Jump to content

Поп-фолк скандали (май 2024)


Препоръчани коментари

преди 3 минути, DarkChild каза:

Фак дат бич.

Гюрулту с такава посещаемост на неин концерт КОГА? Дори съселяните й да докарат и тракторите си и тях да броим като присъстващи - пак не мое докара 150 К
image.png.83a8594d72d7cfe0b00615aa4977abb5.png

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, DevilWish каза:

Така е. Друго имах в предвид. Глория все пак има претенции, че прави на 99% авторска музика, освен в първия албум? С Азис са били на двете противоположности. Неговото - кавъри, нейните - авторски.

 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Andrew Cunanan. каза:

Гюрулту с такава посещаемост на неин концерт КОГА? Дори съселяните й да докарат и тракторите си и тях да броим като присъстващи - пак не мое докара 150 К
image.png.83a8594d72d7cfe0b00615aa4977abb5.png

Недей с лошо. Всеки е фен на някого. :D 

Току що, Andrew Cunanan. каза:

 

Знам. Много съм чел за това плагиатство и видимо си има прилика, но е представена за музика и текст на ?.... 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Andrew Cunanan. каза:

куплетите са 1:1

За тази не знаех. След малко ще чуя. Но едно е плагиатство, съвсем различно кавър. Всеки има такива песни.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, DevilWish каза:

А Ивана беше луда фенка на Индира Радич, но и нашата Преслава се сдоби с кавър от нея на "Писна ми".... Иначе и "Нямаш сърце" беше кавър на известна сръбска песен.

"Писна ми" е на вуйна ти Стоя.

"Досаден ден" на коя Цецина песен прилича? "Лабиринт" никога не ми е приличала на 39,2, някакви бегли денс мотиви имат общи. Това е все едно да кажете, че "Waiting For Tonight" на JL е крадена от "On a night like this" на Кайли Миноуг.....

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Andrew Cunanan. каза:

куплетите са 1:1

Нищо общо нямат, освен тоя бийт отзад, който Ленко Драганов ползва за Камелия, Райна и Глория, а Ивана директно си направи гръцката песен.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, pacho каза:

"Писна ми" е на вуйна ти Стоя.

"Досаден ден" на коя Цецина песма прилича? "Лабиринт" никога не ми е приличала на 39,2, някакви бегли денс мотиви имат общи. Това е все едно да кажете, че "Waiting For Tonight" на JL е крадена от "On a night like this" на Кайли Миноуг.

Забравил съм, а "Помниш ли" беше кавърът на Индира? Иначе и "Нямам душа" на Магда е на Индира.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, pacho каза:

Нищо общо нямат, освен тоя бийт отзад, който Ленко Драганов ползва за Камелия, Райна и Глория, а Ивана директно си направи гръцката песен.

Ако говорим за плагиатство се сещам за случаят на "Смела" с Papi на Дженифър Лопес. Там вече си имаше очевадна прилика....... като музика.

Току що, Willy каза:

Ариа колко да е луда...това е последната й песен която ми хареса и я слушах. След това минаха 3 години боза след боза.

 

Да, тази, но след това песен която много ми хареса от нея е "Ще те накажа". Също е попадение.

  • Like 3
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Andrew Cunanan. каза:

куплетите са 1:1

Не е вярно. Имаме два кавъра на тая песен - Ивана "УБИЕЦ НА ЛЮБОВ" и Кали - "Една минута".

преди 1 минута, Willy каза:

Брутал проект! 🥰

Да и видеото е много добро. Нашия проект си е много по-добър въпреки 13-те години разлика :) 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Willy каза:

Ариа колко да е луда...това е последната й песен която ми хареса и я слушах. След това минаха 3 години боза след боза.

 

А това даже тогава го смятахме за по-слаб проект от нея, гледам е натрупала 4.2М. Колко беше се засилила нагоре тогава, след това не знам какво се случи. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, xroflx9 каза:

@Emanuela.Carey трупаш ли гледания,че този път положението е много зле😢Добре че Мелето не се е заял още,че не знам какви аргументи ще имаме

 

Не знам, качва се в трендинг над песни с повече гледания, но не навърта цифри.

В Спотифай е от топ изпълнителите, а в Ютуб песните ѝ вървят много по-бавно. 
Според мен или канала ѝ е blacklisted, или платените реклами убиват реалния трафик на другите.

Друг пример е песента на Вирго и Мишел която гърми навсякъде и е супер коментирана, а в тубата само 233к гледания…

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, pacho каза:

"Писна ми" е на вуйна ти Стоя.

"Досаден ден" на коя Цецина песен прилича? "Лабиринт" никога не ми е приличала на 39,2, някакви бегли денс мотиви имат общи. Това е все едно да кажете, че "Waiting For Tonight" на JL е крадена от "On a night like this" на Кайли Миноуг.....

Когато представяха Лабиринт в Историята на една песен в НФ Мария Димитрова (жената на Пайнера) при чуването на песента реагирала с "Тук си представям влака на Цеца" и Глория й отвърнала "Това трябва да си представяш", Глото си го каза.  Но продължи,  че песента на Цеца била чопната от някаква на Стинг, та никой не бил открил топлата вода.

Питай ме що помня такива ненужни неща 🤷‍♂️

Факт е, че и Крепост  е инспирирана" от "Забранени град, ама няма лошо, всеки се вдъхновява от някъде 

https://youtu.be/O3tnaehlB3I?si=BbGgy2rgS5YZw189

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, DevilWish каза:

Не е вярно. Имаме два кавъра на тая песен - Ивана "УБИЕЦ НА ЛЮБОВ" и Кали - "Една минута".

Да и видеото е много добро. Нашия проект си е много по-добър въпреки 13-те години разлика :) 

2014 е на Драгана.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Willy каза:

2014 е на Драгана.

Моя грешка. И все пак нашия проект е къде, къде. ❤️ Много хубава песен. И видеото е направено много добро.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...