Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Съгласен съм с почти всичко казано. Чалгата и конкретно Пайнер са в дупка, но на мен все ми се струва, че това е временно и по някое време ще се излезе от нея и този жанр отново ще стане най-интересен. Поп-фолкът най-малкото провокира по-дълготраен интерес чрез някои парчета като изброението от теб, докато на попа почти всичко е за един сезон. Те вече съвсем не правят песни за душата като Как да изтрезнея, Ангелите и Шушана, а само разни тупалки за дискотеката, които отшумяват щом дойдат следващите. И откъм имена ги виждаме, че на 90% се сменят на всеки няколко години. Относителни са нещата, но според мен чалгата още има какво да покаже и на практика да докаже, че през цялото време си е оставала основната комерсиална музика на народа.

За наградите ще видим, времето ще покаже. Може и да му хрумне на Димитров, че иска да коронова нови звезди, знае ли човек... :D

Е да де, ама чалгарките ни все повече губят от всичко това. Никой не ще да им слуша новите песни. Това е зле. Генерират първия месец някой друг милион и втория ги гледаш най късно сринати. Малцина са песните, които се котират повече от 6 месеца. Да, музиката на Криско , Тита и Гери Никол също гръмва за няколко месеца и след това песните им втръсват до гуша. Днес никой няма да ти пусне Палим на Криско и Мария Илиева или Ела и си вземи на Гери Никол както биха пуснали Две сърца, Залеза и зората, Нямаш сърце , Никой не може. Песни, които научават дори децата родени след тях. Разликата е, че малките предпочитат Тита/ГериНикол/Криско, което им бърка в бизнеса. От една страна стават все повече, от друга ги канят в чалготеките, които до преди това си бяха фолк територия. А за капак на всичко и хорара, които слушат истински пофолк - жива музика и яко пеене , дори не са запознати с песните им, защото не стават и за маса вече...

Не знам кой ги лъже, че това се иска от тях. Имат си Тита и Гери Никол за тази цел. Да правят песни за душата , за маса, за истински неща. Не случайно виждаме завръщане на динозаврите на фолка. Не е само Наско Ментата. И Сашка пробва, и Сашо Роман. Хората искат попфолк, а не симулиране на световни кариери. За това и Деси има успех с баладите си, а другите и бързо забиват до няколко месеца. Ивана се засилва, Азис е по силен отвсякога, Тонката мачка с гледания на стари и нови хитове, но тук не го споменаваме особено. Абе малцина правят това, което трябва и ще се консумира от всеки таргет.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма да се връща към фолк звученето. И по-добре.

Той успя да изгради негов си стил, който е еквивалентен на този на Криско.

Усети се отдавна накъде духа вятъра и всякак се опита да се впише в редиците на бг поп изпълнителите. И му се получи.

Не е лошо да си прави и фолк песни и такива тип Криско. Според мен подобно разнообразие би било доста добре за него.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Как си обясняваш факта, че песента на Софи Маринова "Ранени", която тук днес чуваме за първи път, има повече гледания от "Две сърца", а са качени в една и съща година. Аз съм потресен.

 

Ами все пак има песни, които се слушат основно от ромите. Това е Софи Маринова - любимка и гордост на циганите. Вероятно е химн за тях. Аз я знам. Че те поголемите и хитове нямат толкова. Но в тубата винаги ще има някои неща, които не мога да си обясна. 26 милиона на Сашо Джокера ме потресоха преди дни... Малкото милиони на Бум спрямо много от повечето на Фики, които нямаха чак такъв успех. Необяснимо ми е как песни които правят по 8 милиона за 3 месеца, после се влачат година до 9ия...

та и ромите са фактор. но и българите слушаме и обичаме тези хитове.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

По пиянски купони се слушат такива песни. Нормално е да има повече гледания от Деса. А ако включим и циганските, на които Деса никога не би прозвучала, учудващо е, че няма още повече гледания. Софка си е сила

 

Аз не схващам логиката: Деса също звучи по пиянски купони. И защо циганин да не си пусне "Две сърца"?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не схващам логиката: Деса също звучи по пиянски купони. И защо циганин да не си пусне "Две сърца"?

Според тях българките не могат да пеят, нормално да не си ги пускат.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е да де, ама чалгарките ни все повече губят от всичко това. Никой не ще да им слуша новите песни. Това е зле. Генерират първия месец някой друг милион и втория ги гледаш най късно сринати. Малцина са песните, които се котират повече от 6 месеца. Да, музиката на Криско , Тита и Гери Никол също гръмва за няколко месеца и след това песните им втръсват до гуша. Днес никой няма да ти пусне Палим на Криско и Мария Илиева или Ела и си вземи на Гери Никол както биха пуснали Две сърца, Залеза и зората, Нямаш сърце , Никой не може. Песни, които научават дори децата родени след тях. Разликата е, че малките предпочитат Тита/ГериНикол/Криско, което им бърка в бизнеса. От една страна стават все повече, от друга ги канят в чалготеките, които до преди това си бяха фолк територия. А за капак на всичко и хорара, които слушат истински пофолк - жива музика и яко пеене , дори не са запознати с песните им, защото не стават и за маса вече...

Не знам кой ги лъже, че това се иска от тях. Имат си Тита и Гери Никол за тази цел. Да правят песни за душата , за маса, за истински неща. Не случайно виждаме завръщане на динозаврите на фолка. Не е само Наско Ментата. И Сашка пробва, и Сашо Роман. Хората искат попфолк, а не симулиране на световни кариери. За това и Деси има успех с баладите си, а другите и бързо забиват до няколко месеца. Ивана се засилва, Азис е по силен отвсякога, Тонката мачка с гледания на стари и нови хитове, но тук не го споменаваме особено. Абе малцина правят това, което трябва и ще се консумира от всеки таргет.

За мен това завръщане на старото звучене и старите изпълнители беше очаквано. Мисля че миналата или по-миналата година бях подметнал, че нещата отиват натам. Има някакъв очевиден кръговрат в чалгата- първо беше някаква изпаднала музика по кръчмите, която през 90-те всички започнаха да слушат тайно или явно, после с вдигането на стойността на повечето песни дойде и неизбежния връх, по време на който доста хора вече дори не се срамуваха да признават, че слушат поп-фолк. После обаче пак взе да спада нивото, като за мен ерите на Кости и Оцко и почти еднаквите им песни вече съвсем сринаха пазара. Нормално беше да започне да се търси нещо ново в лицето на попа-рапа, който си е новата чалга отвсякъде. Междувременно обаче се забелязва, че и пълноценната чалга не се е отказала и отново дава заявка за някакви позиции. Кръговратът е завършен- отново са в кръчмите, отново са отричани, отново трябва да търсят признание. С подходящите песни ще го направят.

Ти кажи кога ще започнем да изтъкваме по-сериозно факта, че нашата отвори пътя на ретро звездите да пробиват отново? :1000 (6):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Част от коментарите за песента на Емилия и Емрах в YouTube

CZS6dlb.png

6GugmZ5.png

ONCOjiM.png

wkkoeW2.png

HPx6wNE.png

oXhz57h.png

NPAq4xE.png

QlFz1UR.png

FYzwOeB.png

5dPaT7Z.png

Коментарите са, че са набутали Емрах в Пайнер.

Никъде не пишат, че песента е кофти или нещо за Ема.

От къде тая злоба? Споко, ще издухат Обратно в играта :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Софка смаза! Вчера ревах от смях,отдавна не ми се беше случвало..другата седмица ще накарам гаджето да ми намери покана и да видя на живо принцеса Софка!

Как тълкуваш фразата "да ти пръсна дисплея и панела?"

Да ти спра тока от действия в спалнята .. :1000 (29):

Смешно ми стана как Хилда не знаеше За какво става въпрос в песента.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според тях българките не могат да пеят, нормално да не си ги пускат.

Деса я обожават и цигани а още повече турците. Тя е пяла заедно с Азис, Тони Стораро, Хари Христов. Джена и Преслава също са били тачени в средите им. Знае се какво могат , но не и какво пеят, поне не всичките им. Но за повечето - сам го каза. Не ги търпят.

 

Ама те слушат основно неща тип Ментата, оркестри, кючеци, Сашо Джокера, Роксито, Тони, Софи, Азис, Сашо Роман. Последните години чалгарките попадат рядко в плейлистите им. Само Анелия с Дай ми всичко влезе в катуните :1000 (29): :1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Част от коментарите за песента на Емилия и Емрах в YouTube

CZS6dlb.png

6GugmZ5.png

ONCOjiM.png

wkkoeW2.png

HPx6wNE.png

oXhz57h.png

NPAq4xE.png

QlFz1UR.png

FYzwOeB.png

5dPaT7Z.png

:1000 (29):

Емо вече си има истински фен!

Не мога да повярвам, че някой си е играл да чете, скрийшотва, изрязва и качва коментари :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Коментарите са, че са набутали Емрах в Пайнер.

Никъде не пишат, че песента е кофти или нещо за Ема.

От къде тая злоба? Споко, ще издухат Обратно в играта :3fdb8960598fa63e:

Не сравнявай с Преслава, че тук са много докачливи на тази тема :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не сравнявай с Преслава, че тук са много докачливи на тази тема :1000 (29):

Аххаха

 

Къде е приятеля ти Докито? От както ми прати съобщении (да ми обяснява, че не той ме бил замесил в интригата с Христина) потъна в дън земя. Случайност?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много е хубаво вече откакто Дойката я няма.Стават много по-хубави дискусии,без интриги и обажданията му като черна станция.

 

Всички трябва да благодарим на Янева,че го изгони!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аххаха

 

Къде е приятеля ти Докито? От както ми прати съобщении (да ми обяснява, че не той ме бил замесил в интригата с Христина) потъна в дън земя. Случайност?

Не знам къде е, очевидно не влиза вече.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да ти спра тока от действия в спалнята .. :1000 (29):

Смешно ми стана как Хилда не знаеше За какво става въпрос в песента.

И аз така го разбирам,но не знам дали лирическата героиня пее за устата и половия орган или за другите две дупки между краката. :3fdb8960598fa63e: Очаквам следващата песен да е още по-скандална!

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз така го разбирам,но не знам дали лирическата героиня пее за устата и половия орган или за другите две дупки между краката. :3fdb8960598fa63e: Очаквам следващата песен да е още по-скандална!

Тя има две нови песни, които ще пусне до лятото.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...