Jump to content



Смъртно наказание


Препоръчани коментари

Смъртното наказание е налагането на смърт като наказание за дадено престъпление в резултат на съдебен процес. Някои юрисдикции, прилагащи смъртното наказание, ограничават прилагането му до малък брой тежки престъпления, най-вече измяна и убийство. Исторически, а в някои системи и днес, смъртното наказание е използвано и при по-широк кръг престъпления, включително кражба и грабеж.

 

Макар и в миналото смъртното наказание да е съществувало в практически всички общества, днес то използва активно само в 58 държави, като в 95 то е премахнато, а останалите не са го прилагали от началото на 21 век или го разрешават само при изключителни обстоятелства, като състояние на война.В много страни използването на смъртното наказание е предмет на остри спорове. Хартата на основните права на Европейския съюз забранява използването на смъртно наказание в държавите от съюза. В България то е премахнато от 10 декември 1998 година.

Все пак, 60% от световното население живее в държави, в които се изпълнява смъртно наказание, и това включва четирите страни с най-голямо население (Китай, Индия, Съединените американски щати и Индонезия).

 

В почти всяко общество, в един или друг момент, се е прилагало смъртно наказание, както като наказание за извършено престъпление, така и като мярка срещу политическото дисидентство. В повечето случаи, смъртно наказание се е прилагало само за определени престъпления, като убийство, шпионаж, държавна измяна, както и като част от военното право. В някои държави престъпленията от сексуален характер, като изнасилване, кръвосмешение, изневяра, содомия също се наказват със смъртно наказание, а в някои ислямски държави така се наказват и религиозните престъпления, като апостасията и богохулството. Някои държави наказват със смърт организирането на трафик на наркотични вещества, в Китай − търговията с жива плът, както и корупцията. Във военното право, смъртни присъди са издавани за малодушие, дезертьорство, неподчинение и участие в метеж.

 

Прилагане на смъртното наказание по света (2005):

Синьо: Премахнато за всички престъпления

 

Зелено: Премахнато, с изключение на престъпления, извършени при извънредни обстоятелства (например, престъпления, извършени по време на война)

 

Оранжево: Премахнато де факто

 

Червено: Законна форма на наказание

800px-Death_Penalty_World_Map.svg.png

 

Какво е вашето мнение за смъртното наказание?Трябва ли то да бъде върнато в България?Възможно ли е то да бъде изцяло премахнато като законна форма на наказание за всички страни?При какви обстоятелства трябва то да бъде прилагано(убийство/грабеж/корпуция/...)?Изобщо всякакви коментари относно прилагането му може да коментирате тук. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Аз съм твърдо против Смъртното наказание. Съдът се вживява в ролята на Господ и решава кой да живее и кой да умре... Всякакви изверги има извършвали ужасяващи неща. По-голямото наказание ще е цял живот да живеят в стая метър на два със строг режим и изолация, отколкото да ги убият.

 

Да не говорим, че когато има такова наказание е много лесно политически неудобни хора да бъдат премахвани и натопявани невинни. Примера е със сестрите в Либия.

 

Уж най-демократичната страна (поне за такава се имат и се представят) САЩ все още не са премахнали смъртното наказание...

 

Също съм против и евтаназията!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо против Смъртното наказание. Съдът се вживява в ролята на Господ и решава кой да живее и кой да умре... Всякакви изверги има извършвали ужасяващи неща. По-голямото наказание ще е цял живот да живеят в стая метър на два със строг режим и изолация, отколкото да ги убият.

 

Да не говорим, че когато има такова наказание е много лесно политически неудобни хора да бъдат премахвани и натопявани невинни. Примера е със сестрите в Либия.

 

Уж най-демократичната страна (поне за такава се имат и се представят) САЩ все още не са премахнали смъртното наказание...

 

Също съм против и евтаназията!

 

Евтаназията е друго нещо.. Просто шанс да сложиш край на мъките си, когато наистина няма никаква надежда.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Евтаназията е друго нещо.. Просто шанс да сложиш край на мъките си, когато наистина няма никаква надежда.

 

Не е така. Винаги има надежда и безброй много случаи на хора излезли от най-тежките състояния. Медицината е нещо което се развива всеки ден и болести и диагнози мислени за чуми и нелечими преди 50-100-200 години днес се лекуват.

 

Има случаи на хора били в кома в продължение на 10 и повече години и се оправят. Има случаи на инвалиди без 3 крайника, които благодарение на силната си воля и вяра продължават да живеят пълноценно, така все едно не им липсва нищо.

 

Евтаназията за мен е бягане от проблем и липса на вяра и надежда, а такава винаги има!

 

Аз съм завършил Специална педагогика. Не знам дали знаете какво е това, но няма да ви обяснявам сега. Само ще ви кажа, че един от доайените и хората направили много в тази област е жена на име Хелън Келър която е сляпа и глуха! За вас сигурно това е жив труп, но тя има висше образование, била е лектор и писател! Само заради силната й воля и хората, които не са я изоставили.

 

Вижте това уникално клипче:

 

Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз се възхищавам на такива хора, които въпреки всичко продължават напред и се борят да живеят, като всички останали.. Има много примери на такива силни личности преодоляли изпитанията на живота и намерили сили да живеят. Даже си мисля, че ние сме нищо пред тях.. Те са много по-силни от нас. Лесно е когато можеш да ходиш, говориш, виждаш, чуваш.. Но не си ли съгласен, че хората със проблеми остават някак незабелязани от околните. Подминавани са всеки ден, хората сякаш се страхуват от тях.. Не мога да си го обесня, защо не са приемани като равни на останалите. Нарушени са им правата и сякаш са длъжни да намират начин да се справят със всичко.

За евтаназията аз имах друго предвит.. Подкрепям я само в наистина краен случай! Медицината напредва всеки ден, но един умиращ няма време да чака това да стане, а мъките понякога идват в повече. Защо да прекараш още месец-два в страшни мъки и всеки ден да се молиш и чакаш неизбежния край? Тази тема е много спорна и обширна. Със сигурност за различните случаи, човешкото виждане за евтаназията ще се различава. Хората в кома има шанс да се събудят, но има болести за които наистина няма друг изход.

Клипчето, което ми даде ме кара още повече да се възхищавам на такива хора. Евала за силите, които намират ..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не е така. Винаги има надежда и безброй много случаи на хора излезли от най-тежките състояния. Медицината е нещо което се развива всеки ден и болести и диагнози мислени за чуми и нелечими преди 50-100-200 години днес се лекуват.

 

Има случаи на хора били в кома в продължение на 10 и повече години и се оправят. Има случаи на инвалиди без 3 крайника, които благодарение на силната си воля и вяра продължават да живеят пълноценно, така все едно не им липсва нищо.

 

Евтаназията за мен е бягане от проблем и липса на вяра и надежда, а такава винаги има!

 

Аз съм завършил Специална педагогика. Не знам дали знаете какво е това, но няма да ви обяснявам сега. Само ще ви кажа, че един от доайените и хората направили много в тази област е жена на име Хелън Келър която е сляпа и глуха! За вас сигурно това е жив труп, но тя има висше образование, била е лектор и писател! Само заради силната й воля и хората, които не са я изоставили.

 

Вижте това уникално клипче:

 

Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му!

 

Правиш ли разлика между живот без 2 крака или 10 години в кома и последна фаза на рак??? НЕ, медицината и след 50 години няма да е измислила лек за подобно състояние...и страдащите трябва да имат пълното право да сложат край на мъките си, защото всяка секунда повече живот за тях е кошмар.

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз се възхищавам на такива хора, които въпреки всичко продължават напред и се борят да живеят, като всички останали.. Има много примери на такива силни личности преодоляли изпитанията на живота и намерили сили да живеят. Даже си мисля, че ние сме нищо пред тях.. Те са много по-силни от нас. Лесно е когато можеш да ходиш, говориш, виждаш, чуваш.. Но не си ли съгласен, че хората със проблеми остават някак незабелязани от околните. Подминавани са всеки ден, хората сякаш се страхуват от тях.. Не мога да си го обесня, защо не са приемани като равни на останалите. Нарушени са им правата и сякаш са длъжни да намират начин да се справят със всичко.

За евтаназията аз имах друго предвит.. Подкрепям я само в наистина краен случай! Медицината напредва всеки ден, но един умиращ няма време да чака това да стане, а мъките понякога идват в повече. Защо да прекараш още месец-два в страшни мъки и всеки ден да се молиш и чакаш неизбежния край? Тази тема е много спорна и обширна. Със сигурност за различните случаи, човешкото виждане за евтаназията ще се различава. Хората в кома има шанс да се събудят, но има болести за които наистина няма друг изход.

Клипчето, което ми даде ме кара още повече да се възхищавам на такива хора. Евала за силите, които намират ..

Относно хората с увреждания в България почти нищо не се говори за тях. Много по-лесно е всички да си затваряме очите за тях и така все едно не съществуват. Да бягаме от проблема... Няма да ги видиш на улицата, няма да ги чуеш да се оплакват, няма да правят и паради като хомосексуалистите за исканията си. Да не говорим, че и обществото ни не е възпитано, осведомено приветливо за тях. Тук тези хора се смятат за недъгави, съкати, нетрудоспособни и втора класа, което не е така. Мойта държавна практика беше в центъра за сляпо-глухи в Пловдив. И благодарение на един такъв човек - сляпо-глух този център е факт. Благодарение на желанието и амбицията му да помага на хора като него. И там идват хора от цяла България на курсове и терапии. Но на дали вие или много от другите хора сте чували въобще за такива центрове и такива хора... Няма гластност, защото така е по-удобно.

 

Ще ви кажа за един случай на човек, българин, мисля че от Пловдив, който се е преборил и с ужасяващи болки, и с психическа травма и с кой знае още какво, но има уникална воля и желание за живот въпреки всичко. Бил е военен и при някакъв взрив получава най-тежките изгаряния на кожата, губи на 100% и слуха и зрението си. Агонизирал е в страшни мъки от болка и не е знаел какво се случва с него, но и за миг не е избрал да умре. А е бил здрав и прав човек, с образование и семейство... И днес е добре, комуникира и води нормален живот, естествено не като този преди инцидента, но въпреки всичко е щастлив че е жив. За мен това е воля и дух!

 

Правиш ли разлика между живот без 2 крака или 10 години в кома и последна фаза на рак??? НЕ, медицината и след 50 години няма да е измислила лек за подобно състояние...и страдащите трябва да имат пълното право да сложат край на мъките си, защото всяка секунда повече живот за тях е кошмар.

Ама как бях сигурен, че ще ми отговориш.... Темата е всеки да си изкаже свободно мнението без да се опитва да убеждава другите, нали така? Аз изказах моето.

 

Що се отнася до рака - на много видове рак вече са открили лечение, предстои да бъде открито съвсем скоро такова на още толкова. Дори преди 2-3 седмици учените от БАН са намерили лечение за рака на дебелото черво и в момента се тества и ако резултатите са положително ще се действа вече за лицензиране, сертификати и т.н.

 

Ако се разреши евтаназията може да се злоупотребява много сериозно с нея. Като се почне от търговия с органи и се стигне до разчистване на неудобни.

 

Евтаназията е самоубийство, а самоубийството е най-големият грях.

 

Ако искат да го легализират това, да направят Референдум и хората да гласуват. Аз съм против. Когато му е писано на човек, това.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Как точно чрез евтаназия ще се "разчистват неудобни", като тя се прилага само при неизлечимо болни в краен стадий на болестите им!?

 

И моля те, БАН...тая сбирщина от полуидиоти и изкукали старчета...

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Относно хората с увреждания в България почти нищо не се говори за тях. Много по-лесно е всички да си затваряме очите за тях и така все едно не съществуват. Да бягаме от проблема... Няма да ги видиш на улицата, няма да ги чуеш да се оплакват, няма да правят и паради като хомосексуалистите за исканията си. Да не говорим, че и обществото ни не е възпитано, осведомено приветливо за тях. Тук тези хора се смятат за недъгави, съкати, нетрудоспособни и втора класа, което не е така. Мойта държавна практика беше в центъра за сляпо-глухи в Пловдив. И благодарение на един такъв човек - сляпо-глух този център е факт. Благодарение на желанието и амбицията му да помага на хора като него. И там идват хора от цяла България на курсове и терапии. Но на дали вие или много от другите хора сте чували въобще за такива центрове и такива хора... Няма гластност, защото така е по-удобно.

 

Ще ви кажа за един случай на човек, българин, мисля че от Пловдив, който се е преборил и с ужасяващи болки, и с психическа травма и с кой знае още какво, но има уникална воля и желание за живот въпреки всичко. Бил е военен и при някакъв взрив получава най-тежките изгаряния на кожата, губи на 100% и слуха и зрението си. Агонизирал е в страшни мъки от болка и не е знаел какво се случва с него, но и за миг не е избрал да умре. А е бил здрав и прав човек, с образование и семейство... И днес е добре, комуникира и води нормален живот, естествено не като този преди инцидента, но въпреки всичко е щастлив че е жив. За мен това е воля и дух!

Ама как бях сигурен, че ще ми отговориш.... Темата е всеки да си изкаже свободно мнението без да се опитва да убеждава другите, нали така? Аз изказах моето.

 

Аз съм чувала за такива центрове, гледала съм предавания, чела съм за такива места... Точно това ми е странно, защо самите хора са се борили за създаването им, а не държавата. Сякаш трябва да излезат и да крещят: ''Вижте ни, ние съществуваме'' . Всеки гледа да си зарови главата в пясъка за по-лесно. Манталитета на българина е такъв - чуждия проблем не е мой и не ме вълнува... А не трябва да сме такива. Тази история, която разказа ми е позната. Мисля, че бях гледала по телевизията за този човек преди време ; (

Link to comment
Сподели в други сайтове

Как точно чрез евтаназия ще се "разчистват неудобни", като тя се прилага само при неизлечимо болни в краен стадий на болестите им!?

 

И моля те, БАН...тая сбирщина от полуидиоти и изкукали старчета...

 

Боби няма диагноза "нелечимо болен" и евтаназията не се прилага само тогава. Всеки ден медицината се сблъсква с нови и нови неща които с лека ръка допреди това е отхвърляла. Като се почне с осемте октави диапазон на Марая Кери и се стигне до излизане от кома след 10 години. Както казах много болести в миналото смятани за нелечими, днес се лекуват с едно хапче или операция.

 

Под "Разчистване на неудобни" имах предвид за някой човек за който се твърди че е нелечимо болен а всъщност може и да не е. Евтаназията дава свобода на спекулации и корупция.

 

Скоро се чу че Тери Пратчет е поискал да се подложи на евтаназия. И то само защото страда от Алцхаймер...

 

Да не говорим, че 70% от хората попълнили документи за евтаназия се отказват от нея след това...

 

В живите същества, включително и човека има нещо което се казва "инстинкт за самосъхранение". И именно това спира хората от самоубийство. Единствените които се самоубиват са психично-болните, в това число и тези с депресии. Защото при тях този инстинкт е нарушен.

 

Аз съм чувала за такива центрове, гледала съм предавания, чела съм за такива места... Точно това ми е странно, защо самите хора са се борили за създаването им, а не държавата. Сякаш трябва да излезат и да крещят: ''Вижте ни, ние съществуваме'' . Всеки гледа да си зарови главата в пясъка за по-лесно. Манталитета на българина е такъв - чуждия проблем не е мой и не ме вълнува... А не трябва да сме такива. Тази история, която разказа ми е позната. Мисля, че бях гледала по телевизията за този човек преди време ; (

 

Не манталитета на българина, ами страхът от непознатото. Както казах като няма гластност за тези неща хората не знаят за какво става въпрос и ги мислят за проказани... Да не говорим, че 99% от хората не знаят какво е аутизъм например, другите пък го мислят за болест :wacko:

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз съм ЗА смъртното наказание в България. Не може цял живот някакъв урод да се храни и издържа с нашите данъци в затвора. Поне в това отношение признавам САЩ - там може и да има престъпност, но законите са железни. Тук за убийства дават условни присъди (спавка - Стависки).

Link to comment
Сподели в други сайтове

Боби няма диагноза "нелечимо болен" и евтаназията не се прилага само тогава. Всеки ден медицината се сблъсква с нови и нови неща които с лека ръка допреди това е отхвърляла. Като се почне с осемте октави диапазон на Марая Кери и се стигне до излизане от кома след 10 години. Както казах много болести в миналото смятани за нелечими, днес се лекуват с едно хапче или операция.

 

Под "Разчистване на неудобни" имах предвид за някой човек за който се твърди че е нелечимо болен а всъщност може и да не е. Евтаназията дава свобода на спекулации и корупция.

 

Скоро се чу че Тери Пратчет е поискал да се подложи на евтаназия. И то само защото страда от Алцхаймер...

 

Да не говорим, че 70% от хората попълнили документи за евтаназия се отказват от нея след това...

 

В живите същества, включително и човека има нещо което се казва "инстинкт за самосъхранение". И именно това спира хората от самоубийство. Единствените които се самоубиват са психично-болните, в това число и тези с депресии. Защото при тях този инстинкт е нарушен.

Не манталитета на българина, ами страхът от непознатото. Както казах като няма гластност за тези неща хората не знаят за какво става въпрос и ги мислят за проказани... Да не говорим, че 99% от хората не знаят какво е аутизъм например, другите пък го мислят за болест :wacko:

Не, Драконе, нелечими болести има....и за съжаление от много от тях се умира в страшни мъки и дори морфинът не ти помага. Не ме карай да навлизам в подробности за различните видове рак, тяхното разпространение и прочее. Поне в тази тема приеми, че съм по-информиран от теб, при положение, че съм от лекарско семейство.

 

И освен това, пак не ми стана ясно как евтаназията би била инструмент за спарвяне с неудобни, като при този процес има строги правила, който може да поиска евтаназия и най-вече решението е изцяло лично. Тоест не си мисли, че ако някой е в кома от 10 години, близките му могат да решат да го евтаназират. Решението е изцяло лично и взето в съзнание.

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не, Драконе, нелечими болести има....и за съжаление от много от тях се умира в страшни мъки и дори морфинът не ти помага. Не ме карай да навлизам в подробности за различните видове рак, тяхното разпространение и прочее. Поне в тази тема приеми, че съм по-информиран от теб, при положение, че съм от лекарско семейство.

 

И освен това, пак не ми стана ясно как евтаназията би била инструмент за спарвяне с неудобни, като при този процес има строги правила, който може да поиска евтаназия и най-вече решението е изцяло лично. Тоест не си мисли, че ако някой е в кома от 10 години, близките му могат да решат да го евтаназират. Решението е изцяло лично и взето в съзнание.

 

До колкото знам освен лично човекът може и семейството му да вземе решението за евтаназия, ако той не може. Може и да бъркам, но мисля, че е така. Но както и да е. Няма смисъл от дебат по тази тема - ти си за, аз съм против.

Link to comment
Сподели в други сайтове

До колкото знам освен лично човекът може и семейството му да вземе решението за евтаназия, ако той не може. Може и да бъркам, но мисля, че е така. Но както и да е. Няма смисъл от дебат по тази тема - ти си за, аз съм против.

 

Да, може да се взема от семейството.. Което е много кофти, защото аз например не бих могла да взема подобно решение ..

А по темата за смъртната присъда мисля, че е по-голямо наказание да стоиш цял живот в затвора на изключително строг режим. Трябва да са по-строги законите, а не като в България. Колко престъпници се разминаха безнаказано? Направо е потресаващо :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

По-скоро съм против смъртното наказание.Според мен една доживотна без право на замяна е доста по-голямо наказание,но ако се спазва и ако съдебната система в дадена държава си върши коректно работата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравната комисия отхвърли проекта за легализиране на евтаназията

 

Парламентарната комисия по здравеопазването отхвърли на първо четене законопроекта, легализиращ евтаназията. Против проекта на Любен Корнезов гласуваха 12 депутати, а един беше "въздържал се".

 

"Г-н Корнезов, едва ли очаквате подкрепата на комисия, съставена предимно от лекари, обучавани да спасяват живот", попита Хасан Адемов от ДПС.

 

Не знам дали има лекар, който би се съгласил да извърши евтаназия

 

каза Ваньо Шарков от Синята коалиция. Той призова Корнезов да оттегли законопроекта си, който превръща лекарите в изпълнители на смъртно наказание.

 

 

От ГЕРБ заявиха, че обществото ни още не е готово за закона за евтаназията. Депутатът Джема Грозданова посочи, че е Холандия евтаназията е легализирана през 2001 година след 30-годишен дебат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо против Смъртното наказание. Съдът се вживява в ролята на Господ и решава кой да живее и кой да умре... Всякакви изверги има извършвали ужасяващи неща. По-голямото наказание ще е цял живот да живеят в стая метър на два със строг режим и изолация, отколкото да ги убият.

 

Да не говорим, че когато има такова наказание е много лесно политически неудобни хора да бъдат премахвани и натопявани невинни. Примера е със сестрите в Либия.

 

Уж най-демократичната страна (поне за такава се имат и се представят) САЩ все още не са премахнали смъртното наказание...

 

Също съм против и евтаназията!

Твърдо подкрепям това за смъртното наказание. Но в България строг режим не съществува. Само в момента се сещам за 3-4 случая в които убийци са получавали по 20 години, което е смешно когато говорим за убийство. А да не споменаваме изобщо последния абсурд със случая на Максим Стависки. Факт е че поне 70% от излезлите от българските затвори извършват нови престъпления. Що се отнася до България правосъдието ни има една дузина други проблеми, че да обсъждаме дали да има или да няма смъртно наказание.

 

А колкото евтаназията, мисля че всеки човек има правото сам да реши кога силите му да се бори с неизбежното са свършили и да прибегне до това. Знам, че звучи ужасно, но когато един човек е неизлечимо болен, вече всякакъв опит за предотвратяване на смъртта е невъзможен и нещата са стигнали до последна фаза, освен това че въпросният човек единствено се мъчи той натоварва и близките си било то финансово или чисто психически. Поставете се за момент на мястото на такъв човек и ще разберете за какво говоря.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе в България шибаните песове дето се хранят с деца ги вкарваме в приюти, където има постоянна грижа за тях, че смъртни наказания ли ще приемаме.. Едни отвратителни кучета не можем да убием.


Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 4 months later...

категорично против съм смъртното наказание и евтанзията.. никой няма право да решава дали човек заслужава да живее, само Господ има това право, а евтанзията си е чисто самоубийство...

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Смъртното наказание е в пъти по-малка присъда, отколкото доживотния затвор. Обаче нашите затвори не отговарят на смисъла на тази дума, да не говорим за "присъдките", които се раздават....
Link to comment
Сподели в други сайтове

По-скоро съм на принципа "око за око, зъб за зъб" отколкото смъртното наказание.По-голямо наказание е това да направят на теб това, което си извършил и след това строг режим в затвор, за да се усети някаква присъда.Колкото до нашето законодателство ..това е просто абсурдно, след като именно според него ако крадец влезе в къщата ти ти нямаш право да го застреляш и биваш съден за отнемане на човешки живот(ако евентуално го убиеш).

 

За автаназията не съм запознат, но по-скоро би трябвало да има избор човек дали да сложи край на мъките си или да се бори.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз съм ЗА смъртното наказание,но без определена дата.Чувала съм много случаи в Щатите,в които изпълнението на такава присъда се извършва след 20 години.Няма по-голямо наказание от това да не можеш да заспиш,защото утре може да е последният ти ден...

Но пък от друга страна смятам,че смъртно наказание трябва да се дава при особено тежки престъпления,защото това си е пак вид убийство,а кои сме ние,че да отнемаме човешки живот.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...