Jump to content



Всичко за сръбската музика


Препоръчани коментари

Taнче, Танче...

 

Много красива певица, напомня на ранната Драгана. Нищо общо със сръбските травестити. Само не мога да разбера, горната устна ли е надула, или само така ми се струва?

В първия момент ти се струва леко простовата, но всъщност е супер наивна и добра. Няма лошо, че държи на семейството си, Роби. Знам версията ти, че според теб кариера извън Белград не се гради, но пък ако се научи да балансира между семейството, което е най-важното и което ще остане след години, и кариерата, ще са доволни всички. Иначе то си личи, че не е някаква скандална, която мре да се бута в медиите. По-важното е, че е добра певица. И си личи, че й е тъпо да пее песни като "Простакуша". Явно и в Сърбия го има този проблем с комерсиалната музика, старлетките, както при нас с песните за кучки и боклуци и плейметките. Само в Гърция държат ниво, изглежда.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя в това интервю казва, че засега няма, но уж прослушва някакви неща... Според мен ще си го кара някак по-лежерно.

Простакуша беше добро предложение, ама и тя самата осъзнава, че подобни парчета не остават във времето. В това интервю казва, че аудиторията се е променила. За мен лично трябва да прави нещо средно между нейния си стил и това новото, защото ще е тъпо да похаби таланта и индивидуалността си изцяло и сама в сегашната вълна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Разбира се че не виждам нищо лошо в това и да си избере семейството си. Но Танчето също казва че се страхува че старите и' хитове ще се забравят. Това че "кариера се гради в БГ" не е моя теория а на музикални критици, музиканти, композитори, менаджери и всички други от които съм чувал да коментират западнали кариери на звезди. Също така не е имало случаеви в които звезди да са напуснали СРБ и да са станали по-големи звезди от това което са били преди. Просто до някое време може да се държи някое стаус кво ниво на кариерата, като прави Танчето, с пускане на по една-две песни на годината но силата, моща на звезда изчезва. Иначе да очевино е че всяка старлета в СРБ се оптива да е певица, и става певица, но хит не вижда, всичко е само сензация. Не напразно качествените и по-сериозните песни стават мегахитове като Трепни, Име и презиме, Аутограм, Банкина, Могла сам, Богиня, Волиш ли ме, Доджеш ми у сан, песните на Прииович която е 20годишна а пее сериозни песни като да има 40+ години. Просто тези които имат скорост и този пауър диктуват правилата, нормално е Танчето да се опита да следва по-лесната вълна тя направи копие на Златник (Tvrdjavu od ljubavi) но никои не оцени... но и двете и' последни песни са с качествени видеоклипове и с примерен текст в сравнение с това което се пее от такавата вълна.

 

Да си припомним този евергрин :Vishenka_05:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам, аз явно не разбирам, ама все едно някой в БГ да каже, че кариера се прави в София. Ми няма такова нещо. Толкова певци живееха или живеят дълги години извън София. Десислава дълги години в Пловдив си беше, Преса, Ивана не е мръднала от там, Тони Дачева в Ямбол, Славка Калчева и тя. Глория през първите пет години от кариерата си още живееше в Русе. Вярно, държавата ни е една и е малка, ама каква ли концертна дейност има в Сърбия, та да се налага да са нонстоп в Белград... Заради Звезде гранда и Пинкове ли?

Толкова ли са важни за всички въпросните предавания?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам, аз явно не разбирам, ама все едно някой в БГ да каже, че кариера се прави в София. Ми няма такова нещо. Толкова певци живееха или живеят дълги години извън София. Десислава дълги години в Пловдив си беше, Преса, Ивана не е мръднала от там, Тони Дачева в Ямбол, Славка Калчева и тя. Глория през първите пет години от кариерата си още живееше в Русе. Вярно, държавата ни е една и е малка, ама каква ли концертна дейност има в Сърбия, та да се налага да са нонстоп в Белград... Заради Звезде гранда и Пинкове ли?

Толкова ли са важни за всички въпросните предавания?

 

Mи предимно всички медии, телевизии, радиа, композитори, менаджери, музикални компании, студия са в БГ. Един от най-свежите примери е Амар Гиле, които е Босненец а спечели 3Г (през 2013 май беше) и тази песен Imam ljubav ali kome da je dam възкрсна и стана хит неговото изпълнение. Тогава като победител получи апартамент в Белград, а той хванал продал апартамента или дал на рент (не съм сигурен), и се върнал в Босна да живее. И го критикуваха вместо да стои в БГ да гради кариера той недей Босна ще му избяга. Добре че видя и други хитчета досега.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Mи предимно всички медии, телевизии, радиа, композитори, менаджери, музикални компании, студия са в БГ. Един от най-свежите примери е Амар Гиле, които е Босненец а спечели 3Г (през 2013 май беше) и тази песен Imam ljubav ali kome da je dam възкрсна и стана хит неговото изпълнение. Тогава като победител получи апартамент в Белград, а той хванал продал апартамента или дал на рент (не съм сигурен), и се върнал в Босна да живее. И го критикуваха вместо да стои в БГ да гради кариера той недей Босна ще му избяга. Добре че видя и това хитче.

 

Хич не е малко да получиш апартамент като победител в ЗГ. Обикновено тук за това се работи с години...

Не знам, тъпо е постъпил - не толкова заради кариерата, но всеки си решава.

Иначе какво толкова - дори и там да е концентриран бизнесът, а да живееш някъде другаде - отиваш, вършиш си нещата, прибираш и после пак наново. Драгана как пътува сумати време и път заради телевизията си, която е в Пожаревац... Не знам. Според мен тези неща са Божа работа. Ако ти е писано хората да те обичат, ще те обичат - не е нужно да си им нонстоп достъпен в Белград в случая. Иначе на прохождащите вероятно им е нужно пребиваване там, поне в началото.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тая Мина Костич е ужасна. Едно време като открадна двете песни на Глория от новия албум през 2001 се правеше на ударена. Когато й звъняли за уреждане на правата, тя казала, че песните са нейни и не познава никаква Глория.

 

А няколко години по-късно участваше в някакво предаване там заедно с Мария Илиева и разправяла на Мичето колко много харесва Глория от българските певици. :mf_surrender:

 

Ами най-големият и хит "Старии човек" го има благодарение на Глория.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хич не е малко да получиш апартамент като победител в ЗГ. Обикновено тук за това се работи с години...

Не знам, тъпо е постъпил - не толкова заради кариерата, но всеки си решава.

Иначе какво толкова - дори и там да е концентриран бизнесът, а да живееш някъде другаде - отиваш, вършиш си нещата, прибираш и после пак наново. Драгана как пътува сумати време и път заради телевизията си, която е в Пожаревац... Не знам. Според мен тези неща са Божа работа. Ако ти е писано хората да те обичат, ще те обичат - не е нужно да си им нонстоп достъпен в Белград в случая. Иначе на прохождащите вероятно им е нужно пребиваване там, поне в началото.

 

То преди имаше лицитиране за наи-малка и единствена сума пари преко СМС, даваха коли и станове в Гранд Шоу на обикновени хора. Всеки победител в ЗГ получаваше албум и апартамент, а автомобила беше за този които е взел второ място, но тогава много пари печелеха Гранд от гласнуването, журито тогава само даваше коментари, всяка седмица различни в жури и предимно бяха журналисти, но имаше и политици в журито веднъж и Саша казва че това е било наи-гледаното издание на ЗГ. Нормално че късмета е на първо място но и одаденоста към работата и здравото мачкане. Като каза Рада в Гранд Магазин миналата седмица - ако искам да имам хит трябва да си пестя пари и да се одрека от някои неща, винаги нещо търпи.

 

Eто коментарите на политиците за Рада, този Александар Вучил (в по-бялото облекло) днес е президент на СРБ. :3fdb8960598fa63e:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

То преди имаше лицитиране за наи-малка и единствена сума пари преко СМС, даваха коли и станове в Гранд Шоу на обикновени хора. Всеки победител в ЗГ получаваше албум и апартамент, а автомобила беше за този които е взел второ място, но тогава много пари печелеха Гранд от гласнуването, журито тогава само даваше коментари, всяка седмица различни в жури и предимно бяха журналисти, но имаше и политици в журито веднъж и Саша казва че това е било наи-гледаното издание на ЗГ. Нормално че късмета е на първо място но и одаденоста към работата и здравото мачкане. Като каза Рада в Гранд Магазин миналата седмица - ако искам да имам хит трябва да си пестя пари и да се одрека от някои неща, винаги нещо търпи.

 

Eто коментарите на политиците за Рада, този Александар Вучил (в по-бялото облекло) днес е президент на СРБ. :3fdb8960598fa63e:

 

 

Този Ивица Дачич ми е толкова отвратителен и като политик и като физиономия, един националист и великосръбски шовинист.

Link to comment
Сподели в други сайтове

- за какви нападки говори Рада, кой е този Glogovac и какво точно е казал срещу турбофолка?

Това не е нападка специално кам Цеца а за турбофолка, просто Цеца и Дара са споменати като част от този жанрhttp://www.medio.rs/m/vesti/srbija/zanimlj...vic_152874.html

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това не е нападка специално кам Цеца а за турбофолка, просто Цеца и Дара са споменати като част от този жанрhttp://www.medio.rs/m/vesti/srbija/zanimlj...vic_152874.html

Не бива да се изказва толкова крайно, ама е прав за някои неща.

И все пак - нека не коментираме интелектуалците как се забавляват и колко извратеняци има и сред тях...

Не им е виновна турбомузиката за упадъка. Същите спорове като в България. Все трябва да има някой виновен и това все е чалгата, а тя е продукт на това време, не го е направила тя такова. Пък и винаги има изключения от общото правило, което и да е то, така че обобщенията не са здравословни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пинк подготвят според тях НЕвиждан риалити формат досега, с 32 звезди - "Zadruga"

И Happy TV щe търсят звезди от септември, дано певчески звезди щото достатъчно риалити звезди изникнаха там през последните години, макар че са интересни за гледане :3fdb8960598fa63e:

 

Един от най-добрите клипове

Link to comment
Сподели в други сайтове

В Yugoslavia и поп и рок музиката е била много развита. И днес се слушат и пускат тези песни. Здравко Чолич е един от наи-големите звезди на ЕxYu, и се е оженил чак на 50, кариера градил, но е бил плеибои, всички жени са го обожавали и им бил мъж мечта. Има много високи тиражи и много концерти като и участие на Евровизия 1973 (ако не се лъжа).

Тези правци са признати от всички а народното и турбофолка се смята за шунд от интелектуалците. :3fdb8960598fa63e:

Да не беше Гранд, турбофолка може би щеще да е умрял още в края на миналия век.

 

Една песен която се пуска на всички абитурентски балове, годишнини, средби и слично.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Голямата разлика между Сърбия и България е, че там имат много медии които им обръщат внимание. Отразяват им участията в Белград като голямо събитие, правят репортажи по време на снимки на клип, по програмите ги причакват, канят ги по събития, има истински папараци...Само като видиш как техните събития са основно по хотели, а тука преди Маринела нашите се свираха по клубовете на Студентски...Да не говорим, че при нас и марки като Стори и Хелоу не успяват да наложат, а там са супер популярни.

 

А при нас е супер зли, никакъв шоубизнес...Дори БиАйТи обръща повече внимание на чалгарките от ведомствената Планета :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Голямата разлика между Сърбия и България е, че там имат много медии които им обръщат внимание. Отразяват им участията в Белград като голямо събитие, правят репортажи по време на снимки на клип, по програмите ги причакват, канят ги по събития, има истински папараци...Само като видиш как техните събития са основно по хотели, а тука преди Маринела нашите се свираха по клубовете на Студентски...Да не говорим, че при нас и марки като Стори и Хелоу не успяват да наложат, а там са супер популярни.

 

А при нас е супер зли, никакъв шоубизнес...Дори БиАйТи обръща повече внимание на чалгарките от ведомствената Планета :D

 

Ами Белградската публика е по-различна. Ако си обичан и канен в Белград тогава си наистина пожелан. И при нас е така, в Скопие днес турбо-фолка е в затвор а в другите градове царува. :3fdb8960598fa63e:

 

Премиерата на Лимонадата оставили за утре, било рожден ден на сина на Емина па като подарък песента щото много я харесвал.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Скоро някъде четох за някоя си певица, дето от 6 години не била пяла в Белград. В Скопие като бях преди 2-3 седмици ми направи впечатление, че още има девойки с буклите, сините лещи, обувките с платформи, късите роклички...Изглеждаха супер нелепи на фона на останалите нормални хора.

 

Тя щото Емина не знаеше сина й кога има рожден ден, лъже като циганка. Сигурно не са успели да разтегнат Мица, че и тя на Деса е заприличала.

 

Голямо ще е това реалити четох, даже било форматно, а не "измислено" от Пинк като всичките им до сега, само и само да не плащат права. Но пък участниците са ми напълно неизвестни, освен любовницата на Полумента и мъжа на певицата, дето я убиха.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Голямата разлика между Сърбия и България е, че там имат много медии които им обръщат внимание. Отразяват им участията в Белград като голямо събитие, правят репортажи по време на снимки на клип, по програмите ги причакват, канят ги по събития, има истински папараци...А при нас е супер зли, никакъв шоубизнес...Дори БиАйТи обръща повече внимание на чалгарките от ведомствената Планета :D

Според мен голямата разлика между Сърбия и България(от музикална гледна точка) е в това, че още от зараждането на поп-фолка у нас ние делим изпълнителите на музикални компании, докато там не е така.Деленето обаче не го направихме ние, феновете, а самите музикални продуценти.През 90-те всяка музикална компания имаше собствено предаване, което се върти по всички кабеларки, но не и по националните телевизии.В тия предавания се канеха изпълнители само на компанията, която е продуцент на предаването - чужди нямаха място там.След 2001-ва пък се появи Планета и Пайнер сами си затвориха вратата към националните медии, защото едно е да въртят клиповете ти по всички телевизии, друго е да ги въртят само по една!Да, рейтинга се концентрира само на едно място, но ако до този момент фолка течеше от всяка чешма в страната(буквално), след появата на Планета нещата секнаха.Ара и Диапазон също не пропуснаха да направят свои телевизии.Ако в Сърбия, нещата бяха като тук, значи че след като Гранд се разделиха с Пинк, нямаше да има как да канят певци на Гранд в предаванията на Пинк - само че ги канят до ден днешен!И тука имаше предавания като Ах, този фолк по БНТ ,Топ-Фолк по Нова Телевизия,Хит Коктейл по Канал 3,Люси Топ Фолк по Евроком и т.н., но след като музикалните компании си направиха собствени телевизии и забраниха на другите да излъчват клиповете им, нещата се промениха коренно.Изцяло грешна политика на музикалните продуценти у нас!

Друг е въпроса, че там пазара е много по-голям и той не се концентрира само в Сърбия, а във всички бивши Югорепублики.Белград, въпреки разпада на Югославия, до ден днешен остава средище и притегателен център за всички бивши съставни държави.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...