Jump to content



Pop, Dance, R&B, Rap & Hip-Hop, K-Pop, Retro скандали


Препоръчани коментари

От 17.04.2024 г. от 11:55, Willy каза:

We belong together на Мара, дето блокираше 3 седмици дебютната песен на Рири от първото място в момента има 591М стриймове, срещу 717М за Pon de replay. Rih always has the last laugh ❤️ 

 

Няма база за сравнение. Риана в следващите години се превръща в най-голямата звезда в бранша и дълго задържа тази титла. Влиянието й над следващото поколение е в пъти по-голямо от това на Кери.

Марая след албума с We Belong Together, издава нов албум 3 години по-късно, който излиза на първо място с големи продажби, а дебютният сингъл става номер 1. След редица допуснати грешки от нея и нейния екип обаче албумът тръгва надолу и това са й последните най-големи успехи за 20 години след We Belong Together. Как изобщо ги сравняваш, като в streaming ерата Риана е топ звездата.

Сравни представянето им в 2005 година да видиш за каква разлика става въпрос като продажби и представяне в Билборд. Pon De Replay беше просто един среден хит, докато Together стана национална класика и седя на първо място 14 седмици. Самата песен блокира третия сингъл от албума да стане номер 1.

А като албуми? Колко продажби има дебютния на Риана тогава? На Кери албумът продава 5 милиона компакт диска през 2005, през 2013 продава 6-милионния си компакт диск, а през 2022 е сертифициран 7 пъти платинен. Даваш ли си сметка за какви продажби става въпрос? Истински, а не стриймове, конвертирани в продажби.

Link to comment
Сподели в други сайтове

@i810

Сега се поразгледах в Wikipedia.

Знаеше ли, че Daydream e вече 11 пъти платинен? Аз не знаех. Отделно Merry Christmas, който до преди години беше 6 пъти платинен, миналата коледа са го сертифицирали 9 пъти платинен в Щатите.

Което прави Кери с брутални продажби:

Daydream 11 x platinum

Music Box 10 x platinum

Mariah Carey 9 x platinum

Merry Christmas 9 x platinum

The Emancipation Of Mimi 7 x platinum

#1's 6 x platinum

Butterfly 5 x platinum

Emotions 4 x platinum

Link to comment
Сподели в други сайтове

image.png.98e427ac80a9ee2fcec1be4f09686444.png

бабиш направо размаза наборките си с този хит, 100% ще изчука над милиард стрийма. Никоя 80-тарка и 90-тарка не може да се похвали с такъв успех през 2024-та! Стискаме палци Мария Кюри да направи дует с Бруно Марс/Дрейк и да стане огромен мегахит, чупещ подобни рекорди,

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Andrew Cunanan. каза:

image.png.98e427ac80a9ee2fcec1be4f09686444.png

бабиш направо размаза наборките си с този хит, 100% ще изчука над милиард стрийма. Никоя 80-тарка и 90-тарка не може да се похвали с такъв успех през 2024-та! Стискаме палци Мария Кюри да направи дует с Бруно Марс/Дрейк и да стане огромен мегахит, чупещ подобни рекорди,

Харесвам Мадона, ама да не се правим все едно не е заради The Weeknd, който 3 години е #1 на слушатели. 🥹

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Willy каза:

Харесвам Мадона, ама да не се правим все едно не е заради The Weeknd, който 3 години е #1 на слушатели. 🥹

Тя Мадона от много години използва актуалните на деня, за да набара хит. Едно време така се закачи за Джъстин Тимбърлейк, когато славата й в Америка беше отшумяла и направи световен хит. Мисля, че и след това пак се е отърквала в силните на деня за хит.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , Balkandji1 каза:

Тя Мадона от много години използва актуалните на деня, за да набара хит. Едно време така се закачи за Джъстин Тимбърлейк, когато славата й в Америка беше отшумяла и направи световен хит. Мисля, че и след това пак се е отърквала в силните на деня за хит.

В Америка беше саботирана, защото пусна това по време на войната с Ирак и бе разчетена като антинационалистка, а не антивоенна натура, каквото е цялото послание на песента и клипа.

И дори с хитове като Hung up, номер 1 в 41 държави и вписан като сингълът с най-много номер 1 в историята в рекордите на ГинесТ (както би казала спъкатаа ни и обична Рени), стигна само до номер 7 в Америка.

Мадоня през 2012-та пробва и с Ники Минаж, но песента беше безумно малоумна и посредствена, и макар и изпълнена на СуперБоулк, стигна до номер 10 за 1 седмица и след 3-4 седмици бе аут от класацията.

В 90% от кариерата си Мадоня е била по-голяма в Европа, отколкото в Америка. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , Willy каза:

Харесвам Мадона, ама да не се правим все едно не е заради The Weeknd, който 3 години е #1 на слушатели. 🥹

От всичките песни в саундтрака тази постигна най-голям успех, така че неминуемо и М е причината за това. Просто комбинацията от двамата + силна песен с припев ушен червей.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 часа , Balkandji1 каза:

@i810

Сега се поразгледах в Wikipedia.

Знаеше ли, че Daydream e вече 11 пъти платинен? Аз не знаех. Отделно Merry Christmas, който до преди години беше 6 пъти платинен, миналата коледа са го сертифицирали 9 пъти платинен в Щатите.

Което прави Кери с брутални продажби:

Daydream 11 x platinum

Music Box 10 x platinum

Mariah Carey 9 x platinum

Merry Christmas 9 x platinum

The Emancipation Of Mimi 7 x platinum

#1's 6 x platinum

Butterfly 5 x platinum

Emotions 4 x platinum

Много от албумите по времето й в Сони не са пресертифицирани от напускането й (това зависи от лейбъла). Иначе Пеперудата е на 13-14 милиона глобално, а дъгата гони 10.

Но фактът, че скоро Мичето ще има 4 диамантенти албума в Америка (дебютния, коледния, 1993 и 1995) е просто феноменален, да не отваряме и призката за 3 песни на десетилетието.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Интересен факт е, че за 33 години кариера - 19 от тях  Марая регистрира поне по 1 номер 1 хит в Америка (1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2005, 2006, 2008, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023)

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , Andrew Cunanan. каза:

От всичките песни в саундтрака тази постигна най-голям успех, така че неминуемо и М е причината за това. 

Това е най-успешната!

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , FikLena каза:

Стига сте коментирали динозаври!

 

Тейлър пренаписа историята! Счупи ВСЯКАКВИ ВЪЗМОЖНИ РЕКОРДИ

 

 

Screenshot_20240421_105924_Spotify.jpg

Ако това е историята и тая посредствена двуметрова пача е новата кралица на попа, по-добре да избухне ядрена бомба или метеорит да затрие планетата и да се приключва. Толкова години еволюция и накрая Тейлър Суифт. Исак Нютон, Марая Кери и Айнщайн за това ли посветиха живота си на науката!? А Оскар Уайлд, Шекспир и Бетовен на изкуството???? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 часа , Andrew Cunanan. каза:

В Америка беше саботирана, защото пусна това по време на войната с Ирак и бе разчетена като антинационалистка, а не антивоенна натура, каквото е цялото послание на песента и клипа.

И дори с хитове като Hung up, номер 1 в 41 държави и вписан като сингълът с най-много номер 1 в историята в рекордите на ГинесТ (както би казала спъкатаа ни и обична Рени), стигна само до номер 7 в Америка.

Мадоня през 2012-та пробва и с Ники Минаж, но песента беше безумно малоумна и посредствена, и макар и изпълнена на СуперБоулк, стигна до номер 10 за 1 седмица и след 3-4 седмици бе аут от класацията.

В 90% от кариерата си Мадоня е била по-голяма в Европа, отколкото в Америка. 

Джордж Буш навярно е страшен комплексар, защото е дърпал килимчето дори на изпълнители от техния си жанр (кънтри) като Dixie Chicks, задето са критикували политиките му, които впрочем с времето ни вкараха във финансова криза..

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Andrew Cunanan. каза:

@Balkandji1 Коя ти е любимата песен на Марая?

Като малък разбрах за Марая през 1994, когато "Without you" беше интернационален хит, а песента най-големия хит в България по онова време. Влюбихме се с майка ми в песента, всяка сутрин на морето, като бяхме танцувахме блус на нея. Остана детски, любим спомен, съответно и песента.

Като се върнах в Пловдив веднага си купих албума "Music Box". От него ми стана любима "Dreamlover" (8 weeks @ #1).

Като цяло не, че не харесвам баладите й, с които е известна, но по-любими са ми бързите песни. Най-любими са ми Fantasy (8 weeks at #1), "Honey" (3 weeks at #1) и "Dreamlover". После е "All I Want For Christmas..." и "Someday" от първия албум - също е била номер 1, но европейско звучащата версия, ей тая:

От втория албум ми е любима един №2 сингъл "Can't Let Go".

След 2000 ми е любима "Touch My Body", "I Want To Know What Love Is" и "Beautiful" от 2013 (тя стигна мисля, че №13).

Много са ми, не мога да назова само една. :)

А на теб?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 часа , Balkandji1 каза:

Като малък разбрах за Марая през 1994, когато "Without you" беше интернационален хит, а песента най-големия хит в България по онова време. Влюбихме се с майка ми в песента, всяка сутрин на морето, като бяхме танцувахме блус на нея. Остана детски, любим спомен, съответно и песента.

Като се върнах в Пловдив веднага си купих албума "Music Box". От него ми стана любима "Dreamlover" (8 weeks @ #1).

Като цяло не, че не харесвам баладите й, с които е известна, но по-любими са ми бързите песни. Най-любими са ми Fantasy (8 weeks at #1), "Honey" (3 weeks at #1) и "Dreamlover". После е "All I Want For Christmas..." и "Someday" от първия албум - също е била номер 1, но европейско звучащата версия, ей тая:

От втория албум ми е любима един №2 сингъл "Can't Let Go".

След 2000 ми е любима "Touch My Body", "I Want To Know What Love Is" и "Beautiful" от 2013 (тя стигна мисля, че №13).

Много са ми, не мога да назова само една. :)

А на теб?

Страшно много любими песни на Марчето имам, но тези са ми в топ 5:

Фън Факт: Албумът Пеперуда и аз сме се появили на една и съща дата на този свят- 16.09.1997, той в Америка, аз в Габрово.
 

Последните две си делят 1 място, а Покривът е просто шедьовър, една от най-любимите ми песни евър!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Във вторият албум освен Кент лет гоу, която е била на прага да удари номер 1, но е изтеглена от пазара, имаме и този шедьовър:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Andrew Cunanan. каза:

Не съм слушал албума на Пепа свинята, но със сигурност е по-добър от този на двуметровата годзила:
 

439934685_460707579644260_4485518635316857016_n.jpg

Пепа Пиг само това има. За ТейБОГ е целия останал свят

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...