Jump to content



Политика (Юни, 2021)


Препоръчани коментари

преди 42 минути, ice_hot_sm каза:

Изненадан съм, че не е казал "Тази земя - България е нашата земя"..

С интерес наблюдавам кой ще яхне вълната. Обикновено ДПС пускат подобни драматични изявления, за да побутнат рейтинга на някого. Така 2009 Доган побутна ГЕРБ. 4 години по-рано Атака получи антиДПС вота. Така се активизират групите преди избори.

Засега е интересно, че само Радев се изказва. Явно подготвя президентската си кампания и държи да си гарантира пропатриотичната аудитория.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Moovit каза:

Кажи им ДПС и повече не ги обиждай! 🤣

Не, аз съм в потрес просто. Не че не ми е ясно, че ДПС е турска партия, но тази явност ми идва прекалено. Без никакъв свян тоя, дето едвам говори български, прави тези изказвания публично, знаейки че ще стигнат до България. А после тук ще ми пее песента за правата и свободите, и всякаквите тъпотии... 

Тая долна, мръсна партия трябва да бъде затрита от българската политика. Не знам как толкова години другите партии изобщо нямат волята да ги разкарат и как ние като народ изобщо позволяваме съществуването ѝ, което си е чиста проба заплаха за националната ни сигурност и цялост. Накрая май ще се окаже реалност предстазанието на Слава Севрюкова, че в мирно време България ще загуби жива плът от югоизточната си страна. И като гледам процесът по това си върви задкулусно (понякога и не толкова скрито) и никой не си дава сметка за това, мислейки си, че като стоим като кротко пале пред Ердоган, той няма да ни закача. Тоя диктатор докато не присъедини някоя от териториите, които са били част от Османската империя, няма да миряса... 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , ice_hot_sm каза:

Не, аз съм в потрес просто. Не че не ми е ясно, че ДПС е турска партия, но тази явност ми идва прекалено. Без никакъв свян тоя, дето едвам говори български, прави тези изказвания публично, знаейки че ще стигнат до България. А после тук ще ми пее песента за правата и свободите, и всякаквите тъпотии... 

Тая долна, мръсна партия трябва да бъде затрита от българската политика. Не знам как толкова години другите партии изобщо нямат волята да ги разкарат и как ние като народ изобщо позволяваме съществуването ѝ, което си е чиста проба заплаха за националната ни сигурност и цялост. Накрая май ще се окаже реалност предстазанието на Слава Севрюкова, че в мирно време България ще загуби жива плът от югоизточната си страна. И като гледам процесът по това си върви задкулусно (понякога и не толкова скрито) и никой не си дава сметка за това, мислейки си, че като стоим като кротко пале пред Ердоган, той няма да ни закача. Тоя диктатор докато не присъедини някоя от териториите, които са били част от Османската империя, няма да миряса... 

И за какво са им някакви западнали провинции,след като си имат достатъчно голяма страна? Изобщо никакъв интерес не би следвало да имат тук - нито ресурси ще спечелят, нито нищо. Не вярвам някога да се случи. 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

РАБОТА, РАБОТА,РАБОТА !
0756605001485420736_672960_920x517.webp

 

Ремонтират магистралите "Тракия" и "Марица" с некачествени материали

https://www.banker.bg/upravlenie-i-biznes/read/remontirat-magistralite-trakiia-i-marica-s-nekachestveni-materiali

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, asylum каза:

И за какво са им някакви западнали провинции,след като си имат достатъчно голяма страна? Изобщо никакъв интерес не би следвало да имат тук - нито ресурси ще спечелят, нито нищо. Не вярвам някога да се случи. 

Защото Ердоган е вманиачен по османското минало на Турция и неведнъж той е заявявал своите териториални претенции. Дори карти са се появявали с разширени граници на днешна Турция, в които влизат части от България. На едни се очертават съвсем югоизточните предели, на други се подхожда доста по-дръзко, обхващайки почти половин България и Северна Гърция. Тоя ще стори няква беля рано или късно, но да дано все пак не стига дотам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, ice_hot_sm каза:

Защото Ердоган е вманиачен по османското минало на Турция и неведнъж той е заявявал своите териториални претенции. Дори карти са се появявали с разширени граници на днешна Турция, в които влизат части от България. На едни се очертават съвсем югоизточните предели, на други се подхожда доста по-дръзко, обхващайки почти половин България и Северна Гърция. Тоя ще стори няква беля рано или късно, но да дано все пак не стига дотам.

Обективно погледнато, Реджеп е някъв маниак и прави достатъчно бели на собствената си територия. 

Реално погледаното, Реджеп е света вода ненапита с оглед на местната сган и крадлива паплач :) 

Накъде бия, дори не е необходимо да продължавам. 

Дали е късно да пратим една покана на Ангела да дойде да си харчи пенсията у нас и да е пожизнен министър претседател на 4 часова работна седмица? 4 часа Ангела със сигурност ще са по-продуктивни от 168 който и да било друг. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

нееееее :@ герб  1 страница номер 5 :@

има такъв народ 3 страница 22 номер

1- Движение „Заедно за промяна”

2 - ПП „Свобода”

3 - Български национален съюз „Нова демокрация”

4 - БСП за България

5 - Коалиция ГЕРБ – СДС

6 - „Атака”

7 - Движение за права и свободи

8 - „Изправи се! Мутри вън!”

9 - ПП МИР

10 - БТР – България на труда и разума

11 - „Възраждане”

12 -  „Подем”

13 - БРИГАДА

14 - „Пряка демокрация”

15 -  Гражданска платформа „Българско лято”

16  - „Българските патриоти” (ВМРО, Воля, НФСБ)

17 - „Ляв съюз за чиста и свята република”

18 - „Партия на Зелените”

19 - „Национално обединение на десницата” (КОД, БЗНС, БДФ, СЕК)

20 - „Глас народен”

21 - ПП „Републиканци за България”

22 - „Има такъв народ”

23 - „Демократична България”

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 часа , Moovit каза:

Кажи им ДПС и повече не ги обиждай! 🤣

Ако бяхме нормална държава още преди години, когато Лютви Местан казшаше да се присъединят територии към Турция, партията трябваше да бъде закрита. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 8.06.2021 г. от 21:14, ice_hot_sm каза:

Карадайъ не бил нарекъл Турция родина, а майка родина, което значело прародина

1200_turkey-Erdogan-Karadayi-meeting-01.

Некоректен превод на думите на лидера на ДПС Мустафа Карадайъ по време на негова среща в Турция е в основата на острите политически реакции в България през последните два дни, пише в свой материал Анадолската агенция, цитиран от btv.
Става дума за казаното по време на срещата с председателя на парламента Мустафа Шентоп.

"Тази земя (визира се България) е нашата земя. Не сме имигранти тук. Турция е нашата майка родина. Останахме след Османската империя, нашата битка е в защита на нашата турска идентичност, в защита на нашите език, религия и обичаи". Toва са думите на Карадайъ.

Поради смесване на турските понятия за родина и прародина (т.нар майка родина) се стигна до объркване не само в медиите, но и по високите етажи на държавата, става ясно от публикацията, в която случаят е обяснен в детайли.

 

Всички турци извън Турция трябва да я смятат за майка родина - това е официалната политика в южната ни съседка

 

Мисля, че лидерът на ДПС следва да преосмисли понятието Родина и в какъв контекст го употребява, заяви вчера пред журналисти президентът Румен Радев. Преди него в медиите у нас беше тиражиран превод, от който Карадайъ излиза, че говори за Турция като за родина, а не като за прародина. Това стана повод и за протест на ВМРО пред централата на ДПС.

Според държавната информационна агенция на южната ни съседка целият скандал е бил използван от черната пропаганда на расистките и ултранационалистически партии преди предстоящите парламентарни избори

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Шматка..

май май тия от ДБ са по зле от Герб !!!

71152294_124865612241407_731698803157814

Глобиха доброволци, косили трева и засадили цветя пред общината в „Красно село“

https://www.iskra.bg/globiha-dobrovoltsi-kosili-treva-i-zasadili-tsvetya-pred-obshtinata-v-krasno-selo/?fbclid=IwAR2jAm86V6HnpCmJNFMZubZS6sSoCiZzecbGNRKLS5LxaIRdeXKzbtT9fkQ

kashpi-snimka-1-315x420.jpg

kashpi-snimka-2-560x420.jpg

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 11.06.2021 г. от 10:25, FikLena каза:

Шматка..

май май тия от ДБ са по зле от Герб !!!

71152294_124865612241407_731698803157814

Глобиха доброволци, косили трева и засадили цветя пред общината в „Красно село“

https://www.iskra.bg/globiha-dobrovoltsi-kosili-treva-i-zasadili-tsvetya-pred-obshtinata-v-krasno-selo/?fbclid=IwAR2jAm86V6HnpCmJNFMZubZS6sSoCiZzecbGNRKLS5LxaIRdeXKzbtT9fkQ

kashpi-snimka-1-315x420.jpg

kashpi-snimka-2-560x420.jpg

 

Това е скандално. Мога да разбера защо не е правилно да се сади пред общината, ма и таа дрънда нищо не е направила. Ми Чумо тогава не глобявай хората. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Владислав Горанов купи офиси за над 750 000 лева, не поиска да каже откъде са парите

1094968.jpg

Фирмата "Трилема Кансълтинг" ЕООД, която е еднолична собственост на бившия финансов министър Владислав Горанов, е закупила помещения за офиси в София на стойност 752 994 лв. Сделката с продавача "Лазурит 94" АД е сключена на 27 май, показа справка на "Сега" в имотния регистър.

Става дума за имоти в блок 11 на бул. "Цариградско шосе". Първият представлява офис на банка с площ 145 кв. м, който се намира на партерен етаж, а вторият имот е записан като "учебна занималня на две нива" и е 136 кв. м. Към него има и прилежащо мазе. Видно от справката за покупко-продажбата материалният интерес на сделката възлиза на 752 994 лв.

Не е ясно от къде Владислав Горанов разполага с такава крупна сума. Няма и информация имотите да са купени с изтеглен кредит. В последната имуществена декларации на бившия финансов министър пише, че той притежава 76 193 лв. на влог, а неговата съпруга още 11 500 лв. Консултантската му фирма, която е регистрирана преди по-малко от година, когато Горанов напусна министерския пост, пък все още не е публикувала годишен финансов отчет. Пред "24 часа" той отказа да коментира откъде са парите за имотите. "Аз вече съм извън политиката и нямам намерение да коментирам търговската си дейност", каза Горанов. 

Бившият министър на финансите Владислав Горанов, който подаде оставка в последните дни на юли, е учредил консултантска фирма с 5000 лв. капитал, показа справка на "Сега" в Търговския регистър.

Владислав Горанов беше начело на Министерството на финансите през второто и третото правителство на ГЕРБ до 24 юли миналата година. След като тръгнаха мащабните протести срещу правителството, премиерът Бойко Борисов обяви, че ще отстрани министри поради съмнения, че обслужват ДПС и бившия депутат бизнесмен Делян Пеевски. Горанов беше сред "номинираните". При освобождаването на финансовия министър Борисов го похвали за финансовата стабилност и за влизането в чакалнята преди еврозоната и го упрекна единствено за несъбраните 700 млн. лева такси и лихви от хазартния бизнесмен Васил Божков.

По случая вече бившият министър беше разпитан в прокуратурата. Обвиняемият Божков твърди в сигнал до държавното обвинение, че е плащал подкупи на Горанов и Бойко Борисов, за да заобикаля закона, като плаща по-малко такси.

През годините Владислав Горанов неведнъж беше спряган за близък до ДПС и депутата на движението Делян Пеевски. В имуществената си декларация за 2019 г. той декларира два апартамента - от 82 кв.м, придобит през 2007 г., и 50 кв.м, придобит през 1997 г. Той отново декларира, че ползва безвъзмездно апартамент от 180 кв.м. Като време, от което го ползва, е посочил 2012 г.  Жилището, предоставено му от кръстниците, се намира в луксозния комплекс "Есте хоум", построен от фирма на братя Домусчиеви.

Вече трета година досъдебното производство по сигнала, че Горанов живее безвъзмездно в луксозен апартамент на бизнесмен, стои на трупчета в прокуратурата. Държавното обвинение категорично отказва да отговори на елементарния въпрос какво се случва с тази проверка за престъпление по служба и търговия с влияние.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , kalpazanin каза:

Снимката казва всичко :laughing:

FB_IMG_1624268879078.jpg

Не може да и се отрече на Корни, опитва се жената - може и да привлече някой и друг глас повече като раздава по един голям червен ... ;) 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , FikLena каза:

Мотивирал ги е гласът ми във форумната анкета! Ами, заслужено ще гласувам за тях значи! 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • meleto locked this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...