Jump to content



Какъв е хранителният ви режим?


Kriminal

Какъв е хранителният ви режим?  

15 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 6 минути, Blueberry каза:

Наистина ли? Повечето хора, които познавам, обичат скумрия.

Ако попаднеш на някое място, на което има скариди на шишче с ананас - май си имаше някакво "търговско" наименование - може да ги пробваш, много е вкусно. Или най-добре да накараш друг да си ги поръча и да си вземеш :D Не всички начини на приготвяне на скариди ми харесват на мен.

Аз наскоро се замислях кой тип кухня ми харесва най-много. Българска почти не ям, италианска - паста не ям, пицата им не ми харесва (аз харесвам американски тип), турските сладкиши не ме кефят... въобще с претенциите ми съм ужасна :roll1: За мое съжаление основно американските джънкове ми харесват.

Да, наистина. Казват, че скумрията им смърдяла. Ми то всяка риба мирише. 😂😂😂

Какви десерти обичаш? 

Сирена ядеш ли? Аз обичам всякакви... Обичам синьо сирене, камембер, ементал, гауда.. да не изреждам, че ще са доста. 😁 С вино вървят чудесно. 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Аз пък познавам хора, които изобщо не обичат риба, но ядът само скумрия от време на време. Например, баба ми, не обича риба, но скумрия хапва. Гаджето ми също не понася риба, но скумрия хапва от време на време.
Колкото до пицата, както казах аз се научих да правя тесто за нея в пекарната, приготвям я вкъщи, но това е само защото гаджето ми обича домашна пица и обожава италианската кухня и някои неща мога да правя. Капацитет е за пица и казва, че съм се научил да я правя перфектна. Вече зависи от вкусът.

  • Like 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, DevilWish каза:

Аз пък познавам хора, които изобщо не обичат риба, но ядът само скумрия от време на време. Например, баба ми, не обича риба, но скумрия хапва. Гаджето ми също не понася риба, но скумрия хапва от време на време.
Колкото до пицата, както казах аз се научих да правя тесто за нея в пекарната, приготвям я вкъщи, но това е само защото гаджето ми обича домашна пица и обожава италианската кухня и някои неща мога да правя. Капацитет е за пица и казва, че съм се научил да я правя перфектна. Вече зависи от вкусът.

Зет ни не яде никаква риба от миризмата само му се повдига. 

  • Haha 1
1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Blueberry каза:

Наистина ли? Повечето хора, които познавам, обичат скумрия.

Ако попаднеш на някое място, на което има скариди на шишче с ананас - май си имаше някакво "търговско" наименование - може да ги пробваш, много е вкусно. Или най-добре да накараш друг да си ги поръча и да си вземеш :D Не всички начини на приготвяне на скариди ми харесват на мен.

Аз наскоро се замислях кой тип кухня ми харесва най-много. Българска почти не ям, италианска - паста не ям, пицата им не ми харесва (аз харесвам американски тип), турските сладкиши не ме кефят... въобще с претенциите ми съм ужасна :roll1: За мое съжаление основно американските джънкове ми харесват.

И аз съм със страшно много претенции! :D Вкъщи е трудно, на ресторант още повече. Ако нещо не го разбирам - питам, разпитвам, в магазин примерно - "по-малко сос от това" :D И особено с храната, страшно много претенции! Аз също не харесвам особено италианската кухня, българска рядко и на мен нашата не ми е от любимите, някои от турските сладкиши ги обожавам, особено кадаиф, ако не са ония гадости с млякото, баклавата стига да не е с орехи. Сирене не ям, кашкавал също, почти млечни продукти.... вкъщи като се готви трябва да е само веганско..... майка ми покрай мен започна да готви само вегански неща, като вижда, че няма кой да яде друго и от време на време, готвим. :D 
Гаджето ми търси вегански рецепти, също, понеже е добър кулинар и може много неща, щом ме научи и да точа тестото за пица! :D И сега да ви шокирам, никога не съм обичал особено пица, въпреки, че харесвам Преслава! :D 

  • Haha 1
  • Wow 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Brian каза:

Зет ни не яде никаква риба от миризмата само му се повдига. 

Познато ми е! Един път пазаруваме от метро и сме до рибения щанд "фъстъче, дай да побързаме да се изнасяме, че тук смърди ужасно на риба" - Лошо ни стана! :D :D :D 

  • Haha 2
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 часа , Brian каза:

Статията беше интересна за мен! За мен изборът ми е правилен и вкусът ми винаги е бил такъв, като цяло продуктите в които има животинско никога не са ми допадали! Честно казано съм опитвал да убедя и близки, но всеки има виждане и има право на Лош (за мене) вкус! 

  • Haha 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Разнообразен и незадължаващ ми е хранителният режим. Пробвал съм всякакви варианти през годините и разбрах, че от всичко по малко е добре.

Доста дълъг период бях на риба. След проблемите от Ковид с вкуса почти съм изключил доста видове месо и най-вече колбаси, за което се радвам. Ако ям месо, гледам да е чисто и без тлъстини. Все пак няма да го спра, защото не ми се умира от анемии.

Сега наблягам на плодове, фибри, ядки и сложни въглехидрати. С килограмите за щастие нямам проблем, но все пак не прекалявам с рафинирана захар и тесто. Правя си пюрирани и пасирани моркови, защото трудно ги ям в сурово състояние. Преоткривам продукти като репите като много полезни за функцията на черния дроб. Въобще, мисля и проучвам малко повече, преди да ям, за разлика от преди, когато всичко, що е пакетирано, ядях на крак на работа или в движение. Плюс това имам гастрит и от години не ям пържено, манджи със запръжки и подобни. Понякога зверски ми се дояжда мекица или пържена филия и все пак гледам да не се измъчвам, веднъж годишно си позволявам.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Kriminal каза:

Обичате ли пържена цаца ахахахх

Леле, умирам за пържена цаца, как отвори тая тема посред зима.:slapin:

Значи, дойде ли лятото търча къде ли не за цаца, пържен картоф и наливна бира. :D

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...