Jump to content

Ресторант "Приказките"


Kitty

Препоръчани коментари

Чак днес се сетих каква тема съм забравила да пусна още, откакто влязох тук.

 

Били ли сте в ресторант "Приказките" и хареса ли ви там? Аз това лято сбъднах 10 - годишната си мечта да вия "Приказките". Много ме е яд, че хотелския комплекс се оказа скъп.

На живо ресторанта е много красив, с чудесна гледка към реката и природата наоколо, само дето самата река е много мръсна. <_< Цените в ресторанти са безбожни, рибата там е ужасно скъпа. Въртях се из ресторанта и го снимах, бях и доста объркана, защото явно са го променили наскоро. Понеже имам добра фотографска памет, разглеждах и откривах кое къде е снимано от програмите, но повечето неща си останаха загадка за мен. Така например преди зад сцената имаше едно стълбище с дървен парапет, който явно са махнали. Не можах да се досетя и къде точно са снимали новогодишната програма "Хайде на купона" 2004 - 2005.

Във предверието на ресторанта пък за мое изумление видях стелаж, пълен с албумите на изпълнителите от "Пайнер". А тоалетната на ресторанта се оказа цяло приключение - там всичко е с фотоклетки. Чудех се къде е ключа за лампата, а то вместо ключ трябва да махаш с ръце, като изгасне осветлението. Направо смях ме напуши, като си представих певиците с техните тежки и скъпи рокли как ходят до тоалетна.1000%20(29).gif :roll1: :toilet14: :rolleyes: И си помислих как стените на ресторанта, ако можеха да говорят, какви ли интересни истории за купони щяха да разкажат.

 

Много ми се иска от телевизия "Планета" да направят един филм за комплекс "Приказките" и основно за ресторанта. Искам да знам така ли ми се струва или наистина е правен ремонт.

 

В Харманли трябва да сложат табелки с упътвания къде е комплекса. Никой в града не го знае къде е. А да не говорим за шока ми, че пътя към комплекса минава през циганската махала на града. Точно като минахме имаше сватба и се стреснах. :o

 

Много ме е яд, че хотелът беше недостъпен за нас, както и лоби бара. Поне видях ресторанта и мястото, преди тази част да бъде откъсната от Турция. :bye2:

 

Права ли съм да мисля, че стаята "Пепел от рози" е взъхновила Анелия за едноименната и песен? :rolleyes:

Link to comment
Сподели в други сайтове

:roll1: :roll1:

 

А тоалетната на ресторанта се оказа цяло приключение - там всичко е с фотоклетки. Чудех се къде е ключа за лампата, а то вместо ключ трябва да махаш с ръце, като изгасне осветлението.

 

Това ми е любимата част. :D

  • Haha 1
image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

То не пишеше, че мястото е модернизирано. Почувствах се като телепортирана в 2050 година. В нашия град такива екстри няма, нито в монтанския "Кауфланд". :mf_surrender: Много ли ви е смешно? Масата народ от провинцията не е виждала такива неща. 2001 година като откриха в моя град бензиностанцията на OMW, видях първия сешоар за ръце и гледах като теле в железница. :mf_surrender:
Link to comment
Сподели в други сайтове

То не пишеше, че мястото е модернизирано. Почувствах се като телепортирана в 2050 година. В нашия град такива екстри няма, нито в монтанския "Кауфланд". :mf_surrender: Много ли ви е смешно? Масата народ от провинцията не е виждала такива неща. 2001 година като откриха в моя град бензиностанцията на OMW, видях първия сешоар за ръце и гледах като теле в железница. :mf_surrender:

Чак пък модернизирано и 2050година и то заради една сензорна лампа в тоалетна... Кога ходи там?

 

 

Пс: изгрубяхме - да се кротнем малко, че ще обидим жената ;)

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

+1

 

Дано посети хотел Маринела скоро. :1000 (29):

 

Няма да стане. Не ми е по джоба, сцената им беше ужасна, тоя хотел е някаква гъзария. Харесвам стилни места, не някакви изхвърляници.

И после как да не харесват хлапетата "Генерал"........... :rolleyes: Тях само материалното ги вълнува и си мислят, че светът е започнал от 2001 година. :rolleyes:

 

Знаете ли, че някога имаше телевизори без дистанционни? и детство без компютри и компютърни игри. Или че нямаше мобилни телефони и ходехме пеша до приятелчетата за игра? :rolleyes:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Чак пък модернизирано и 2050година и то заради една сензорна лампа в тоалетна... Кога ходи там?

 

 

Пс: изгрубяхме - да се кротнем малко, че ще обидим жената ;)

 

Това лято. Нямаше табелка, не разбрах откъде се пуска лампата, а то било сензорно. Ама като се озовеш в тоалетната и осветлението пак гасне, докато разбера какво се прави.......то не е забавно да увиснеш в тъмното, там и прозорци няма, същинска тъмница е. И на крана на мивката много му се дзверих. Те хубаво модернизирали, че и с цел да пестят ток, ама табелки да бяха сложили, бе! Хората се чудят какво да правят. Не може да оставяш посетителите на ресторанта в нелепо положение. Като сензорните работи не са масови, как хората да знаят какво да правят?1000%20(15).gif1000%20(23).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това лято. Нямаше табелка, не разбрах откъде се пуска лампата, а то било сензорно. Ама като се озовеш в тоалетната и осветлението пак гасне, докато разбера какво се прави.......то не е забавно да увиснеш в тъмното, там и прозорци няма, същинска тъмница е. И на крана на мивката много му се дзверих. Те хубаво модернизирали, че и с цел да пестят ток, ама табелки да бяха сложили, бе! Хората се чудят какво да правят. Не може да оставяш посетителите на ресторанта в нелепо положение. Като сензорните работи не са масови, как хората да знаят какво да правят?1000%20(15).gif1000%20(23).gif

Принципно лампите би трябвало да са настроени така, че като влезеш да светват и да не угасват, докато не излезеш. Т.е. не е необходим надпис. Изглежда обаче там се опитват да спестят много пари, щом ти е гаснала.

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма да стане. Не ми е по джоба, сцената им беше ужасна, тоя хотел е някаква гъзария. Харесвам стилни места, не някакви изхвърляници.

И после как да не харесват хлапетата "Генерал"........... :rolleyes: Тях само материалното ги вълнува и си мислят, че светът е започнал от 2001 година. :rolleyes:

 

Знаете ли, че някога имаше телевизори без дистанционни? и детство без компютри и компютърни игри. Или че нямаше мобилни телефони и ходехме пеша до приятелчетата за игра? :rolleyes:

Обаче ти май яко си застинала в миналото. Не може да живееш с поглед назад. Да приемеш, че света се променя, модернизира не означава непременно да свалиш критериите си за изкуството/музиката, да нямаш ценности, да си глупав и прост и като цяло не е лошо. Даже обратното - може да използваш всички технологии да се самоообразоваш и информираш. Живеем в бързо развиващ се и променящ се свят и ако не си напредничав и адаптивен човек, си обречен на провал според мен.

 

И, да знам, че имаше телевизори без дистанционно (тази роля в играех аз като най-малка), играх пред блока, мобилен телефон и компютър имах в 3-4 клас и прочие и прочие.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Kitty, мила, напълно те разбирам.

Аз го посетих през 2015 и ужасно много ме зареди. Не знам защо но като се разхождах - треперех!

Дори поплаках като се сетих, че там беше промоцията на дебютния албум на Райна.

Тоалетната и тогава беше модернизирана.

Ти пробва ли я за секс ? Не е много удобна. :(

  • Haha 1
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Това лято. Нямаше табелка, не разбрах откъде се пуска лампата, а то било сензорно. Ама като се озовеш в тоалетната и осветлението пак гасне, докато разбера какво се прави.......то не е забавно да увиснеш в тъмното, там и прозорци няма, същинска тъмница е. И на крана на мивката много му се дзверих. Те хубаво модернизирали, че и с цел да пестят ток, ама табелки да бяха сложили, бе! Хората се чудят какво да правят. Не може да оставяш посетителите на ресторанта в нелепо положение. Като сензорните работи не са масови, как хората да знаят какво да правят?1000%20(15).gif1000%20(23).gif

Това лято? И те учудва сензорна лампа. Във вашия край явно сте доста назад...

 

Принципно лампите би трябвало да са настроени така, че като влезеш да светват и да не угасват, докато не излезеш. Т.е. не е необходим надпис. Изглежда обаче там се опитват да спестят много пари, щом ти е гаснала.

В квартирата ми в Търново лампата в коридора така угасваше и постоянно трябваше да мяташ да светне. ;Д

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Това лято? И те учудва сензорна лампа. Във вашия край явно сте доста назад...

В квартирата ми в Търново лампата в коридора така угасваше и постоянно трябваше да мяташ да светне. ;Д

Не напразно казват, че северозапада е най-западналия и беден район!

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

В тоалетната в нашето заведение също така гасне, просто сензора е на нивото на гърдите, примерно, и като седнеш на тоалетната за 2 минути примерно, и изгасва, защото не засича нищо.

 

Иначе разказът е невероятен. :roll1: :roll1: Само аз ли се впечатлих от изречението за стените? Изглежда не е толкова модерно място, една стена от 2050 година се очаква поне да има Сири вградена.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ейй, точно тази тема чаках! Бил съм, разбира се! Това е дестинация, която всеки трябва да посети, колко са снимали от Пайнер там – легендарно! Аз лично там се преродих душевно няколко пъти!!! Изумително място, чувстваш се като в приказка!

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не напразно казват, че северозапада е най-западналия и беден район!

То това, че е така - така е, но пък малко too much ми идва. Ходила съм във Видин - имам приятелка от университета от там. Запознах се с нейни приятели, от Враца също имам познати - ми чак толкова зле, че да нямат сензорни лампи, не са....

 

Пс:Тая тема стана страшен спам и офтопик, но по изключение ще я оставя така за сега.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

В нашия край няма сензорни изгъзици, да. Хората тук са бедни като прословутата църковна мишка.

 

Години наред най - модерното от бано - тоалетното обзавеждане си беше сешоарът за ръце. 2006 като откриха "Кауфланд" смесения кран на чешмата ме изнерваше, защото със зор го настройвах хем да не е много студена, хем много гореща водата. Иначе мобилните телефони, банкоматите, колите с аларми и DVD плейърите си дойдоха навреме. тук и таблети ползват хората. Но изгъзици като сензорни лампи, сешоари за ръце, ония телефони за кола и GPS -такива неща в нашия край няма. Иначе си имаме и Wi-Fi.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В нашия край няма сензорни изгъзици, да. Хората тук са бедни като прословутата църковна мишка.

 

Години наред най - модерното от бано - тоалетното обзавеждане си беше сешоарът за ръце. 2006 като откриха "Кауфланд" смесения кран на чешмата ме изнерваше, защото със зор го настройвах хем да не е много студена, хем много гореща водата. Иначе мобилните телефони, банкоматите, колите с аларми и DVD плейърите си дойдоха навреме. тук и таблети ползват хората. Но изгъзици като сензорни лампи, сешоари за ръце, ония телефони за кола и GPS -такива неща в нашия край няма. Иначе си имаме и Wi-Fi.

Моля? Сериозно ли за първи път си използвала такъв кран през 2006? :helpsmilie:

 

Иначе нашия ресторант със сензорните лампи е в град с население 10000 човека, така че не са чак такава "изгъзица", каквато ги изкарваш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В тоалетната в нашето заведение също така гасне, просто сензора е на нивото на гърдите, примерно, и като седнеш на тоалетната за 2 минути примерно, и изгасва, защото не засича нищо.

 

Иначе разказът е невероятен. :roll1: :roll1: Само аз ли се впечатлих от изречението за стените? Изглежда не е толкова модерно място, една стена от 2050 година се очаква поне да има Сири вградена.

 

Последен офф:

 

:o :o :o Те къде бил ключа от палатката! а аз тъпото си седя, оглеждам стените за ключ - нъцки, няма ключ, въртя глава във всички посоки и се чудя как да пусна лампата, махам ръце, нищо. Гледам тавана - нищо, стените - нищо. Добре, че майка ми беше с мен и леко открехна вратата и бам, лампата светна.

 

тия собственици явно пестят, което не говори добре за тях :mf_surrender: . А крана го оглеждах като извънземно, докато схвана, че просто трябва да сложа ръце отдолу.

 

 

И да, за първи път използвах смесен кран през 2006. приличаше на чудесия, дошла от бъдещето. А като се уредих с таблет 2014, без да знам как работи, след като му падна батерията, решихме, че сме го счупили, не знаехме, че трябва да се зарежда. А като ходихме на екскурзия в Плевен и решихме да посетим Панорамата, GPS - а ни заведе на майната си. До път без изход. А плевенчани масово не знаеха пътя за Панорамата, нямаше и табелки. Не питайте как намерихме пътя после и колко нерви брахме.

 

Това лято видях и друго място, снимано от тв "Планета" - Каменните гъби. Няма да споменавам колко се озорихме да ги намерим и как силното блестящо обедно слънце ми изпари ентусиазма да се разтанцувам и да си затананикам "Защо". :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, бате, то остана и wi-fi да нямате и щяхте просто да сте като откъснати от света. :D

 

Мнеееееееее, допреди две години връзката ни със света беше с кабелен интернет. Чак толкова изостанали не сме. :P

 

Обаче е гадно, че в нашия край няма "Планета Пайнер клуб". :( И кино нямаме. Закриха ни го 2001 година и го направиха дискотека. В берковско никой не е гледал 3D филми.

Link to comment
Сподели в други сайтове

:roll1: :roll1: :roll1: :roll1:

 

Какво ли ще стане след година, като откриеш преносимите компютри, или пък след още една, като разбереш, че онези кръгли неща, наречени дискове, имат повече памет от дискетите? :ninja:

 

Всъщност дискети не съм ползвала, не ги познавам, но познавам дисковете и имам доста със записани филми, музикални видеоклипове и програми, снимки и колекцията ми от графики. Интернет ползвам от 2006, а във форума на телевизия "Планета" се регнах на 1 август 2006. :D Била съм и във сайта на "Нов фолк"....... За GPS обаче повече не искам да чувам, с нашите на екскурзиите по пътищата използваме изпитания метод за ориентиране по карта, табелки и разпити на минувачи, чичко Гугъл също помага.

 

С тая тема направих "Приказките" туристическа атракция. :lol:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Голям фен на Хари Потър съм, да. Имам всичките 7 книги + "Приказките на барда Бийдъл", албума за лепенки "Хари Потър и философският камък", дневник, първия филм на видео, имах и две тениски и чаша с Хари Потър.

 

Гледала съм само първите 4 филма. Страхотни са. Любимите ми герои са Хари и Хърмаяни. Само седмата книга и тази за барда не съм ги чела, а сега излиза нова книга + допълнителни книги. Ако ми бяха добре очите, щях да ги прочета, но.......... :(

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...