Jump to content

Поп-фолк скандали (май 2024)

Темата ще бъде автоматично заключена в 21:01


Препоръчани коментари

Току що, meleto каза:

Съвсем не е така. В големите градове може и да няма този елемент, но всичко извън София си беше соц история. Хората се познават. Ако търсиш албум на Азис - целото населено място ще знае. 

Хората бяха консервативни. Изключи хетеро контингента, изключи населените места с под 100к население и ще получиш "широко скроените". 

Азис си беше фактор, но се слушаше скришно. Чудно ми е на стадиона каква публика е отишла. 

Точно. Никой не се заявяваше като "фен на Азис". Нито по форумите е имал присъствие. Това беше лошото на този тип слава. 

И да, ТВ Планета въртяха реклами на албуми, докато Азо беше в Съни  и дори не знам къде е въртян през 2002 и как сме знаели песните му. Той имаше отношения с телевизията сигурно 5 години по-късно. Някаква песен "Накарай ме" май имаше?

 

Май кабеларките още ги имаше. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Fast каза:

Май кабеларките още ги имаше. 

Ами Верея (шеф беше Хари Янакиев) я махнаха след Планета ТВ. Оникс знам, че е била кабеларката дето е излъчвала всичко на всички и е била на Касъмови. Но тя май не е просъществувала след 2001. Самият факт, че и те се принудиха да правят ФЕНТВ. Но тя е от 2003. 

Въй вярно, че имаше София Кабел Фолк дето въртяха оная класация на Бойко Брайков и 90% от песните въртяха без звук и картина, защото нямаха права. :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Fast каза:

Нагледно доказателство че не всеки може да направи или управлява лейбъл.

Такива проблеми има във всеки лейбъл. Дори най-големите лейбъли в света.

Просто изпълнителите имат някакви виждания за нещата, но продуцентите обикновено искат да залагат на по-сигурно защото все пак плащат продукцията.

Затова и масово изпълнителите вече пробват със самопродуциране, каквото ще прави и Залия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен Димана като продукт имаше огромен потенциал. Различен глас, естествено екзотична визия - открояваше се.

Проблема при нея е че не можа да се наложи като публична личност и няма състезателен дух. Винаги е някъде в ъгъла, не се е бутала да бъде център на вниманието.

А и последните години тотално спря с продукцията и хората съвсем я забравиха.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Emanuela.Carey каза:

Според мен Димана като продукт имаше огромен потенциал. Различен глас, естествено екзотична визия - открояваше се.

Проблема при нея е че не можа да се наложи като публична личност и няма състезателен дух. Винаги е някъде в ъгъла, не се е бутала да бъде център на вниманието.

А и последните години тотално спря с продукцията и хората съвсем я забравиха.

 

Просто тръгна като имитаторка на Десислава/Глория. Направиха й топ албум. После май роди, нямаше кой да се занимава с нея и потъна. 

Тъй че в чалгата успяват само адаптивните, дето имат вкус за комерсиалната музика и са устремени.  И да, имат индивидуалност. При Димана всички компоненти са грешни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Emanuela.Carey каза:

Такива проблеми има във всеки лейбъл. Дори най-големите лейбъли в света.

Просто изпълнителите имат някакви виждания за нещата, но продуцентите обикновено искат да залагат на по-сигурно защото все пак плащат продукцията.

Затова и масово изпълнителите вече пробват със самопродуциране, каквото ще прави и Залия.

Успя да прогони от 2 от 3 от изпълнителите които имаше за отрицателно време. Тази е написала че няма отношения с нея, което ме навежда до мисълта, че става дума за грозна раздяла. За менажирането на един лейбъл са нужни решителност и мрежови умения, каквото видно няма. Май накрая ще си остане сама в лейбъла като Мария Илиева.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Fast каза:

Успя да прогони от 2 от 3 от изпълнителите които имаше за отрицателно време. Тази е написала че няма отношения с нея, което ме навежда до мисълта, че става дума за грозна раздяла. За менажирането на един лейбъл са нужни решителност и мрежови умения, каквото видно няма. Май накрая ще си остане сама в лейбъла като Мария Илиева.

И от къде прецени че точно Емануела ги е изгонила, като Супер Саш и Питкасас са тези които главно се занимават с продукцията?

До колкото знаем Емануела я ползват главно за рекламно лице и да дава второ мнение за песните.
А особено около напускането им тя се занимаваше с Денсинг Старс и драмите там.

Ако тя и Залия нямат отношения е просто защото и другите двама нямат отношения с нея.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Andrew Cunanan. каза:

по какъв критерий прецени, те едни от най-големите й хитове не са качени в канала на Планета изобщо?!

HqMa 3Ha4eHue ge ca ka4eHu. Xum1m cu e xum y Bceku kaHa/\, ako e xum

преди 1 час , DevilWish каза:

И това липсва. Някои от големите й хитове са кавъри като Ти ме лъжеш най-добре, Любов ли е?, Цип на устата..... Големи думи, Като летен грип
Мисля, че Агресия, Любов не прося, Глезената-гледаната, Нежна полиция, От един инат и т.н. са авторски? Баладите Двама и От утре.... и те много се харесаха.

Ycmama e Cover, /\emHuqm Gpun - u moū

преди 1 час , -A. каза:

На концерта пред Невски първо щеше да пее ''Какво ти мисля'' на плейбек със сложна хореография защото тогава се филмираше, че е танцьорка а не певица. Митко Пайнера и заявява, че ще пее ''Нежна полиция'' на живо. Тя отказва защото не искала да пее кючеци пред паметника. Предлага му да пее ''Хиляди жени'', но и казват, че правата не са уредени и няма как да стане. Тя се ядосва и отказва да участва на най-успешния пайнерски концерт.

uguomka

преди 1 час , DevilWish каза:

Мен ето това ми е много противно и изпяването му също:

Тъпа счетоводителска песен, добре, че не я вкара в никой албум. За разлика от яките "Отново не дойде" и "С теб да бъдем пак"

Cynep neceH!

преди 45 минути, meleto каза:

 

 

И да, ТВ Планета въртяха реклами на албуми, докато Азо беше в Съни  и дори не знам къде е въртян през 2002 и как сме знаели песните му. Той имаше отношения с телевизията сигурно 5 години по-късно. Някаква песен "Накарай ме" май имаше?

Така или иначе той се позиционираше като Лили Иванова. Като страничен елемент, но най-значимият. Тоест не се мереше много в класации, ротации  и тн, но беше топ. Поне така седяха нещата 2002-2004. После излезе БГ ТОП 100, дуетите с Деса, договорът за ротация с Митака и тн  и влезе в мейнстрийма.

 

nak ce onumBa6 ga npeHanucBa6 ucmopuqma. A3uc 3aB1pmq 2-3 k/\una no n/\aHema B Haū-c/\abuq nepuog om kapuepama cu u noc/\e omuge B guana3oH, 3a ga ce u3guGHe omHoBo. 

преди 17 минути, Fast каза:

Успя да прогони от 2 от 3 от изпълнителите които имаше за отрицателно време. Тази е написала че няма отношения с нея, което ме навежда до мисълта, че става дума за грозна раздяла. За менажирането на един лейбъл са нужни решителност и мрежови умения, каквото видно няма. Май накрая ще си остане сама в лейбъла като Мария Илиева.

Cynep Ca6 ocHoBHo ce 3aHuMaBa

преди 32 минути, Emanuela.Carey каза:

Според мен Димана като продукт имаше огромен потенциал. Различен глас, естествено екзотична визия - открояваше се.

Проблема при нея е че не можа да се наложи като публична личност и няма състезателен дух. Винаги е някъде в ъгъла, не се е бутала да бъде център на вниманието.

А и последните години тотално спря с продукцията и хората съвсем я забравиха.

 

XumoBe!

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, asylum каза:

nak ce onumBa6 ga npeHanucBa6 ucmopuqma. A3uc 3aB1pmq 2-3 k/\una no n/\aHema B Haū-c/\abuq nepuog om kapuepama cu u noc/\e omuge B guana3oH, :a ga ce u3guGHe omHoBo. 

"Накарай ме" е единствената му Пайнерска песен. Доколкото си спомням си тръгна оттам, защото не разрешиха клипа на "Луд ме правиш" в ефира на Планета, понеже уж бил твърде скандален или нещо от сорта. Ванко 1 тъкмо беше излязъл от затвора май.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Fast каза:

"Накарай ме" е единствената му Пайнерска песен. Доколкото си спомням си тръгна оттам, защото не разрешиха клипа на "Луд ме правиш" в ефира на Планета, понеже уж бил твърде скандален или нещо от сорта. Ванко 1 тъкмо беше излязъл от затвора май.

Pomupa o6me He6mo Maū, Ho gopu Hue He noMHuM me3u Heycne6Hu onumu

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, asylum каза:

Pomupa o6me He6mo Maū, Ho gopu Hue He noMHuM me3u Heycne6Hu onumu

Беше си дал последните песни от преди скъсването от Съни Мюзик като:

А помните ли цирка с "Онова момче" че уж всичко било театър и тн. пък накрая пак облече драг? :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

А аз да попитам, как тази песен не е с уредени права, а е включвана в 100 компилации и албуми и реално Пайнерът е печелил пари от нея?! Да не говорим колко е въртяна по ТВ Планета и пята на концерти и участия ( в периода, когато излезе).

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Andrew Cunanan. каза:

А аз да попитам, как тази песен не е с уредени права, а е включвана в 100 компилации и албуми и реално Пайнерът е печелил пари от нея?! Да не говорим колко е въртяна по ТВ Планета и пята на концерти и участия ( в периода, когато излезе).

 

Уреждат се права само на определени изпълнители. Така е било винаги.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Fast каза:

Уреждат се права само на определени изпълнители. Така е било винаги.

 

преди 1 минута, Andrew Cunanan. каза:

А аз да попитам, как тази песен не е с уредени права, а е включвана в 100 компилации и албуми и реално Пайнерът е печелил пари от нея?! Да не говорим колко е въртяна по ТВ Планета и пята на концерти и участия ( в периода, когато излезе).

 

npaBama bqxa ypegeHu, Ho ca u3mek/\u omgaBHa u He ca Gu nogHoBu/\u

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Fast каза:

Да, това имам предвид. Напр. сръбските бълвочи на Ивана (кръчмата, шампанското и прочие) са ок.

EMu, Ha ucmuHckume xumoBe nogHoBqBam, Hqkou neBa4ku u caMu cu n/\a6mam.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Fast каза:

Май кабеларките още ги имаше. 

Азис изригна през 2002-ра и се слушаше масово. Беше по всички национални печатни медии. Ако не е продавал що го слагаха на корици къде ли не? Обичам те може и да е позабравена днес,  но беше по-въртяна и по-голям хит дори повече от Хабиби. Вижте Магапаса какво каза при Алпер относно тая песен,  на която и той имаше вариант.  Залеза... е най-големия авторски хит за годината,  но генерално Обичам те беше много над нея.

15:55

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, HIStory каза:

Азис изригна през 2002-ра и се слушаше масово. Беше по всички национални печатни медии. Ако не е продавал що го слагаха на корици къде ли не? Обичам те може и да е позабравена днес,  но беше по-въртяна и по-голям хит дори повече от Хабиби. Вижте Магапаса какво каза при Алпер относно тая песен,  на която и той имаше вариант.  Залеза... е най-големия авторски хит за годината,  но генерално Обичам те беше много над нея.

15:55

 

Не е забравена, има над 10 милиона. И течеше от чешмата още преди да пусне клипа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Andrew Cunanan. каза:

Не е забравена, има над 10 милиона. И течеше от чешмата още преди да пусне клипа.

Без да е налагана по абсолютно никакъв начин във времето - нито по концерти,  нито по турнета. Не знам Азис пее ли я изобщо по участия. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   2 Потребители

×
×
  • Create New...