Jump to content



Поп-фолк скандали (март, 2022)


Препоръчани коментари

преди 13 минути, Lelqtian каза:

Димитров не се е занимавал с продуциране от поне няколко петилетки, ако изобщо. Освен ако под продуциране не визираш - изпълнителя да си направи всичко от-до по какъвто и да е проект, и да се зачисли през фирмата. 

Е променил се е. Доскоро поне симулираше продуцентска дейност, а вече съвсем се е отдал на други занимания и тройника Бенеди се занимава със Джоукъри и художници под заглавието на разградения кокошарник. 

Както съм казвал и преди- самата фирма не изглежда да е много активна от старта на пандемията насам. Според мен Митака видя, че времената ще стават още по-трудни и затова е теглил чертата. Кой каквото иска си прави сам или чрез страничен продуцент, с или без договор, а Планета само излъчва. Участията... кой както се уреди.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, SG каза:

Което само би доказано за пореден  път една от основните причини Пайнер да са толкова зле. От години сме свидетели на някакво такова зацикляне в едно и също и липса на поощряване за експерименти. И както си мислят, че само от клубните и кръчмарските песни се печели, така и тези песни взеха да омръзват и да не стават хитове.

Митака въобще не изглежда да се е променил от преди почти 3 десетилетия, когато не е одобрил първия албум на Глория, с който тя издигна Пайнер и поп-фолка.

 

2000 г.
c3WHY5K.jpg

2021 г.
MkPtAim.jpg

  • Haha 8
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, SG каза:

Както съм казвал и преди- самата фирма не изглежда да е много активна от старта на пандемията насам. Според мен Митака видя, че времената ще стават още по-трудни и затова е теглил чертата. Кой каквото иска си прави сам или чрез страничен продуцент, с или без договор, а Планета само излъчва. Участията... кой както се уреди.

Женя Димова все още вероятно вдига телефона за участия, та ако и тя се откаже, може да закриват ООДто. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Lelqtian каза:

Женя Димова все още вероятно вдига телефона за участия, та ако и тя се откаже, може да закриват ООДто. 

Тя и да вдига, дори това не доказва кой знае какво съществуване на Пайнер като действаща фирма. Сред работещите с Планета най-много участия имат предимно изпълнителите на Алфа и Даймънд. Другите макс с 1-2 месечно и тук-таме някое дългогодишно име да е с повече, защото са звъннали конкретно за него.😆

Нали, разни като Галена и Преслава не знам до каква степен се водят 'продуцирани' от Пайнер, но първата си изглежда баш напуснала и не знам защо не го потвърждава.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , FolkEmpire каза:

Касъмката се оял от тия смс сега още :D

Nencho_Kasamov_Fiki_3.jpg

Аз се чудех дали у тая чалга може да се достигне ново дъно, но ето, че можело. Сега като почне да пуска маанета с цялата сиганска ма'ала ш'е видите вие!

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен Пайнер работят еднообразно защото самият Митко Димитров не е особено креативен човек и има нужда от такива хора до себе си, за да може функционира фирмата. Златния период им период беше във времена, в които спонсорите на турнета и ко-продуцентите поемаха щафетата. Ако премахнем външните фактори от картинката, продуцентската дейност на Пайнер се изразява в това, че им дават по 5 бона да снимат евтини кавъри пред тухлени стени, хотели, магистрали, незавършени строителни постройки, и изоставени местности, въртят ги в прайтайма за известно време, и след това ги местят в 1 вечерта, когато срокът им на годност изтече.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Проблемът на Пайнер е че прекалено бавно се адаптират. А от короната насам тотално загубиха връзка с Ютуб и новите платформи. Реално големите канали като цяло са по-неуспешни. 1 клип на 100 е успешен. Просто е страшен микс от треторазрядни и тук-там по-известна. 

Трябваше да направят канали на всичките си изпълнители. А големият канал да е само за младежи и ентусиасти. Но уви... 

Трябваше да поправят договорите и 70% да е за изпълнителя, а не обратното.

Но вече е късно. Златните кокошки ги няма. Няма и да се върнат. След 20 години - Планета следва ФЕНТВ. Вярно, малко бавно, но и тя ще стигне до 1 стораро и плява до плява.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, SG каза:

Нали, разни като Галена и Преслава не знам до каква степен се водят 'продуцирани' от Пайнер, но първата си изглежда баш напуснала и не знам защо не го потвърждава.

Там са. Разликата е, че Галена е на продуцентски договор, а Преслава все още е продуцирана от Пайнер. Даже последния й проект е по техен калъп. Не знам какво я спира да се продуцира сама. Може да си го позволи, и няма да има толкова много лимити откъм видео продукция. В неизгодно положение е.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Fast каза:

Там са. Разликата е, че Галена е на продуцентски договор, а Преслава все още е продуцирана от Пайнер. Даже последния й проект е по техен калъп. Не знам какво я спира да се продуцира сама. Може да си го позволи, и няма да има толкова много лимити откъм видео продукция. В неизгодно положение е.

Наистина не разбирам защо такива имена още са обвързани с Пайнер (или която и да е фирма). Друг ще си е имиджа им ако са официално самопродуциращи се.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , SG каза:

Наистина не разбирам защо такива имена още са обвързани с Пайнер (или която и да е фирма). Друг ще си е имиджа им ако са официално самопродуциращи се.

Щото им уреждат 15-20 участия на месец - независимо от песните, хитовете и прочее. Бутат ги с приоритет. Без значение дали са актуални. Такива участия са лимитирани в Пайнер. Могат да ги дават на 5-6 изпълнители. Другите - ако изскочи нещо. Спорадично. 1 участие на месец, колкото да не умрат от глад. А големите имена са с по-изгодни договори. При Преслава продуцентът плаща всичко или почти всичко. А тя прибира някаква твърда сума, поне така се говореше преди години. Без значение дали ходи на 5 или 15 участия. Сега, сигурно има минимум, но все пак.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , meleto каза:

Щото им уреждат 15-20 участия на месец - независимо от песните, хитовете и прочее. Бутат ги с приоритет. Без значение дали са актуални. Такива участия са лимитирани в Пайнер. Могат да ги дават на 5-6 изпълнители. Другите - ако изскочи нещо. Спорадично. 1 участие на месец, колкото да не умрат от глад. А големите имена са с по-изгодни договори. При Преслава продуцентът плаща всичко или почти всичко. А тя прибира някаква твърда сума, поне така се говореше преди години. Без значение дали ходи на 5 или 15 участия. Сега, сигурно има минимум, но все пак.

Доста заблуждаващо е колко точно участия уреждат самите Пайнер. Все по-ясно се вижда, че от край време огромна бройка отива най-вече при изпълнителите на Сашка- Меди, Десислава, Камелия, Софка, Лорена и т.н. Първите двама от които дори се захващат с продуциране, което вероятно значи, че имат нейния гръб и там. Доколкото ми е ясно и на Галена участията (не знам дали всичките) се менажират от нея. За Преслава не знам, но имам наблюдения, че и тя напоследък започва да пее по места, на които първо са стъпили изпълнителите на Сашка.

Като изключим Алфа и Даймънд, сред изпълнителите на Пайнер най-много да се урежда завидна бройка за едни Анелия, Емануела, Теди Александрова, Ариа, Яница (?), и пак не съм следил дали стигат цифрите на горепосочените. Колкото и невероятно да е, едно момиче от народа отмъкна бизнеса от монопола- а само до преди години можехме само да се смеем на Фокси, че очакваше подобно нещо.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 часа , Just_Me каза:

От Фолк Плюс са дали някаква награда в памет на Денис. Десита я е взела, за да я даде на семейството му 👏🏻 

FB_IMG_1646249289653.jpg

По-ковренски не можа ли да се облече тази моралистка от манастира, дето някои я изкарваха много по-стойностна от Лидия?

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Най-слушаните песни в България за последният месец.

 

1
А+Г=ВНЛ
Galena & Azis
3.47M aufrufe
 
hqdefault.jpg
 
 
2
Женен
Medi & Gabriella
2.46M aufrufe
 
hqdefault.jpg
 
 
3
69
Emrah
2.35M aufrufe
mqdefault.jpg
 
 
4
Ot utre
Preslava
1.97M aufrufe
mqdefault.jpg
 
 
5
На Сиан Шукар
Sasha Riko
1.45M aufrufe
mqdefault.jpg
 
 
6
2,3,4,5
VessoU
1.44M aufrufe
mqdefault.jpg
 
 
7
Ти не си за мен
Galena
1.32M aufrufe
mqdefault.jpg
 
 
8
Podvodnitsa
Емануела
1.12M aufrufe
mqdefault.jpg
 
 
9
Филм за нас
Tsvetelina Yaneva & Medi
1.12M aufrufe
mqdefault.jpg
 
 
10
Ти си ми живота
Leo
1.02M aufrufe
mqdefault.jpg
  • Love 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Анелия е много зле в Капките. За мен е очаквано и не разбирам защо въобще ѝ трябваше да участва там. 


Сега си пуснах последното ѝ изпълнение и гледам майка ѝ отговаря на повечето негативни коментари с неща от сорта на “злобни хора” и т.н. 🤣🤣 

  • Like 3
  • Haha 1
879836.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , xroflx9 каза:

 

 

Видеото не ме кефи, 'щото познавам хората в него без Момчето. Като ги видя тия тримцата с тоя малкия грък ми иде да си взема дозите повръщане за поне 5 години напред. Ако си мисли, че по тоя начин ще си вдигне акциите - ми, не бачка така. Иначе евала за песента, яка е.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Гальо каза:

Галена е пяла “От утре” ❤️

Има вкус жената! 
Преса веднага да започва да пее "Обичам те"!!!

 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Love 2
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Covidche каза:

10 МИЛИОНА за Химна на 2021

ПС: Хареса ли ви как намалих заболеваемостта от Ковид, простосмъртни...? ;) 

Химна на хората, които имат проблеми със запека.

  • Haha 1
  • Love 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, RumyanaFen каза:

 

То след 20+ колко пък да са били тия права, явно е било по-ефтино от нова песен. Друг си е да си имаш песен, специално за теб, а не такава пята от куцо, кьораво, сакато и накрая Кума Лиса ;) Пускаме ли центрофуга? 

 

  • Like 1
  • Love 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...