Jump to content

Поп-фолк скандали (юли, 2022)


Препоръчани коментари

преди 1 минута, Danger. каза:

Точно със Северина е най-яката от трите! 

 

На мен не ми харесва. Най-много ми допада ВНЛ, след това с Меди и чак накрая бих сложила тази ако трябва да ги подредя. 😁

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, DanielPiliov каза:

Меди и Азис разбиват - 250К гледания и 25К лайка само за 6 часа...

Меди е абсолютна мегазвезда в момента, по участията му е лудница, в дискотеките го въртят нон-стоп, гледанията му по принцип са повече от впечатляващи. Азис се слуша не само у нас. Силното начало е предизвестено в случая. Струва ми се обаче, че песента няма да се превърне в дълготраен хит. Липсват й ударност, як отсвир, култови фрази в текста, кулминация, моменти за избухвация... 

За сравнение - Анелия е с 43к. Колкото и каналът да е фактор, това е почти 6 пъти разлика! После пак ми обяснявайте, че Анелия все още е някакво голямо име и й дължим някакво уважение. Да уважава първо тя хората. Участията й са под всякаква критика в последните години - отидеш ли веднъж, не повтаряш.  

  • Like 1
  • Ooo 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , SG каза:

Доста от участията на изпълнителите по морето вървят по 2 наведнъж - първо към 22:00 в някоя кръчма, механа и после към 02:00 в дискотека. Някои даже са и на един собственик и се плаща общ хонорар, мисля.

Може, но доколкото съм чувал не им плащат 2 пъти хонорар, срещу една и съща сума пеят и на двете места. 

Конкретния случай обаче беше брутален. И не беше в кръчма в 22:00, и после след 12 в дискотеката. Това от нейния график, някой го беше пуснат тука миналата седмица?  1:30 в Созопол, 2:30 в Приморско, в една и съща дата. 

Дори Рашия с Весела из читалищата в Пазарджишките села и региона имат 2-3 часа между участията. 

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Lelqtian каза:

Дори Рашия с Весела из читалищата в Пазарджишките села и региона имат 2-3 часа между участията. 

Едните пеят наживо и се раздават докрай, другите бичат плейбека. Естествено първите имат нужда от почивка.

  • Thanks 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , Stela каза:

И Анелия се отчете страхотно. Много е яка песента. И това пеене си е баш уникалното и типично за Анелия ❤

 

За 11 часа има 67 хилки 🥺 Не че нещо песента, ама това са печални гледания.

  • Hug 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

В момента MMA на Азис е тренд в Китай и Киргизстан. В тикток има клипове със стотици хиляди и дори по милион харесвания, на които танцуват на песента по дискотеки и сватби.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Меди и Азис - 462 хил. гледания до момента с 31к лайкове и над 1300 коментара.

Анелия - 70 хил. показвания с 5,6к лайкове и 236 коментара. 

"Феновете" на Анелия да вземат да се скрият по-добре. В кавички е, защото такова животно от години няма. ;) Спамът с тази песен, напомнящ този с Ваня Великова, е показателен за хитовия потенциал на новата треторазрядница.  

  • Like 1
  • Dislike 3
  • Ooo 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, plambata каза:

Меди и Азис - 462 хил. гледания до момента с 31к лайкове и над 1300 коментара.

Анелия - 70 хил. показвания с 5,6к лайкове и 236 коментара. 

"Феновете" на Анелия да вземат да се скрият по-добре. В кавички е, защото такова животно от години няма. ;) Спамът с тази песен, напомнящ този с Ваня Великова, е показателен за хитовия потенциал на новата треторазрядница.  

O, да, Aнелия няма фенове. Всички положителни коментари в youtube са фалшиви. ;) 

  • Like 3
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, plambata каза:

Меди и Азис - 462 хил. гледания до момента с 31к лайкове и над 1300 коментара.

Анелия - 70 хил. показвания с 5,6к лайкове и 236 коментара. 

"Феновете" на Анелия да вземат да се скрият по-добре. В кавички е, защото такова животно от години няма. ;) Спамът с тази песен, напомнящ този с Ваня Великова, е показателен за хитовия потенциал на новата треторазрядница.  

70 хиляди изобщо не е малко за нов канал, който няма оптимизиран Youtube SEO и песента не е промотирана никъде

Просто сме свикнали да гледаме напомпани гледания. Ако беше в канала на Пайнер вероятно щеше да е на поне 200-250к

 

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Топ 5 от вчера:

1. Галена и Дамян - 229К

2. Меди и Азис - 217К (6 часа)

3. Фики - 110К

4. Джена - 85К

5. Малката и Робов - 84К

 

Джена се задържа страхотно. Робов и Малката с мижав интерес. За другите е ясно. 

  • Thanks 1
  • Ooo 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам защо се пишат очевидни глупости при положение, че всички знаем как стоят нещата. Първо, че каналът на Анелия е нов и самостоятелен - винаги когато случаят е такъв, първият проект, представен там, е с по-слаби гледания, защото няма последователите на канала на Пайнер. Такъв беше случаят с Емануела - "Подводница". Сега, 7 месеца след излизането си, е с 4.8 М гледания. Ако беше качена в канала на Пайнер, щеше да е с поне 10М гледания. Но това в случая не е важно, защото песента стана хит, слушаше се масово. Друг е въпросът, че след нея Емануела се прецака и закопа сама и с проекти, и с поведение. Новата песен на Джена също не е събрала гледанията, които би направила, ако беше качена в канала на Пайнер. Второ, песента на Меди и Азис, колкото и да е добра, е с толкова харесвания и гледания, защото и двамата са на гребена на вълната откъм интерес, а знаем колко добре работи името за един изпълнител. Още повече, че песента е дуетна - интересът обединява и феновете на Меди, и феновете на Азис, докато при Анелия песента е соло, и то след година пауза. Да, може песента ѝ да не натрупа милиони гледания, но колкото и гледания и харесвания да има, поне ще са реални - ще идват от хора, наистина интересуващи се от музиката ѝ. 

Вярно, че попфолкът е най-комерсиалната музика, вярно, че е шоубизнес - и шоу, и бизнес, ама това постоянно надпреварване и изнасяне на цифри на гледания и харесвания вече малко почва да омръзва. В крайна сметка - когато говорим за изкуство, по-важно е цялостното представяне, а не някакви си цифрички. То по тази логика 90% от поп и естрадните изпълнители трябва да преустановят музикалната си дейност, защото ги нямат хилядите и милионите гледания и лайкове. Като знам колко гледания, последователи и лайкове купиха дадени персони, последният ми фактор ще е субективни цифри, когато оценявам дадена песен.

И за не знам кой път - Анелия не е треторазрядница, колкото и да им се иска на някои. Анелия има своите хитове и верни почитатели и се надявам да продължи да ни радва с приятни песни и занапред. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, DanielPiliov каза:

Топ 5 от вчера:

1. Галена и Дамян - 229К

2. Меди и Азис - 217К (6 часа)

3. Фики - 110К

4. Джена - 85К

5. Малката и Робов - 84К

 

Джена се задържа страхотно. Робов и Малката с мижав интерес. За другите е ясно. 

Меди и Азис със сигурност трябва да са с повече, щом в момента са с 482к, няма как да ги направят през нощта. Джена и мен ме изненадва, може би трендингът я държи на добри нива. Малката и Робов няма да помиришат хит, ако продължават с тази никаква стратегия - 10 еднакви песни наведнъж. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Vanora каза:

Новата песен на Джена също не е събрала гледанията, които би направила, ако беше качена в канала на Пайнер. 

То по тази логика 90% от поп и естрадните изпълнители трябва да преустановят музикалната си дейност, защото ги нямат хилядите и милионите гледания и лайкове. 

И за не знам кой път - Анелия не е треторазрядница, колкото и да им се иска на някои. Анелия има своите хитове и верни почитатели и се надявам да продължи да ни радва с приятни песни и занапред. 

Песента на Джена Е в канала на Планета, не пиши глупости.

Всъщност естрададжиите в голямата си част са преустановили музикалната си дейност точно заради мижавия интерес към тях. Концерти един или два пъти в годината активна кариера ли е? Че и Коста Марков има повече участия. 

Приятни песни имат и много други - Карлос например. Хитове обаче няма. Щом се радвате на приятните песни на Анелия и не искате хитове от нея, явно сте доволни от позицията й на запътила се към В-групата. 

  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Да, грешката е моя за Джена, признавам. Но това е, защото съм слушала песента точно веднъж, а и гледанията, които се споделят тук за нея, ми се струват слаби за изпълнител от ранга на Джена, още повече, че песента е качена в официалния канал на Пайнер. Но въпреки всичко песента е хубава и ѝ пожелавам успех - дали с милион, или с 10 милиона, феновете на Джена няма да се отрекат от нея, ако са ѝ истински такива. 

Много е грешна преценката ти за нещата. Ти признаваш само абсолютните хитове, и то на двама-трима изпълнители. Всичко останало по критериите ти е пълен леш и трябва да легне под ножа, а изпълнителите му да си прекратят кариерите. Само че нещата не са толкова крайни, за щастие. Винаги е имало абсолютни лидерки от ранга на Преслава и Галена, които каквото и да направят, даже да не е на 100% това, което феновете са очаквали предварително, ще се оцени високо. Само че винаги е имало и други певици като Анелия, които са можещи, с огромни хитове през годините и с огромни на брой фенове. Имаше зацикляне при нея миналата година, макар на мен да ми харесаха и двете песни, които направи, спря се, усети се адекватно и след година пауза се завърна със свежо лятно предложение. Да, казала съм, че песента е приятна, защото за мен е такава. Има потенциал да стане хит и щеше да стане хит със сигурност, ако не беше качена в този канал. Но дори и качена в него, тези, които оценяват обективно, а не по това дали на обложката пише Галена, Малина, или Анелия, ще отсъдят, че песента си струва и че е поет път към правилната посока. Защото съм убедена, че ако тази песен беше качена и направена от Галена, всички щяха да са в екстаз от новото "музикално чудо" в българския попфолк. Давайте го малко по-спокойно. Харесвам Галена и проектите ѝ, макар да не ми е най-любимата попфолк певица, но виждам какъв фурор прави последните години. Ама това да отричам всичко останало, защото не е Меди, Галена или Азис, в повече ми идва, честно. И тази мания за плюене на всичко, освен на двама-трима изпълнители, тук си проличава за пореден път. И е всичко друго, но не и нещо красиво. 

Спирам по темата, защото не смятам, че диалогът е продуктивен, а по-скоро назидателен и нападателен, а от такава комуникация не считам, че има полза. В заключение - усмирете си ризите и прогледнете отвъд музикалния канал на Галена, защото колкото и хитове да изкара тя, все още има и други изпълнители, които влагат не по-малко усилия, любов и старание в работата си. Ако ли пък не го направите, то знайте, че има и други фенове на попфолка, които слушат песните не само заради техните изпълнители, а и заради самите песни. И това не ги прави глупави, ограничени и смешни, а напротив. ;) 

Редактирано от Vanora
  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DanielPiliov каза:

Към 12:15 бяха 250К. 

Обърках се!

П.П.

Коментара даже съм го написал аз😂

преди 10 часа , DanielPiliov каза:

Меди и Азис разбиват - 250К гледания и 25К лайка само за 6 часа...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма как Ганев да прави песни за 15 имена и всяка песен да е хит. Като добавим и това, че повечето му песни си приличат, стигаме до матрицата, в която са и Алфа, и Мега и това е вече с години. Хората искат разнообразие!

 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Vanora каза:

Да, грешката е моя за Джена, признавам. Но това е, защото съм слушала песента точно веднъж, а и гледанията, които се споделят тук за нея, ми се струват слаби за изпълнител от ранга на Джена, още повече, че песента е качена в официалния канал на Пайнер. Но въпреки всичко песента е хубава и ѝ пожелавам успех - дали с милион, или с 10 милиона, феновете на Джена няма да се отрекат от нея, ако са ѝ истински такива. 

Много е грешна преценката ти за нещата. Ти признаваш само абсолютните хитове, и то на двама-трима изпълнители. Всичко останало по критериите ти е пълен леш и трябва да легне под ножа, а изпълнителите му да си прекратят кариерите. Само че нещата не са толкова крайни, за щастие. Винаги е имало абсолютни лидерки от ранга на Преслава и Галена, които каквото и да направят, даже да не е на 100% това, което феновете са очаквали предварително, ще се оцени високо. Само че винаги е имало и други певици като Анелия, които са можещи, с огромни хитове през годините и с огромни на брой фенове. Имаше зацикляне при нея миналата година, макар на мен да ми харесаха и двете песни, които направи, спря се, усети се адекватно и след година пауза се завърна със свежо лятно предложение. Да, казала съм, че песента е приятна, защото за мен е такава. Има потенциал да стане хит и щеше да стане хит със сигурност, ако не беше качена в този канал. Но дори и качена в него, тези, които оценяват обективно, а не по това дали на обложката пише Галена, Малина, или Анелия, ще отсъдят, че песента си струва и че е поет път към правилната посока. Защото съм убедена, че ако тази песен беше качена и направена от Галена, всички щяха да са в екстаз от новото "музикално чудо" в българския попфолк. Давайте го малко по-спокойно. Харесвам Галена и проектите ѝ, макар да не ми е най-любимата попфолк певица, но виждам какъв фурор прави последните години. Ама това да отричам всичко останало, защото не е Меди, Галена или Азис, в повече ми идва, честно. И тази мания за плюене на всичко, освен на двама-трима изпълнители, тук си проличава за пореден път. И е всичко друго, но не и нещо красиво. 

Спирам по темата, защото не смятам, че диалогът е продуктивен, а по-скоро назидателен и нападателен, а от такава комуникация не считам, че има полза. В заключение - усмирете си ризите и прогледнете отвъд музикалния канал на Галена, защото колкото и хитове да изкара тя, все още има и други изпълнители, които влагат не по-малко усилия, любов и старание в работата си. Ако ли пък не го направите, то знайте, че има и други фенове на попфолка, които слушат песните не само заради техните изпълнители, а и заради самите песни. И това не ги прави глупави, ограничени и смешни, а напротив. ;) 

Толкова противоречия в един пост рядко се виждат. Значи песента на Джена е хубава, а не я слушаш. В същото време ме насърчаваш да признавам и да слушам приятната песен на Анелия? Логика нула. 

Тази песен няма как да бъде изпята от Галена. Тя не пее подобни посредствени песни. Същото се говореше и за "Двама непознати" на Камелия, която тук не спряха всички да хвалят в първата седмица. Резултатът - 1,7 млн. гледания за половин година, а самата тя дори не я пее по участията си. Да не забравяме, че тя е била предлагана на Галена и я е отказала.

Не виждам никакво старание вкарано в песента на Анелия. За една година пауза трябваше да избие рибата с някакъв зверски хит. Това парче само ще я закопае още повече, затвърждавайки я в очите на всички като бивше величие. 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, GSA каза:

Няма как Ганев да прави песни за 15 имена и всяка песен да е хит. Като добавим и това, че повечето му песни си приличат, стигаме до матрицата, в която са и Алфа, и Мега и това е вече с години. Хората искат разнообразие!

 

Самият Ганев е казвал много пъти че има много интересни и експериментални идеи, но изпълнителите си искат стандартното и правеното.

Някое по-голямо име трябва да се престраши да направи нещо различно, за да последват останалите.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Danger. каза:

Новата на Анелия не е лоша, но не мисля, че би станала по-голям хит дори от “Влез, влез”, която отнесе хейт, а всъщност се оказа яка тупалка.

 

"Влез влез" беше голям хит, слушаше се навсякъде, макар гледанията и да не са толкова много. Все още я пускат по дискотеките!

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, DanielPiliov каза:

"Влез влез" беше голям хит, слушаше се навсякъде, макар гледанията и да не са толкова много. Все още я пускат по дискотеките!

да, 6 милиона не са много :D :D :D

  • Like 1
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...