Jump to content



Коронавирус / COVID-19 - общи приказки


Препоръчани коментари

преди 1 час , zai4eto82 каза:

A тоя Пеевски какво иска да постигне като е дарил общо 3 милиона лева?

Да си изчисти името,? Не го вярвам ,че ги е дал от добро сърце тези пари. 

Е те не са негови та да ги дава с добро сърце. Пък и нали трябва да останат живи хора и след вируса, иначе от къде ще краде след това? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Olay каза:

Откраднал неоткраднал, важното е, че ги е дал. Зайке, да не казваш, че е по-добре да не дарява? Ти колко дари до сега?

И кво да му ръкопляскаме ли? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Lelqtian каза:

И кво да му ръкопляскаме ли? 

Не. Но и негативните коментари са излишни. Защо бил дарил. Еми да си ги запази по-добре ли е?

Не очакваме от него да е дядо Добри, но да му се държи сметка защо бил дарявал е абсурдно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , Olay каза:

Не. Но и негативните коментари са излишни. Защо бил дарил. Еми да си ги запази по-добре ли е?

Не очакваме от него да е дядо Добри, но да му се държи сметка защо бил дарявал е абсурдно.

Защото няма нищо хубаво при него. 

И качеството на клиповете са намалили в youtube заради тоя вирус, ужас.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 часа , zai4eto82 каза:

И качеството на клиповете са намалили в youtube заради тоя вирус, ужас.

 

 

Ко каза ко?:confused1: Виж, на качеството на Цуревите клипове сигурно ще се отрази.:cry:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, Gerganafen каза:

Ко каза ко?:confused1: Виж, на качеството на Цуревите клипове сигурно ще се отрази.:cry:

Платформата за видео Youtube намали качеството на видеата си в Европа, след като почти в целия континент хората масово останаха по домовете си, съобщава Reuters.

Милиони европейци са принудени да останат по домовете си заради коронавирусът.

По-рано и друга услуга - Netflix, също съобщи, че ще намали качеството на видеострийма, след като европейският комисар за вътрешния пазар Тиери Бретон разговаря с изпълнителния директор на компанията Рийд Хейстингс.

Вчера европейският комисар Тиери Бретон е разговарял с изпълнителния директор на Netflix Рийд Хейстингс и са се съгласили компанията да намали качеството на видеото.

"Netflix реши да намали побитовата скорост в Европа за 30 дни", заяви говорител на компанията пред The Verge. "Нашите изчисления сочат, че това ще намали трафика на Netlifx в Европа с около 25%, същевременно осигурявайки достатъчно добра услуга за нашите членове", казва още той.

От 2011 г. насам Нетфликс има опит в осигуряване на достатъчно стабилна услуга в места с по-слаб интернет сигнал. Компанията използва инструмент, който автоматично избира качество на видеосигнала според скоростта на интернета.

От своя страна Youtube съобщи, че са отчели няколко пикови момента на натоварване и са взели мерки за намаляване натоварването върху системата.

Временно целия трафик в ЕС ще премине към стандартна резолюция, съобщи компанията.

На практика това означава, че видеата ще са с резолюция 640х480 пиксела. До сега автоматичните настройки бяха 720p или Full HD в 1080p.



 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 4.04.2020 г. от 18:10, zai4eto82 каза:

Защото няма нищо хубаво при него. 

И качеството на клиповете са намалили в youtube заради тоя вирус, ужас.

Намалена е автоматичната настройка. От поне две седмици. Ти дори не си забелязала, обръщаш внимание само след като си го прочела някъде. 

Нищо не ти пречи да кликнеш на колелото и да си смениш резолюцията на колкото по-висока искаш. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30534081.html

И междудругото, най-интересния, поне за мен цитат от тая статия. 

Депутатът, бизнесмен и за кратко председател на ДАНС Делян Пеевски се оказа сред най-големите дарители на институциите за борба с коронавируса. Според неговите медии даренията достигат стойност от 2 милиона лева. Но откъде идва това богатство? Отговорът на този въпрос не е лека задача, защото голяма част от бизнеса на депутата-бизнесмен е в офшорни зони, макар че той самият е вносител на закон за ограничаване на тяхната дейност в България. Но да видим историята.

Такам. Всъщност някоя все още дори маргинално обективна абсурдистанска медия да е писала въпросното добре облечено лице реално е дарило над 2 милиона лева? Да не се окаже просто как много лица с имената Делян и фамилиите Пеевски са дарявали, пък неговите медии просто решили да ги съберат тия дарения на едно място? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Коментар от фейса на btv:
 
Борисов, спрете да се еб@вате с хората, бе!
Сутринта - ще има Белене, по обяд - няма да има, вечерта - пак ще има.
Сутринта - с маски, по обед - без маски, вечерта - пак с маски.
Сутринта - в Еврозоната, по обед - извън Еврозоната, вечерта - пак в Еврозоната.
ВИЕ ШИЗОФРЕНИЦИ ЛИ СТЕ, БЕ?
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , zai4eto82 каза:
Коментар от фейса на btv:
 
Борисов, спрете да се еб@вате с хората, бе!
Сутринта - ще има Белене, по обяд - няма да има, вечерта - пак ще има.
Сутринта - с маски, по обед - без маски, вечерта - пак с маски.
Сутринта - в Еврозоната, по обед - извън Еврозоната, вечерта - пак в Еврозоната.
ВИЕ ШИЗОФРЕНИЦИ ЛИ СТЕ, БЕ?

Бойко Борисов е зодия Близнаци все пак.

От 6.04.2020 г. от 23:48, Donatella каза:

7 млн население - и до сега са тествани само 16 хил. ?!?!?!😐

На какво основание да тестват някого, който не е пътувал в чужбина, не е бил в Банско, ограничил е контактите си още от миналия месец и няма никакви симптоми? Те тия тестове не падат от небето. Количеството на тестовете е добро предвид останалите мерки и възможностите на страната, можеш да го видиш като сравниш с други страни. Отделно от това при нас няма официална информация за частните тестове (по лично желание), а много хора прибягват до такива.

Коментирали ли сме пародията, която се случва в Русия? Твърдят, че са направили над милион теста (само Германия и САЩ са с повече) и имат само 13 000 случая. По руски форуми изтича информация от лекари, които казват, че ги принуждават да докладват, че правят тестове, без това изобщо да е вярно. Допускам, че е възможно и да се прикриват случаи. 

В същото време САЩ изпревариха Италия по смъртни случаи, а уж овладяха ситуацията на доста по-ранен етап. :( Германия е единствената голяма държава, която изглежда да се справя нормално със ситуацията, но те имат и брутална здравна система. Имаме късмет, че се взеха мерки на ранен етап при нас, щеше да е страшно...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Положеието е страшно. Затворили са пазарите и магазините за цветя. Брат ми дето има приятел-ченге казва, че той и коелгите му се чудят как да глобяват хората в парковете- как да глобиш възрастна жена с малка пенсия с глоба от 300 лв или млада майка с бебе с количка и не ги глобяват и шефовете им много изнервени задето приятелят на брат ми и колегите му не пишат актове

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , Blueberry каза:

Бойко Борисов е зодия Близнаци все пак.

На какво основание да тестват някого, който не е пътувал в чужбина, не е бил в Банско, ограничил е контактите си още от миналия месец и няма никакви симптоми? Те тия тестове не падат от небето. Количеството на тестовете е добро предвид останалите мерки и възможностите на страната, можеш да го видиш като сравниш с други страни. Отделно от това при нас няма официална информация за частните тестове (по лично желание), а много хора прибягват до такива.

Коментирали ли сме пародията, която се случва в Русия? Твърдят, че са направили над милион теста (само Германия и САЩ са с повече) и имат само 13 000 случая. По руски форуми изтича информация от лекари, които казват, че ги принуждават да докладват, че правят тестове, без това изобщо да е вярно. Допускам, че е възможно и да се прикриват случаи. 

В същото време САЩ изпревариха Италия по смъртни случаи, а уж овладяха ситуацията на доста по-ранен етап. :( Германия е единствената голяма държава, която изглежда да се справя нормално със ситуацията, но те имат и брутална здравна система. Имаме късмет, че се взеха мерки на ранен етап при нас, щеше да е страшно...

На думи българските мерки са супер, но народът е прост и осира всичко. Според мен трябваше от самото начало да наложат 24-часова забрана за излизане. И защо върнаха българите от чужбина? Това е най-голямата простотия. Всички правителства се изложиха с отчаяни мерки, объркване и паника. Загубиха много ценно време, можеше вече да е отминал пикът, а тепърва ще лумне. Да се бяха събрали великите държави и да решат за целия свят. Никаква координация! ЗорлЯН съсипАха икономиките, а файда йок, щото това положение бая още ще продължи. Няма ефект от сегашните мерки. АМАН! БАЙГЪН! БЪКТЪМ! 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, asylum каза:

На думи българските мерки са супер, но народът е прост и осира всичко. Според мен трябваше от самото начало да наложат 24-часова забрана за излизане. И защо върнаха българите от чужбина? Това е най-голямата простотия. Всички правителства се изложиха с отчаяни мерки, объркване и паника. Загубиха много ценно време, можеше вече да е отминал пикът, а тепърва ще лумне. Да се бяха събрали великите държави и да решат за целия свят. Никаква координация! ЗорлЯН съсипАха икономиките, а файда йок, щото това положение бая още ще продължи. Няма ефект от сегашните мерки. АМАН! БАЙГЪН! БЪКТЪМ! 

Близнаци? Ужасна зодия. Майка ми е такава зодия, един бивш и шефа ми вече бивш. Ама той поне беше добър. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , asylum каза:

На думи българските мерки са супер, но народът е прост и осира всичко. Според мен трябваше от самото начало да наложат 24-часова забрана за излизане. И защо върнаха българите от чужбина? Това е най-голямата простотия. Всички правителства се изложиха с отчаяни мерки, объркване и паника. Загубиха много ценно време, можеше вече да е отминал пикът, а тепърва ще лумне. Да се бяха събрали великите държави и да решат за целия свят. Никаква координация! ЗорлЯН съсипАха икономиките, а файда йок, щото това положение бая още ще продължи. Няма ефект от сегашните мерки. АМАН! БАЙГЪН! БЪКТЪМ! 

Честно казано, повечето от чужбина сами се изпоприбраха, след като останаха без работа поради различни причини, нали. Не съм чул някой да са го прибрали насила :) 

Иначе съм съгласен - мерките може и да са адекватни, но пълната липса на координация м/у разните европейски държави е пълна трагедия. А проблема как народа не слуша - ти му казваш да си седи вкъщи, той не, вчера четох се тъпчели на Женския пазар в София на входа докато се принудили да затворят сички. 

@zai4eto82 @Blueberry Намирам хейта ви към Близнаци за притеснителен, а приравняването на цялата зодия с лицето Тиквичко за обидно ;) 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Lelqtian каза:

Честно казано, повечето от чужбина сами се изпоприбраха, след като останаха без работа поради различни причини, нали. Не съм чул някой да са го прибрали насила :) 

Иначе съм съгласен - мерките може и да са адекватни, но пълната липса на координация м/у разните европейски държави е пълна трагедия. А проблема как народа не слуша - ти му казваш да си седи вкъщи, той не, вчера четох се тъпчели на Женския пазар в София на входа докато се принудили да затворят сички. 

 

Ми аз не бих се прибрал при такова дередже. Трябваше съответните държави да се погрижат за всички, докато границите са затворени. Ако някой немец се бе оказал заклещен у БГ, ние да се грижим за него, и обратното. Какво е това свободно придвижване на вируси навсякъде? Аз и да искам, не мога да се прибера - летището бе затворено на мига. Така се прави! 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , asylum каза:

Ми аз не бих се прибрал при такова дередже. Трябваше съответните държави да се погрижат за всички, докато границите са затворени. Ако някой немец се бе оказал заклещен у БГ, ние да се грижим за него, и обратното. Какво е това свободно придвижване на вируси навсякъде? Аз и да искам, не мога да се прибера - летището бе затворено на мига. Така се прави! 

Трябваше много работи, човек ще каже че няма няква комисия, парламент или други вечеринки на европейско равнище да координират такива работи. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...