Jump to content



Online: Деси Слава и Джордан - Ангелите плачат


Препоръчани коментари

Феновете на Глоринда пак се пукат по шева от злоба, че Десислава е на такава позиция в жанра, за каквато са гласели баба им Гло. Е пукнете се от яд че по новата песен на Деса припада цяла България, а вашата никой не я слуша и трае. Разбрали те от музика. Слушат най ниското качество поднесено от примата ви ама говорят... стига разсъждавахте, защото злобата ви прозира...

Така е, лично аз не съм на себе си, плача с кървави сълзи че цяла България припадна по Десислава и баладата и.

Да не се започват пак безкрайните полемики и сравнения, знаем ги повечето постижения на всяка по отделно.

Какво общо имат фенските пристрастия? Аз винаги съм харесвал и харесвам Десислава, но не смятам че тази песен се нарежда сред най-силните и. А и целта и едва ли е била такава, този проект е по-скоро в услуга на Джордан.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

От първото изслушване на песента не ме грабна. Това (храненето) при мен стана с всяко следващо слушане. И така, след вече около 10-на слушания на песента мога да заявя, че и аз много я харесвам.

Сега, иска ми се да обърна внимание на нещо, за което се замислих, четейки няколко коментара от сорта на "Не е шол песента, но не е като баладите ѝ отпреди години". Което, всъщност, си е така. Но размишлявайки по-всеобхватно, не само отнасящо се до Десислава, си дадох сметка за това, че не трябва толкова "ревностно" да сравняваме добрите песни отсега и добрите песни отпреди. И вземам мислено да сравнявам песните на изпълнителите

Link to comment
Сподели в други сайтове

Продължение на предния ми пост (мамка му, от телефона мразя да пиша фермани) (Онова в скобите от горния ми пост трябваше да е "грабването", а не "храненето". Не знам защо телефонът ми е преценил, че трябва тази дума да изпише.

Или може би, като се замисля, е станало време за среднощна закуск, хахаха) :1000 (29):

 

И вземам мислено да сравнявам песните на различните изпълнители, и по-точно по-бавните им. Та, слагам една разграничителна линия, обуславящи две колони - първата "Преди", втората "След".

 

Глория

"Откраднат миг" / "Пясъчни кули"

 

Тони Дачева

"Липсваш ми" / "Огън и вода"

 

Нелина

"Свят без любов" / "От щастието най боли"

 

Десислава

"Птица скитница" / "И това ще преживея"

 

Емилия

"Ангел в нощта" / "Ако си звезда"

 

Ивана

"Безумна цена" / "Наздраве"

 

.... и т.н., и т.н....

 

Ами и от двете страни са все качествени песни, но тези от колона "Преди" веднага, и насън да ме бутнат, питайки ме коя е по-добра, ще отговоря със заглавието от нея. Причините са няколко: това са песни, изпети в Златния период на поп-фолка, когато всичко беше различно. Самите ние, почитателите бяхме по-малки, и в тези времена любимите ни изпълнители знаеха много повече за нас. И от дистанцията на времето, факторът "носталгия" се засилва - отминалото творчество ни е много по-лошо и разчувстващо ни, свързваме онези прекрасни песни с лични изживявания. Докато сега, на тези по-новите още нямаме онези, изживените моменти, които да ни накарат да ги свържем с тези парчета. И нека да си го кажем - разликата отпреди 10 години и сега, е че към днешна дата сме много по-големи консуматори. Едва ли не всичко вече сме видели и чули и нищо не може да ни впечатли с такава сила, каквато беше преди. И дори даден проект да е наистина хубав, то радваме му се няколко месеца, и айде, да идва следващият. Нима не стана така с прекрасния дует на Емилия и Борис Дали "Обичай ме"? Масово се прие много добре тази балада, изказаха се прекрасни слова (напълно заслужено). Но къде е сега тази песен? От сума ти време не съм видял някой да я споменава дори (то, вярно, не съм от най-търсените във форума, но все пак от писещото се тук отдавна ми обягва гореспоменатите дует). Толкова сме пренаситени вече от всичко, което предвид време, в което живеем, е може би нормално.

Та, мисълта ми е, да обобщя:

Качественото днес рядко би изместило качественото вчера. Казвам това с условието, че то важи за почитателите, които са били преки "съпреживетели" (май няма такава дума :D хаха, но предполагам се разбира смисъла, който искам да ѝ придам) на излезлите по онова време песни. Разбираемо е, че за новото поколение фенове в по-голяма степен новите парчета ще са по-добри.

 

И, Слави, наистина малко прекали с този си коментар. Предполагам не си го написал с искреното си съзнание, а просто афектиран от това, че тук срещаш критика за новия дует на Деси и Джордан, който навярно много ти харесва. Но не е правилно да "скачаш" така. Сам знаеш, че не може всеки да хареса нещо, което самият ти харесваш, нали... :)

 

Относно клипа:

Много ми хареса. И не защото е някакъв супер скъп, ефектен, извънземен и т.н., а защото е семпъл и напълно подходящ за подобен тип песен. И ме кефи, че ги няма излишни кадри, я някоя кола, я нацепен мъжага и порцеланова, в същото време надуваема кукла...

И тук ще подкрепя Стефимир за Ники Скерлев. Ами, човекът се разпростира според възможностите му. Нали някой не мисли, че Десислава е му е възложила клипа с някакъв висок бюджет...

И нека, който разбира от филтри - милтри и евтинджос - скъпджос да ги следи в детайли тези неща, лично за мен е по-важна идеята и посланието. Макар че цветово, това не е и "моят" клип, но дет' се вика "Пълно щастие няма". ;)

 

А, сега се сещам за нещото, което не ми харесва в клипа — един - два кадъра на Десислава, в които сякаш леко си е "изпъчила" устата, тип "ducklips". :Vishenka_05: А предвид манията за огромни устища, съм отвратен от такива. И се чудя как толкова години вече наш'та устисква да не си надуе джуките, нещо, което направи ли го, се отказвам от нея...

 

Та, за финал - доволен съм! И само да помоля, не правете с този дует както с този на Емилия и Борис Дали, да се пренебрегва мъжката половинка, все едно песента е солова, в полза на певицата. Тъпо е. :)

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Страхотен пост, и аз съм на това мнение. По-старите консуматори сме запознати с целите дискографии на изпълнителите и имаме широка база за сравнение, от там идват и леките критики. Песента е добра наистина, но ако трябва да я сравнявам с "Кажи ми", "Мило мое", "Замълчи" и тн... Думите са излишни. Дали заради качеството на песните, дали заради личните преживявания, времето, или вкуса, не се знае.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Каквото и да казвам ще е малко за тази прекрасна песен, разплака ме. Толкова добре са я изпели, текстът е романтичен, истински. Браво и на двамата, винаги ще има надежда за този жанр след такива песни и никога останалите няма да го стигнат, защото това са истинските неща в живота!

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вие сте чисто луди! :1000 (29):

Много красива песен.Деси е невероятна, но огромна заслуга за песента има и Джордан.Много си подхождат гласовете им.Песента тръгна много силно, дано успее да задържи интереса и да се превърне в мегахит.Заслужават го! :Vishenka_05:

96A83D3B-FDF2-4BD4-8660-488739D6990E.jpeg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Така е, лично аз не съм на себе си, плача с кървави сълзи че цяла България припадна по Десислава и баладата и.

Да не се започват пак безкрайните полемики и сравнения, знаем ги повечето постижения на всяка по отделно.

Какво общо имат фенските пристрастия? Аз винаги съм харесвал и харесвам Десислава, но не смятам че тази песен се нарежда сред най-силните и. А и целта и едва ли е била такава, този проект е по-скоро в услуга на Джордан.

Слави пак е вилнял. Той иска всеки път само хвалебствия да се сипят. Ми няма как. Песента е добра и нищо повече от това. Вече сигурно на някои хора ще стане любима, няма лошо. Мен лично не ме докосва така, както други балади. Казвал съм си мнението за "В друг живот", от която съм настръхвал. "И това ще преживея" също е добра, но пак казвам, че според мен нямат тази драматургия, атака на гласа и градация, каквато има в други балади на Деса. Същите тия неща ги казвам и за Глория, само че по отношение на по-бързите и умерени песни. Аз не знам - какво се очаква да се пише, за да има угодия за някои хора?

И Слави, не бери грижа за Глория - тя реши ли да направи балада, наистина ще е силна. :) Доказвала го е неведнъж и в последните години. Недей скача така на всеки и да ми обобщаваш Глориеви, Млориеви. По-спокойно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вие сте чисто луди! :1000 (29):

Много красива песен.Деси е невероятна, но огромна заслуга за песента има и Джордан.Много си подхождат гласовете им.Песента тръгна много силно, дано успее да задържи интереса и да се превърне в мегахит.Заслужават го! :Vishenka_05:

Я, кажи, на кого се кефиш повече - на кака ти Деси, или на батко ти Джорди? Хаха :1000 (29): ;)

 

И моля някой модератор да банне поне за седмица, дай Боже повече, тези, които постоянно пробутват навсякъде темата "Десислава - Камелия", с подзаглавие "Или... Коя е с по-големи цици (метафорично)". Бахти досадната.

 

А някой може ли да ми обясни, защо няколко минутки след като съм постнал поста си, то сайтът не ми позволяваше да го редактирам? Всъщност направих една корекция на грешно добавена дума от клавиатурата ми, и в последствие като видях, че подобна клавиатурна грешка има на още няколко места, то вече не можеше да се редактира... И така останаха няколко недосмислици. Става въпросът за по-обширния ми пост от снощи.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим песента е уникална - факт, че видеото е прекрасно - факт!!! Че има много позитивни коментари - факт!!!! Че Деса мачка 21 години -

факт!!! :1000 (19):

Link to comment
Сподели в други сайтове

1 милион гледания и 20 000 лайка само за 5 дни. Рекорд за ДесиСлава. Очертава се като тотален хит, въпреки баладичния характер на песента. Доста въздейтва на феновете. Гледам събрала е повече подкрепа от дуетите на Коцемица и Фиклена в некви фолк страници във фб. А и от коментарите и под 3те парчета прави впечатление , че дуета на Дес и Джордж се приема като тоталния фаворит. 3 дни задържа и 1 позиция в тренда на тубата. Радва ме факта, че такива песни могат стават хитовеи че публиката ги иска и ги оценява подобаващо :Vishenka_05:

 

 

Някои от злобно писалите в темата сигурно са в депресия :baaasmiley:

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Я, кажи, на кого се кефиш повече - на кака ти Деси, или на батко ти Джорди? Хаха :1000 (29): ;)

Зависи за какво точно говорим. :whistling:

Песента върви доста добре, видя се, че има глад за качествени проекти! :Vishenka_05:

96A83D3B-FDF2-4BD4-8660-488739D6990E.jpeg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Браво на Десислава. Много добро парче са направили, в приятно темпо.

В началото не ми харесваше много, но след това ме грабна. Особено частите на Десислава. Много различно изпяване. Браво за добрата работа. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...