Jump to content



Ceca - Autogram (2016)


Препоръчани коментари

  • Отговори 57
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Никога не съм бил фен на Цеца и много малко песни нейни харесвам. И този албум не прави изключение. Единствената, която ми се открои и ми хареса е "Anđeo drugog reda". Уникална песен!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега го слушам. Определено засега фаворит ми е Trepni. Страшно здрава балада!

 

Като цяло ми прави впечатление, че звученето на всички песни е страшно модерно и различно за Цеца. Не мога още тотално да го възприема, но със следващите слушания ще стане.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Трепни е НАЙ-НАЙ-НАЙ! Супер модерна. От одеве не мога да я спра. Бахти яката! Има страшната меланхолия. :Vishenka_05:

 

От първите няколко слушания ги нареждам така:

1. Трепни

2. Дидуле, Аутограм и Метар одавде

3. Цигани и Добротворне сврхе

4. Невиност и Анджео другог реда

5. Нетачан одговор и Ядна ти йе моя моч

6. Луда за себе

Link to comment
Сподели в други сайтове

Бавните песни сякаш по ми харесаха. Nevinost също много ме изкефи, освен очевидния фаворит на всички (Trepni). Дуетът също е як. Jadna ti je moja moc също ми хареса. Другото не грабва чак така на първо слушане.

 

През цялото време, докато слушам песните, хич не мога да си ги представя изсвирени на живо. Имам едно такова чувство, че Цеца прави компромис със себе си и стила си, за да остане модерна. Дано се бъркам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

За момента Trepni ми хареса. :)

Добавям и Andjeo drugog reda и Jadna ti e moja moc. :) Много силни.

Има някои интересни мелодии и аранжименти, но предният албум беше много по-добър. Ще ги слушам пак, де.

Дано промени малко и постановката на пеене, че все едно и също това нейното си къдрене.

Trepni е уникат. :band:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вече са в канала на Цеца.

 

Мерси, страшни графики във видеата. Dobrotvorne svrhe също е много хубава.

Абе и тука доста ще се откроят.... Ауртограм, Трепни, Дидуле са готови хитове от сега. Другите ще ги наложи също.

 

П.П.: Почнах да ги преоткривам. Все повече ми харесват, особено Jadna ti je moja moc и Netacan odgovor.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако изключим Тrepni, Анджео-то и Nevinost останалото ми идва като сбор от всичко отпаднало в последните години.

Идва ми слаб албума, това далеч не са способностите на Цеца!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Искам само да кажа, че текста на Didule кърти. Ей така се пише текст на пята много пъти тема, който все пак да звучи толкова свежо. Марина никога не разочарова!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Все още не бих посочил коя песен изпъква повече от другите, ще си дам време да вникна в текстовете. На първо слушане албум като албум, но по-запознатите с творчеството й няма как да не усетят липсата на Милич. Машината й за хитове, който правеше някак си много по-музикантски песни, премерени дори за свирене на живо. Прави ми впечатление появата на композитор, с който е работила в предни албуми - Дамир Ханданович. Негови са доста песни. Заместник на Милич? За текстовете...там всичко е бетон, Туцакович отново показа, защо е лидер в писането. Приятна изненада е участието на дъщеря й като вокалистка и на сина й с рапирането. Присъствието на нови имена сред авторите, участието на момчешката група, допринасят също така албума да звучи стилистично по-разчупен.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ухааа Цеца бързо действа. Поздравления за страхотните youtube lyrics видеа. На пръв прочит фаворити за мен се откроиха Trepni, Didule, Autogram, Andjeo drugog reda. Първите две са си хитове. Чува се и комерсиалното звучене, което е задължително, за да успее да бъде модерна и да задържи таргета на аудиторията си. Малко една идея по обрано ми идва пеенето на Цеца. Може би е умишлено. Като цяло добър маркетинг на албума и като визия и поднасяне. Чакаме да ги чуем на лайф новите проекти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Такаааа, и аз да дам мнение :

 

1.Трепни, Анджео другог реда - моите фаворити <3

2.Meтар одавде, Аутограм, Невиност и Јадна ти је моја моч - и тези ми допадат достатъчно но не като първите две.

3.Добротворне сврхе, Цигани - добри са, но не ме впечатлиха.

4.Дидуле - мелодията ми харесва но текста не толкова... мисля че ще е на ниво на Турбулентно.

5.Нетачан отговор и Луда за себе - не ми харесват (поне за сега), Луда за себе много ми прилича на Она.

 

Не е толкова зле албума, макар че се осеща липсата на Мили. Но явно в песента "Анджео другог реда" са гледали да вкарат малко от неговия стил. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако изключим Тrepni, Анджео-то и Nevinost останалото ми идва като сбор от всичко отпаднало в последните години.

Идва ми слаб албума, това далеч не са способностите на Цеца!

Прав си на 100%

Имам чувството, че всичко ми е някак....вече чуто :confused:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нетачан отговор е фаворита ми, след него Трепни! НЕ ми харесват Цигани и Луда за себе, не намирам логика да са в албума изобщо.

 

Като цяло ми харесва албума, предишния в началото изобщо не ми хареса и дори го изтрих, после го свалях отново...

Link to comment
Сподели в други сайтове

След като прочетох всички преводи, определено мога да кажа, че Марина просто няма изчерпване. Пише вече сигурно 30+ години и текстовете ѝ още са страшно добри. Какви метафори, какви тематики - евала!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...