Jump to content

Чат мания (Юни/Юли/Август, 2021)


Препоръчани коментари

преди 7 часа , WindWalkerMonk каза:

Намери ли по - добра вече? Ако не си, недей. Потърси нещо друго. По. - различен начин се гледа на хора, които си имат работа и на такива без в момента. Дори като финансово възнаграждение. А и какво търсиш ?

Нямам идея, със сигурност не в корпорация. Имам изключителен бърнаут и не мога да се справя.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Blueberry каза:

Нямам идея, със сигурност не в корпорация. Имам изключителен бърнаут и не мога да се справя.

Просто си почини. Намери нещо ново, дори да е нещо по - корпоративно, защото мисля, че в твоя бранш всичко е такова. Остави един месец между двете работи и прави каквото искаш. Имаш нужда да заредиш батериите. Според мен това ще помогне супер много. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

@Blueberry Не че си ме питала ама да ти кажа и аз: като човек напускал работа спонтанно без преди това да съм си намерил друго, те съветвам наистина първо да се поогледаш. Не толкова заради това как ще гледат на теб при търсенето и интервютата, а по-скоро, за да можеш по-безболезнено да понасяш евентуални откази, които ще получиш - много гадно действат на психиката и нагласата, когато нямаш нещо подсигурено.

  • Like 2
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Днес и утре силна магнитна буря имало  

Аз минах сутринта скенер, после ме водиха на нещо си СЕП- слагала ми едни ленти на главата и ръката, слушалки и ми пуснаха шум в ушите. После ме водиха на уши, нос, гърло. 

И за закуска една филийка хляб с имитация на сирене, обяд-супа с 2 филийки хляб, за вечеря зелен боб с хляб и всичко замина в коша. Добре, че майка ми пак дойде и ми донесе храна. 

И ти правят изследвания и всичко в една голяма папка с името ти събират и не ти дават да си видиш резултатите. Забранено било. 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , omline каза:

@Blueberry Не че си ме питала ама да ти кажа и аз: като човек напускал работа спонтанно без преди това да съм си намерил друго, те съветвам наистина първо да се поогледаш. Не толкова заради това как ще гледат на теб при търсенето и интервютата, а по-скоро, за да можеш по-безболезнено да понасяш евентуални откази, които ще получиш - много гадно действат на психиката и нагласата, когато нямаш нещо подсигурено.

Обмислям да сменям попрището и имам нужда от време за почивка, затова и не съм намерила нищо друго. Завърших университета, имах месец почивка и почнах да работя нещо несвързано със специалността ми и така вече немалко години. Сменяла съм работи и най-дългата пауза ми е 2 дни :wacko:

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , zai4eto82 каза:

Днес и утре силна магнитна буря имало  

Аз минах сутринта скенер, после ме водиха на нещо си СЕП- слагала ми едни ленти на главата и ръката, слушалки и ми пуснаха шум в ушите. После ме водиха на уши, нос, гърло. 

И за закуска една филийка хляб с имитация на сирене, обяд-супа с 2 филийки хляб, за вечеря зелен боб с хляб и всичко замина в коша. Добре, че майка ми пак дойде и ми донесе храна. 

И ти правят изследвания и всичко в една голяма папка с името ти събират и не ти дават да си видиш резултатите. Забранено било. 

Ох Танче миличка, надявам се всичко да е наред. Не се притеснявай - всичко ще се нареди. Стават и такива неща, хора сме всички. 
Направо едно младо лекарче забърши и да си оправиш живота. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

 

преди 16 минути, adorable каза:

Btw, лек офтопик (в контекста на днешните минуси), но забелязах, че в друга тема си споделила за бърнаут и исках да ти кажа, че и аз минах през това, което в комбинация с лични проблеми ескалира в страхова невроза. Както и да е, оправих се. От моя опит бих дал само един съвет (ако въобще някой ми го търси) - човек да работи от сърце онова, което му е призванието. Защото част от капитализма и новото време е точно този бърнаут, заради който не си струва да се обезличаваме като личности. Сигурен съм, че ще намериш решение. :)

Със сигурност е така, но аз нямам никаква идея какво ни е призванието, записах в университета с една идея, после тотално се откъснах от това. :flex: Страх ме е да го потърся, освен това аз съм много money driven и трудно бих преживяла да не изкарвам пари. :scratch: Но пък работейки за друг, макар и изкарвайки заплата над средната за столицата, не мисля, че някога ще съм доволна.

Мисля си за някакъв вариант с дълга отпуска (неплатена) или да мина на по-кратък работен ден. За щастие другата седмица съм в отпуска и ще ходя на почивка, та малко ще мога да си събера мислите. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Blueberry каза:

 

Със сигурност е така, но аз нямам никаква идея какво ни е призванието, записах в университета с една идея, после тотално се откъснах от това. :flex: Страх ме е да го потърся, освен това аз съм много money driven и трудно бих преживяла да не изкарвам пари. :scratch: Но пък работейки за друг, макар и изкарвайки заплата над средната за столицата, не мисля, че някога ще съм доволна.

Мисля си за някакъв вариант с дълга отпуска (неплатена) или да мина на по-кратък работен ден. За щастие другата седмица съм в отпуска и ще ходя на почивка, та малко ще мога да си събера мислите. 

Аз съм намерил моето призвание, просто в момента съм се отцепил от медии и корпорации, за да си създам нещо сам. С хора съм, но ще си имам свобода. За тая свобода обаче в момента съм рискувал да стоя без доход известно време. Прецених, че мога да си го позволя, иначе нямаше да рискувам. Никога досега не бях стоял така в безтегловност, без ясен договор, обаче съм длъжен да опитам ставам или не за тая работа. Под нечия шапка и сега мога да се върна, но пак ще вляза в месомелачката. Прецени кой е твоят приоритет. Ако са парите, няма лошо, действай. Ако е друго, помисли готова ли си да платиш цената. Аз си патих от емоционални решения, на мен прагматичността и разумът ми бягат често. Сигурен съм и че имаш някаква мисия. Най-малкото (което никак не е малко) умен човек ми се виждаш. Понякога призванието става ясно с времето. Не допускай да зацикляш в рутина. Почивката  вииинаги действа добре. Дай си колкото ти е нужно. Като смениш обстановката, ще вземеш трезвото решение, но първо си почини наистина. То само ще си дойде. :)

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега изведоха жената, която беше с мен в стаята на легло. Не знам какво й стана-от системата ли, втриса я, студено й било-с 2 одеяла се зави. Не може да диша, тя преди 9 месеца ковид изкарала много тежко, диабетичка е, напълняла от лекарствата, 1987 й открили тумор в главата, не иска да се оперира, алергична към всички упойка, развила херния. Има 2 счупени прешлена като паднала в автобуса и то зорлян някой препречил пътя на рейса и тя паднала. Наскоро станала на 60 г. Разведена, самотна майка е с 28 г. син. , който пък не й дава 1 лв. Тя работила на 6 места , за да го издържа, а бившият й мъж има ново семейство и изобщо не му пука за нея и сина им. И тя оттогава не е погледнала друг мъж след мъжа си. Посветила се на сина си, а той яде само по ресторанти и с приятели. Работил в някаква туристическа агенция, вчера се върнал от Турция, сметки не плащал. Жената си няма никой освен сина си. Горната жена. За трети път влиза в болница. 

И една луда в съседната вика вместо звънне на бутона. Брат ми щял пак да идва да оправя поддръжката по стаите. 

От 5-я етаж нагоре ще го правят ковид отделение и ще викат брат ми и негови колеги да правят поддръжката щото фирмата им има договор с болницата.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Преди малко беше при мен един от колегите. Пак ми донесе тоя път шоколад Милка любимия ми, чипс и кашкавалени солети дето също са ми любими. Как уцелил. Викам му тръгвай да не закъснееш за работа да не ти викат. Имало вчера и днес силни магнитни бури. 

Някаква жена пуши в стаята. Ужас. Сега й се скараха. 

  • Like 1
  • Wow 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Една баба ми вика да съм слязла да й купя цигари. Викам: А, не. Аз си вардя багажа. На инвалидна количка и само крещи на сестрите. Знам ли я, да влезе и да ми окраде стаята. 

  • Thanks 1
  • Haha 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

Майка сега ще идва. Ще ми носи палачинки правени от брат ми и други работи. Аз съм сама в стаята и на Планета. 

Не знам какви нерви трябва да имат сестрите. Всеки им звъни с бутона и ходят по стаите. Аз само им звъня за системата като се изтече. 

Много нахална баба. Иска от мен чаша. Ами да си носи. Да не съм й слугиня. 

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, zai4eto82 каза:

Майка сега ще идва. Ще ми носи палачинки правени от брат ми и други работи. Аз съм сама в стаята и на Планета. 

Не знам какви нерви трябва да имат сестрите. Всеки им звъни с бутона и ходят по стаите. Аз само им звъня за системата като се изтече. 

Много нахална баба. Иска от мен чаша. Ами да си носи. Да не съм й слугиня. 

Какви са тези други работи? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Gerganafen каза:

Горките сестри наистина - тая бабичка звънне, оная бабичка ги викне, а за капак Таня дъни кючеци в стаята си. :D

Че и други хора са си пуснали Тв. Нали сме си я платили. Майка ми плати да гледам каквото искам. Пък и сега съм сама вече и ще си гледам каквото искам. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, THE IIconic каза:

Какви са тези други работи? 

Донесе ми печени чушки дето пекла, щото й казах, сок, праскова, домати, сирене, салам, маслини. То няма хладилник тука, тъй че не трябва да има много храна. Пък аз имам и палачинки от брат ми, шоколад, чипс и солети от колегата, вафли, бисквити и от майка ми. Храната в болницата е отвратителна и я хвърлям. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, zai4eto82 каза:

Че и други хора са си пуснали Тв. Нали сме си я платили. Майка ми плати да гледам каквото искам. Пък и сега съм сама вече и ще си гледам каквото искам. 

Едно е да гледаш телевизия, друго е да пуснеш чалга. На мен би ми било неудобно, болницата не е дискотека все пак.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, zai4eto82 каза:

Донесе ми печени чушки дето пекла, щото й казах, сок, праскова, домати, сирене, салам, маслини. То няма хладилник тука, тъй че не трябва да има много храна. Пък аз имам и палачинки от брат ми, шоколад, чипс и солети от колегата, вафли, бисквити и от майка ми. Храната в болницата е отвратителна и я хвърлям. 

Не се хвали много с манджата, че да не дойде опасната бабичка с количката да ти отмъкне всичко. Като превключи на пълна скорост няма да можеш да я стигнеш!

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Gerganafen каза:

Едно е да гледаш телевизия, друго е да пуснеш чалга. На мен би ми било неудобно, болницата не е дискотека все пак.

Плащаме си, всеки си гледа каквото иска. Оттатък например така бяха усилили Тв, други пък бяха на народно. 

  • Wow 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Gerganafen каза:

Едно е да гледаш телевизия, друго е да пуснеш чалга. На мен би ми било неудобно, болницата не е дискотека все пак.

Стига бъди негативен. Трябват положителни емоции и младият лекар ми го каза. Само да изляза от болницата, вземам болничен, отивам на фризьор и на Коце. Аз имам запазен час откога още за фризьор. 

Даже ми казват, ти не трябва да си тука, а да ходиш на кафе младите лекари. 

  • Love 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 13.08.2021 г. от 17:33, Blueberry каза:

Нямам идея, със сигурност не в корпорация. Имам изключителен бърнаут и не мога да се справя.

Много гадно ще те удари ако нямаш план Б. Имам предвид бурнаута. След него идва и ниско самочувствие. А сама казваш, че без пари ще се сринеш. 

преди 19 часа , Blueberry каза:

 

Със сигурност е така, но аз нямам никаква идея какво ни е призванието, записах в университета с една идея, после тотално се откъснах от това. :flex: Страх ме е да го потърся, освен това аз съм много money driven и трудно бих преживяла да не изкарвам пари. :scratch: Но пък работейки за друг, макар и изкарвайки заплата над средната за столицата, не мисля, че някога ще съм доволна.

Мисля си за някакъв вариант с дълга отпуска (неплатена) или да мина на по-кратък работен ден. За щастие другата седмица съм в отпуска и ще ходя на почивка, та малко ще мога да си събера мислите. 

Можеш да направиш това с отпуската или ако се решиш да напуснеш, да намериш някой познат да те наеме за месец на работа, да те съкрати и след това да повисиш на борсата (няма да си без пари). Зависи колко години стаж имаш, от 1 месец до 1 година ти се полага. 

 

Друг вариант е, ако се имаш с ръководителите, да те съкратят по дадения член и да можеш да излезеш на борсата. Проблемът е, че ако те освободят така, трябва да закрият длъжността, на която се намираш или нещо от този сорт има. Но по-добре питай счетоводител за детайли. 

Но трябва да имаш някакъв план. Например, през това време да се развиваш в нещо, да създадеш нещо свое, а не да хайманосваш, защото връщането към корпоративната среда евентуално съвсем ще те досъсипе. А нищо, което почваш от нулата не се получава бързо.

 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Gerganafen каза:

Едно е да гледаш телевизия, друго е да пуснеш чалга. На мен би ми било неудобно, болницата не е дискотека все пак.

О-о-о, ама това е коронен номер. Аз също не бих пуснал, но .... 

Аз веднъж съм попадал в болница за около 12 часа, без преспиване,... в стаята дънеше чалга. Сещай се, че дистанционното не беше в мен. ПЛАНЕТА. Карлос - Бомба. :D И от време на време Тянков Фолк.

 

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз пък не съм слушалки музика от седмица нещо, което не е типично за мен и имам нужда от нещо хубаво. Какво да гледам новини ли, вместо да си пусна музика. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto locked this Тема
  • pechenko unlocked and locked this Тема
  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...