Jump to content



Чат мания


Препоръчани коментари

American Crime Story: Убийството на Версаче в Испания започва утре по Antena 3 и Netflex Espana от 22:02 часа тяхно време до 1:10 часа тъй като ще се излъчват по 3 епизода за една вечер, а на 30 март Netflex ще качи сезона. Колко бързо ще го претупат в Испания по 3 епизода на вечер, защото бил 9 епизода, не стига, че при тях започва късно, когато вече свършва у нас и в Америка.

 

Довери ми се и ще видиш,

че с мен времето спира,

ще бъдеш пристрастена към мен,

и без да те докосвам, караш ме

да откачам

облекчи тази лудост и отърви

ме от копнежа

Този пламък, който само

тялото ти може да угаси.

 

 

Енрике Иглесиас кога си вижда децата- от 4 години е на турне откакто пусна последния си албум "Sex and Love". Днес е в Осло, след 21 дена е отново в Аржентина.

 

 

Свърши любовта, свърши любовта между нас, свърши любовта

въпреки че те обичам от днес ти казвам сбогом

 

Скоро и клипа.

 

Испанският владее света, това е.

 

 

И е много тъпо, че у нас няма да я завъртят, нито пък новата на Бисбал.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,5k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Защо?

Ами никога не съм бил нормален.Който ме познава знае,че имам такъв характер,а който не ме..ме мисли за шизофреник. :1000 (29):

 

Някой да знае в кой сезон на Свръехствено имаше убийства на медиуми,че нещо в Уикипедия ги няма резюметата на всички епизоди?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Как научихте английски?

 

Приемам всякакви препоръки за помагала, курсове и т.н. :)

 

Ако ся почваш, из нета тряя да има матриали колкото искаш, включително да си свалиш помагала, учебници, разговорници, самоучители (включително долуцитираната граматика).

 

Ако имаш някви познания, и искаш да упражняваш нали - консумиране на медии на английски (от тубата клипчета, гледаш ТВ, филми, слушаш подкастове или квот ти хрумне в тая посока; игри там нещо дето има да се чете/слуша примерно) + комуникиране с някви други англоговорящи (форуми + квото друго е модерно там, фейсче, мейсче и прочее). И горното, ако искаш да научиш нещо ново като граматика.

 

Ако ти тряя сертификат - шса наложи и на курс да се запишеш, ма горното си важи.

 

Конкретно моя начин (езикова гимназия) едва ли е приложим в твоя случай, ма горните неща помагат.

 

Иначе че в училище

За граматика ти препоръчвам граматиката на Мърфи, в момента уча по нея и нещата са много по-лесносмилаеми, учителят ми по английски език ми я препоръча. Има буквално всичко, един урок е две страници една до друга, на едната е обяснението, а на другата упражненията. За самоподготовка е перфектна.

 

Доколкото знам има две - синя и червена. Червената е за начално ниво, а синята е за напреднали.

 

А даскала ко прай, та четете граматика? Ся и на мен навремето ми я бутаха, ма ако даскала е добър, не е баш задължителна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами никога не съм бил нормален.Който ме познава знае,че имам такъв характер,а който не ме..ме мисли за шизофреник. :1000 (29):

 

Някой да знае в кой сезон на Свръехствено имаше убийства на медиуми,че нещо в Уикипедия ги няма резюметата на всички епизоди?

 

http://supernatural.wikia.com/wiki/The_Mentalists ?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако ся почваш, из нета тряя да има матриали колкото искаш, включително да си свалиш помагала, учебници, разговорници, самоучители (включително долуцитираната граматика).

 

Ако имаш някви познания, и искаш да упражняваш нали - консумиране на медии на английски (от тубата клипчета, гледаш ТВ, филми, слушаш подкастове или квот ти хрумне в тая посока; игри там нещо дето има да се чете/слуша примерно) + комуникиране с някви други англоговорящи (форуми + квото друго е модерно там, фейсче, мейсче и прочее). И горното, ако искаш да научиш нещо ново като граматика.

 

Ако ти тряя сертификат - шса наложи и на курс да се запишеш, ма горното си важи.

 

Конкретно моя начин (езикова гимназия) едва ли е приложим в твоя случай, ма горните неща помагат.

 

Иначе че в училище

А даскала ко прай, та четете граматика? Ся и на мен навремето ми я бутаха, ма ако даскала е добър, не е баш задължителна.

Благодаря за съветите.

 

Иначе знам страшно много думи на английски. Чета комикси на английски, гледам клипове, преди докато гледах сериали и нямах търпение ги гледах с английски субтитри.

Скоро си купих и книга на английски, щото на бг е с изчерпан тираж - David Baldacci - "Split second".

Мога да чета, думи които не знам ги подразбирам в контекста.

 

Но ПРОБЛЕМЪТ идва когато трябва да напиша или КАЖА нещо. Не знам как се съставят изречения, в никакъв случай да съставя текст. Пък да говоря - мисията невъзможна.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите.

 

Иначе знам страшно много думи на английски. Чета комикси на английски, гледам клипове, преди докато гледах сериали и нямах търпение ги гледах с английски субтитри.

Скоро си купих и книга на английски, щото на бг е с изчерпан тираж - David Baldacci - "Split second".

Мога да чета, думи които не знам ги подразбирам в контекста.

 

Но ПРОБЛЕМЪТ идва когато трябва да напиша или КАЖА нещо. Не знам как се съставят изречения, в никакъв случай да съставя текст. Пък да говоря - мисията невъзможна.

 

Е нормално, и аз имам думи дето не ги знам (или не се сещам от първия път) и ги налучквам от конктекста. По едно време често ми се случваше и да не мога да се сетя на български нещо как е, което е по-гадно :) Напоследък не ми се случва, сигурно съм загубил тренинг с английския.

 

Ся за съставяне на изречения и текст - пробвай някви упражнения от учебници/помагала/граматики, зависи как си точно с граматиката. Пробвай да превеждаш нещо от бг на енг? Из фейса няя ли някви групи за взаимопомощ с такава цел? Или просто си намери някоя група по интерес (или някое друго кьоше) и така. Може и форум, нали, реддит примерно? Постепенно ша са научиш.

 

За говорене - хубаво е да го караш паралелно с предната точка някакси, напредването там ша помогне, но ако не комуникираш с англоговорящи, не е задължително да са нейтив (даже по-скоро обратното, с нейтив спийкъри може и да не се разберете хич), трудна работа. Ся ако мен ме фърлиш някъде да приказвам английски, шма озориш, щото тотално съм загубил тренинг, не ми тече мисълта просто. Но просто тряя ти падне пердето и хич да не ти пука колко правилно или не приказваш, почваш да си мааш на английски, колкото можеш, и колкото толкоз, който иска да разбира, ша са разберете. Няма от кво да се притесняваш, че нещо не знаеш, че нещо е неправилно и така нататък.

 

Ако имаш желание, отвори една тема за конкретни въпроси, ша помагаме кой с квото може.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Добро утрооооо. Записах си час сега при фризьорката ми за утре през фейса и след малко на работа.

Щях да мина през салона на Вероника, но засега нямам път за центъра. Ще го оставим за друг път.

Link to comment
Сподели в други сайтове

А даскала ко прай, та четете граматика? Ся и на мен навремето ми я бутаха, ма ако даскала е добър, не е баш задължителна.

Обяснява си я много добре граматиката, работи човека с желание и си личи. Препоръча я на тези, които искаме по-добри резултати.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...