Jump to content



Поп-фолк скандали (септември 2023)


Препоръчани коментари

преди 1 минута, meleto каза:

А аз казвам, че с 1 концерт е равен на Галена за цяла година. И какво значение има дали световните изпълнители имат 10 концерта, а не 1? Пак питам: на загуба ли са от Арената?

Mu He e paBeH. KoGa e npoga/\ 50,000 Mecma? 
u omge q 3Hae6 Ha ko/\ko nee

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,3k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 2 минути, meleto каза:

За да са популярни в БГ се подразбира, че са топ и на други територии. Къде имаме правило? Има изпълнители, които са известни в 1-2-3 държави. Значи ако даден изпълнител е известен в UK/US/CA e световен, а ако е известен в 40 държави от Европа - не е. Абсурдно.

Няма такива изпълнители дето са известни в цял свят. Дори Бионсе вероятно не се знае в части от света, напр. в Африка. Въобще няма никакво значение в колко територии са известни. 

Но и говорим за съвсем различно нещо.

Теорията ти е нелепа, защото за да пълнят 17 хилядна Арена, значи са известни у нас и имат изгода да провеждат мероприятие на наша земя. Това беше моята позиция, а ти естествено се опитваш да завиеш в друга посока, за да оправдаеш чалгарките и да излезеш прав. Тръгнахме от тезата ти, че не било изгодно да правиш концерт в Арена. Не било рентабилно. Но е. 

По-горе грубо сметнахме, че 200 участия (и то на топ хонорар) са един стадион. 100 участия са една Арена при същите условия.  

 

Да,със сигурност Риана,Бионсе и тн не ги знае 100% от населението на света,но да кажем едно 60-70% ги знаят. Абсолютни световни звезди.

Докато сръбските плескавици,които са на почит тук дали ще имат посещаемост ако направят концерт в Италия,Америка,Канада,Мексико,Австралия? Разбира се,че не. Тогава какви световни звезди са? Никакви. Ако трябва да ги категоризираме това са си Балкански звезди и нищо повече.

А иначе има и много такива,които правят участия по дискотеките. Не всички правят концерти тук.

А защо смяташ само официално обявените участия? Почти всички чалгарки ако не всеки месец то през месец са на частни партита където освен по-завишения хонорар падат и луди пари от бакшиши.

преди 1 минута, meleto каза:

Тоест ти твърдиш, че в Арената са на загуба, която си я покриват от останалите 9 концерта? Така ли?

Не,твърдя че колкото повече са концертите толкова повече са приходите и съответно чистата печалба за изпълнителя е много по-голяма. Мисълта ми беше че има смисъл в турнетата,а не в единичните концерти.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, SG каза:

Ако миналата година Графа е декларирал 1.2М само благодарение на участията и концертите на фирмата (в която май си останаха главно той и Филева, струва ми се), не ми се мисли какво ще е за 2023, когато ще е имал и концерт на най-големия български стадион. И 500k да прибере чисто (5 пъти по-малко, отколкото meleto е изчислил) е 100 пъти по-завидно да ги получи в една единствена вечер, в която 50k човека са отишли специално за него, отколкото цяла година да се циркосва по чалготеки, кръчми или събори, за да получи внимание. Само в държава като нашата може да сме толкова облъчени от някаква вече нафталинена ТВ Планета, за да си мислим, че певец, който сам е на път да направи един от най-големите концерти за последните години, е по-неактуален от певачки, които са лъскави само в клиповете, а по участие са потрес - или няма да пеят като хората, или ще се чекнат като луди за да привлекат интерес, или просто ще си пуснат плейбека и ще се разхождат.

България 2023 е различна от България 2010, когато Галена и Преслава действително се бориха за върха. ;)

Въй, поне ти ме разбра!

Иначе изчислих на 50лв, но има билети от 70 и 200лв. Смятам, че осреднено ще е толкова. Стадионът е 70к, не знам дали ще пълнят целия и намалих драстично на 50к. Може да е по-добре или една идея по-зле. Ще се види.

Освен това Графа има рекламодатели и бартерна реклама с телевизията, която ще го излъчи. Реално разходи в тая посока няма.

Радвам се, че поне един човек ме разбра правилно. :) 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, xroflx9 каза:

Да,със сигурност Риана,Бионсе и тн не ги знае 100% от населението на света,но да кажем едно 60-70% ги знаят. Абсолютни световни звезди.

Докато сръбските плескавици,които са на почит тук дали ще имат посещаемост ако направят концерт в Италия,Америка,Канада,Мексико,Австралия? Разбира се,че не. Тогава какви световни звезди са? Никакви. Ако трябва да ги категоризираме това са си Балкански звезди и нищо повече.

А иначе има и много такива,които правят участия по дискотеките. Не всички правят концерти тук.

А защо смяташ само официално обявените участия? Почти всички чалгарки ако не всеки месец то през месец са на частни партита където освен по-завишения хонорар падат и луди пари от бакшиши.

Не,твърдя че колкото повече са концертите толкова повече са приходите и съответно чистата печалба за изпълнителя е много по-голяма. Мисълта ми беше че има смисъл в турнетата,а не в единичните концерти.

He npe3 Mecez, a Bcqka cegMuza ca no cBambu, kiHu, cioHemu u kpi6meHema. 

  • Like 3

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, xroflx9 каза:

Да,със сигурност Риана,Бионсе и тн не ги знае 100% от населението на света,но да кажем едно 60-70% ги знаят. Абсолютни световни звезди.

Докато сръбските плескавици,които са на почит тук дали ще имат посещаемост ако направят концерт в Италия,Америка,Канада,Мексико,Австралия? Разбира се,че не. Тогава какви световни звезди са? Никакви. Ако трябва да ги категоризираме това са си Балкански звезди и нищо повече.

А иначе има и много такива,които правят участия по дискотеките. Не всички правят концерти тук.

А защо смяташ само официално обявените участия? Почти всички чалгарки ако не всеки месец то през месец са на частни партита където освен по-завишения хонорар падат и луди пари от бакшиши.

Не,твърдя че колкото повече са концертите толкова повече са приходите и съответно чистата печалба за изпълнителя е много по-голяма. Мисълта ми беше че има смисъл в турнетата,а не в единичните концерти.

Да, прощавай. Все още не знам защо е толкова важно дали са световни звезди или не. Правят концерт в Арената, има публика за тях, толкова. Нашите чалгарки нямат собствена публика, не правят концерти, толкова.

Всичко опира до аудиторията и до публиката на изпълнителя и дали въобще има такава. Ако ще да е изпълнител от Бангладеш.

 Не смятам никакви официални участия. Средно правят по 15-20 (топ имената). Наистина ли мислиш, че получават луди бакшиши? Дори преди седмици Преслава беше снимана като отказва такъв, защото я е страх от данъчните. 90-2005 отминаха отдавна. Евентуално Софка по ромските сватби, но тя пък няма толкова дискотечни, колкото Преслава и  Галена.

Сега ще кажеш, че от частни партита изкарват половин милион на година? Я имат по 1-2 частни на месец, я не. Добре 100к на година да им добавим. Пак е същото, като им извадиш 40% за всякакви разходи.

Разбира се, колкото повече са концертите, приходите ще растат, но разходите са еднакви, но пък броя на хората е различен във всеки град. Например наема на сцена, декори и тн е еднакъв. Но стадиона във Варна е с 30 хиляден капацитет. В този смисъл, разходът ще е по-голям на фона на приходите от билетите, ако сравним със стадион Васил Л.

Link to comment
Сподели в други сайтове

kyde sa tiq 70k deto sa si kupili bileti za gafa da strimvat novata ili koyato i da bilo mu produkciq????
da ne se okazhe nakraya, che samo teya 2 sektora, za koito ima bileti, sa pusnati v prodazhba.

 

бау.

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, meleto каза:

Въй, поне ти ме разбра!

Иначе изчислих на 50лв, но има билети от 70 и 200лв. Смятам, че осреднено ще е толкова. Стадионът е 70к, не знам дали ще пълнят целия и намалих драстично на 50к. Може да е по-добре или една идея по-зле. Ще се види.

Освен това Графа има рекламодатели и бартерна реклама с телевизията, която ще го излъчи. Реално разходи в тая посока няма.

Радвам се, че поне един човек ме разбра правилно. :) 

Аз за концерта на Графа имам големи очаквания още откакто го е обявил. За жалост не знам дали ще мога да отида, за да снимам как десетки хиляди се кефят на песни с под 1М гледания, докато тук ни се втърпява каква гордост е, че титаничните милиони на Галена, Меди и сие са получавали приеми от има-няма 1000-2000 човека на вход свободен по съборите.

Още по-интересно ще е догодина, когато излязат новите декларации за приходите. Лили трябва да е тотален лидер при жените с поредното турне с огромни цени и след концерта в Народния с билети до 500 лв. Интересно Графа дали ще я стигне само с един концерт на стадиона, но при всяко положение ако гледаме логично те двамата трябва да са >>> от чалгарите.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Andrew Cunanan. каза:

kyde sa tiq 70k deto sa si kupili bileti za gafa da strimvat novata ili koyato i da bilo mu produkciq????
da ne se okazhe nakraya, che samo teya 2 sektora, za koito ima bileti, sa pusnati v prodazhba.

 

бау.

379998163_867476344734827_20111473658232

4 сектора са напълно разпродадени, 2 са на 3/4 и 2 са наполовина. Нали не подозираш, че родата на Ампов е 50 хиляди души :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, meleto каза:

Да, прощавай. Все още не знам защо е толкова важно дали са световни звезди или не. Правят концерт в Арената, има публика за тях, толкова. Нашите чалгарки нямат собствена публика, не правят концерти, толкова.

Всичко опира до аудиторията и до публиката на изпълнителя и дали въобще има такава. Ако ще да е изпълнител от Бангладеш.

 Не смятам никакви официални участия. Средно правят по 15-20 (топ имената). Наистина ли мислиш, че получават луди бакшиши? Дори преди седмици Преслава беше снимана като отказва такъв, защото я е страх от данъчните. 90-2005 отминаха отдавна. Евентуално Софка по ромските сватби, но тя пък няма толкова дискотечни, колкото Преслава и  Галена.

Сега ще кажеш, че от частни партита изкарват половин милион на година? Я имат по 1-2 частни на месец, я не. Добре 100к на година да им добавим. Пак е същото, като им извадиш 40% за всякакви разходи.

Разбира се, колкото повече са концертите, приходите ще растат, но разходите са еднакви, но пък броя на хората е различен във всеки град. Например наема на сцена, декори и тн е еднакъв. Но стадиона във Варна е с 30 хиляден капацитет. В този смисъл, разходът ще е по-голям на фона на приходите от билетите, ако сравним със стадион Васил Л.

Пак ти казвам ако от концерти се правят такива луди пари каквито си мислиш отдавна лисици като Преса щяха да наблягат на тях,а не на дискотечни участия.

Повечето имат и странични бизнеси,така че освен от всички видове участия прибират по още някоя хилядарка от бизнеса си,реклами,риалита,сега откакто топ имената се отделиха и в самостоятелни канали най-вероятно и от там печелят пари.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, SG каза:

Аз за концерта на Графа имам големи очаквания още откакто го е обявил. За жалост не знам дали ще мога да отида, за да снимам как десетки хиляди се кефят на песни с под 1М гледания, докато тук ни се втърпява каква гордост е, че титаничните милиони на Галена, Меди и сие са получавали приеми от има-няма 1000-2000 човека на вход свободен по съборите.

Още по-интересно ще е догодина, когато излязат новите декларации за приходите. Лили ще е тотален лидер при жените с поредното турне с огромни цени и след концерта в Народния с билети до 500 лв. Интересно Графа дали ще я стигне само с един концерт на стадиона, но при всяко положение ако гледаме логично те двамата трябва да са >>> от чалгарите.

И аз не вярвах, но това е супер грандиозен успех. 

Като гледам отрицанието във форума, ще бъде болезнено да видят как малкото гледания не са за подценяване. Аз го видях онзи ден на TheVoice. Там аудиторията беше от деца, при графа ще са 30+. Между другото Графа не е с аудитория като на Лили - 70% с прошарени или бели коси. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, xroflx9 каза:

Пак ти казвам ако от концерти се правят такива луди пари каквито си мислиш отдавна лисици като Преса щяха да наблягат на тях,а не на дискотечни участия.

Повечето имат и странични бизнеси,така че освен от всички видове участия прибират по още някоя хилядарка от бизнеса си,реклами,риалита,сега откакто топ имената се отделиха и в самостоятелни канали най-вероятно и от там печелят пари.

@FolkEmpirexum Ha 2023-2024!

https://youtu.be/gV5qEO6v-Fg?si=IYi-Id_ZhxAjwGlJ

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, xroflx9 каза:

Пак ти казвам ако от концерти се правят такива луди пари каквито си мислиш отдавна лисици като Преса щяха да наблягат на тях,а не на дискотечни участия.

Повечето имат и странични бизнеси,така че освен от всички видове участия прибират по още някоя хилядарка от бизнеса си,реклами,риалита,сега откакто топ имената се отделиха и в самостоятелни канали най-вероятно и от там печелят пари.

Не съм казвал, че се правят луди пари. За да правиш от концерти трябва да имаш аудитория. ПУБЛИКА. 

Преслава няма собствена публика. Как да направи концерти без публика? Нима не е по-добре с един концерт да изкараш толкова, колкото друг изкарва с 200 участия в годината?

Чалгата е лек жанр, защото всичко започва в дискотеката и приключва там. Няма лошо. Изкарват си пари момичетата, но след като спрат да са актуални ще бъдат пенсионирани веднага. А ако поп фолка отслабне и много ще си заминат. Ето, в чалгата няма хитове тая година, къде са Анелия, Емануела, тн. Всичките флоп след флоп. Това потвърждава теорията ми, че се ползват от една аудитория. Когато тази публика не е заредена и всички страдат. Затова правят дуети, трио, квартети и прочее. Сами са едно голямо НИЩО. 

В попа няма хитове и всеки се спасява поотделно. Има собствена кариера и публика. Това е истинска кариера. 

За съжаление, чалгарките притежават рехави кариери. Глория има средно успешна кариера (макар че е далеч от истинската пенсия) и дотам  (ала Маргарита Хранова). 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, meleto каза:

И аз не вярвах, но това е супер грандиозен успех. 

Като гледам отрицанието във форума, ще бъде болезнено да видят как малкото гледания не са за подценяване. Аз го видях онзи ден на TheVoice. Там аудиторията беше от деца, при графа ще са 30+. Между другото Графа не е с аудитория като на Лили - 70% с прошарени или бели коси. 

И аз между другото вече поредна година имам добри впечатления от сборните концерти на попаджиите (от успеха и приемите, не от покъртителните еднакви песни). Но във връзка с това не мога да не се съглася с твърдението от предните дни, че ако Гальо се беше захванал да направи такъв концерт на Алфите да кажем през лятото на 2022 те щяха да се покажат като не по-малко силни идоли за младите. Към 2023 обаче дори и за тях вече ми се струва късно, уви.

Аз ходих на повече от един концерт на Лили в последните години и имам наблюдения, че все повече млади хора ходят. Тя просто е феномен, който трябва да отиде да се види и не е като да го е постигнала само със соц песни.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, xroflx9 каза:

Повечето имат и странични бизнеси,така че освен от всички видове участия прибират по още някоя хилядарка от бизнеса си

Емануела дава под наем апартамента където Наско Колев шамарел Лидия

Ако ѝ стана наемател значи реално ѝ плащам клиповете - Боровец да го духа!

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

Не съм казвал, че се правят луди пари. За да правиш от концерти трябва да имаш аудитория. ПУБЛИКА. 

Преслава няма собствена публика. Как да направи концерти без публика? Нима не е по-добре с един концерт да изкараш толкова, колкото друг изкарва с 200 участия в годината?

Чалгата е лек жанр, защото всичко започва в дискотеката и приключва там. Няма лошо. Изкарват си пари момичетата, но след като спрат да са актуални ще бъдат пенсионирани веднага. А ако поп фолка отслабне и много ще си заминат. Ето, в чалгата няма хитове тая година, къде са Анелия, Емануела, тн. Всичките флоп след флоп. Това потвърждава теорията ми, че се ползват от една аудитория. Когато тази публика не е заредена и всички страдат. 

В попа няма хитове и всеки се спасява поотделно. Има собствена кариера и публика. Това е истинска кариера. 

За съжаление, чалгарките притежават рехави кариери. Глория има средно успешна кариера (макар че е далеч от истинската пенсия) и дотам  (ала Маргарита Хранова). 

Точно пък Преслава да кажеш,че няма публика е смешно. Та тя сигурно има най-голямата фен база. И да,тя също би направила успешен концерт с подходящата стратегия. Я да си спре участията за 1 година,да нареди 2-3 големи хита и да видим дали няма да има успех.

И как да няма хитове в жанра? Пак чалга песни са по върховете на класациите в нейбъла,спотифай,създават се трендове в ТикТок с чалга песни..дай боже всеки жанр без хитове да е така.Анелия отдавна е бита карта,не знам защо в този форум още се смята за топ име. Иначе тази и миналата година жените нещо не успяват да нацелят успешна линия и затова най-големите хитове са при мъжете. Тази година дори Преслава и Галена нямат голям хит. Но има време и да се променят нещата де. Тепърва идва есенно-зимния сезон когато излизат най-големите хитове.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, xroflx9 каза:

Точно пък Преслава да кажеш,че няма публика е смешно. Та тя сигурно има най-голямата фен база. И да,тя също би направила успешен концерт с подходящата стратегия. Я да си спре участията за 1 година,да нареди 2-3 големи хита и да видим дали няма да има успех.

И как да няма хитове в жанра? Пак чалга песни са по върховете на класациите в нейбъла,спотифай,създават се трендове в ТикТок с чалга песни..дай боже всеки жанр без хитове да е така.Анелия отдавна е бита карта,не знам защо в този форум още се смята за топ име. Иначе тази и миналата година жените нещо не успяват да нацелят успешна линия и затова най-големите хитове са при мъжете. Тази година дори Преслава и Галена нямат голям хит. Но има време и да се променят нещата де. Тепърва идва есенно-зимния сезон когато излизат най-големите хитове.

<om Bcu4ku non necHu om 2020 HacaM

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Emanuela.Carey каза:

Емануела дава под наем апартамента където Наско Колев шамарел Лидия

Ако ѝ стана наемател значи реално ѝ плащам клиповете - Боровец да го духа!

Очакваме те в някой от следващите й клипове!

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

379998163_867476344734827_20111473658232

4 сектора са напълно разпродадени, 2 са на 3/4 и 2 са наполовина. Нали не подозираш, че родата на Ампов е 50 хиляди души :D 

софи импакт.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, SG каза:

И аз между другото вече поредна година имам добри впечатления от сборните концерти на попаджиите (от успеха и приемите, не от покъртителните еднакви песни). Но във връзка с това не мога да не се съглася с твърдението от предните дни, че ако Гальо се беше захванал да направи такъв концерн на Алфите да кажем през лятото на 2022 те щяха да се покажат тяно не по-малко силни идоли за младите. Към 2023 обаче дори и за тях вече ми се струва късно, уви.

Аз ходих на повече от един концерт та Лили в последните години и имам наблюдения, че все повече млади хора ходят. Тя просто е феномен, който трябва да отиде да се види и не е като да го е постигнала само със соц песни.

Да, ходил съм 3 пъти на баба Лили. Вокално вече е доста слаба. Латида оправят нещата.

 

преди 7 минути, xroflx9 каза:

Точно пък Преслава да кажеш,че няма публика е смешно. Та тя сигурно има най-голямата фен база. И да,тя също би направила успешен концерт с подходящата стратегия. Я да си спре участията за 1 година,да нареди 2-3 големи хита и да видим дали няма да има успех.

И как да няма хитове в жанра? Пак чалга песни са по върховете на класациите в нейбъла,спотифай,създават се трендове в ТикТок с чалга песни..дай боже всеки жанр без хитове да е така.Анелия отдавна е бита карта,не знам защо в този форум още се смята за топ име. Иначе тази и миналата година жените нещо не успяват да нацелят успешна линия и затова най-големите хитове са при мъжете. Тази година дори Преслава и Галена нямат голям хит. Но има време и да се променят нещата де. Тепърва идва есенно-зимния сезон когато излизат най-големите хитове.

Да, но е недоказано. Софка успя. Може би Преслава и Галена имат шанс също. Макар че когато Софка покани Преслава на сцената, публиката не беше особено екзалтирана. Но репертоара на Софка е леко естраден. Подходящи са за концертна сцена.  Какво би изпяла Галена, например? Не знам.

 Алфите са пълен траш за подобно нещо. Изпълнителите им имат по 1 самостоятелна песен на 2 години. :D 

Онзи ден броихте хитовете на годината. И 5 не можахме да поставим в консенсус. Спомни си предни години за какво ставаше дума. Сега и сезонни хитове почти няма. Да, чалгата е ок в стрийминг платформите. 

Това което твърдя е, че чалга изпълнителите нямат истинска кариера и публика. Тя се разработва с годините. Графа имаше мейнстрийм период и после постепенно стигна до арени, зали и стадион.

Как ще го стигнат чалга певиците?

БТВ, Софка май събра около 10к в Армеец. Не беше на пълен капацитет, но вторият концерт беше по-успешен от първия. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

Да, ходил съм 3 пъти на баба Лили. Вокално вече е доста слаба. Латида оправят нещата.

 

Да, но е недоказано. Софка успя. Може би Преслава и Галена имат шанс също. Макар че когато Софка покани Преслава на сцената, публиката не беше особено екзалтирана. Но репертоара на Софка е леко естраден. Подходящи са за концертна сцена.  Какво би изпяла Галена, например? Не знам.

 Алфите са пълен траш за подобно нещо. Изпълнителите им имат по 1 самостоятелна песен на 2 години. :D 

Онзи ден броихте хитовете на годината. И 5 не можахме да поставим в консенсус. Спомни си предни години за какво ставаше дума. Сега и сезонни хитове почти няма. Да, чалгата е ок в стрийминг платформите. 

Това което твърдя е, че чалга изпълнителите нямат истинска кариера и публика. Тя се разработва с годините. Графа имаше мейнстрийм период и после постепенно стигна до арени, зали и стадион.

Как ще го стигнат чалга певиците?

БТВ, Софка май събра около 10к в Армеец. Не беше на пълен капацитет, но вторият концерт беше по-успешен от първия. 

Да,Галена няма песни за концертната сцена затова и в последно време почна да пуска по-умерени песни като Сърце,ВНЛ и прочие,които стават за концерт.

Топ 5 хитовете засега са си ясни,не ми се изброяват сега отново. Пропуснах да споделя клипчета с приема на Живей мило мое,за се види че си е с реален трафик. Както казах тепърва предстои най-силния сезон,сигурно ще има размествания.

За това че нямат фен база съм 50/50 съгласен.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, meleto каза:

Да, ходил съм 3 пъти на баба Лили. Вокално вече е доста слаба. Латида оправят нещата.

 

Да, но е недоказано. Софка успя. Може би Преслава и Галена имат шанс също. Макар че когато Софка покани Преслава на сцената, публиката не беше особено екзалтирана. Но репертоара на Софка е леко естраден. Подходящи са за концертна сцена.  Какво би изпяла Галена, например? Не знам.

 Алфите са пълен траш за подобно нещо. Изпълнителите им имат по 1 самостоятелна песен на 2 години. :D 

Онзи ден броихте хитовете на годината. И 5 не можахме да поставим в консенсус. Спомни си предни години за какво ставаше дума. Сега и сезонни хитове почти няма. Да, чалгата е ок в стрийминг платформите. 

Това което твърдя е, че чалга изпълнителите нямат истинска кариера и публика. Тя се разработва с годините. Графа имаше мейнстрийм период и после постепенно стигна до арени, зали и стадион.

Как ще го стигнат чалга певиците?

БТВ, Софка май събра около 10к в Армеец. Не беше на пълен капацитет, но вторият концерт беше по-успешен от първия. 

Този концерт на Бг Радио от клипчето с Лили беше доста силен. Като изключим, че повечето пяха на плейбек, подобна сцена чалгарите не са имали от години. А толкова много генерации да се съберат на едно място- никога. За визуалното излъчване да не говорим, все едно западни награди.

Лили според мен пее завидно добре за възрастта си. 80+ не са шега работа. Бабите, доживяли тази възраст в почти всички случаи си стоят предимно вкъщи или най-много до магазина или на пейките. Лилито обикаля България да прави поредно турне. :D Ще видим как ще се справи и Йорданка скоро.

Иначе съм на мнение, че големият шанс на такива като Преслава за евентуален голям концерт и за стабилизиране на името ще е догодина. С един добър акцент върху 20-те години на сцена и поопресняване пред широката публика на причините някога да е била лидерка може да й се получи. Но ако се замотае повече вече съвсем ще отиде при ония с похабения потенциал тип Десислава. Вече има осезаем отлив от тази генерация и ако такива като Пресиета не направят нещо след някоя и друга година най-много да напълнят само Универсиада или Фестивална.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Stela unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...