Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Не сме безгрешни, Катерино моме, Пясъчни кули, Крепост, Кръговрат, Ако счупят всяка нота, Не лъжи на колене, Изсвирете нещо ударно, По навик, Откраднат миг, Белите манастири, Къде и да одиш, Назад-назад моме Калино... Тия са с видими милион, два. Преди много години, още ютуб не бе развит, "Присъда" имаше милион. "Феникс" има поне 3 клипа - гледанията са разводнени между тях. "Не заслужаваш", "Приятелко ти моя най-добра" и разни други също сумарно отдавна са минали милиона. Последните й песни пък се дублират - в нейния канал и този на Планета, нормално е да се разпределят гледанията.

Глория каквото и да издаде, ако ще и най-бомбастичната песен, няма да направи мега много гледания. Мнозина хора имат предразсъдъци към нея след 2004-та. Много мои приятели не са искали да дойдат на нейно участие, но пък са били съгласни да посетят неин концерт.

 

Глория е певица за слушане. Не е такава, на която да онанираш или куфееш като изтърван. Не е с репертоар, за който масата народ ще се сети, като седне да пие, макар че, уверявам ви, "Пътеки" звучи по много заведения. Глория има друг терен и начин на доказване. На мен ми се иска да прави повече концерти, не да си почива, както и да спре да повтаря сама себе си и стила си, да се поразчупи и в клиповете - това определено ще й помогне, но чудеса не очаквайте. Все пак тя си е тя именно защото е такава, каквато е. Аз даже не знам как 2007-ма успя да направи масов хит като "Ако те няма", който да се пее по формати, а и да се слуша от заклети античалгари, обаче тая песен беше хит наравно с "Лъжа е". Всичко е до песента, но и не съвсем. Трябва да си дойде точния момент, трябва и реклама, ротация. Много са факторите. А вкусът на българина стана трагичен. Преди поне различни песни ставаха хитове и за по-дълго, сега само простотии. По-скоро ние като потребители сме се пуснали на автопилот и каквото ни сервират, това консумираме.

 

Седнал да ми говори за Сашки, Чебурашки и подобни...

 

Знам, че са повече песните, но не ми се изреждаше.

Сашка дори не може да пее на живо, пълна карикатура е, както ти каза. Ти спомена куфеене, но и това е много относително, аз примерно не мога да куфея не песните на Сашка и Луна, защото дори не мога да ги слушам. Мога да се кефя на сеира, които правят по ВИП Брадър-а, нищо повече. Ако разбирането ни за музика сега е същото като едно време, Глория също щеше да има много гледания. Аз не възприемам песните на Ани Хоанг и Теди Александрова например да имат милиони гледания, но е факт. И въпреки това не смятам, че са с нещо по-добри от Глория. Аз също следя гледанията, всички го правим, но бих предпочела дадена песен да ми харесва. Да, ще се радвам ако има милиони, но ако ги има, а не ми допада, какво значение има?Както и има песни с малко гледания, които си слушам с кеф. Много е индивидуално.

Глория си прави много добре с концертите и там и е силата, пълни си залите без проблем, а публиката е разнообразна. Едно са участията на които доста пеят масово на плейбек, и съвсем друго са концерти с живо пеене.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Въобще не разбирате сравнението ми със Сашка и изобщо няма да си правя труда да се обяснявам повече с него.

Човек, какъв измислен алгоритъм, това е Американската формула, по която Билборд изчислява класациите си. Там продажбите се сгромолясва все повече и затова стриймингът беше въведен в системата. Към днешна дата някои песни с повече слушания, отколкото продажби, могат да са на по-предно място от някои с повече продажби, отколкото слушания. Защото от стриймингът се печели. И определено тези, които са спечелили от него не са купували гледания, защото YouTube не биха си позволили да ги ментят така. Но все повече осъзнавам, че в Бг явно още сме със стари възгледи и не схващаме някакви новости докато не ни ги наложат.

И не мисля, че има значение една песен как е станала хит, щом е станала. Да, Луна-президент Е хит, защото цялата държава я знае. И тук дори и милионите не са от значение.

Иначе благодаря, че ме осведомихте за милионите на старите песни на Глория, радвам се че поне към тях има интерес

За мен има значение как една песен става хит. Явно ти искаш от Глория да се прави на шут и да се излага и това не би ти пречило, само че имиджът струва по-скъпо от временната рекламка - по-трудно се гради и така лесно пропада, че... по-добре Глория да остане скучна и дърта за масата. ;)

Аз не потребявам нищо от спотифай. Като бях с айфон, ползвах айтюнс, но не ме кефи. Има безплатни платформи, които са много по-улеснени - soundcloud например. Освен това, пак ти казвам, аз съм от хората, дето отиват и купуват билети и албуми, не си стоя вкъщи по цял ден да рефрешвам и т.н. Отделно си правя селекции и т.н., има хиляди средства. Ти поне стани някъде социолог или счетоводител, че да си на сметка от това постоянно броене. За мен е важно качеството на звука, дълготрайността на един носител.

 

Изкуството е друга работа и явно не е за хора като теб. Питам те пак - кога за последно си купи албум и билет? Какво си дал като фен, за да имаш претенции? Щото, като отидеш на място, виждаш и чуваш неща, които няма да разбереш, стоейки тука и в спотифай. Въобще много наготово се научихте, а така няма тръпка.

Ти въобще слушаш ли музика със сетива, или всичко ти е броене? Представям си те пред компа, с някакви очила, таблици, датчици.

 

Какво се сгромолясва недей да твърдиш със сигурност... защото все още се купува музика на физически носител. Дори виниловите плочи са на мода сега. Едва ли ще ги пускат в продажба, ако са на загуба. А те струват скъпо. Всичко се върти. Интернет е неизменна част от съвремието и като всеки човек и аз ползвам всичките приложения, но що се касае до музиката... не е нужно да ме убеждаваш в твоята истината.

Освен това много от песните на Глория ги има в айтюнс и си печели от тях, поне за това се е погрижила, даже имаше доста добро отчитане. И аз си дръпнах няколко от старите. И все пак, тука не сме на Запад, за да го изтъкваш това като фактор. Дори и там не залагат само на това.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Въобще не разбирате сравнението ми със Сашка и изобщо няма да си правя труда да се обяснявам повече с него.

 

Аз го разбирам и то много добре. Според мен ти се чудиш как Сашка може да направи еди колко си гледания, а Глория не, където е такова голямо има и доказала се през годините. Но самото поставяне на двете имена едно до друго не ми стои добре.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Знам, че са повече песните, но не ми се изреждаше.

Сашка дори не може да пее на живо, пълна карикатура е, както ти каза. Ти спомена куфеене, но и това е много относително, аз примерно не мога да куфея не песните на Сашка и Луна, защото дори не мога да ги слушам. Мога да се кефя на сеира, които правят по ВИП Брадър-а, нищо повече. Ако разбирането ни за музика сега е същото като едно време, Глория също щеше да има много гледания. Аз не възприемам песните на Ани Хоанг и Теди Александрова например да имат милиони гледания, но е факт. И въпреки това не смятам, че са с нещо по-добри от Глория. Аз също следя гледанията, всички го правим, но бих предпочела дадена песен да ми харесва. Да, ще се радвам ако има милиони, но ако ги има, а не ми допада, какво значение има?Както и има песни с малко гледания, които си слушам с кеф. Много е индивидуално.

Глория си прави много добре с концертите и там и е силата, пълни си залите без проблем, а публиката е разнообразна. Едно са участията на които доста пеят масово на плейбек, и съвсем друго са концерти с живо пеене.

Ама кой въобще знае Ани Хоанг, тя фенове има ли, за да се коментират като нещо резонно гледанията й?

Теди Александрова някой взима ли я насериозно?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама кой въобще знае Ани Хоанг, тя фенове има ли, за да се коментират като нещо резонно гледанията й?

Теди Александрова някой взима ли я насериозно?

Никой не ги взима сериозно, Теда навърта гледания от купоните на мангалите, които я слушат. Просто дадох това сравнение, защото е мега глупаво качесвтени песни да остават с има, няма един милион, а бозите на споменатата да имат по 10. :mf_surrender: Шашка ме вкуса на хората на моменти...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама кой въобще знае Ани Хоанг, тя фенове има ли, за да се коментират като нещо резонно гледанията й?

Теди Александрова някой взима ли я насериозно?

А на Глория феновете къде са? :mf_surrender: Да не излезе, че таргета й е 80+ ония които пълнят читалищата в селата и не знаят как се включва компютъра?

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

А на Глория феновете къде са? :mf_surrender: Да не излезе, че таргета й е 80+ ония които пълнят читалищата в селата и не знаят как се включва компютъра?
Я внимавай! :gun_bandana:

Жената пее в големи градове като Варна и Бургас, пред пълни зали! Какви села и читалища?!

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

А на Глория феновете къде са? :mf_surrender: Да не излезе, че таргета й е 80+ ония които пълнят читалищата в селата и не знаят как се включва компютъра?

 

По-глупаво нещо няма как да кажеш вече...

Много пъти тук са качвани снимки от концертите на Глория и там много добре се вижда таргета на хората, които ги посещават. Има хора на всяка възраст, включително и млади хора. Ходила съм на концерт на Глория и съм виждала. Участията също, знам за какво става на въпрос. Тези 80 годишните ли ходят по дискотеките? Читалища в селата.... хахахахаха ... Дори в малките градове, села или както там ги изкарваш си пълни залите, концертите минават повече от добре.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Я внимавай! :gun_bandana:

Жената пее в големи градове като Варна и Бургас, пред пълни зали! Какви села и читалища?!

Преслава не пее по селата, тя пълни само залите в големите градове и през ден прави такива концерти...

Link to comment
Сподели в други сайтове

И защо тия хора не се вълнуват от новата продукция на Глория и се налага тя да прави някакви мизерни гледания?

Не се заяждам, просто изобщо не се връзват нещата.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория си има фенска маса, просто последните и тракове са пълен боклук. Предните две песни на Ваня Калудова също бяха шитове и нямат и 700 хиляди. Камелия също смаза с флоп като ''Добре дошла'' и е със слаби гледания. Като песента е добра и си струва ще направят милиони - не е невъзможно.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

А на Глория феновете къде са? :mf_surrender: Да не излезе, че таргета й е 80+ ония които пълнят читалищата в селата и не знаят как се включва компютъра?

80+ може да са нечии килограми...

 

Има инстаграм, фейсбук - влез и виж къде е гостувала, колко и какви хора е събрала. Пълно е и с деца. Цъкни и в инстаграм на снимки, където е тагвана.

И не са само читалища. Има и доста модерно обзаведени зали с капацитет над 1 000 души. Не виждам нищо срамно. Там какво, хора на живеят ли, или ти си се родил във версайските градини? Не им трябва да са програмисти като теб, но знаят как се включва компютъра, спокойно. ;) Как може да сте уж толкова интелигентни хора, а с такава злоба, бе...

На Глория каквито фенове са й останали, нейни са си. Видяхме и в НДК.

Другите и толкова нямат. Милите, всички искат концерт, и всички се оправдават не с друго, а с липсата на средства. Странно. А си купуват само коли за по половин милион... Всичко е въпрос на приоритети.

Нали се сещаш, че никак не е лесно да се организират концерти в днешно време? Предлагам да започнете да уважавате това начинание, дори и да не сте му привърженици. Впрочем ти ходиш ли на дискотеки, концерти, ивенти някакви, или и ти открай време си приказваш наизуст главно на база пристрастия?

 

Боже, какво си приказвам и аз с хора, които се гордеят с :)лъка, наркоманията и егото за награди на Преса и качват през ден "Перденца". А си мислех, че имаш капацитет едно време...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория си има фенска маса, просто последните и тракове са пълен боклук. Предните две песни на Ваня Калудова също бяха шитове и нямат и 700 хиляди. Камелия също смаза с флоп като ''Добре дошла'' и е със слаби гледания. Като песента е добра и си струва ще направят милиони - не е невъзможно.

Коментирай, че Преси смазва с шитове по 2-3 млн. гледания, което за други е връх .. :3fdb8960598fa63e:

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И защо тия хора не се вълнуват от новата продукция на Глория и се налага тя да прави някакви мизерни гледания?

Не се заяждам, просто изобщо не се връзват нещата.

Престани да се правиш на луд, слушането на Пеца пердето съвсем ти е изпило мозъка!

 

Просто "Нюанси сиво" е тъпа песен, хората са си я пуснали по веднъж, не ги грабва и дотам. Когато изкара силен сингъл, с един добре направен и различен клип, да кажем от рода на "Пясъчни кули", нещата ще изглеждат различно откъм брой гледания.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не е само новата песен, Глория винаги е била много зле откъм гледания и изобщо каквото пусне даже за седмица не се забелязва. В последните 5 години само кулите и рулетката стават. :mf_surrender: При Ивана и Камелия не е по-цветущо положението, поне с последните песни се отсрамиха. Помним как гръмнаха надуваните с месеци балони при премиерата на "Престъпно е", например.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Коментирай, че Преси смазва с шитове по 2-3 млн. гледания, което за други е връх .. :3fdb8960598fa63e:

Преслава си е сила. Да не говорим, че нейните ретро песни са най-гледани. :3fdb8960598fa63e:

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Калинке, обясни ми гледанията на тая песен и на други турско-цигански кючеци на Мира. Сигурно тя и Роксана изкарват по-сносна продукция от Глория. Няма друго обяснение, нали? Това не е изобщо, защото държавата ни става циганска. Неее. Нали беше демографски и геополитически антроолог, я анализирай този феномен. Синан (не Сакич) има клипове с 4 млн. Как ти стои?

 

А на концерта на Глория в НДК почти нямаше представители на малцинствата, каквито се наблюдаваХА на концертите на Планета в изобилие последните пъти.

Имаше цивилизовани, добре облечени мъже и жени, момичета и момчета, хора с образование и професии. Далеч не само пеперудки.

И колкото и да се опитваш да изкараш, че само Кулите и Рулетката стават, има и още. Да, има шитни като "Пулс", но има шитня и шитня. Надявам се, разбираш намека, защото и Чупливана и чукана и производните й също не са шедьоври, но и те са с милиони гледания. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз го разбирам и то много добре. Според мен ти се чудиш как Сашка може да направи еди колко си гледания, а Глория не, където е такова голямо има и доказала се през годините. Но самото поставяне на двете имена едно до друго не ми стои добре.

Ами защо да не ги споменаваме заедно като през 90-те и двете бяха кралици в българската музика, независимо по какъв начин? Тръгнали са едновременно и днес едната предизвиква по-голям интерес от другата с много по вървежно парче. Честни казано, на Сашка песента и като качество ми идва по-добра от на Глория, защото е едно такова ведро, сладко и симпатично предложение на певица без претенции, а на Глория дори и феновете й го оплюха като пореден копи-пейст от певица с очевидни претенции.

 

А по другите натрупали се критики към мен и твърденията ми- как се е постигнал интереса към даден проект е съвсем друг въпрос и не знам защо тук се изкарва, че да се правиш на 'шут' не е едно от основните неща, които продават. Мадона само с имидж като на Глория ли е била сензация? В последните години Ники Минаж, Лейди Гага, Кейти Пери и т.н. не са никакви звезди, само защото са се правили на шутове, а? Само Адел явно върви.

Изобщо в този форум кариерата на Глория се поставя като някакъв ненадминат еталон и за тези, които си позволяват да са по-колоритни едва ли не се изкарва, че не струват до нея. Даже и феномен, от който се изкарват пари като стрийминга се изкарва едва ли не незначителен, въпреки че е един от най-основните компоненти, движещи световния шоубизнес.

И за да отговоря на още един от другите въпроси- да, купувам си музика, от всякакви стилове. От комерсиалните световни легенди почти винаги си купувам дискове на Мадона, от по-пеещите се възхищавам на Барбра Стрейзънд и също купувам, от по-новите имам всички албуми на Кейти Пери, Аврил Лавин, Деми Ловато, някои на Тейлър Суифт и т.н. и т.н. Ако дойдат на концерт бих отишъл, също и на Десислава ако някога направи. Но това не са неща, за които да е задължително да се отчитам в някакъв форум. И все пак мисля, че успях да докажа, че съм ценител на колекциите на носител, но също така отчитам защо те вече не са единственото основно в световния шоубизнес, а за българския да не говорим. Но няма да споря повече, всеки си има свое мнение.

За Десислава не ми се спори сега, затова не отговарям на въпросите за нея.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Калинке, обясни ми гледанията на тая песен и на други турско-цигански кючеци на Мира. Сигурно тя и Роксана изкарват по-сносна продукция от Глория. Няма друго обяснение, нали? Това не е изобщо, защото държавата ни става циганска. Неее. Нали беше демографски и геополитически антроолог, я анализирай този феномен. Синан има клипове с 4 млн.

 

А на концерта на Глория в НДК почти нямаше представители на малцинствата, каквито се наблюдаваХА на концертите на Планета в изобилие последните пъти.

Имаше цивилизовани, добре облечени мъже и жени, момичета и момчета, хора с образование и професии. Далеч не само пеперудки.

И колкото и да се опитваш да изкараш, че само Кулите и Рулетката стават, има и още. Да, има шитни като "Пулс", но има шитня и шитня. Надявам се, разбираш намека, защото и Чупливана и чукана и производните й също не са шедьоври, но и те са с милиони гледания. :mf_surrender:

Щото мангалите и турците въртят подобни кючеци, разни неизвестни цигански оркестри имат по 10 млн. гледания.

Какво друго на Глора в последните години става? Нищо! :gun_bandana: /не претендирам че й знам всичките песни, но така изглежда/.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Днес не съм ви пускал "Мази чу те, пази чу те ко очи у глави". :3fdb8960598fa63e:

 

 

Стоян вкарва бесните танци, толкова яко го друса тоя сръбски задник. :phpgrin2:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво друго на Глора в последните години става? Нищо! :gun_bandana: /не претендирам че й знам всичките песни, но така изглежда/.

 

 

 

 

Три различни стила - три прекрасни неща!

Завиждай, че Пепа няма такива! :gun_bandana:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...