Jump to content

Всичко за сръбската музика


Препоръчани коментари

Маке, не каза каква е причината Цеца и Мира Шкорич, защо се скараха, коя година е било това? Дай подробности...интересно ми е. .

 

Не знам ни аз каква е причината, Мира Шкорич не е много популярна последните 10-тина години, медиите писаха че отново били в добри отнощения но аз докато не видя интервиу не вярвам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

На мен ми допадат новите песни на Северина, Рада, новият албум на Дара, както и на Сека, но той май нещо не дръпна. Сека и Дара не снимат никакви клипове и съответно ще си реализират песните смотано и ще изпуснат шанса си. Албумът на Драгана си остава топ като съдържание, макар и не толкова комерсиален и без кой знае какъв изявен хит.

Брена я уважавам като име, като дама, но нещо каквата и песен да издаде, не се впечатлявам. Дано ми допаднат новите й предложения, де - ще ги чуя със сигурност от любопитство. Сигурно сега и Цеца подготвя албума за догодина.

Сека направи 4-5 клипа от този албум, как така не снимала клипове?!

Link to comment
Сподели в други сайтове

На Maya албумът на мен ми е ТОП. И видеата са ѝ по-сносни от тези на Сека.

С Карлеуша не разбрах какво стана, голямо мотане, трябваше да изкара албума с двете промоции на дуетите.

 

Страхотна.

 

Трите кралици. Жалко, че Снежана изпадна от борда много рано. :confused: Народнякето не щя да излезе от нея.

11205559_932204760183861_7510566498456578027_n.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти това клипове ли наричаш?

Ами за такива се водят, иначе от всички Павлович, Прийович и Севе правят хубави клипове, другите... :mf_surrender: И на Цеце "Невиност" е страхотен, както и "Анжео"-то.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Трите кралици. Жалко, че Снежана изпадна от борда много рано. :confused: Народнякето не щя да излезе от нея.

11205559_932204760183861_7510566498456578027_n.jpg

 

Щото Гага е на борда, нали :mf_surrender: Тя е като Ивана - пълна скука, само обяснения. Само тя се оженила и само тя има деца, айде бе. Има много певици, които не градят кариерата си върху скандали, не е само тя. Ама те са си в топа, а тя губи позиции. Песните й скучни, телевизията не става, пълна деградация, което е много жалко. Може да е богата, ама явно е и стисната. 2017 година телевизията й снима 4:3 в студио от картон и килимче от пазара.

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не е топ, но е способна да напълни Белградската арена, което не е малко. А и е сравнително активна.

Иначе за стиснатост и изтъкване - май е доста известна с това в държавата си. Все пак е тръгнала от селото и от нулата и никога не е чакала от някого.

Богат мъж има, но и преди него доста е спечелила от кариерата си. Просто комплексите след брака й май са надделяли и избиват в автомобили и маркови дрехи.

Първите ѝ клипове с екипите на ДМ сат са много добри. През 90-те също е по-напред от Цеца в това отношение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Критиците казват че Снеки имала потенциал да стане голяма звезда но спред тях проблема е в това че повече залагала на песни с шаливи текстове като Цаки, цаки, цале и Такни ме такни които са и' най-познатите хитове днес.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Щото Гага е на борда, нали :mf_surrender: Тя е като Ивана - пълна скука, само обяснения. Само тя се оженила и само тя има деца, айде бе. Има много певици, които не градят кариерата си върху скандали, не е само тя. Ама те са си в топа, а тя губи позиции. Песните й скучни, телевизията не става, пълна деградация, което е много жалко. Може да е богата, ама явно е и стисната. 2017 година телевизията й снима 4:3 в студио от картон и килимче от пазара.

Ивана не обикаля Балканския полуостров да пълни зали и площади, доколкото ми е известно. Какво се изисква, за да си на борда? Скандали тип Карлеуша? Важното е, че като има изява, Драгана събира хора, раздава се, пее по сто часа, снима се. Личи си, че обича хората и работата си. А и има една много важна дума... Морал. Мисля, че има повече общочовешки, семейни и хуманитарни ценности от другите сръбски съборетини. Някъде да си бута децата? Да се срамува от селото си? Изтъква се понякога, да, но доколкото знам, с мъжа й помагат финансово на хора в нужда, а и на млади таланти. Големите й концерти с танците, декорите и т.н. са си цял спектакъл. Не може да е идеална или да се прави на Тодорович, Павлович и Прийович.

Link to comment
Сподели в други сайтове

За времето хубави песни е пускала..удри!!! :cheers:

Ей тази е брутална.

 

Като малък бях влюбен в нея и ми беше кумир за женска красота. Много ми харесва как през този период 90-93-та е тотално наконтена, камъни, диаманти, злата, латекс, бели зъби, прическа. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана не обикаля Балканския полуостров да пълни зали и площади, доколкото ми е известно. Какво се изисква, за да си на борда? Скандали тип Карлеуша? Важното е, че като има изява, Драгана събира хора, раздава се, пее по сто часа, снима се. Личи си, че обича хората и работата си. А и има една много важна дума... Морал. Мисля, че има повече общочовешки, семейни и хуманитарни ценности от другите сръбски съборетини. Някъде да си бута децата? Да се срамува от селото си? Изтъква се понякога, да, но доколкото знам, с мъжа й помагат финансово на хора в нужда, а и на млади таланти. Големите й концерти с танците, декорите и т.н. са си цял спектакъл. Не може да е идеална или да се прави на Тодорович, Павлович и Прийович.

 

Тя и Драгана вече не обикаля нищо, колко концерти отмени, пълни само селата дето е без вход.

За да е на борда й трябват 2 неща - нови хитове и адекватност към днешно време. И Брена, и Цеца успяха да си създадат статут, да превърнат сумати песни в евъргрийни, всяко тяхно появяване да е събитие, да пеят на престижни сцени.

Последните 6-7 години нещо се случи с Драгана и аз имам съмнения какво е от чисто психологична гледна точка, но не е моя работа. Ако си има проблем да си го решава.

Да не е единствената, дето не прави скандали? Единствената дето не си показва децата, единствената женена, единствената от село? Та то сигурно само Йеца и Зока са от Белград, а и двете не стават.

Цял спектакъл, но какъв? Кичозен и демоде, Ивана разнасяше такива табори с пера, пердета и перушини по турнетата още.

Хайде малко обективност все пак, и на мен ми беше любимката едно време, но нищо от едно време не е останало. И тя сама си го направи.

 

Една Ана Бекута в момента държи по-високо ниво даже.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя и Драгана вече не обикаля нищо, колко концерти отмени, пълни само селата дето е без вход.

За да е на борда й трябват 2 неща - нови хитове и адекватност към днешно време. И Брена, и Цеца успяха да си създадат статут, да превърнат сумати песни в евъргрийни, всяко тяхно появяване да е събитие, да пеят на престижни сцени.

Последните 6-7 години нещо се случи с Драгана и аз имам съмнения какво е от чисто психологична гледна точка, но не е моя работа. Ако си има проблем да си го решава.

Да не е единствената, дето не прави скандали? Единствената дето не си показва децата, единствената женена, единствената от село? Та то сигурно само Йеца и Зока са от Белград, а и двете не стават.

Цял спектакъл, но какъв? Кичозен и демоде, Ивана разнасяше такива табори с пера, пердета и перушини по турнетата още.

Хайде малко обективност все пак, и на мен ми беше любимката едно време, но нищо от едно време не е останало. И тя сама си го направи.

 

Една Ана Бекута в момента държи по-високо ниво даже.

Говориш глупости. Залата в Тузла кой я напълни? Дискотека Мадона в Пожеревац всеки път се пръска, като е тя там. По Швейцария дискотеки и т.н. Сава център. Арена през 2014 беше фрашкана, хората търсеха още билети. Драгана има поне 10 големи хита в Сърбия - Placi zemljo, Milo moje, Umirem majko, Pitaju me u mom kraju, Poslednje vece, Sama, Nisam ni metar od tebe, Oprosti sto ti smetam, Zivot moj, Luce moje, Dve sudbine. И още, и още. А за песните с Южни ветар да не говорим - пусни и чуй как се дерат на Kad bi znao, Ne vracam se starim ljubavima, за които коментират, че са се превърнали в евъргрийни, като втората дори не е била хит навремето, а първата е обявена за най-известната и добра изворна песен от съвременните сръбски. В последните години и Све бих дала, Мили-мили и други разни се забелязаха. Да, не са тотални хитове, но виж и гледанията и коментарите - нали са много важни...

 

Какво въобще сравняваш кръчмарска певица като Ивана без собствено творчество с Драгана? Драгана не подвиква като овчарка, не пее мазнотии. Да си видял някога Ивана да танцува и да има енергия? Декорите на Драгана са всичко друго, но не и кичозни - просто всяка песен си има свой етюд, така да кажем. В Арена например по време на изпълнението на Питам свойе срце идеята да изглежда по този начин беше зрелищна, поне лично за мен - после в световен мащаб й изкопираха идеята и имаше статия за това. Това да дойде и Хосе Фелисиано да пее с теб и да те уважи, също не е малко. Чу ли им дуета въобще? Бил си й фен, спрял си да бъдеш, ама нещо си се обърнал доста рязко, а не виждам причина. Изглежда, че според теб е полудяла, така ли? Ми според мен полудели са всички наркоманизирани, развратни и меркантилни певачици, жадни за внимание от страна на олигарси, а неможещи да понасят феновете си, имитиращи колко са земни и естествени. А всъщност нищо в тях и по тях не е. То джуки, то кравешки вимета, то ханшове колкото земното кълбо, то ръце като на сумист и селски рокли... Голяма класа. Нека дебелата да е Драгана обаче.

 

Обективността е такава, че за Драгана от големите имена може най-малко лоши неща да се кажат - това го признават и колегите й, а сети се колко и кои от тях я уважиха на концерта й в Арена, естествено без Цеца. Нещата относно визия, клипове, изтъквания и т.н. сме ги коментирали. Що пък да не се изтъква... Да се изтъква. Не е взела нещо чуждо. Да си забраняван по Пинк 2 пъти, да са ти правили мръсотии, да си нямал личен живот и 10 години само да си влагал в кариера - естествено, че след това ще ти писне и ще искаш да си поживееш. И новият й албум е страхотен - това, че ви се слушат чекии вместо песни като "Зоро", си е ваш проблем.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя и Драгана вече не обикаля нищо, колко концерти отмени, пълни само селата дето е без вход.

За да е на борда й трябват 2 неща - нови хитове и адекватност към днешно време. И Брена, и Цеца успяха да си създадат статут, да превърнат сумати песни в евъргрийни, всяко тяхно появяване да е събитие, да пеят на престижни сцени.

Последните 6-7 години нещо се случи с

Драгана и аз имам съмнения какво е от чисто психологична гледна точка, но не е моя работа. Ако си има проблем да си го решава.

Да не е единствената, дето не прави скандали? Единствената дето не си показва децата, единствената женена, единствената от село? Та то сигурно само Йеца и Зока са от Белград, а и двете не стават.

Цял спектакъл, но какъв? Кичозен и демоде, Ивана разнасяше такива табори с пера, пердета и перушини по турнетата още.

Хайде малко обективност все пак, и на мен ми беше любимката едно време, но нищо от едно време не е останало. И тя сама си го направи.

 

Една Ана Бекута в момента държи по-високо ниво даже.

 

Така е донякъде, но според мен проблема е в мъжа и', сигурно не я подкрепя напълно когато става дума за влагане в кариерата, още когато са се взели е казал "А кво ако вече не се върнеш в СРБ и не пееш вече ?" И това накарало Драгана да мисли за завърщане с Траг у времену.

В СРБ певците се делят според дова кои кое е напълнил с платени карти. Тавана е Ушче - засега Цеца и Здраво Чолич са напълнили най-много Ушче. Маракана и(ли) Арената е второто стапало, но там публиката (особено в Арената) може да варирва. В бройките не вярваите, докато не приложат певиците данни колко карти са продали (което може всеки момент да се покаже) медиите може само да помпат бройките. Примерно скандала с Цеца и Јеца с Ушче 2013, нито едната не приложи да се види колко карти са продати, така че бройките са само цифри, не е потвърдено че са хора. След това са Саша Матич и Аца Лукас време им е за концерт на Ушче, щото Арената пълни много пълнат, Аца имаше концерт и на Маракана също. И последното ниво е Сава Центар - ето Ана Бекута отново заказала два концерта за октомври там, всяка година редовно прави си концерти там.

Иначе след като Саша Попович не прецени Брена да прави концерт на Ушче или Маракана а в Арената, тогава днес ни Драгана няма да може да напълни Маракана а камо ли Ушче.

Концертите в Белград (столиците) се смятат за важни, примерно концерта на Брена в София, и там се коронисват изпълнителите. Отново казвам пауъра на Драгана е тотално избледнеен днес, и има си заспаност в късните 90ти години, просто днес не върви това. Нейните концерти с шоуа от 90те години се споменават и днес от страна на музикалните критици (когато казвам критици мисля на музиканти, новинари, продуценти итн.)

Факт е че Брена и Цеца по-добре си изиграха картите за да и днес ги има навсякъде и песните им да са по-разпространети от тези на Драгана.

И стига вече омързна ми да троламе за Драгана тук, мега скучно стана. Вече не пиша по тема Драгана.

Чакаме 2018, да видим какво ще направят ЈК и Цеца с Ушче, дали най-накрая Карлеуша ще бъде призната от цяла Сърбия или не' очаква продължените от 2013-та година.

 

Да си припомним този световен спектакъл направен от балканска звезда.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кога горе-долу се пускат билетите за Ушче 3, ако е както е казала на 15 юни ?

 

Рано е. Там през пролетта найвероятно. Замислете Цеца изкара по-слаб албум, като Ljubav zivi :3fdb8960598fa63e:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Рано е. Там през пролетта найвероятно. Замислете Цеца изкара по-слаб албум, като Ljubav zivi :3fdb8960598fa63e:

 

 

 

Много трудно ще стане, много трябва да подбира, за да стане по-слаб албум от "Ljubav Zivi". В интерес на истината в този албум има доста добри парчета, но се получи само "Sve sto imam i nemam".


 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...