му, защото има фолклорни песни в почти всеки, но смесени с чалга, т.е. не всички са изцяло фолклорни - еклектика си е.

"Не давам да се даваме" не ми е типично фолклорен, не изцяло, обаче съдържа преобладаващо такива елементи, затова го включих, а и да не ми се скара моята другарка Янева. :3fdb8960598fa63e:

Десислава мислех да не я включвам и още отсега знам какви защитни романи ще се вихрят за нея... Албумът с "Раднево" не е неин личен, нито е особено известен, но го има - факт. "Славатроника" не е издавана на физически носител, само че е уникален по рода си продукт, фигурира в нета, така че... реших и нея да я броя. Дай Боже Деса запише истински официален самостоятелен албум с народни песни и авторски на фолклорна основа. Галена също имаше такова намерение. А да видим. :whistling:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 28
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Най-активни дни

Топ коментиращи в тази тема

Райна - "Майко, една си на света", "Македонско девойче", "Хубава си, моя горо", "Тежко мина младостта"

Глория - "Пътеки"

Ивана - "Без граници", "Не давам да се даваме"

Емилия - "Ех, Българийо красива"

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

„Бяла Калина” на Нина също май се води фолклорен, а Силвия има и „Българка” от 2013 г.

Да ги добавим тогава, мерси за инфото - бях забравил.

Стеле? :1000 (29): :Vishenka_05:

 

А ти за кого гласува?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да ги добавим тогава, мерси за инфото - бях забравил.

Стеле? :1000 (29): :Vishenka_05:

 

А ти за кого гласува?

Няма защо. Ами аз попринцип не съм по народната музика много и може би бройката с песните, които ми харесват от всичките тези изброени албуми ще са колкото за един албум, та цялостен фаворит нямам, впредвид и факта, че почти не съм чувал песните. Но като песни харесвам „Закъсняла прошка” и „Молитва за рожба” на Силвия, „В нова дреха” и „Пуста хубост” на Глория, „От извора” и „Само веднъж се живее” и 2-3 от популярните песни в изпълнение на Нелина. Дори и тях ги чувам много рядко, любима си ми остана „Моя Българийо” :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

Ето ги и някои от моите фаворити.

Валя и тя направи доста добри фолклорни песни в последно време и записа приятна програма. Време й е и на нея за албум.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Разкошна. Тя или "Молитва за децата на България" беше на Загоров? Че такива спомени имам, явяваше се на Пирин Фолк тогава.

Даниел да каже.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Райна - винаги представя фоклорните си проекти по достоен и различен начин. Харесва ми, че прави акустични версии и не снима клиповете в Комплекс Приказките. :)

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Гласувам за имена, които във времето са се утвърдили по-забележимо във фолклора, които са правили необичайни експерименти и/или имат внушителна техника за изпълнение на такива песни.

 

Райна - "Майко, една си на света", "Македонско девойче", "Хубава си, моя горо", "Тежко мина младостта"

Нелина - "На сърце ми лежи", "Чорбаджи Иван", "Мило ми е, драго ми е", "Празник е", "За верни приятели"

Глория - "Пътеки"

Ивана - "Без граници", "Не давам да се даваме"

Емилия - "Ех, Българийо красива"

Екстра Нина - "Деветият елемент","Македонска сватба","Бяла калина"

Десислава - "Оркестър Раднево - солисти", "Славатроника"

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

Глория - "Пътеки"

Райна - "Майко, една си на света", "Македонско девойче", "Хубава си, моя горо", "Тежко мина младостта"

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Райна и Нелина, защото те си създадоха фолклорни кариери и в годините най-много са се утвърдили пък и продавали продуктите си. Да не говорим, че първата е еднакво успешна и в двата жанра вече почти 2 десетилетия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...