Jump to content



Дневника на -А.


Препоръчани коментари

Привет почитатели на Рамания!

Тъй като вчера се получи интересна дискусия реших да направя тема в тази насока. На всеки два дена ще пускам по една тема и вие ще можете да давате мнението си. Така коментирате няма да се губят и всеки ще може да прочете когато пожелае!

Надявам се да ви харесва темата и ако не ви - не влизайте. :Vishenka_05:

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

А той знае ли, че има проблем, или само хората около него?

Говорим за лични преживявания или просто мнение какво вие бихте направили.

Тоест това е важна новина и може да акцентираш на това или на друго. :3fdb8960598fa63e:

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Хората които пият много алкохол имат някакви проблеми и чрез алкохола се успокояват и "забравят" за тях. Лично за мен това са слаби хора, които не могат по друг начин да си помогнат. Почват проблеми в семействата, катастрофи и т.н което е напълно излишно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с Денис. Да "давиш мъката" в алкохол е голяма слабост. Аз лично съм имала адски сериозни проблеми, но никога не изпадала в пиянство. Има го обаче и фактора възпитание, семейство, приятели. Когато човек си няма опора, вижда такава именно в алкохолът/наркотиците. Примерно на една от най-добрите ми приятели майка й почина преди месец - всички бяхме до нея в този момент и продължаваме да я подкрепяме всеки ден и тя няма такива потребности. Друга моя позната няма кой знае колко близики хора до себе си, има някакава драматична взъзка и всяка вечер се налива с алкохол...

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Никой не може да бъде силен постоянно, така че не бързайте да съдите! Хората, които имат проблем с алкохола имат нужда от помощ, а не от още някой, който да им мрънка на главата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

А вие самите обвинявали ли сте алкохола за някой ваши постъпки ?

За никой не е тайна, че голяма част от хората в много случай са обвинявали алкохола за държание, казани думи тн..

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Никой не може да бъде силен постоянно, така че не бързайте да съдите! Хората, които имат проблем с алкохола имат нужда от помощ, а не от още някой, който да им мрънка на главата.

Не, аз не обвинявам никого. За мен това не е решение. Естесвено и аз съм си казвала: "Имам нужда да се насвяткам, за да забравя/за да ми мине нещо си!". Но пиейки чаша вино, примерно, или сама съм в усещала, че просто започвам да мисля само за въпросния проблем, или е имало кой да ме спре и да поговори с мен.

 

А вие самите обвинявали ли сте алкохола за някой ваши постъпки ?

За никой не е тайна, че голяма част от хората в много случай са обвинявали алкохола за държание, казани думи тн..

Аз лично по-скоро не.

Ти недей само задава въпроси. Кажи си и твоето мнение.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Алкохолизъм е много широка тема. Оставете възпитание, среда и тези фактори, една от основните причини за склонност към алкохолизъм е генетичното предразположение към такова! При някои хора се предава наследствено - от майка-алкохоличка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не, аз не обвинявам никого. За мен това не е решение. Естесвено и аз съм си казвала: "Имам нужда да се насвяткам, за да забравя/за да ми мине нещо си!". Но пиейки чаша вино, примерно, или сама съм в усещала, че просто започвам да мисля само за въпросния проблем, или е имало кой да ме спре и да поговори с мен.

Аз лично по-скоро не.

Ти недей само задава въпроси. Кажи си и твоето мнение.

Ми моето мнение като цяло е странно.

Разделям алкохолиците на нещо като пирамида.

Най-отгоре поставям безхарактерните - тези дето при най-малкия проблем търсят утехата в алкохола, вместо да се опитат да се борят със ситуацията и да я преодолее. Тук също така мога да добавя тези дето пият за да бъдат модерни но после като цяло не се осъзнават и почват да пият доста редовно и системно. (За съжаление има и такива).

После съчувствам на тези дето са преживяли някакъв наистина брутален възторг в личен план като загуба на някой близък. Това не означава, че одобрявам факта, че залагат на алкохола, но там пак има някаква причина и съответно бих се опитал поне да помогна на такъв човек.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами мисля, че алкохолът не създава неща, които не съществуват, може да те разлигави и да правиш по-смели шеги, които не ги мислиш, но просто искаш да направиш нещо забавно, но като цяло според мен само засилва съществуващи емоции.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не, аз не обвинявам никого. За мен това не е решение. Естесвено и аз съм си казвала: "Имам нужда да се насвяткам, за да забравя/за да ми мине нещо си!". Но пиейки чаша вино, примерно, или сама съм в усещала, че просто започвам да мисля само за въпросния проблем, или е имало кой да ме спре и да поговори с мен.

Аз лично по-скоро не.

Ти недей само задава въпроси. Кажи си и твоето мнение.

Да, да, знам, че ти си достатъчно широко скроена, за да не съдиш хората заради моментните състояния, "апелът" ми не беше отправен лично към теб. :Vishenka_05: Просто съм забелязала, че хората по подразбиране започват да изтъкват грешките и проблемите на останалите, а не се замислят каква може да е причината за тях. А алкохолизмът сам по себе си е голям проблем, но винаги възниква поради някакви други несполуки в живота на хората...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, да, знам, че ти си достатъчно широко скроена, за да не съдиш хората заради моментните състояния, "апелът" ми не беше отправен лично към теб. :Vishenka_05: Просто съм забелязала, че хората по подразбиране започват да изтъкват грешките и проблемите на останалите, а не се замислят каква може да е причината за тях. А алкохолизмът сам по себе си е голям проблем, но винаги възниква поради някакви други несполуки в живота на хората...

И ти си права.

Спорес вас, коя е най-редовната причина заради която човек става алкохолик ?

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

И ти си права.

Спорес вас, коя е най-редовната причина заради която човек става алкохолик ?

Личностни проблеми, разбира се, но и гени играят голяма роля.... а в комбинация с проблеми - трагично състояние!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз веднъж се напих супер яко, стигайки до болница после, опитвайки се да удавя мъката си. То, че помага, помага, ама не си заслужава. Ако както беше в моя случай, да си безпрецедентно влюбен в някого и да опитваш да забравиш - алкохола не е решение. По-добре би било, ако канализираш всичкото това чувство в нещо креативно, да станеш по-висш и след време нещата просто ще се обърнат, но в повечето случаи е вече късно, разбира се. Иначе - алкохола според мен трябва да се приема в по-малки количества само за настроение и то по повод, иначе става страшно.

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

:gun_bandana: Безполезна сган, само консумират и нищо не правят, на всичкото отгоре сред тях има много убийци и терористи. Румъния и Русия примерно въобще не ги пускат на границата и ги връщат обратно, не знам България от какъв зор се сдоби с 10,000 сириеца, не ви стигат вашите цигани, та и тези ги прибрахте.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Те помощите не се дават от държавата - има си европейски бюджет за тея, а тъй като ние сме външна граница на ЕС къде да идат, разбира се тука!

Все повече започвам да съм против членството ни в ЕС и тези нашите нещастници в управлението правят всичко, което от ЕС посочат, за да може само и само да влизат пари при нас, да полагат асфалт, да изграждат канализации, пречиствателни станции и всякакви други проекти, които им позволяват лапането на пари.

Предпочитам да се направи един балкански съюз и лека полека да се отделяме и от западните говеда и от Русия, трябва да сме силни и да може да противостоим на ЕС, USA и Путин, защото сега ни притискат и ни мачкат от няколко страни. Нека да сме 5-6 държави тука в един съюз, пък да ги видим, така или иначе винаги ги е било страх от балканските народи и винаги са имали особено мнение за нас.

Трябва малко да позагърбим историята си и караниците със Сърбия и Гърция и да се постигнат добри взаимоотношения. Макар че Гърция май е потъващ кораб, най-много да завлече останалите с нея. Това е единственият проблем - имаме много различия помежду си и това го образува демокрацията и Великите сили, които постоянно се мешат тук.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какви бежанци има тук бе! Има-няма 5000 човека всичко на всичко са влезли в България, та и половината от тях вече не са тук, а са се изнесли към западна Европа :mf_surrender:

Наистина са затъпени представителите на т.нар. "средна класа" (макар че това не е само тук, а по целия свят) - мрънкат срещу циганите, че ги подяждали, а след това избират Тиквата, или кой да е друг политически мошеник, който ще открадне милиарди :gun_bandana:

Общо-взето начинът, по който върхушката обработва мозъците, може да се илюстрира със следния анекдот:

"Седят трима човека на една маса в закусвалня. Единият си поръчал 10 сладки.

Един от другите двама обаче го издебнал да се зазяпа и му свил деветте. После му подшушнал:

--Виждал ли онзи мръсник там, хвърлил е око на последната ти останала сладка..."

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти в България ли живееш? И ако тиквата Боко е -, тогава кой е + ???

Кажи, за кого да гласува българинът, за Станишко или за Доган?

 

София е пълна с чернилки - вървете в петък пред Джамията на Централни хали и ще се убедите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти в България ли живееш? И ако тиквата Боко е -, тогава кой е + ???

Кажи, за кого да гласува българинът, за Станишко или за Доган?

 

София е пълна с чернилки - вървете в петък пред Джамията на Централни хали и ще се убедите.

И в Пловдив е така. Особено сега лятно време излезте вечерта на главната и ще видите главно наконтени цигани. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти в България ли живееш? И ако тиквата Боко е -, тогава кой е + ???

Кажи, за кого да гласува българинът, за Станишко или за Доган?

 

София е пълна с чернилки - вървете в петък пред Джамията на Централни хали и ще се убедите.

 

По ред:

Нито Станишко, нито Доган са плюс - само че Тиквоча стои дори още по-ниско, не мога да разбера как може народът да избере доказан престъпик (Congressional Quarterly от април 2007 спомняте ли си го, когато Бойко беше отишъл да реве като п*тка при Славчо как било компромат, поръчан от Костов :mf_surrender: ) и чудовищен селски простак, и да го търпи 4 години, и да го мисли за месия... Но както и да е, не е като хората да нямат избор - на всеки избори по 40 партии поне има в листите, та никой не е задължен да избира тикви, съсели и прочее флора и фауна.

А за "чернилките" - ами далеч не за всички гледката им по центъра на София представлява светотатствен ужас. Един от най-интелигентните хора, които познавам от друг форум, англичанин, твърди, че любимия му аспект от живота в Лондон е мултикултурализмът, пулсът на живота, създаван от хората, дошли от четирите краища на света, които носят със себе си своята култура. Е, също като него мен ме отвращава пещерната ксенофобия, която, за съжаление, е доста разпространена в този форум :1000 (27):

Впрочем, забелязал съм една почти безпогрешна тенденция - когато една държава е в стопански и/или духовен упадък, друго може да няма, обаче "патриоти" и националисти се появяват в излишък (а в стари времена - религиозни фанатици)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Естествено, че ще мрънкаме за циганите и бежанците, защото са безполезни паразити, които не вършат нищо, само взимат социални помощи и всяват смут в държавата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...