Jump to content



Поп фолк скандали (май 2023)


Препоръчани коментари

преди 19 минути, SG каза:

И аз го бях забравил попринцип, но решиха да изненадат като поканят какви ли не дългогодишни имена, сред които и самата Кралица на Бг музиката (те не че не са я канили и предишните години, де, но този път поне ги е отразила).

Чакам с нетърпение появата на Лили. Дано да представи мега хитов микс от Събота вечер (1964), Стари мой приятелю (1976), Щурче (1982), Ветрове (2000), За тебе бях (2006).

Но ето и нещо любимо и хитово от Магда:

Ходила е. Годината не я помня, но Сигнално жълто се опитваха да я бъзикат как не е взела никва награда на мероприятието, а тя търпеливо им обяснваше как са я поканили да пее, докато и се пее, и не е участник в състезателната програма ;) 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Andrew Cunanan. каза:

Вулева е по-интелигентна от целия форум и цялата чалга взети заедно, май диър.

Минета е селска клюкарка.

Откакто се оказа по-голяма -истка от нашо Кити съвсем се оказа с разхлопано цялото дюшеме. 

  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Lelqtian каза:

Откакто се оказа по-голяма -истка от нашо Кити съвсем се оказа с разхлопано цялото дюшеме. 

И мюсюлманка беше по едно време. Нормално. С такава майка.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, SG каза:

Софка си затвърждава трона в чалгата с този проект. Леко комерс, леко меланхолия, малко ретро, с типично Софкино изпълнение и дори с нотка вдъхновение от Ваня Великова в изпълнението и поведението.

Лидерка!:heart:

Софка е една мръсна циганка и долен човек. Квато и да се праи. Ама то в такава държава къв да си?

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Lelqtian каза:

Ходила е. Годината не я помня, но Сигнално жълто се опитваха да я бъзикат как не е взела никва награда на мероприятието, а тя търпеливо им обяснваше как са я поканили да пее, докато и се пее, и не е участник в състезателната програма ;) 

Е да, знам, че е ходила, даже й бяха дали награда за Бг вдъхновител преди 10тина години. Но в последните няколко отказва всякакви такива изяви, чак сега явно послучай 6 десетилетия на сцена е решила да се разчупи пак и освен на личните си концерти от турнето да зарадва публиката и на наградите на Бг Радио, в Народния театър и дори в клуб C'est La Vie... да се убедим отново, че е силна където и да отиде да пее.🤩

преди 10 минути, WindWalkerMonk каза:

Софка е една мръсна циганка и долен човек. Квато и да се праи. Ама то в такава държава къв да си?

Не знам каква е, но мен току-що ме заля шок осезанието, че тя отвсякъде си е била поп-фолк Певицата на 2022, която титла попринцип не ми се искаше да давам на никого. Никой друг освен нея не може да се похвали с комбинация от хитове като Гърмиш и Мангава тут, забавно и на моменти победоносно участие в Капките по национален ефир, признание от самата Лили Иванова и препълнен концерт в Арена Армеец (излъчен навръх Нова година, та да е ясно, че всички са наясно каква звезда е). Само Десс се доближава с Брутален, Party Animals и хитовото си тайно участие в Столипиново, затова заслужено ще й дадем обичайното второ място и ще й пожелаем по-голям късмет за в бъдеще.

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, WindWalkerMonk каза:

Софка е една мръсна циганка и долен човек. Квато и да се праи. Ама то в такава държава къв да си?

Софка може да е циганка, но долен човек не е със сигурност. Най-малкото защото е земна и непринудена. На нея каквото и е на сърцето, това и е на устата и е директна. Долен човек примерно е Роксана от ромските изпълнителки. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Stela каза:

Софка може да е циганка, но долен човек не е със сигурност. Най-малкото защото е земна и непринудена. На нея каквото и е на сърцето, това и е на устата и е директна. Долен човек примерно е Роксана от ромските изпълнителки. 

Не знам дали е долна, ма напоследък пресолява манджата и не може да я оправдаем дори като "хубава работа, ама циганска" както навремето като се загаджи с доведения и син. Че се жени за оная отрепка, после го вади от затвора, разведоха, пак си го прибра, пак си го натири, пак бил в затвора, и тя пак му ходела на свиждане ... Или синчето. От трафик на бежанци до размахване на кърпата пред блока. 

Ако беше някоя друга, дето не пееше като дзер, отдавна да сме я зачеркнали. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Софка винаги е била твърде първобитна, което обикновено я прави симпатична на публиката, дори когато в поведението й няма граници. Но то към днешна дата не се ли е приравнил и целият жанр и изобщо държавата в някакво такова ниво? А тези, които искат да се върнат разни стари времена се водят зациклили в миналото. Не защото ония времена чисто и просто са били по-добри, нали, а защото въпросните са зациклили.

Относно Роксана - не виждам тук много да се коментира, че тази година тя не само е по-обсъждана от всички жени-чалгарки, ами се възползва хитро и направи на практика най-откроилата се песен тези дни (моля без опити за контриране с Цветелина Янева).

Горкото ми Деси, и тази година няма да й се получи да е на върха.

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , -A. каза:

А Яни кога ?

Майтапа настрана, Яни ше е от първите певици с песен с над 2 милиона в спотифай и то самостоятелна. Говоря са ''Въртележката''.

Има да наваксва, следващата на опашка за клуба на 100 хиляди е Фатмето с 95к и после чак Анелия и Лидия с 80к.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Emanuela.Carey каза:

Има да наваксва, следващата на опашка за клуба на 100 хиляди е Фатмето с 95к и после чак Анелия и Лидия с 80к.

Много ме е яд на Камелия, че толкова време не си качва нищо старо там. Фокси уж беше сигурен, че през 2020 на Пайнер им изтичат правата над нейната продукция и тя ще може да си я използва... Защо нищо не се случва?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, DarkChild каза:

Заради оплаквания от посолството на Казахстан.

Сериозно? :D Ама то не само "Нали ти казах" е свалена, има много други клипове.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, SG каза:

Много ме е яд на Камелия, че толкова време не си качва нищо старо там. Фокси уж беше сигурен, че през 2020 на Пайнер им изтичат правата над нейната продукция и тя ще може да си я използва... Защо нищо не се случва?

Със сигурност не е толкова лесно за да ги качи просто - иначе като наша Дора щеше да ги качва по 5 пъти.

Все пак Кама има много кавъри - те Пайнер какво са купували, какво са крали - дори и вече да не държат всичко не би ли следвало и Кама да плаща за правата на песните преди да ги разпространява свободно? Може би е решила че няма смисъл да се занимава.
Останал съм с впечатление че такива работи не я интересуват, важното да вървят участия.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , pacho каза:

 

Обаче и Рена хванала приказката “на мен всички вече ми звучат еднакво”. Ако на теб (особено като музикант) Лидия, Десита и Симона, примерно, ти звучат еднакво значи вероятно имаш проблеми със слуха.

Или по-скоро даже не си е направила труда да ги чуе защото е заета да мисли за своето собствено творчество и принос. Просто в неин стил като чуе нещо трябва да го повтори и тя, за да влезе в колектива.

В същото време не пропусна да излиже Меди, който пък е най-безличния от всички. Ако ѝ сложиш Саби даже няма да разбере че говори с различен човек.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Emanuela.Carey каза:

Обаче и Рена хванала приказката “на мен всички вече ми звучат еднакво”. Ако на теб (особено като музикант) Лидия, Десита и Симона, примерно, ти звучат еднакво значи вероятно имаш проблеми със слуха.

Или по-скоро даже не си е направила труда да ги чуе защото е заета да мисли за своето собствено творчество и принос. Просто в неин стил като чуе нещо трябва да го повтори и тя, за да влезе в колектива.

В същото време не пропусна да излиже Меди, който пък е най-безличния от всички. Ако ѝ сложиш Саби даже няма да разбере че говори с различен човек.

Само като чуеш изказването й, че "се отеглива в пика на кариерата си" ти става ясно колко е релевантно нейното мнение. 2012-2013 беше тотално забравена.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Emanuela.Carey каза:

Със сигурност не е толкова лесно за да ги качи просто - иначе като наша Дора щеше да ги качва по 5 пъти.

Все пак Кама има много кавъри - те Пайнер какво са купували, какво са крали - дори и вече да не държат всичко не би ли следвало и Кама да плаща за правата на песните преди да ги разпространява свободно? Може би е решила че няма смисъл да се занимава.
Останал съм с впечатление че такива работи не я интересуват, важното да вървят участия.

И аз за жалост съм с такова впечатление. Което ще й се отрази зле във времето, защото няма как винаги да я кара само на участия, все някога ще трябва да припомни класиките и на масовия българин - я с концерт, я с някакъв бест или преиздаване на песни с нов аранжимент.

преди 14 минути, Emanuela.Carey каза:

Обаче и Рена хванала приказката “на мен всички вече ми звучат еднакво”. Ако на теб (особено като музикант) Лидия, Десита и Симона, примерно, ти звучат еднакво значи вероятно имаш проблеми със слуха.

Или по-скоро даже не си е направила труда да ги чуе защото е заета да мисли за своето собствено творчество и принос. Просто в неин стил като чуе нещо трябва да го повтори и тя, за да влезе в колектива.

В същото време не пропусна да излиже Меди, който пък е най-безличния от всички. Ако ѝ сложиш Саби даже няма да разбере че говори с различен човек.

Тя прави сравнение с нейното си време, когато всеки си имаше свой стил и наистина веднага можеше да познаеш кой пее. Лидия, Десита и Симона, колкото и да ги защитавам, имат различни гласове, но Галин не им позволява да създадат свой почерк и песните им наистина биха звучали еднакво за някой незапознат. 

За Меди съм съгласен, но поради някаква причина при Алпер всички стари звезди го величаят - Рени, Весела, Кати... Да не би някоя фирма на Сашка да е спонсор? 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Andrew Cunanan. каза:

Само като чуеш изказването й, че "се отеглива в пика на кариерата си" ти става ясно колко е релевантно нейното мнение. 2012-2013 беше тотално забравена.

 

То за да се "оттегли в пика на кариерата си" трябва първо да се оттегли, нали ;) Но тя упорито продължава да досажда, вместо да си пече еклери вкъщи. 

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, SG каза:

 

Тя прави сравнение с нейното си време, когато всеки си имаше свой стил и наистина веднага можеше да познаеш кой пее. Лидия, Десита и Симона, колкото и да ги защитавам, имат различни гласове, но Галин не им позволява да създадат свой почерк и песните им наистина биха звучали еднакво за някой незапознат. 

И, да, точно от нейното време, "когато  всеки си имаше свой стил и наистина веднага можеше да познаеш кой пее" тия песни звучат все едно Оцко ги е правил на конвеира, аранжиментите на места са 1:1 :mf_surrender::

----

тази също има доста сходства в ударните с останалите.

Да не говорим до 2003-та как се правеха няколко версии на една и съща песен от различни изпълнители.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, DevilWish каза:

Сериозно? :D Ама то не само "Нали ти казах" е свалена, има много други клипове.

Не, разбира се. Но под клипа имаше казахи, които мислеха, че се пее за тях.

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам защо Рени ви е толкова анти в този форум. Аз лично покрай това интервю за пореден път си припомних защо някога е била сред най-големите (не като килограми, преди някой да го обърне пак на присмех) и че малцина от историята на жанра биха могли въобще да участват в някакво сравнение с нейния връх.

Голяма работа, че има твърде голямо самочувствие и понякога преувеличава. В една нормална държава успехите й щяха винаги да се помнят и да го оправдават, а нямаше да се налага тя сама да ги припомня на хората.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Andrew Cunanan. каза:

И, да, точно от нейното време, "когато  всеки си имаше свой стил и наистина веднага можеше да познаеш кой пее" тия песни звучат все едно Оцко ги е правил на конвеира, аранжиментите на места са 1:1 :mf_surrender::

----

тази също има доста сходства в ударните с останалите.

Да не говорим до 2003-та как се правеха няколко версии на една и съща песен от различни изпълнители.

+1 най сетне някой да го каже. В чалгата винаги като се открои някое ново звучене и почват да се бълват такива песни. Песните отпреди 15-20 години,по които припада половината форум също са правени по един и същ калъп,но носталгията кара някои да ги изкарват като нещо уау.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...