Jump to content



Поп-фолк скандали (ноември, 2021)


Препоръчани коментари

преди 1 час , asylum каза:

Естествено, че има случайности. Всичко е въпрос на късмет. Записват песни и не знаят коя ще стане хит.

А доводът за Илия и Влюбена в живота - то след тоя албум истински хит не е виждала повече, което е показателно...

В никаква перспектива не е мислила - повечето стари хитове не ги пее, а новите няма как да се задържат във времето, тъй като дори във времето си на излизане не впечатляват никого. 

Според мен е полудяла много отдавна и затова изглежда толкова тъпа, каквато надявам се да не е. Но поведението й показва недостиг на интелект.

Не сме я хейтили вчера изобщо. Споделяхме любими нейни песни. Що скачаш тъй? Изобщо не сме дълбали. Сега ме подтикваш. То, задълбаем ли, положието й не е розово... Затова нека бъдем повърхностни като нея и да слушаме 

 

Ще ти отговоря единствено защото те уважавам като потребител и си имаме някаква приказка и сходни гледни точки по важни теми. Глория обаче не е една от тях. Няма проблем.

- Всеки има съдба, която е предначертана. Кога да се появи, как ще се развива и т.н. Всичко става с късмет, но и с много труд. Била е напориста от самото начало и не е имало кой да ѝ помага. Сама спестява пари за албум и отива при Максим Горанов да го записва. По онова време няма готови модели на работа. Доста скептицизъм е срещала, включително и от Пайнера, кой ще ги слуша въпросните първи песни, които вие подигравате.

- Илия Загоров има внуче, има и дъщеря, но всяка вечер си снима ракията и костурите на масата и пише "Живели, братя". Ами като е "живели", смотльо, ела и си виж семейството. По същия начин Глория го е ръчкала да прави песни, и то не само на нея. Как да не е виждала хит след 2005? Доста по-голям хит от "Изповед" е "Ако те няма", "Пясъчни кули" и "Ненаситна" също. Най-големите хитове в "Крепост" и "Илюзия" не са на Илия Загоров. Най-големите тиражи са на първите три албума - и там той няма пръст.

- Полудели са другите, които дори след като изкараха коронавируса, не спряха да се чепят по баровете. Страх от нищо нямат, пари им дай. Ама живи и здрави, свободна държава - свободен избор. И понеже не са полудели, от скука решиха да си ремонтират фейсовете и не знам си още какво. Интелектът е комплексно понятие. За теб е тъпа, за мен не е. Имам капацитета, с който да го установя, повярвай ми.

- По отношение на старите хитове аз лично виждам напредък. Имаше два онлайн концерта тази година и едни миксове на живо в студиото. Всеки път пускаше по някоя стара песен, която не е пяла отдавна. И слуша критика повече от Ивана и Камелия, повярвай ми. Проблемът е, че се връзва и скача да се оправдава. Но че ѝ пука повече от на тях, пука ѝ.

- Никъде не съм твърдял, че положението ѝ е розово. А и нужно ли е да е? На кого положението в жанра е розово? За вас нейният кариерен модел е скапан, за мен е ок спрямо годините ѝ. Смятам, че когато човек го очука животът, спира да разсъждава като капризен фен. Мен ме вълнува да е жива и здрава и да си гледа близките. Човешкото. Ако я видя, да си кажем две приказки. Пък какво пяла и не пяла, какъв клип направила - не ме ебе вече, човек. Изгубих достатъчно близки хора в последно време, гледам по-наедро на нещата.

 

  • Like 3
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,3k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Както казах преди преди няколко седмици - кариерно положението  на Глория каквото и да е, е по-честното - всеки човек си има граници - когато публиката се радва на някого като Т. Ал., изведнъж думи като "морал", "задръжки" и "възпитание" престават да бъдат табу дори за стил като фолка.

  • Like 2
  • Love 1
  • Confused 2
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, GSA каза:

На гюбека е най-добра, разбира се.

 

Все пак Райна от нея се е учила и има икона с лика на Малинаж над спалнята си, на която се моли всяка вечер преди лягане.

  • Haha 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Има слухове, че Райнето е поканила именно Малинаж да весели роднините по време на церемонията по обрязването на Коцето.

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , GSA каза:

При положение, че толкоз ревностно защитаваш най-голямата плейбек гюбекчийка, е смешно да се отричаш сега, кака.

 

Че Малина няма право да бъде наричана певица - факт, но Райна не е кой знае колко по-добра. Има един немощен НОСОВ гласец, много често напомнящ на спихнала гайда. Колко пъти е пяла наживо? Нямам особени спомени за това.

  • Like 3
  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, DarkChild каза:

И прозрачна ли е маската? Струва ми се, че се вижда устата й.

Може да се е объркала и вместо на междукрачието да сложи прозрачно бельо от черен шифон, да го е сложила на устата. Без това формата на двете дупки не се различа особено.

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , omline каза:

Както казах преди преди няколко седмици - кариерно положението  на Глория каквото и да е, е по-честното - всеки човек си има граници - когато публиката се радва на някого като Т. Ал., изведнъж думи като "морал", "задръжки" и "възпитание" престават да бъдат табу дори за стил като фолка.

Айде, стига с тази дума "морал". Феновете на Гло не са морални, защото моралът като понятие включва религиозни, етични и културни ценности, а доколкото знам масовата религия в България осъжда хомосексуализма.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мисля, че това на коя чалгарка си фен е фактор за каквито и да било морални ценности. Ако съм фенка на Глория ще съм морална, а ако съм на Теда, Галена, не, така ли? Не мисля. Като цяло фолка не е най-моралното нещо и дори изпълнители като Глория имат песни с текстове които са далеч от морала. Зависи до каква степен гледаме на нещата. Въпреки това не означава, че всеки, който слуша тази музика трябва да бъде заклеймен. Нито пък феновете на Глория и самата тя трябва да бъдат смятани за божи кравички. 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , adorable каза:

И слуша критика повече от Ивана и Камелия, повярвай ми. Проблемът е, че се връзва и скача да се оправдава.

Това не е слушане на критика, а точно обратното. И колкото повече скача, толкова по-малко някой ще се осмели да ѝ каже нещо.

Проблемът ѝ не е само в песните и визията. Тя отврати публиката от личността си с неприятното, дръпнато и на моменти откровено невъзпитано държание по интервютата. Намусена, недоволна, играе си с косите, нищо не отговаря. Колко изяви има вече такива? Ако беше малко по-умна, щеше да се преструва на една идея по-нормален човек, а не на аутист.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Stela каза:

Не мисля, че това на коя чалгарка си фен е фактор за каквито и да било морални ценности. Ако съм фенка на Глория ще съм морална, а ако съм на Теда, Галена, не, така ли? Не мисля. Като цяло фолка не е най-моралното нещо и дори изпълнители като Глория имат песни с текстове които са далеч от морала. Зависи до каква степен гледаме на нещата. Въпреки това не означава, че всеки, който слуша тази музика трябва да бъде заклеймен. Нито пък феновете на Глория и самата тя трябва да бъдат смятани за божи кравички. 

Кое пък ѝ е моралното точно? Като я чукаше мафиот №1 много морална ли беше? И не знам какво е съдържала течността му, че така изоснови промени химичната структура на Гюрчевия мозък, но е факт, че след него е като развалина.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, DarkChild каза:

Кое пък ѝ е моралното точно? Като я чукаше мафиот №1 много морална ли беше? И не знам какво е съдържала течността му, че така изоснови промени химичната структура на Гюрчевия мозък, но е факт, че след него е като развалина.

Точно това казвам, че и тя е далеч от морала. Самото и надуто поведение също го доказва. Един морален човек би смирил себе си, а не да се има за голямо величие. Това което искам да кажа е че фенснвото към някоя от тези не означава морал или тотална липса на такъв. Действията на човек могат да го покажат. 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория ако слушаше критика намаше да е на това положение сега. Та тя реже хората с балтията през кръста ако мнението им не я изкефи. Може би от хорски срам слуша определени хора, но пак си прави каквото е решила. Колко пъти и се казваше, че на хората им писна от еднаквото звучене, текстовете, дивани и бални рокли? И послуша ли ги? Очевидно не ... Промени ли си репертоара по участията? Не! 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , DarkChild каза:

Хора стига с тази Глория. Вече трябва да бъде ясно, че нейните звездни години са резултат на щастливо стечение на обстоятелствата и наличието на човек, който ѝ е пишел хубави песни и напътствал в кариерата. Като остана сама  се превърна в кръгла нула.

Това е човек, който няма нито интелектуалната, нито емоционалната способност да погледне към себе си критично, да разпознае слабите си места, да направи промени там, където трябва. Това е човек със закостеняло мислене, тесен кръгозор и нежелание да се вслушва в съвети. Не иска и не може. Да, умее да пее, но кариера не може да върти. Това сегашното е нейното истинско ниво. Преди е било изключение.

Дори ми напомня на естрадна певица от соца. Концертно бюро ѝ урежда всичко. Сигурно много би била доволна така. 

Едно време, докато го имаше спора Глория-Ивана, винаги съм се хвърлял да защитавам примата и той най-вече, защото е много по-трудно да градиш име, да постигнеш ниво и да го задържиш само с авторски песни, от колкото с кавъри.Това няма как да не и го признаем на Глория!Ивана беше певица направена под калъпа на Петра - кръчмарска народнячка, близка до най-ниските прослойки от народа.Там визия не се гледаше, нямаше стил и изискано поведение.
НО!Колкото и да не ми се иска да го призная, ще кажа че написаното от DarkChild по-горе е на 100% вярно!
Глория си остана или по-точно застина в 2004-та, тогава когато издаде последния си мега хит, с който хората я помнят до днес - "Не сме безгрешни".Останалите хитове, които имаше през годините след това ги знаем само ние, феновете на Поп-фолка - те не са масово разпознаваеми от всеки българин.Познавам хора, които не слушат чалга, но знаят на изуст "Не сме безгрешни" и помнят точно в кой момент на песента Азис подвикваше "Айде Глория, ти си".

Колкото до връзката между стойността на клиповете и успеха на песните - не забравяйте, че самата Галена е казвала, че "Тихо ми пази" е клип без почти никакъв бюджет, а песента беше супер хит.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Stela каза:

Не мисля, че това на коя чалгарка си фен е фактор за каквито и да било морални ценности. Ако съм фенка на Глория ще съм морална, а ако съм на Теда, Галена, не, така ли? Не мисля. Като цяло фолка не е най-моралното нещо и дори изпълнители като Глория имат песни с текстове които са далеч от морала. Зависи до каква степен гледаме на нещата. Въпреки това не означава, че всеки, който слуша тази музика трябва да бъде заклеймен. Нито пък феновете на Глория и самата тя трябва да бъдат смятани за божи кравички. 

Не, миличка! Имах предвид, че те претендират всеки път, когато стане думичка за Гло, колко е морални хора са те, как държат на морала, а реално дефиницията за морал изключва хомосексуалните хора и точно там се проявява противоречието - морален ли си или си хомосексуален? Защото те претендират и за двете, а посочените от мен характеристики са взаимоизключващи се и на практика няма как да виреят в характера на един и същ индивид.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Andrew Cunanan. каза:

 

Не беше ли 2003-та?
А и пак казвам - мега хит е песен която е разпознаваема от всички, независимо каква музика слушат.Колко от неслушащите чалга знаят за "Присъда"?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Andrew Cunanan. каза:

Айде, стига с тази дума "морал". Феновете на Гло не са морални, защото моралът като понятие включва религиозни, етични и културни ценности, а доколкото знам масовата религия в България осъжда хомосексуализма.

Ай да четем внимателно преди скачаме като ощипани моми!  Говорим за личността на изпълнителя.

И да, Глория си ИМА граници. Който твърди обратното, мисля, че тя с право го праща да работи като вятър.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, nikitrz каза:

Не беше ли 2003-та?
А и пак казвам - мега хит е песен която е разпознаваема от всички, независимо каква музика слушат.Колко от неслушащите чалга знаят за "Присъда"?

Лятото на 2004-та е.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...