Jump to content



Екстра Нина отново в “Пайнер”


Препоръчани коментари

Дано й се получат нещата, ама нещо няма много хъс или поне на мен така ми се струва. Иначе е талантлива певица, едно време правеше както новаторски неща, така и хубави фолк песни. За да добие актуалност, трябва малко да се съобрази с модерното звучене в момента, за да се чуе за нея и завръщането й. Доста време я нямаше, а и не е от певиците с хилядите фенове, но все пак си е име.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз вчера гледах няколко клипа на Екстра Нина- голяма новаторка си е била за времето си тази жена. Най-любими са ми "Сълзи нечакани", "Отминал спомен" и "Любовница"- класики и половина! Нямам търпение за беста ѝ- задължително ще си го купя! :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз вчера гледах няколко клипа на Екстра Нина- голяма новаторка си е била за времето си тази жена. Най-любими са ми "Сълзи нечакани", "Отминал спомен" и "Любовница"- класики и половина! Нямам търпение за беста ѝ- задължително ще си го купя! :Vishenka_05:

Дано са направили добър подбор на песните. Ако не включат "Любовница", няма да си го купя. :gun_bandana:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дано са направили добър подбор на песните. Ако не включат "Любовница", няма да си го купя. :gun_bandana:

Щом Панчо ще прави подбора, едва ли може да се очаква нещо перфектно.

Но тя сега е по-ниска от тревата. Вместо да си направи тя подбора, се чувства гузна едва ли не, че се е завърнала... и се доверява на онези миндили във фирмата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Щом Панчо ще прави подбора, едва ли може да се очаква нещо перфектно.

Но тя сега е по-ниска от тревата. Вместо да си направи тя подбора, се чувства гузна едва ли не, че се е завърнала... и се доверява на онези миндили във фирмата.

 

Заедно ги избират, но не всички права сигурно могат да уредят. Предполагам, че ще влязат повечето от песните, чиито клипове качват в канала на Планета.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Някой има ли ДВД-то Best Video Selection на Екстрата да го качи? Не е качвано в нета май.

+1

 

Дано са направили добър подбор на песните. Ако не включат "Любовница", няма да си го купя. :gun_bandana:

+1

_____

 

Какво е това уреждане на права на стари песни?

Тъй де, нали те са си ги купили, записали, издали даже и на дискове.

Какви права пак ще уреждат, не се ли водят тяхна собственост?

Link to comment
Сподели в други сайтове

+1

+1

_____

 

Какво е това уреждане на права на стари песни?

Тъй де, нали те са си ги купили, записали, издали даже и на дискове.

Какви права пак ще уреждат, не се ли водят тяхна собственост?

Някои са кавъри, които едно време не са купувани, щото имаше такава практика.

Други са авторски и трябва на всеки 10 г. да им се подновяват правата, да се плаща на авторите, иначе те могат да си ги присвоят и да ги дадат на когото поискат.

От интервюто в Сигнал стана ясно, че авторите са благосклонни към Нина, затова толкова бързо го подготвиха този Бест, а принципно е голяма галимации - документи, регистрации, чакане.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Пайнер" пусна нов албум на Екстра Нина

Екстра Нина заяви категоричното си завръщане на родна сцена с албума ”Белязани с любов”, в който е включила част от емблематичните си хитове, излизали през годините.

Новият албум е 15 в кариерата на звездата и е побрал 15 заглавия, създадени в период от близо 18 години. Песните от ”Белязани с любов” са издавани в албумите: ”Вечна измама”, ”The Best ballads”, ”Деветият елемент”, ”Позволи ми”, ”От тук започва любовта”, ”The Best - Любовница”, ”Мъжко момиче”. Любопитен факт е, че с музикална компания ”Пайнер”, Екстра Нина е издала 170 песни досега. Последната й песен ”Няма скука” е записана през лятото на 2015 година и е с участието на младия турски изпълнител Адил. Песента ”Молитва”, която е част от новия албум и е създадена от Орхан Мурад, също за първи път се издава от ”Пайнер”.

Почитателите на Екстра Нина са категорични, че най-впечатляващото при нея е завладяващата сила на чувствата, които влага в изпълненията си - особено при баладите, които звучат един път нежно, друг път еротично дори агресивно.

Екстра Нина започва съвместна работа с музикална компания ”Пайнер” преди 18 години, като още през първата година на това сътрудничеството издава албумите ”Вечна измама” и компилацията от нежни балади - ”The best ballads”.

Година по-късно тя поднася поредния си експеримент с албума ”Бяла Калина”, в който съчетава традициите на българския фолклор и модерни денс аранжименти. Новаторският дух на певицата я тласка към нови музикални идеи и експерименти, довели до създаването на един уникален албум с етно музика - ”Деветият елемент”.

В този период Екстра Нина реализира и няколко много успешни съвместни проекти със сръбската звезда Бобан Здравкович, продължава развитието си с различни музикални компании, а в последните години пее основно в Турция.

От няколко месеца Екстра Нина възобнови кариерата си и в България, отново като изпълнител на музикална компания ”Пайнер”. Най-категоричното доказателство за присъствието й на родната музикална сцена е новият самостоятелен албум ”Белязани с любов”, който вече е на музикалния пазар.

 

ekstra-nina-belyazani-s-lyubov-2016.jpg

ЕКСТРА НИНА - ”БЕЛЯЗАНИ С ЛЮБОВ”

1. ЗАТВОРИ ОЧИ remix

2. АЙСБЕРГИ

3. БЕЛЯЗАНИ С ЛЮБОВ

4. МОЕТО СИ Е МОЕ

5. ОГЪН В КАМИНАТА РЕМИКС

6. НЯМА СКУКА

7. БОЖЕСТВЕН ЗНАК

8. ЛЮБОВНИЦА

9. БЕЗ ТЕБ Я НЯМА ТОПЛИНАТА

10. МЪЖКО МОМИЧЕ

11. ЗАБРАНЕНАТА ЛЮБОВ

12. МОЛИТВА

13. ПАДНАЛ АНГЕЛ

14. ТРИ ГОДИНИ

15. КАМЕННО ЦВЕТЕ

Link to comment
Сподели в други сайтове

Някои са кавъри, които едно време не са купувани, щото имаше такава практика.

Други са авторски и трябва на всеки 10 г. да им се подновяват правата, да се плаща на авторите, иначе те могат да си ги присвоят и да ги дадат на когото поискат.

От интервюто в Сигнал стана ясно, че авторите са благосклонни към Нина, затова толкова бързо го подготвиха този Бест, а принципно е голяма галимации - документи, регистрации, чакане.

 

Известни кавъри са й май само Блондинка и Цялата нощ, като първата беше с уредени права и влезе в предишния дъ бест.

На мен ми харесва изборът на песни. От по-новите са включени най-добрите. Иска ми се Молитва да се реализира някак по-добре.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Известни кавъри са й май само Блондинка и Цялата нощ, като първата беше с уредени права и влезе в предишния дъ бест.

На мен ми харесва изборът на песни. От по-новите са включени най-добрите. Иска ми се Молитва да се реализира някак по-добре.

Честно ли ти харесва подборът? Аз това нещо няма да си го купя. Ок, по-малко песни, ама половината не са за Бест.

В крайна сметка бест ли прави, или някакъв сбирщайн от последните години + няколко по-стари хита?

И като почнат да ремиксират емблематичните си хитове, да му се дос*ре на човек.

Можеха да не бързат и да направят по-качествена селекция.

Но Панчо Запрянов... какво да се очаква...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Екстра Нина

преди 33 мин. ·

Изключително съм щастлива с излизането на 15-ия ми албум и много благодаря на Пайнер за новата ни съвместна работа!

Държа да отправя специални благодарности на всички автори, направили този албум възможен! Благодаря ви, че отново позволихте тези обичани песни да бъдат издадени! Със сигурност отново ще работим заедно, защото вярвам, че тепърва ще изпея едни от най-хубавите си песни!

Също така искам да се извиня на всички почитатели на песента "Отминал спомен", за която постоянно ми пишете и тук! Песента не успя да намери място в албума поради несъгласието на аранжора да бъде включена. Имайки разрешението на композитора и текстописката, възможно е в бъдеще да я направим с нов, по-модерен аранжимент.

Благодаря и на всички вас, които ме подкрепихте и написахте толкова мили и искрени думи за мен! Уверявам ви, че че ще се старая още повече!

С обич,

Екстра Нина

Link to comment
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че определено можеше повече старание и подбор на много по - добри и емблематични песни. Липсата на "Отминал спомен" не искам и да коментирам! Снимките от новата и сесия и обложката са в стилистиката на 90 - те. Стол и нелеп фон зад теб. Нина, май няма да се впише успешно в съмремието, колкото и да ми се искаше.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че определено можеше повече старание и подбор на много по - добри и емблематични песни. Липсата на "Отминал спомен" не искам и да коментирам! Снимките от новата и сесия и обложката са в стилистиката на 90 - те. Стол и нелеп фон зад теб. Нина, май няма да се впише успешно в съмремието, колкото и да ми се искаше.

Тя просто си каза, че ще се съобразява с онези главорези във фирмата - и резултатите са налице.

За много песни има да се извини, дори не ми се изброяват поотделно, не е само за "Отминал спомен". Не виждам смисъл да излиза такъв албум, след като Дъ Бест Любовница е милион пъти по-добър.

Кой е аранжорът на Отминал спомен?

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Отминал спомен" нали има 2 версии, да беше включила ремикса - или пък ако и двата аранжимента са на един автор, да беше първо направила нов вариант на песента и тогава да пусне сборката, вместо сега да обещава за такъв. Не знам какво прави вътре "Няма скука" например, заради която самата Нина се извиняваше на феновете си.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И като почнат да ремиксират емблематичните си хитове, да му се дос*ре на човек.

Можеха да не бързат и да направят по-качествена селекция.

Но Панчо Запрянов... какво да се очаква...

Тези ремикси не са нови. Ремиксът на Затвори очи е от албума Позволи ми и, честно казано, ми харесва повече като звучене.

Огън в камината-ремикс бе включен в Любовница и не е особено различен от оригинала - малко по-съвременно звучи просто.

 

Кой е аранжорът на Отминал спомен?

 

Ленко Драганов.

 

 

Що се отнася до Няма скука, според мен съвсем заслужено влиза тук. Последната й песен е, има си почитателите и тя. Винаги ще има недоволни, защото всеки си има любима песен. Покрай предишния бест имахме същите дискусии, а бяха включени около 30 песни. :)

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво значи аранжорът да не даде съгласие песента да се издаде повторно? Изключително глупаво е. Освен ако не става дума за пари.

 

Ем човекът сигурно е поискал пари. Щото другите доколкото разбирам са дали правата безвъзмездно. Ти да не вярваш, че Пайнер ще купи правата на песни, дето отдавна не им вършат никаква работа и то на Екстра нина. Виж ако правят бест на Преса е по-вероятно ... щото е топ кокшка, ама иначе

Link to comment
Сподели в други сайтове

На мен доста ми харесват песните от модерния й фолклорен албум - Деветият елемент. Но я виждам доста изтормозена и имам чувството, че си мери всяка дума преди да я изрече. Явно бая са я насмели и тя се пази да не стъпи накриво...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...