Jump to content



Online: Фики - България


Препоръчани коментари

Ооо добре, че беше ти да ми кажеш, а утре ще заколят ли прасето? :mf_surrender:

Не ти разбрах въпроса, но иронията ти беше ненужна. Ти се направи на интересен в първия си пост. Няма значение каква е религията на човек, за да обича държавата си (дали при Фикрет наистина е така или е поза, си е друг въпрос, който не трябва да се свежда да това дали е мюсюлманин или не).

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Не ти разбрах въпроса, но иронията ти беше ненужна. Ти се направи на интересен в първия си пост. Няма значение каква е религията на човек, за да обича държавата си (дали при Фикрет наистина е така или е поза, си е друг въпрос, който не трябва да се свежда да това дали е мюсюлманин или не).

 

Не, не се направих на интересен, констатирах едно нещо в България, което е всеизвестно - голяма част българите християни недолюбват мюсюлманите, а в последните години българските помаци до един са протежета и привърженици на една протурска партия ДПС, която спонсорира какви ли не безобразни културни прояви с цел да ги обработи по свой образ - т.е. автомитчно тази група от хора, живеещи в изключително бедни райони, слабо образовани хора до голяма степен, се причисляват към българските турци и техните производни (всякакви преселници от преди години), които имат намерения за някаква собственост над територия - знаем всички къде.

И все пак българите християни общо взето проявяват необяснима толерантност. Където са поискали да си построят джамия - имали са разрешение.

 

А Фикрет, както и баща му са с турски произход - не са потурчени българи - ето това ми беше идеята, откъде тази безгранична любов към християнска България.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не, не се направих на интересен, констатирах едно нещо в България, което е всеизвестно - голяма част българите християни недолюбват мюсюлманите, а в последните години българските помаци до един са протежета и привърженици на една протурска партия ДПС, която спонсорира какви ли не безобразни културни прояви с цел да ги обработи по свой образ - т.е. автомитчно тази група от хора, живеещи в изключително бедни райони, слабо образовани хора до голяма степен, се причисляват към българските турци и техните производни (всякакви преселници от преди години), които имат намерения за някаква собственост над територия - знаем всички къде.

И все пак българите християни общо взето проявяват необяснима толерантност. Където са поискали да си построят джамия - имали са разрешение.

 

А Фикрет, както и баща му са с турски произход - не са потурчени българи - ето това ми беше идеята, откъде тази безгранична любов към християнска България.

 

Това, което говориш просто не е вярно. Аз съм помак и никога не съм се причислявал към турците, депесарите и т.н

Нито аз, нито семейството ми и другите, които познавам.

Дори съм убеден, че в момента коледната украса у вас не и наполовина колкото моята. Бъди сигурен, че аз и ти не се различаваме по нищо друго, освен с това, че моята пишка е с по-малко кожа от твоята. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това, което говориш просто не е вярно. Аз съм помак и никога не съм се причислявал към турците, депесарите и т.н

Нито аз, нито семейството ми и другите, които познавам.

Дори съм убеден, че в момента коледната украса у вас не и наполовина колкото моята. Бъди сигурен, че аз и ти не се различаваме по нищо друго, освен с това, че моята пишка е с по-малко кожа от твоята. :1000 (29):

 

Абсолютно. Да не говорим, че и по име, и по поведение трудно може да различиш помаците от останалите хора, ако не знаеш повече за тях. А обикновено са и достатъчно дискретни, така че абсурд да се досетиш. Виждал съм доста изненадани.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Зетят на баба ми е помак и честно казано, по нищо не му личи. Освен това, че има малко затруднения с езика, които по-скоро са решени в комична светлина.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това, което говориш просто не е вярно. Аз съм помак и никога не съм се причислявал към турците, депесарите и т.н

Нито аз, нито семейството ми и другите, които познавам.

Дори съм убеден, че в момента коледната украса у вас не и наполовина колкото моята. Бъди сигурен, че аз и ти не се различаваме по нищо друго, освен с това, че моята пишка е с по-малко кожа от твоята. :1000 (29):

 

Да, ама ти не си ли от севера? Онези по Южна България са по-различни.

Признавам си, може би Скат навремето са ми промили мисленето. :1000 (29): Иначе съм писал курсова работа за тези в Централна България и съм чел за тях от сравнително стари източници и си имам на идея малко - за това те питам. Много различия попринцип има в регионите. Или от досега си с помаци съм имал не толкова точни и не толкова различни случки, за да си изведа най-точната преценка. Бил съм в Кърджали на няколко пъти и там българска реч почти не чух. Не знам къде е централизирана подкопаващото ядро, но е ясно че рано или късно част от България ще бъде откъсната.

 

Както и да е, разводнихме основната тема.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, ама ти не си ли от севера? Онези по Южна България са по-различни.

Признавам си, може би Скат навремето са ми промили мисленето. :1000 (29): Иначе съм писал курсова работа за тези в Централна България и съм чел за тях от сравнително стари източници и си имам на идея малко - за това те питам. Много различия попринцип има в регионите. Или от досега си с помаци съм имал не толкова точни и не толкова различни случки, за да си изведа най-точната преценка. Бил съм в Кърджали на няколко пъти и там българска реч почти не чух. Не знам къде е централизирана подкопаващото ядро, но е ясно че рано или късно част от България ще бъде откъсната.

 

Както и да е, разводнихме основната тема.

 

Не мисля, че е разводняване. Хубаво е да си ги казваме тези неща.

Моите наблюдения са над приятели от Гоце Делчев, Доспат, Мадан, Смолян и т.н...

А специално за Фики знам, че е циганин. Няма лошо да възпява България, все пак е неин гражданин, но в случая ми се струва показно просто.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Доста тъпо да направи такава песен и да я промотира по Коледа (добре, че не е 3 март-тогава щеше да е гротеска). Чист популизъм.

Нов певец е и тия тематики се засягат когато имаш тежест на изпълнител, на творец, на име - след заглавия като Бум и Джале, седи нелепо да има такава песен в дискографията му. Поне на този етап. Дори баща му, неговия модел за подръжание (което му е най-голямата грешка,че не търси себе си), не мисля,че има песен посветена на Родината.

Отделно да - не е етнически българин,а е тръгнал да прави намеци и кой къде е избрал да живее. Есил Дюран е с над 20 годишна кариера, име - аналог на качествен човек и изпълнител, доказала се пред публиката, както и с телевизионните формати и модните си линии. На имидж като нейния седи да пее за България. А не на тоя лольо, къде до вчера се развява гол по без крака.

На трето място - има 100 други тематики, които може да засегне, ако иска да поднесе баладична и умерена песен на Бъдни вечер. Отново Слава Богу, че не е решил да пее за рождеството на Христос де.

И на последно място - ако няма подходяща песен за такава програма - просто не отиваш и не пееш.

 

/За мен Фики въобще не се доказа през тази година и подкрепям коментара по-горе. Да, признах бомбастичното начало на кариерата му, но нека не забравяме че със силен гръб и връзки се прави лесен старт (както навскъде, така и в попфолка). Нищо ново и интересно не видяхме от Фикича през 2015. Тотално еднообразие като музикален и сценичен образ. Никаква артистичност в неговите видеа и изяви. Слаби песни след Оцко и доста бълване на продукция.

 

Знам,че Пайнера пак ще го провъзгласи за Певец, за да му надуят още хонората, но за мен той не заслужава./

Link to comment
Сподели в други сайтове

Между другото, песента не е лоша. Добър е текстът.

 

Обаче, наистина след простотиите Джале и Бум. Личи си, че Фикрет яко меши стилистики. Няма идея каква стратегия да заеме, за да блесне като ПЕВИЦ на годината, както Магда рече.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Между другото, песента не е лоша. Добър е текстът.

 

Обаче, наистина след простотиите Джале и Бум. Личи си, че Фикрет яко меши стилистики. Няма идея каква стратегия да заеме, за да блесне като ПЕВИЦ на годината, както Магда рече.

 

+1

 

Няма спор, песента е добра, но си личи желанието за лъскане на имидж, с което е направена.

 

Освен това съм абсолютно убеден, че да си син на Тони Стораро е някаква утеха в трудните дни, през които минава държавата. :derisive:

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Mалко нагло от страна на Фики да възпява България, при условие, че далеч не е от български прозиход и далеч тази песен е направена с користни намерения. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мрънкате и плюете, че бил циганин, ама всички се кълчите на песните му в дискотеките.... Турчин е, не е циганин. Цигани са например Софи Маринова и Азис, но това не умаловажава таланта им. Фики си изкарва парите с глас и талант, не краде и не лъже, като мазните мангали. Не виждам какво толкова против имате....

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Направо не мога да повярвам всичко това, което прочетох в тази тема. :helpsmilie: Циганин, турчин, помак - какво значение има! Всички сме българи. Фики е роден и израснал в България, с българския език, с българското самосъзнание. Той винаги говори по интервюта колко много обича България и аз му вярвам (но дори и да не му вярвах, пак нямаше да смятам, че няма право да направи такава песен).

 

Наистина, засрамете се и си представете някой да отхвърляше вас така. :1000 (27):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Горкият, мил, мъничък Фики, който толкова много обича България. :cry2: Че защо да не я обича? Той кога се е сблъскал с някаква реалност тук? От малък расте обсипан с пари и всичко което иска, сега продължава да живее така, защо да не му е хубаво в България и да не прави бозави песнички за нея когато си поиска? От такива като него аман! Шефове, политици, чорбаджии да ти говорят как трябва да си малко по-позитивен, а не толкова черноглед относно бъдещето си в България, този пък чак и песен направи... много е лесно с 4 бона за 1 час да пееш как "в хубави и лоши" времена ще си останеш тук.

За мен тази песен е олицетворение на лицемерието! Ако ще се правиш на патриот с тази песен и ще записваш емблематични български песни като "Лудо, младо" и "Зайди, зайди" не ходиш в Рибново да пееш в подкрепа на "ДПС" и да подканваш хората да гласуват на турски език. Или си мазен турчин, или си Българин с главно Б, средно положение няма...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Горкият, мил, мъничък Фики, който толкова много обича България. :cry2: Че защо да не я обича? Той кога се е сблъскал с някаква реалност тук? От малък расте обсипан с пари и всичко което иска, сега продължава да живее така, защо да не му е хубаво в България и да не прави бозави песнички за нея когато си поиска? От такива като него аман! Шефове, политици, чорбаджии да ти говорят как трябва да си малко по-позитивен, а не толкова черноглед относно бъдещето си в България, този пък чак и песен направи... много е лесно с 4 бона за 1 час да пееш как "в хубави и лоши" времена ще си останеш тук.

За мен тази песен е олицетворение на лицемерието! Ако ще се правиш на патриот с тази песен и ще записваш емблематични български песни като "Лудо, младо" и "Зайди, зайди" не ходиш в Рибново да пееш в подкрепа на "ДПС" и да подканваш хората да гласуват на турски език. Или си мазен турчин, или си Българин с главно Б, средно положение няма...

Ако това е насочено към мен, аз не отричам привилегированото положение на Фики и как това до голяма степен обезсмисля посланието. Това, което казвам, е, че Фики е не по-малко българин от който и да било от коментиращите в тази тема и затова има абсолютното право да пее за родината си България.

Относно последното изречение... :mf_surrender: Колко много чалгари го правят... Нека да не бъркаме алчност и простотия с народност или националност.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...