Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Е какво очаквате. Тва е песен за бъзик. Гръмна с цялата медийна истерия малко, видеото беше смешно, но никой уважаващ себе си човек не би си я слушал редовно или пуснал вкъщи.

Ето нещо от златната колекцийка на чалгичката:

 

  • Like 1
  • Love 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, WindWalkerMonk каза:

Ми прав си, слаба им е песента. Няма нищо в нея освен мазнотия.

Ама поне мазнотията да беше яка и вдигаща. Да се бяха обърнали и помолили рикобенд за съдействие. Правенето на кючек не е лесно. 

  • Like 4

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Slavi каза:

Ама поне мазнотията да беше яка и вдигаща. Да се бяха обърнали и помолили рикобенд за съдействие. Правенето на кючек не е лесно. 

Осраха се. И двете им песни мога да кажа, че Галош ги движи откъм продукция и слабата част е от Криско. 

  • Like 8
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, WindWalkerMonk каза:

Пак се сравняват несравними неща. Галена си е точно на нивото на Преслава, Деси Слава или Глория. Просто не е голяма и добра певица. Не може да е Деси Слава. Ама Деса е пич, тя пее евъргрийни щото я кефи и щото това е нейната музика. Кристина Агилера също, защото имат големи гласове. Но това не прави Кристина по - голяма звезда от Бритни нали така ? Няма как да кажа, че е и по - малка обаче. Да кажем, че и двете са там в орбитата.

Същото е с Деси и Галена. В момента Галена вълнува (ше) повече хора в чалга средите, но точно сега Деса е в национален ефир. Но да се върнем към Преслава. И двете имат точно еднакво уважение и за масата хората, дори за хората пеят еднакво. От чалгата признати масово са само: Деси Слава за пеещи. Дори за Азис сега чувам, беги тоя циганин, пеел.

Галена има много силен екип, тя достига не само до чалга таргета. Масово е одобрявана от всички модни и фешън тъпунгери. Сега е номинирана за жена на годината. Има масова популярност, и сега покрай криско и тя беше в национален ефир. 

Мисълта ми е, всяка си има нещата с които да изпъкне. 

Сичко мноо хубаво, само не разбрах от тоя ферман Прилепа Толбухински с кво изпъквал. За Галена разбрахме, за Деса също, Гло изпъква със уникалното си поведение на надменна селска пръчка със самочувствие. 

Така че просто в тая поредичка някви там рекламиращи Савекс инфлуенцърки просто нямат място. 

 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Толкова брутално звучат песните на Кости към днешна дата, а преди се оплаквахме от него. Защо спряха да работят с него, “Маракеш” ли е последната му песен чалга?

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Гальо каза:

Толкова брутално звучат песните на Кости към днешна дата, а преди се оплаквахме от него. Защо спряха да работят с него, “Маракеш” ли е последната му песен чалга?

 

Веднага ми идват няколко неща в ума: измамник, алчник, урод...

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Това коя ще е запомнена повече е твърде относително, тъй като говорим за съвсем различен тип задържане на изпълнители във времето. Тони Дачева, Глория, Ивана и т.н. имат далеч по-масови хитове от далечното минало, но Галена дори и без такива хитове е интересна на публиката по-дълго време от тях. Тя знае не само как да се приспособява към новите течения в чалгата, а и как да създава такива течения. И в този ред на мисли след години тя може да е по-запомнена само защото най-вероятно ще е далеч по-актуална, а който пожелае ще си слуша и песните й от преди 30 години. За жалост това им е основния проблем на почти всички имена от 90-те- не могат и не искат да влязат в новото време, а това с годините изиграва шега и на цялостния им образ като големи.

Замислете се кои са най-запомнените звезди на естрадата едни 70 години сред старта й- тези, които са я пяли през 50-те (аз сега се сещам само за Леа Иванова, извинявам се ако има още някой изявен, за който ни съм се сетил) или тези след 60-те (Лили Иванова, Йорданка Христова, Маргарита Хранова, Богдана Карадочева, Емил Димитров, Паша Христова и т.н.). Вярно е, че няма как да сравняваме по такъв начин старите с новите хитове в чалгата, защото новите са далеч от такава популярност, но мисля че повече от ясно си се вижда, че това да си от най-ранните и си изградил даден жанр не е задължителен показател, че накрая ще завършиш като най-големия.

И в този ред на мисли ще изкажа и моето мнение за това кои ще се помнят като най-големи след години. Десислава, Камелия, Азис и донякъде Софи и днес вече са си достатъчно задържали се, считам че и след години ще се признати. На Ивана ерата ще се знае благодарение но добре запомнените шлагери, но тя като изпълнителка ще е отдавна изчезнала. От тези след тях най-вероятно Преслава и Анелия ще са запомнените, а за Галена казах- ако е достатъчно актуална или ако направи някакви нови златни хитове ще я знаят и нея, като същото важи и за една Емилия. Румяна като име пък вече е повече от запазена. И на други певци ще се помнят песни, но за жалост тежестта на имената на изпълнителите няма да е същата. Та тя и днес не е, камо ли сред 20 години...

преди 43 минути, Slavi каза:

Ама поне мазнотията да беше яка и вдигаща. Да се бяха обърнали и помолили рикобенд за съдействие. Правенето на кючек не е лесно. 

Аз едно им се чудя и на Галена, и на Десислава, и другите които редовно залагат на кючеци. Каква е тази мания задължително да издават някакви типични изтъркани маанета, вместо да експериментират поне в това отношение? В България кючекът звучи като мръсна дума, но всъщност в страните, от които идва, може да е нещо далеч по-разнообразно и въздействащо. Има ориенталски мелодии с толкова много мистика, магия... Нашите се спуснали по най-лесната пързалка и после се чудят защо хората отказват да им слушат толкова изтърканите песни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Въх колко похабени кликания по клавиатурите, Галя ще остане в историята на чалгата само като жената от ваната, за масовия неконсумиращ чалга и джи спот/бийонд продукти българин 💁

  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, NazzkO каза:

Въх колко похабени кликания по клавиатурите, Галя ще остане в историята на чалгата само като жената от ваната, за масовия неконсумиращ чалга и джи спот/бийонд продукти българин 💁

Е най-малкото ще остане и с В твоите очи. :D

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

О да, така е. Хич не й слушат и правят песните й едни от най-големите хитове, вече над 13 години. Ама ще бъде запомнена само като ваната, щото NazzkO от рама е решил така. А другите са някакви недостижими легенди, по-добри и от Celine Dion.

  • Like 6
  • Haha 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, SG каза:

Е най-малкото ще остане и с В твоите очи. :D

Трудно ще да е да убедиш човек, застинал като Китито в 2006та че такава песен съществува. Галена е известна само с Ваната, Деса е известна като оназ мома, дето се гъзеше на оня селяк от ВИП Брадър, а най-големия хит в чалгата е Як мотору. 

 

  • Like 1
  • Haha 7
Link to comment
Сподели в други сайтове

Проблема на Галена със старите хитове е не толкова, че ги е нямала, колкото до това, че обстоятелствата не й позволиха да ги задържи добре, а и тя самата не се сети навреме. Главната й конкурентка Преслава хвана някои от най-добрите години за турнетата, а през това време Галена още не беше голяма звезда. После тъкмо и тя се качи на върха и турнетата спряха. По останалите концерти залагаше на новата си продукция и рядко пееше стари песни, да не говорим че от най-ранните като Чупката и Шефа се срамуваше (до скоро), а те спокойно можеха да й останат като наложени златни. Междувременно Преслава й хвана цаката на играта и така дори успя да си направи запомнена и една сравнително нова песен като Моето слабо място. 

Но не мисля, че е късно за някой изпълнител, който не само още е актуален, ами е даже номер 1 след толкова години. Според мен Кавала беше много добра стъпка за имиджа й, показа я на масата като певица, която помни от къде е тръгнала и зад лъскавите визии си е една изпълнителка от народа. А точно това е нещо, което Преслава губи все повече в последните години.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е как няма да я е срам... емблема да ти е Шефа, Чупката или Шефката... нормално да не иска да ги пее отново. Не бива да ги сравнявате, Галя е изключително креативна и с най-силният екип и концепция зад гърба си. В това отношение няма стигане. Обаче няма песен като Дяволско желание, която 15 години след излизането си да се нарежда до класики като Луда по тебе, Две сърца и тн. 

Важното е да сме живи и здрави. Иначе какъвто и да е проектът на КРиско и Галена, то евала, че пуснаха нещо, не като повечето чалга-мишки, които като не работят дискотеките и не пускат продукция. 

Най-нагъл и смешен си остава Гальо разбира се, който се вайка под снимка с разкопчана риза, че има 8 готови песни и няма къде да ги изпее. Бахти тъпака, честно. 

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Щом пеят чалга срам не би трябвало да имат. :D И на нашата Мъжете всичко искат не й е най-стойностното нещо ама й е златен мега хит и тя си го пее.

Иначе продължавам да им се чудя на родните чалгари защо не пускат балади и умерени, тежки парчета в момента. Идеалния момент за меланхолични песни... Съвсем забравиха, че жанра невинаги е бил само по клубовете, а сега като им ги няма тези клубове пак хич не искат и да се замислят за друго и си седят вкъщи безработни и чакащи. А могат да върнат уважението на народа към поп-фолка и да печелят отново и от албуми. Самопродуциращите се пък съвсем ще изкарат някоя пара от стрийминга. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, SG каза:

Щом пеят чалга срам не би трябвало да имат. :D И на нашата Мъжете всичко искат не й е най-стойностното нещо ама й е златен мега хит и тя си го пее.

Иначи продължавам да им се чудя на родните чалгари защо не пускат балади и умерени, тежки парчета в момента. Идеалния момент за меланхолични песни... Съвсем забравиха, че жанра невинаги е бил само по клубовете, а сега като им ги няма тези клубове пак хич не искат и да се замислят за друго и си седят вкъщи безработни и чакащи. А могат да върнат уважението на народа към поп-фолка и да печелят отново и от албуми. Самопродуциращите се пък съвсем ще изкарат някоя пара от стрийминга. 

Чакаме жестоки балади от Деса и Преса, ако решат да направят нещо за феновете. А защо не ѝ дует? Ще смажат!

  • Love 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Slavi каза:

Точно пък След 1000 жени би звучала страхотно в изпълнение на Глория. Хем е комерсиална, хемнима една сръбска нотка, хем има пеене в нея. Неслучайно самата Глория я посочи като любима в класацията на Планета. 

Аз имах предвид като тема и текст, иначе като аранжимент да. Но и Деса малко заби в тоя стил. Освен жените и тая последната има и "Много съм добра" и "Имаш ме". Като че ли й е време за нещо немазно. Преди така преекспонира рап нотката. Мен аранжиментите иначе ме кефят. Просто текстовете са ми някакви несериозни, мое мнение. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Hurricane каза:

Чакаме жестоки балади от Деса и Преса, ако решат да направят нещо за феновете. А защо не ѝ дует? Ще смажат!

Аз нищо не чакам, твърде са ми комерсиални и двете вече. А и предпочитам да е изненада ако някой ден евентуално се сетят пак, че има и такива песни. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Hurricane каза:

Чакаме жестоки балади от Деса и Преса, ако решат да направят нещо за феновете. А защо не ѝ дует? Ще смажат!

Доста добра балада би се получила от тях. Аз искам и прословутия нов дует с Анелия, ако изобщо са направили нещо с Преслава. Но специално за балада Преслава и Десислава, Десислава и Емилия или Преслава и Емилия, би се получило нещо уникално! Макар, че последното ми се вижда доста сложничко! :D 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, SG каза:

Щом пеят чалга срам не би трябвало да имат. :D И на нашата Мъжете всичко искат не й е най-стойностното нещо ама й е златен мега хит и тя си го пее.

Иначи продължавам да им се чудя на родните чалгари защо не пускат балади и умерени, тежки парчета в момента. Идеалния момент за меланхолични песни... Съвсем забравиха, че жанра невинаги е бил само по клубовете, а сега като им ги няма тези клубове пак хич не искат и да се замислят за друго и си седят вкъщи безработни и чакащи. А могат да върнат уважението на народа към поп-фолка и да печелят отново и от албуми. Самопродуциращите се пък съвсем ще изкарат някоя пара от стрийминга. 

Еее, да Мъжете всичко искат е лека песничка, с много зарибяващ ритъм, но далеч не е мазна простотия като Чупката или Шефаа хахаха

Мен само ме е яд, че тази песен не можа да остане толкова популярна във времето някак

преди 1 минута, Hurricane каза:

Чакаме жестоки балади от Деса и Преса, ако решат да направят нещо за феновете. А защо не ѝ дует? Ще смажат!

Това ще е брутално наистина, но дали ще се случии пфу

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, DevilWish каза:

Доста добра балада би се получила от тях. Аз искам и прословутия нов дует с Анелия, ако изобщо са направили нещо с Преслава. Но специално за балада Преслава и Десислава, Десислава и Емилия или Преслава и Емилия, би се получило нещо уникално! Макар, че последното ми се вижда доста сложничко! :D 

Нищо чудно последното да се случи. В много добри отношения са вече Преслава и Емилия 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, NazzkO каза:

Еее, да Мъжете всичко искат е лека песничка, с много зарибяващ ритъм, но далеч не е мазна простотия като Чупката или Шефаа хахаха

Мен само ме е яд, че тази песен не можа да остане толкова популярна във времето някак

Това ще е брутално наистина, но дали ще се случии пфу

Мъжете всичко искат е страхотна песен и наистина е някак по-лека и приятна, закачлива. Ама мен и Чупката си ме кефи, но на Деса много повече, естествено! Даже от онзи период е най-яката й песен, но Две сърца си ми остава най-любимата. ❤️ А тази песничка също не е лоша и аз преди малко я слушах, обаче Деса има къде, къде по-силни и хубави песни, за мен. От дуетите например най-добри за мен си остават Жадувам и Жадни за любов с Ивана.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, presi_fen! каза:

Нищо чудно последното да се случи. В много добри отношения са вече Преслава и Емилия 

Така ли? А, дано! :D  За някаква силна балада много ще си паснат, а и не само. Винаги съм искал Преслава да направи дует с Глория, Анелия, Емилия и Райна, защото като цяло това са ми любими певици, но има само с Анелия. :D Сега ако направи нещо с някоя от тия ще е супер. (за Райна за съжаление едва ли ще ме огрее, че като си я знаем... :( )

  • Like 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , Danger. каза:

Добре, едно нещо не разбирам. 

Тони Дачева и компания ще се помнят като звезди в попфолка, но Галена не? Понякога от яд се чудите какви неща да напишете просто вече... 

Изброените по-горе са били актуални в минало време и съответно си имат дадена маса хора, които са ги слушали (и им слушат старите песни в момента). Че са големи звезди - факт е. 

Е, нали знаеш... едно време кви певици имаше, днешните за нищо не стават :D Просто не искат да приемат новото и това, че Галена и Преслава от началото на кариерите си са актуални, а Тони, Глория, Ивана и т.н. издъхнаха за 10 години.

 

Нека слушаме един възроден хит!

 

  • Like 3
  • Love 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз нямам намерение да споря, но ще споделя моите наблюдения. Принципно с @NazzkO възгледите ни съвпадат по много въпроси, но тук няма как да се съглася. Преслава има много и големи вечни песни, но със сигурност Кой, Стара каравана, и Мой не са по - малки от "Дяволско желание". Единственияте дуети на които се крещи като на Кой на ретро са "Стари рани" и "Не сме безгрешни".  Отделно си има "Пей сърце" и "В твоите очи", песни които продължават да си се пеят. И тя ще намери място във времето, а и току виж се заковала след години на номер 1. Но това, че няма глас, само глухар може да го оспори. 

  • Like 5
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Fast locked, unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...