Jump to content



Ceca - Autogram (2016)


Препоръчани коментари

Мигни и няма да ме бъде

и надеждата ще заспи като гладни агнета,

но поне вълците, макар и за момент, ще се заситят.

 

Мигни, само мигни

и ще умра за теб,

и всичко ще ти потръгне.

На мен ръцете ми са отрязани.

 

Може да съм родена, достойна за споменаване,

но ти се отречи публично от името ми.

Вярвай на други, когато ме клеветят.

Мен мрази, а не любовта.

 

Някъде ще имаш дечица да те научат,

че нормалните хора не мъчат любовта.

Вярвай на други, когато ме клеветят.

Мен мрази, а не любовта.

 

Толкова малко думи (даже няма втори куплет реално), а толкова много емоция и в текста, и в изпълнението. После как да не хвалиш чуждата музика - ами като е на светлинни години от нашата, да си мълчим ли?

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

След първите няколко слушания фаворити са ми Trepni, Jadna ti je moja moc, Autogram и Andjeo drugog reda.

Албумът не е добър колкото предишния, но е на повече от прилично ниво. Със сигурност е мнооого по-добър от Ljubav zivi, например, най-скучният албум на Цеца. Няма как всеки път всичко да е на 1000%.

Link to comment
Сподели в други сайтове

След първите няколко слушания фаворити са ми Trepni, Jadna ti je moja moc, Autogram и Andjeo drugog reda.

Албумът не е добър колкото предишния, но е на повече от прилично ниво. Със сигурност е мнооого по-добър от Ljubav zivi, например, най-скучният албум на Цеца. Няма как всеки път всичко да е на 1000%.

За мен това пък е най-силният й албум в последните години.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мигни и няма да ме бъде

и надеждата ще заспи като гладни агнета,

но поне вълците, макар и за момент, ще се заситят.

 

Мигни, само мигни

и ще умра за теб,

и всичко ще ти потръгне.

На мен ръцете ми са отрязани.

 

Може да съм родена, достойна за споменаване,

но ти се отречи публично от името ми.

Вярвай на други, когато ме клеветят.

Мен мрази, а не любовта.

 

Някъде ще имаш дечица да те научат,

че нормалните хора не мъчат любовта.

Вярвай на други, когато ме клеветят.

Мен мрази, а не любовта.

 

Толкова малко думи (даже няма втори куплет реално), а толкова много емоция и в текста, и в изпълнението. После как да не хвалиш чуждата музика - ами като е на светлинни години от нашата, да си мълчим ли?

Страхотни текстове наистина, много символика има в тях, художествени средства. Марина е уникална. И не краде като наша Мариета творчество от сайтове за поезия.

Не знам какво й плащат за тия текстове, но определено си струват. Иначе и при тях има лековати текстчета, не е само при нас.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Страхотни текстове наистина, много символика има в тях, художествени средства. Марина е уникална. И не краде като наша Мариета творчество от сайтове за поезия.

Не знам какво й плащат за тия текстове, но определено си струват. Иначе и при тях има лековати текстчета, не е само при нас.

 

Марина за текст взима от 2.500 до 4.000 евро в зависност от текста.

Мен фаворити са ми Трепни и Анджео другог реда.

Като фаворити на масовката се очертават Аутограм и дуета с Тропико. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Марина за текст взима от 2.500 до 4.000 евро в зависност от текста.

Мен фаворити са ми Трепни и Анджео другог реда.

Като фаворити на масовката се очертават Аутограм и дуета с Тропико. :Vishenka_05:

Малко солена тарифа, ама тя ако от това се издържа... и не знам колко често й поръчват, но може и да има резон. В България парите за текст са мизерни.

Иначе като качество е ясно - без съмнение най-добрата. Изградила си е име жената.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Малко солена тарифа, ама тя ако от това се издържа... и не знам колко често й поръчват, но може и да има резон. В България парите за текст са мизерни.

Иначе като качество е ясно - без съмнение най-добрата. Изградила си е име жената.

 

Ми много изпълнители работат с нея, друг също така добър текстописец е Braja, смятат го за конкурент на Марина.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Autogram - 1 914 165

Metar odavde - 1 300 191

Nevinost - 1 169 958

Jadna ti je moja moc - 1 157 196

Didule - 1 136 063

Trepni - 1 120 998

Andjeo drugog reda - 983 449

Cigani - 842 991

Dobrotvorne svrhe - 811 739

Netacan odgovor - 788 840

Luda za sebe - 787 637

 

За 2 дни - 12 013 227 :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мога да го спра албума. За мен лично е много по-добър и музикантски от предния. Няма песен, която да не ми харесва повече или по-малко. Текстовете без изключение ми харесват, макар че темата долу-горе е една и съща, всички са поднесени супер различно. Това е една от големите разлики между текстовете на нашите чалги и на сръбските. Вземете за пример текстовете за Циганите на Гло и тези на Цеца, просто няма база за сравнение.

Най-много ми се открояват 2 песни: Andjeo drugog reda и Jadna ti je moja moc. Веднага след това следват Trepni, Nevinost, Didule, Cigani, Luda za sebe. Абе няма слабо при кака Цеца.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Oпитах се да ви преведа Анджеото, дано съм се справил добре :3fdb8960598fa63e:

 

Kуплет:

 

Любовта не е храм, да вярвам в нея

сто пъти ме издаде.

Поне да си стар, па да учим от твоите грешки.

Да съм малка аз па да кажеш ми да не вярвам на непознатите (хора).

Сега е готово (край) остави ме на по-добрите стрелци.

 

Защото когато в сърцето ми стрелят, нека стрелят само тези които знаят (как)!

 

Припев:

Ангел си момче, но от втори ред

през тебе ме само смртник вижда.

На тебе още ти се люби,

мене ми се хапе.

 

Ангел си момче, но от втора класа

приличаш ми на било кой тук

не си ти от този калибър

да спасиш ме от животът мой

 

Когато през същото минеш, недей да ми дойдеш

 

Kуплет:

Когато ти вземат всичко, остане ти оловото в гърдите

Поне да си стар, да кажеш напразно вярваш (надяваш) в (на) чудесата

Сега е късно и на небето му е ясно

Не лиши ме от съдбата ми

Когато вече аз съм живяла без теб всичките тези години

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Autogram - 1 914 165

Metar odavde - 1 300 191

Nevinost - 1 169 958

Jadna ti je moja moc - 1 157 196

Didule - 1 136 063

Trepni - 1 120 998

Andjeo drugog reda - 983 449

Cigani - 842 991

Dobrotvorne svrhe - 811 739

Netacan odgovor - 788 840

Luda za sebe - 787 637

 

За 2 дни - 12 013 227 :3fdb8960598fa63e:

 

И ако се вярва на мълвата, че по нашите ширини 1 млн гледания се монетизират като 1000 долара - за 2 дена изкара 12 000 долара, колкото сигурно няма да изкара от продажби по будките за година... :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

За гърлото ме хванаха пък сега Нетачан одговор и Ядна ти йе моя моч. Направо не ме пускат, сигурно по 100-150 пъти съм ги преслушал.

и аз съм така .. в началото ми бяха любими дуета с тропико и трепни а сега тия двете... много добър албум

Link to comment
Сподели в други сайтове

Успоредно с премиерата на новия дългоочакван албум „Autogram“ примата на балканската музика CECA обяви, че ще се завърне у нас, за да зарадва българските си почитатели с още по-грандиозен и разтърсващ концерт. Датата е 17 март (петък) 2017 г., а мястото – най-голямата зала в София „Арена Армеец“. По-впечатляващ обаче е уникалният жест, който сръбската мега звезда ще направи единствено към българските си почитатели.

СЕСА лично е взела решение албумът да не се разпространява в търговската мрежа в България. Кралицата на Балканите вече категорично е отказала всички запитвания от страна на родните дистрибутори за правата на „Autogram“.

Идолът на няколко поколения българи, останала разтърсена от любовта на публиката на предишните й два грандиозни концерта у нас – в „Арена Армеец“ и стадион „Несебър“ в едноименния град, е изявила желание да върне поне частица от получената обич по време на двете събития.

Сега СЕСА ще зарадва любимите си фенове у нас, като подари за всеки един закупен билет за шоуто й в София, реализиралият само за уикенд рекордни продажби от 100 000 копия в западната ни съседка албум „Autogram“. Жестът е изключителен, тъй като новият албум в звездната колекция на певицата, няма да бъде достъпен по никакъв друг начин у нас.

„Autogram“ вече е със сериозна заявка да разбие и всички музикални рекорди. Премиерата на 11-те песни, включени в проекта, бе едва преди 3 дни, а вече имат общо над 20 000 000 гледания в сайтовете за видео споделяне.

Концертът на CECA, на който дивата ще изпълни за първи път на живо песни от новия албум, както и най-големите си хитове от началото на кариерата си, ще е на 17 март в зала „Арена Армеец“. Начало 20:00 часа. Билетите са събитието ще бъдат пуснати в продажба от 8 юли (петък) в мрежата на Eventim в цялата страна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всички концерти, не само сръбските, ги обявяват поне половин година по-рано, въпреки че повечето хора купуват билети в последния момент. Само Пайнер не обявяват от рано и за това губят все повече позиции.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много добър албум, личи си, че Ханданович прави малко по-различни песни за Цеца, отколкото за останалата паплач в Сърбия. Марина е бетон!

"Трепни" е новото "Пиле", да знаете! :1000 (33):

"Анджео другог реда", "Цигани" и "Метар одавде" също бих казал, че ще се отличат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

има ли някой, който има от къде да вземе диска на цеца - искам да си го закупя , а по -всяка вероятност тези от Мото ще извадят някакви лефтерни бройки на дисковете, а аз искам да имам оригинално копие?

Не успявам да намеря и вариант от интернет? Моля ако някой знае как да съдейства или да ми пише на лс

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...