Jump to content

Финал на Евровизия 2022 - 14 май


Препоръчани коментари

преди 5 минути, Blueberry каза:

Зеленски не е EBU. Ако военните действия не са приключили, шансът да домакинства Украйна е нищожен.

Италия 2 също е възможен вариант.

Швеция и Испания ми се виждат малко вероятни, а Юкей може да я пуснат, защото са били втори. Може би така е най-честно.

 

Все пак се надявам агресорът да се вразуми и всичко да приключи благополучно. Че ако продължава така, Украйна ще мине Ирландия по победи и реалната борба ще е кой да е втори.

Ще хоства който има желание да финансира цялата хамалогия, на тоя етап дори да приключат военните действия в Украйна утре, което излглежда твърде малко вероятно (ако изобщо нали), ми се вижда най-удачно ЕБУ да приемат предложение от желаещите да хостват. 

Цитат

Според мен най-реалистичния вариант е Украйна да домакинства на полска територия - тяхната си телевизия, техни водещи, просто полска арена. И без това им прибраха имигрантите.

Не че съм някъв специалист, но украинската телевизия каква инфраструтура и кадри има в Полша (или където и да било) за да хоства в тяхна арена? По скоро ще ко-хостват, какъвто е плана при евентуална победа на Австралия, някой трябва да си осигури техника и  персонал. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Дайте да анализираме малко променените резултати.

Шест са държавите с променен вот - първоначалните точки са анулирани заради съмнителни гласове, а по алгоритъм са създадени нови резултати. Това са Азербайджан, Грузия, Черна Гора, Румъния, Полша и Сан Марино - все държави, гласували в полуфинал 2. Тоест там са дали абсолютно измислени резултати и не са им допуснали гласовете за финала.

Знаете ли кое е лошото? Че не са само тези шест държави.


Ето пример с кипърското жури:

Член на журито 1: поставя Азербайджан 17-та (последна) в полуфинала. Обаче тази песен внезапно почва да му харесва, чувайки я измежду още 24 песни и я поставя четвърта на финала!
Член на журито 2: песента на Полша много му харесва на полуфинала и я поставя втора. На финала обаче разбира, че това е ужасна песен и я поставя 19-та. По подобен начин се чувства и за песента на Естония - тя е 4-та в полуфинала, а 20-та на финала в неговата статистика. 

Член на чешкото жури също е променило изцяло нагласите си за 2 дни:

Член на журито 1: поставя Белгия пета в полуфинала, а 20-та във финала. Това е сравнително окей, защото на финала има правото да оцени цели 15 песни, които не е оценявал преди това - те явно са му харесали повече. Но как да си обясним това, че песента на Азербайджан му е била под номер 10 в полуфинала, а на финала внезапно я оценява като номер 5? 

И това са гласове, които са зачетени. Не си представям какви са били анулираните гласове. 
 Недоказаната теория, която обаче отговаря на всички въпроси, е, че от Азербайджан са подкупвали журита. И ако го правят сега през 2022 само за да им се класира песента на финал, то кой може да твърди, че не се е случило това през 2011, когато печелят? 

Проблемът е друг: дори и тези журита да са набутали Азербайджан, те все пак вероятно са дали акуратни оценки за другите участници. Анулирайки гласовете на цели 6 държави, ЕBU директно манипулира резултатите. Да, в този случай нямаше да променят победителя и Украйна щеше да спечели и с 20-тина точки от журитата. Но в полуфиналите е много по-деликатно - Азербайджан все пак отива на финал, а под чертата остава Северна Македония, която можеше и да се класира (не съм гледала колко от точките ѝ са от агрегираните резултати). 

За мен EBU трябва спешно да променят бройката на журитата и да не са само 5. И да се постараят повече да ги държат в анонимност, за да не се получават подобни ситуации. 

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Blueberry каза:

Дайте да анализираме малко променените резултати.

Шест са държавите с променен вот - първоначалните точки са анулирани заради съмнителни гласове, а по алгоритъм са създадени нови резултати. Това са Азербайджан, Грузия, Черна Гора, Румъния, Полша и Сан Марино - все държави, гласували в полуфинал 2. Тоест там са дали абсолютно измислени резултати и не са им допуснали гласовете за финала.

Знаете ли кое е лошото? Че не са само тези шест държави.


Ето пример с кипърското жури:

Член на журито 1: поставя Азербайджан 17-та (последна) в полуфинала. Обаче тази песен внезапно почва да му харесва, чувайки я измежду още 24 песни и я поставя четвърта на финала!
Член на журито 2: песента на Полша много му харесва на полуфинала и я поставя втора. На финала обаче разбира, че това е ужасна песен и я поставя 19-та. По подобен начин се чувства и за песента на Естония - тя е 4-та в полуфинала, а 20-та на финала в неговата статистика. 

Член на чешкото жури също е променило изцяло нагласите си за 2 дни:

Член на журито 1: поставя Белгия пета в полуфинала, а 20-та във финала. Това е сравнително окей, защото на финала има правото да оцени цели 15 песни, които не е оценявал преди това - те явно са му харесали повече. Но как да си обясним това, че песента на Азербайджан му е била под номер 10 в полуфинала, а на финала внезапно я оценява като номер 5? 

И това са гласове, които са зачетени. Не си представям какви са били анулираните гласове. 
 Недоказаната теория, която обаче отговаря на всички въпроси, е, че от Азербайджан са подкупвали журита. И ако го правят сега през 2022 само за да им се класира песента на финал, то кой може да твърди, че не се е случило това през 2011, когато печелят? 

Проблемът е друг: дори и тези журита да са набутали Азербайджан, те все пак вероятно са дали акуратни оценки за другите участници. Анулирайки гласовете на цели 6 държави, ЕBU директно манипулира резултатите. Да, в този случай нямаше да променят победителя и Украйна щеше да спечели и с 20-тина точки от журитата. Но в полуфиналите е много по-деликатно - Азербайджан все пак отива на финал, а под чертата остава Северна Македония, която можеше и да се класира (не съм гледала колко от точките ѝ са от агрегираните резултати). 

За мен EBU трябва спешно да променят бройката на журитата и да не са само 5. И да се постараят повече да ги държат в анонимност, за да не се получават подобни ситуации. 

сигурна ли си, че аз и Фиклена не сме част от журито?

  • Haha 4

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Blueberry каза:

Дайте да анализираме малко променените резултати.

Шест са държавите с променен вот - първоначалните точки са анулирани заради съмнителни гласове, а по алгоритъм са създадени нови резултати. Това са Азербайджан, Грузия, Черна Гора, Румъния, Полша и Сан Марино - все държави, гласували в полуфинал 2. Тоест там са дали абсолютно измислени резултати и не са им допуснали гласовете за финала.

Знаете ли кое е лошото? Че не са само тези шест държави.


Ето пример с кипърското жури:

Член на журито 1: поставя Азербайджан 17-та (последна) в полуфинала. Обаче тази песен внезапно почва да му харесва, чувайки я измежду още 24 песни и я поставя четвърта на финала!
Член на журито 2: песента на Полша много му харесва на полуфинала и я поставя втора. На финала обаче разбира, че това е ужасна песен и я поставя 19-та. По подобен начин се чувства и за песента на Естония - тя е 4-та в полуфинала, а 20-та на финала в неговата статистика. 

Член на чешкото жури също е променило изцяло нагласите си за 2 дни:

Член на журито 1: поставя Белгия пета в полуфинала, а 20-та във финала. Това е сравнително окей, защото на финала има правото да оцени цели 15 песни, които не е оценявал преди това - те явно са му харесали повече. Но как да си обясним това, че песента на Азербайджан му е била под номер 10 в полуфинала, а на финала внезапно я оценява като номер 5? 

И това са гласове, които са зачетени. Не си представям какви са били анулираните гласове. 
 Недоказаната теория, която обаче отговаря на всички въпроси, е, че от Азербайджан са подкупвали журита. И ако го правят сега през 2022 само за да им се класира песента на финал, то кой може да твърди, че не се е случило това през 2011, когато печелят? 

Проблемът е друг: дори и тези журита да са набутали Азербайджан, те все пак вероятно са дали акуратни оценки за другите участници. Анулирайки гласовете на цели 6 държави, ЕBU директно манипулира резултатите. Да, в този случай нямаше да променят победителя и Украйна щеше да спечели и с 20-тина точки от журитата. Но в полуфиналите е много по-деликатно - Азербайджан все пак отива на финал, а под чертата остава Северна Македония, която можеше и да се класира (не съм гледала колко от точките ѝ са от агрегираните резултати). 

За мен EBU трябва спешно да променят бройката на журитата и да не са само 5. И да се постараят повече да ги държат в анонимност, за да не се получават подобни ситуации. 

Колко да са анонимни... то и да са, достатъчно е да се споразумеят националните телевизии, който и да уредят, да подмени вота си. 

Лаура Паузини пропусна половинана броене щото имала високо кръвно. 

Тая Евровизия беше потрес.. по едно време спряха фонтаните при интервал акт, а по време на изпълненията вечно ги снимаха. Отврат. Ужасни визитки. Ужасно хостване. Грозни водящи. Нагласени резултати. С страдателна публика, която прецака всичко. Да бяха пропуснали 2022 заради войната, а не всички изпълнители да поставят под санката на украйна. Ако и догодина сме във война, пак ли ще им даваме победата?

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, meleto каза:

Колко да са анонимни... то и да са, достатъчно е да се споразумеят националните телевизии, който и да уредят, да подмени вота си. 

Лаура Паузини пропусна половинана броене щото имала високо кръвно. 

Тая Евровизия беше потрес.. по едно време спряха фонтаните при интервал акт, а по време на изпълненията вечно ги снимаха. Отврат. Ужасни визитки. Ужасно хостване. Грозни водящи. Нагласени резултати. С страдателна публика, която прецака всичко. Да бяха пропуснали 2022 заради войната, а не всички изпълнители да поставят под санката на украйна. Ако и догодина сме във война, пак ли ще им даваме победата?

Май точно от националните телевизии идва. Лошото е, че никой няма да се разрови в случая, защото няма да промени победителя и може да се сметне за неполиткоректно.

Евровизията е безумно лоша... имаше много хубави песни, които не можеха да се стейджнат като хората заради италианския непрофесионализъм. Най-лошата от 2005 насам, преди това не съм ги гледала. Победителят го слагам 1 крачка пред Джамала, тази песен е по-хубава.

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Blueberry каза:

Май точно от националните телевизии идва. Лошото е, че никой няма да се разрови в случая, защото няма да промени победителя и може да се сметне за неполиткоректно.

Евровизията е безумно лоша... имаше много хубави песни, които не можеха да се стейджнат като хората заради италианския непрофесионализъм. Най-лошата от 2005 насам, преди това не съм ги гледала. Победителят го слагам 1 крачка пред Джамала, тази песен е по-хубава.

 

Аз съм ок с песента, но не съм ок с телевота. Трябваше да разкарат и украйна от конкурса, не само русия. Този вот е тотално от състрадание. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , asylum каза:

Май не само те? Четох, че точки на общо 6 държави не са били зачетени, едни от които Румъния (и разбрахме че са били дадени на Украйна)...

но май за втория полу-финал или нещо такова, не успях да разбера

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, lucellent каза:

Май не само те? Четох, че точки на общо 6 държави не са били зачетени, едни от които Румъния (и разбрахме че са били дадени на Украйна)...

но май за втория полу-финал или нещо такова, не успях да разбера

Гласовете на 6 държави (Полша, Румъния, Грузия, Сан Марино, Азербайджан и Черна гора) са анулирани заради съмнения в "шашми" по времето на втория полуфинал. Гласовете им не са зачетени и за финала заради нарушенията в полуфинала.

Техните гласове са калкулирани на базата на държавите, с които те попадат в една категория. Ето кои са те:

Азербайджан/Грузия - Армения, Израел, Украйна

Полша/Румъния - Литва, Латвия, Естония, Молдова

Сан Марино - България, Кипър, Гърция, Малта, Португалия

Черна гора - Албания, Хърватия, Македония, Сърбия, Словения

 

От тези само Полша и Румъния са дали 12-ка на Украйна. Черна гора я е дала на Сърбия (не че и иначе нямаше), Грузия и Азербайджан - на Великобритания, а Сан Марино - на Испания.

 

За целите на пропагандата е най-удобно да се гледат само точките на Румъния, нали. Щото Полша си е BFF с Украйна и 12-те точки не са странни, нищо че са абсолютно същите като на Румъния.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Последно за днес и спирам.

Ето реалните точки на журито от Румъния:

Image

Пресметнах разликите и с тези точки се променя второто място на Испания - Шанел не е получила точка от Румъния, а е трябвало да получи 3. Сам Райдър е получил 8, а не е трябвало да получи нито една. При други държави има точкови промени, но недостатъчни да променят реда.

Шестте държави с анулиран вот нямаше да променят крайния победител, но не се знае дали нямаше да променят втория в класирането, а най-вероятно това е нещото, което ще се вземе най-силно предвид при избора на следващ домакин...

Направо да анулират конкурса и да правят нов през септември. Пародия!

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Blueberry каза:

Име? Години? Адрес? Откога са заедно? Коя зодия е? 

 

Black Cat GIF

Victoria Koitsaar. Не се знае. Какъв столкър си ако не може един адрес да намериш ;) към 4 години. И това не се знае. 

https://pimiso.com/stefan-girlfriend-victoria-koitsaar-age-gap-dating-history

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, FikLena каза:

Финал на Евровизия 2021 - 14 май

 

КОЙ СМЕНИ ГОДИНАТА ?????????/

С тайми-уайми резултати от измерението хикс и дъ даркест таймлайн, съвсем нормално да времевия континуум да почне да дава фира. А с тия желания да го гледаме догодина от Мариупол, очаквам и проствения да сдаде багажа. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Lelqtian каза:

Victoria Koitsaar. Не се знае. Какъв столкър си ако не може един адрес да намериш ;) към 4 години. И това не се знае. 

https://pimiso.com/stefan-girlfriend-victoria-koitsaar-age-gap-dating-history

Дева е! И ще да е малка, защото на първите снимки от 2012 е още дете. 

 

  • Hug 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Blueberry каза:

Дева е! И ще да е малка, защото на първите снимки от 2012 е още дете. 

 

Мани това, аз съм потресен как на Стефан сестра му се казвала Стефания ... 

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз връщах много назад и май от доста години имат връзка, а всякакви клюкарски сайтове писаха че уж паднал секс между Владана и Стефан в Торино.

  • Haha 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Willy каза:

И аз връщах много назад и май от доста години имат връзка, а всякакви клюкарски сайтове писаха че уж паднал секс между Владана и Стефан в Торино.

Обожавам автоматичните преводи ❤️ 

image.png.d5d8fc7810fef17dad6d076f34072f6b.png

 

преди 17 минути, Lelqtian каза:

Мани това, аз съм потресен как на Стефан сестра му се казвала Стефания ... 

И аз се потресох като чух :D 

 

Тва е първата Евровизия, на която най-кют мъжете са хетеросексуални. Пък най-кют жената е хомо. It's a win for us girls!

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto changed the title to Финал на Евровизия 2022 - 14 май

Не знам, но от вчера си мисля за това как Алван не се е къпал над 2 седмици в тази част, за да не падне татуировката.

I mean still, it's the french flavour i guess.

Screenshot-20220517-100245-Instagram.jpg

  • Haha 3
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...