Jump to content

Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 9 минути, WindWalkerMonk каза:

Деси Слава е сопрано с 4 октави глас.

Това е пълна лъжа. Докажи. Дай пример в коя песен е най-ниският ѝ тон и в коя най-високият, за да видим колко октави е. Ако изобщо дори знаеш какво значи това.

А оперното ѝ пеене беше пълен потрес, както се и очаква. Не го давай като пример. За хора, които са чували такъв стил най-много в някоя реклама, сигурно е нещо неземно.

 

А това, че е сопран не значи, че е нещо повече от някой по-нисък глас. Що за глупости?

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DarkChild каза:

Това е пълна лъжа. Докажи. Дай пример в коя песен е най-ниският ѝ тон и в коя най-високият, за да видим колко октави е. Ако изобщо дори знаеш какво значи това.

А оперното ѝ пеене беше пълен потрес, както се и очаква. Не го давай като пример. 

Има, разрови се, и не! Не беше потрес, имаше неточности, но е меко казано непостижимо за друга певица. Нямам намерение да доказвам нищо повече:

Смешно е да отричаш очевидни неща, и да знам. За разлика от теб може би. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

Има, разрови се, и не! Не беше потрес, имаше неточности, но е меко казано непостижимо за друга певица.

 

Смешно е да отричаш очевидни неща, и да знам. За разлика от теб може би. 

Израснал съм с оперна музика и класическото пеене познавам най-добре. Бъди сигурен, че с такова пеене не може да стъпи и в хора на накоя провинциална опера. Както и да е, това няма значение.

Няма аз какво да се ровя. Рови ти, щом слагаш такова абсурдно твърдение като факт.

И не отричам, казах отдавна, че силата ѝ е музикалността и способността да пее различни стилове. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DarkChild каза:

Израснал съм с оперна музика и класическото пеене познавам най-добре. Бъди сигурен, че с такова пеене не може да стъпи и в хора на накоя провинциална опера. Както и да е, това няма значение.

Няма аз какво да се ровя. Рови ти, щом слагаш такова абсурдно твърдение като факт.

И не отричам, казах отдавна, че силата ѝ е музикалността и способността да пее различни стилове. 

Тя не е инвестирала толкова, но като за първи опит е много добре. И естествено човек който пее само опера ще я бие. Не е нужно да говорим глупости, но тя е всепризната от всичко живо. Няма значение, казах каквото трябва. Силата й е, че има голям глас, музикален слух и пее всичко само по слух. Тя не е нужно да получава насоки. Това 99% от световните звезди не го могат. Пък тук говорете каквото искате :) И наистина няма значение. Аз също познавам класическата музика, филмовата и т.н. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Призната е. Важното е и ти да признаеш, че няма 4 октави диапазон 🤣

Аз не знам една нейна песен, която да е кой знае колко трудна за изпълнение. Всичките са си съвсем нормални.

Сравни с Марая Кери, чиито песни никой не може да изпълнява, защото са с огромен диапазон. И дори не говоря за тези с най-високите тонове като свирка.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, DarkChild каза:

Призната е. Важното е и ти да признаеш, че няма 4 октави диапазон 🤣

Аз не знам една нейна песен, която да е кой знае колко трудна за изпълнение. Всичките са си съвсем нормални.

Сравни с Марая Кери, чиито песни никой не може да изпълнява, защото са с огромен диапазон. И дори не говоря за тези с най-високите тонове като свирка.

Деси Слава е пяла Уитни Хюстън преди 10 години и я изпя по - добре от самата нея. От зора си да я изкараш посредствена почна глупости да говориш. А това е пълна глупости, направо спора е излишен тук. Ти си знаеш твоето. И има песни на Марая Кери, които са изпълнявани, това, че е в рекордите на Гинес с 1 изпълнение е отделен въпрос. 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, WindWalkerMonk каза:

Господи, хора преди да говорите, поне малко се пообразовайте и прочетете. Eто това е един добър курс:

https://www.coursera.org/specializations/musicianship-specialization

Сега за глупостите, които прочетох, да коментирам и аз:

1. Глория няма място до Преслава, Софи Маринова, Деси Слава, т.н. Всичките тези са музикални, разбират това което пеят. Деси Слава е сопрано с 4 октави глас. Като казвам, че е най - талантливия изпълнител, имам предвид, че тя дори без помощ може да хване мелодията и да изпее песента, защото има усет. Никога почти не е фалшива, напротив. Точно заради това такива като Емилия я имитират, защото макар и с талант не са музикални.

2. Глория е посредствена във толкова много отношения. Тя има 3 октави глас, освен това е контра алт, което е почти най - ниското ниво. Адел също е там, но разликата между двете е видима. Когато изкарвах специализацията в курсера, използвах точно Глория, Галена и Емилия за пример за талантливи, но абсолютни не музикални изпълнители. Глория е фалшива много често когато импровизира, тя няма музикален слух, не усеща ритъм или оркестър. Жалко, че изтриха необработеното клипче на "Ангел с дяволска душа" от последният й концерт. Те затова й го обработиха толкова. Гласа й е доста посредствен. Погледнете Деси Слава как пее:

Глория е по - добре от Камелия, Рени, и т.н. Но тя, Емилия, Галена са толкова не музикални, макар и с талант, че няма накъде. Аз както споменах точно тях дадох за пример в едно от есетата и професорите се съгласиха. Софа има най - високия глас, но е режещ. Като гласове, Преслава и Деси Слава са наистина най - нагоре, те точно затова пеят всичко. Защото имат голям диапазон, усет за ритъм. 

Глория има успехи, големи концерти, но не е нещо особено като изпълнител. Както и повечето чалга диви, няма лошо по целият свят е така. Нека си има успехите жената, но откъм музикална гледна точно е смешно да говорите неща, които не са така. Затова й самата Глория пее всичко по еднакъв начин, просто няма усет и такт. 

Господи...

  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , adorable каза:

Глория е всичко друго, но не и прехвалена - три часа издържа на концерт и държи тоновете. И Георги Христов има удължени фрази, но е най-добрият ни български глас. Просто си има стил. И това, че не може де пее Ричард Маркс с друга постановка, не го прави кофти. Десислава разграничава нещата, ама от турнето на Фен ми звучи зле на живо на нейните си песни - все едно издъхва, дори фалшиво на моменти, иначе таланта си го има.

 

Ако смяташ, че Георги Христов и Глория са най-добрите гласове, то всякакви дискусии са напълно безсмислени. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, NazzkO каза:

Ако смяташ, че Георги Христов и Глория са най-добрите гласове, то всякакви дискусии са напълно безсмислени. 

В България и в съответните си жанрове според мен са.

Ако за теб е Десислава, ок.

http://posredniknews.com/site/svetski-novini/lichnosti/27242-georgi-hristov-desislava-pya-falshivo-

Глория сме я чували и с Преслава, и с Галена в Найт флайт - ами отвя ги, то се чува и се вижда.

С Десислава е пяла "За тебе, майко" на първия концерт в НДК - пак доминираше. Разбира се, има стилове, в които Десислава мега добра, но това не прави Глория по-лош изпълнител. Разберете, че нещата са до вкус.

Глория пя 3 ч. в НДК на последния си концерт - тя поне има такива, и не й мръдна гласът, хората там бяха отишли точно заради това, да я слушат. Да е жива и здрава Деси, и тя е имала слаби моменти - като Евровизия, въпреки че тогава бях за нея.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, WindWalkerMonk каза:

Деси Слава е пяла Уитни Хюстън преди 10 години и я изпя по - добре от самата нея. 

Нямам повече какво да кажа.

 

Пиша го сега на български, че предното на снглийски ми го изтриха.

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, adorable каза:

В България и в съответните си жанрове според мен са.

Ако за теб е Десислава, ок.

http://posredniknews.com/site/svetski-novini/lichnosti/27242-georgi-hristov-desislava-pya-falshivo-

Глория сме я чували и с Преслава, и с Галена в Найт флайт - ами отвя ги, то се чува и се вижда.

С Десислава е пяла "За тебе, майко" на първия концерт в НДК - пак доминираше. Разбира се, има стилове, в които Десислава е по-добра, но това не прави Глория по-лош изпълнител. Разберете, че нещата са до вкус.

Глория пя 3 ч. в НДК на последния си концерт - тя поне има такива, и не й мръдна гласът, хората там бяха отишли точно заради това, да я слушат. Да е жива и здрава Деси, и тя е имала слаби моменти - като Евровизия, въпреки че тогава бях за нея.

И аз не мога да разбера какво е тази мания да можеш да пееш 100 стила. Един стил пей, но както трябва и е достатъчно. Това не я прави лоша певица. 

Десислава като може едва ли не всичко и какво? Излиза да пее чалга като на Арета Франклин леля ѝ и убива всякакво настроение и заряд.

Публиката опитвайки се да припява:

tumblr_o285pq5Mc71tq4of6o1_500.gif

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, DarkChild каза:

И аз не мога да разбера какво е тази мания да можеш да пееш 100 стила. Един стил пей, но както трябва и е достатъчно. Това не я прави лоша певица. 

Десислава като може едва ли не всичко и какво? Излиза да пее чалга като на Арета Франклин леля ѝ и убива всякакво настроение и заряд.

Публиката опитвайки се да припява:

tumblr_o285pq5Mc71tq4of6o1_500.gif

Глория е за отбрани хора, да я слушат на голям концерт или в пиано бар. Лили Иванова също пее един стил, ама го пее като хората. Глория поне може и естрада, и фолк, сръбско. Въобще какво ги сравняваме, детски простотии пак... За мен е важно, като запее, да ми въздейства - а на всеки му въздейства нещо различно. Още от тая гледна точка е безсмислено да се спори. Едва ли ще има единодушие "тази е най-пеещата". Няма такова нещо.

Десислава е много добра, но нещо има проблем с контролирането на вокала. Ако има някоя прехвалена, според мен е Преслава. Не че не може, но просто е мега изтъкнат глас, а една Нелина я бие отвсякъде, пък нея не съм чул някой тук да я възхвалява. Просто всеки си бута предпочитанията.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, adorable каза:

В България и в съответните си жанрове според мен са.

Ако за теб е Десислава, ок.

http://posredniknews.com/site/svetski-novini/lichnosti/27242-georgi-hristov-desislava-pya-falshivo-

Глория сме я чували и с Преслава, и с Галена в Найт флайт - ами отвя ги, то се чува и се вижда.

С Десислава е пяла "За тебе, майко" на първия концерт в НДК - пак доминираше. Разбира се, има стилове, в които Десислава мега добра, но това не прави Глория по-лош изпълнител. Разберете, че нещата са до вкус.

Глория пя 3 ч. в НДК на последния си концерт - тя поне има такива, и не й мръдна гласът, хората там бяха отишли точно заради това, да я слушат. Да е жива и здрава Деси, и тя е имала слаби моменти - като Евровизия, въпреки че тогава бях за нея.

Няма друг, който може да изпее Кон те партиро, Ваня Костова, Ищар и купчина цигании и кючеци и гласът да звучи толкова адекватно и различно. Това е за мен интересен глас, който ми харесва. И Камелия и Галена жулят по час на живо.... но не бих искал да го слушам. Да, както казах, Глория има топъл у приятен тембър и толкова. На мен това еднакво пеене на всички песни, независимо далие естрада, чалга, или Уитни е скучно и не е койзнае какво майсторство, сравнено със собствената и дъщеря, Преслава, или Десислава. Ти го вкждаш по друг начин, ок, но не ме цитирай с опит да промениш мнението чрез собствените си съждения по темата  :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, adorable каза:

Глория е за отбрани хора, да я слушат на голям концерт или в пиано бар. Лили Иванова също пее един стил, ама го пее като хората. Глория поне може и естрада, и фолк, сръбско. Въобще какво ги сравняваме, детски простотии пак... За мен е важно, като запее, да ми въздейства - а на всеки му въздейства нещо различно. Още от тая гледна точка е безсмислено да се спори. Едва ли ще има единодушие "тази е най-пеещата". Няма такова нещо.

Умирате си да сравнявате Глория с  Лили. А това е чиста проба безумие. И за да е по вкуса ви - с кубче лед. Иванова прави с гласа си чудеса, несравнима е. Глория е талантлива, има характер да е толкова години пееща, но нека не забравяме, че е дебютирала в години без кой знае каква конкуренция. Това е най-голямото и преимущество. И, че за разлика от Тони Дачева е много, ама много по-амбициозна, а Румяна почина. 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, NazzkO каза:

Умирате си да сравнявате Глория с  Лили. А това е чиста проба безумие. И за да е по вкуса ви - с кубче лед. Иванова прави с гласа си чудеса, несравнима е. Глория е талантлива, има характер да е толкова години пееща, но нека не забравяме, че е дебютирала в години без кой знае каква конкуренция. Това е най-голямото и преимущество. И, че за разлика от Тони Дачева е много, ама много по-амбициозна, а Румяна почина. 

Наско, в оня период много певици имаше също, половината от които днес ги няма, запитай се защо Глория напълни НДК през 2015 г. И то не с какви да е хора. А Пайнер едва пълнят Алена, Колодрума и т.н. Те самите ви любимки са се изказали за Глория отдавна...

И пак казвам, чухме я с Преслава в Найт флайт.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, adorable каза:

Наско, в оня период много певици имаше също, половината от които днес ги няма, запитай се защо Глория напълни НДК през 2015 г. И то не с какви да е хора. А Пайнер едва пълнят Алена, Колодрума и т.н. Еми...

Не знам какво е напълнила, знам, че е талантлива, с много топъл и приятентембър. За разлика от много колежки ме прави компромиси да пее кючеци, които нехаресва само за да види хит. Това е неин избор. Амбициозна е, а това е важно качество за успех в тия среди. Аз ск я харесвам исмятам, че спор Глория- Десислава е напълно излишен. Както к сравнения на вечни ретро хитове. Всяка пт тях има и силни, и слаби страни. Аз за това толкова години симпатизирам най-много на Джеситу, защото мога да приема неадекватността и , както и леността и липсата на акъл, само заради тозипуст глас. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Господи наистина @adorable. Нека да кажа нещата както АЗ ги виждам и повече няма какво да пиша:

Деси Слава пее чалга, защото е имала нещастието да се роди в комуинистическа България и единствения начин да имаш кариера и пари е този. Който го отрича живее в паралелна вселена.

Глория е средна ръка певица, която има хитове, които никой не иска да слуша. Големият проблем на песните й, е точно нейното монотонно изпяване по шаблон. Няма емоция, няма експерименти. Отделно продукцията й е под всякаква критика последните години и тя е изчерпана на 101%, не на 100. Никой не я слуша, никой не се интересува от нея, не я пускат кой знае колко. На ретрото също минава и заминава, макар да се знаят песните й. Отделно и характера й я проваля, но това е друга тема.

Към днешна дата не Деса, а всяка втора чалга посредственячка я бие отвсякъде. Участията й са от средно пълни, до празни. Дори самата тя си го беше казала: малко сме, но качествени. нали се сещаш кога ще я поканят пак там...

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, WindWalkerMonk каза:

Господи наистина @adorable. Нека да кажа нещата както АЗ ги виждам и повече няма какво да пиша:

Деси Слава пее чалга, защото е имала нещастието да се роди в комуинистическа България и единствения начин да имаш кариера и пари е този. Който го отрича живее в паралелна вселена.

Глория е средна ръка певица, която има хитове, които никой не иска да слуша. Големият проблем на песните й, е точно нейното монотонно изпяване по шаблон. Няма емоция, няма експерименти. Отделно продукцията й е под всякаква критика последните години и тя е изчерпана на 101%, не на 100. Никой не я слуша, никой не се интересува от нея, не я пускат кой знае колко. На ретрото също минава и заминава, макар да се знаят песните й. Отделно и характера й я проваля, но това е друга тема.

Към днешна дата не Деса, а всяка втора чалга посредственячка я бие отвсякъде. 

Ти имаш някакъв проблем с Глория и не знам какъв. Слушал ли си песни като "Очи като звезди", "Вика моята душа", "До утре", "Иди си, тъга" - нарочно споменавам неизвестни... За да говорим за експерименти? Точно тя ли не е експериментирала - дето, ако не бяха двамата с Максим Горанов, да вкарат и малко китари и рок в тая чалга в първите аранжименти на АВТОРСКИ песни на Глория, още щяхме да слушаме "Радка-пиратка" и на "Кристал" полюциите. Това, че към днешна дата не й се експериментира с песните и с гласа, е друг въпрос - но това не значи, че не го е правила много повече от която и да е друга. Какъвто и да е характерът й, жената е дала много на този жанр и това го казва и самата Десислава, цитирайки песни като "Децата" и "Радост-тревога". Много ясно, че паляците няма да се интересуват от такива песни.

Средна ръка певица дори и Ивана не бих нарекъл, дето кръчмата й е забита в блендата и не мърда. По-скоро нещо тип Петра, но Глория средна ръка певица... изпълнител, минал през оркестри и през вариетета отделно, където се пее Уитни Хюстън и Марая Кери. Ок, всеки нека си слуша каквото иска, аз съм аут от тоя спор.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , WindWalkerMonk каза:

Деси Слава е пяла Уитни Хюстън преди 10 години и я изпя по - добре от самата нея. От зора си да я изкараш посредствена почна глупости да говориш. А това е пълна глупости, направо спора е излишен тук. Ти си знаеш твоето. И има песни на Марая Кери, които са изпълнявани, това, че е в рекордите на Гинес с 1 изпълнение е отделен въпрос. 

https://www.vbox7.com/play:b1bc7afd

 

Това ми е любимо. А тука Надя тепърва прохождаше.

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Just_Me каза:

@xroflx9 а ти викаше, че било станало скучно тук 😅

Поне не се зачеква пак темата Галена-Преслава 😁

Дискусиите за старите чанти са дори още по-отегчителни. Пускайте си нещо модерно и се филмирайте:

https://youtu.be/9U9NXBmIXqA

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Сашо каза:

https://www.vbox7.com/play:b1bc7afd

 

Това ми е любимо. А тука Надя тепърва прохождаше.

Omg... Поскам сълза... искам тази малка кочка пееща уитни, а не сегашната леля пееща маанета за участия хахаха

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , Slavi каза:

Дяволско желание не е и на половината сила, каквото са Две сърца за жанра. Изобщо сравненията са нелепи. Две сърца е в топ 3 на попфолка изобщо. ДесиСлава има поне 3 по големи хита от най големия на Преслава. 

 

преди 11 часа , Slavi каза:

Общо взето нито Преслава, нито Галена имат хитове от ранга на Две сърца и Луда по тебе. Няма и да имат. Времената са различни. 

Една Преслава мпже да е по актуална, но като сложим чертата коя какво е постигнала, то Деса на много фронтове е постигнала повече. 

 

 

Как да отговоря на тези откровени неистини? 🤷‍♂️

Слави, какво ти става? Звучиш като зомбиран от Деса. 😀 

Само остава да се опиташ да я изкараш и най-успешната чалгарка за всички времена и ще се притесня сериозно. 😀

  • Like 2
tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko locked, unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...