Jump to content

Всичко за сръбската музика


Препоръчани коментари

Драгана за първи път говори как е страдала през 90-те години...

01-12.jpg

Не е за първи път, в последните години нещо й стана и започна да говори на тая тема. То понякога страховете на хората се отключват след години закъснение и едва тогава ги асимилират. Според мен пак ще говори обрано и заобиколно и само ще намеква. В една емисия доста директно си ги каза нещата, но я изтриха. Гламур ли беше... Не помня точно. Дали ще може скан сега на това?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не е за първи път, в последните години нещо й стана и започна да говори на тая тема. То понякога страховете на хората се отключват след години закъснение и едва тогава ги асимилират. Според мен пак ще говори обрано и заобиколно и само ще намеква. В една емисия доста директно си ги каза нещата, но я изтриха. Гламур ли беше... Не помня точно. Дали ще може скан сега на това?

 

Аз не ги купувам, но ако намеря ще споделя. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам къде да си задам въпроса, но май това е най-подходящата тема.

Изобщо не разбирам от сръбска музика и още по-малко от самия сръбски език, но си спомням, че бях чела из форума за част от текста на "Зависима" на Джена, че било сръбски израз, който за тях си има много специфично значение - мисля че беше това, че Джена щяла син да има. :D Та като човек на думите веднага ми стана любопитно, ако някой знае какъв точно е изразът и какво значение има в сръбския език, би ли могъл да ми го обясни? Благодаря!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам къде да си задам въпроса, но май това е най-подходящата тема.

Изобщо не разбирам от сръбска музика и още по-малко от самия сръбски език, но си спомням, че бях чела из форума за част от текста на "Зависима" на Джена, че било сръбски израз, който за тях си има много специфично значение - мисля че беше това, че Джена щяла син да има. :D Та като човек на думите веднага ми стана любопитно, ако някой знае какъв точно е изразът и какво значение има в сръбския език, би ли могъл да ми го обясни? Благодаря!

 

Аз мисля че това е че в сърбските песни се пее за "правене синови" :3fdb8960598fa63e: . Tова си е типичен фб статус нали имаше когато женските споделят нещо ала "Ако има друг мъж в живота ми, това ще е нашият син"... Иначе и в Трепни - "имачеш дечицу" - означава "ще имаш деца" . :3fdb8960598fa63e:

 

Иначе има много народни сърбски песни в които се пее за деца / синове и щерки/. Тези са от по-модерните.

Може би и греша, ако някои знае по-добре нека ме поправи. :)

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е сръбски израз "Знаеш, че ще има друг мъж за мене, само ако син си имаме с тебе". По-скоро Мариета пак е преправяла ФБ статуси от рода на "По-добра от мен ще бъде само дъщеря ми!", "Единственият мъж в живота на една жена, който я обича истински - това е баща й!" и този, който е постнал Alter Ego. Не че наш'те по принцип не се вдъхновяват или не крадат направо от сръбските текстове.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Днес на заснемането на Пинкове звезде Александра напуснала студиото заради Дара, след това се върнала и казала на продукцията че ако още един път бъде надната от страна на Дара, ще напуснала журито.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Днес на заснемането на Пинкове звезде Александра напуснала студиото заради Дара, след това се върнала и казала на продукцията че ако още един път бъде надната от страна на Дара, ще напуснала журито.

Аз мисля, че има нужда от Александра в продукцията, защото е по-млада и е представител на попа, което дава друг поглед в оценяването.

Дара е чалната и наистина прекалява.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Снощи на концерта на Миле Китич нямаше къде игла да пусне човек. Залата се пръскаше, не че съм се съмнявал, но никъде не бях чул да са били изкупени билетите. Имаше просто сцена, 3 видео стени и 20 прожектора - супер семпло, а всъщност толкова достатъчно. Още с влизането си предизвика супер фурор и тръгна с една от най-емблематичните му балади. Нямаше слабо този човек - и настроение, и земен постоянно питаше какво иска публиката да изпълни, на кое повече се радват. В паузата пяха Марта Савич и Валя. На нея искам да обърна специално внимание - евалата! Сама си е извоювала присъствието си там, покрай участието и в БИАД и посещението на Миле в клуба - харесал я и я е поканил. На жената не са и нужни концерти на Пайнер, където според мен и никой нямаше да я отрази, да не говорим, че нямаше да бъде и поканена. Изпя народна песен, "Ще горя" и "Все си ти" и мога да кажа, че хората си я уважиха, дори и в залата се зави хоро. Доста хора видях също да снимат клипчета с телефоните на "Ще горя".Дъщерята на Миле Китич, която също се изявявала като певица, явно, е абсолютно копие на Гери Никол - и в маниер и стил, звучене, глас, всичко. След това Миле отново срути залата, завръщайки се с "Хубава си моя горо". Два биса. Уникален концерт беше.

Ако някой иска да ме добави в общия чат отново да пусна клипчета от Миле и Валя.

Ленчето е пяла в нашта арена. :3fdb8960598fa63e:

https://www.instagram.com/elenakitic/

 

Прийович е снимала клипа. :1000 (6):

 

Тематиката на текста на Груич май ще е подобна на Брат на Цеца. :scratch:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кралицата Джеи Кеи (ЈК) досега записала 5 нови песни, на другите върнала текстовете на Марина щото били много "краини", искала малко да ублажи.

А албума на Дара е оставен за следващата година, като и концерта щото била много заета с журирането и с участията.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам дали е редно тук да говорим за концертите на сръбските певци в Арена Армеец, но не намерих подобна тема и за това реших да пиша.

Концерта на Миле Китич ми хареса много, но до сега не ми се беше случвало да присъствам на концерт на сръбски изпълнител, и през половината време той да "пее" на пълен плейбек!Бил съм на всички концерти в Арената, на изпълнители от западната ни сеседка, но никой от тях не си позволи да пее на плейбек!Почувствах се като на концерт на Планета от 2002ра-2003та година, когато само някой изпълнители пееха на живо, а останалите си отваряха устата като риби на сухо!Честно казано ми стана обидно, защото той идва за пръв път в София, а и е много голямо име!Да не може да пее бих го разбрал, но на песните изпълнени с оркестъра всичко беше ок - за какво беше тоя плейбек и тия стойки докато си отваряше устата така и не разбрах!Интересното е, че хората вече не са като едно време - освен да гледат, те и чуват и още щом тръгна плейбека започнаха да се споглеждат и да се питат какво става!На никой в залата не му се вярваше!Дъщеря му Елена пък надвикваше плейбека, но гласа и е толкова писклив че хората около мен започнаха да си запушват ушите, защото беше неприятно за слушане - можеше просто да си отваря устата като баща и и всичко щеше да е ок!

Евала на Марта Савич - представи се перфектно!

Още по-голямо евала на Валя - от нея очаквах да излезе на плейбек, но ме изненада и то доста приятно, защото се оказа, че е доста гласовита!Много добре се представи момичето и беше подбрала много добре песните, с които да се изяви, защото публиката и се зарадва много, особено на "Ще горя"!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...