Jump to content



Коронавирус / COVID-19 - общи приказки


Препоръчани коментари

преди 22 минути, Brian каза:

Не. Аз не съм излизала от събота. Излизам само да хвърля кофата. Това го четох. Глоби и затвор им трябват на хората. 

А в други градове също се разхождат даже работят кафе- машините- били само дезинфекцирани и им било достатъчно въпреки забраната. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Където и да отида от понеделник та до днес няма отърване..... Хората са притеснени, депресирани и говорят, слушат новини и мислят само за това. Майка ми например вече е в някаква паника..... от 13 ч. сигурно, откакто съм станал вместо музика - пуснала и слуша новините, започнахме и едно голямо готвене. Нарича го "борба за оцеляване" и наистина се превърна в това. Не знам какво да кажа...... най-лошото е, че свиквам с това, но оценявам всеки малък момент с нея и със семейството ми.... Паника е! Аз честно казано се обърквам и от ден на ден ми става все по-неадекватно.... Думичката "забрана" и "правила" винаги ме е плашила, не мога да свикна все още с толкова закони и неща и това и на мен не ми харесва, но си налагам, че ще направя всичко, което зависи и от мен като ЧОВЕК да опазя на първо място семейството си, а после и себе си, защото се обичам! А който наистина държи на близките и себе си, трябва да опита да запази психиката, освен законите! Трудно е, но вярвам, че ще се справим! Хората ми се струват много по-толерантни, единни и съобразителни. За мен последното е малко сложно, но се опитвам.... Вчера, когато гаджето ми все пак премина някакви граници и дойде само за да ме зарадва, майка ми казва "на два метра", но самата тя ме посъветва да внимавам и да оценя, това, което все пак се прави за мен, за това винаги благодаря, че имам най-любимите и добри хора до себе си, които също целят да ме запазят.... в това объркано време.... Искам всичко да свърши вече и най-точната дума е Докога. :( Аз имам един съвет към всички хора и потребители, които четат..... Казвайте по-често на любимите си хора - родители, приятели, баби, дядовци и т.н. , колко ги ОБИЧАТЕ и сега е момента да им го ДОКАЖЕТЕ и покажете! Оставам си вкъщи и т`ва е! Пълнолетни сме и носим отговорност за себе си, но естествено трябва и да се вслушаме. Аз лично в момента също се заредих с някои любими храни и напитки до 29-ти поне, т.е. любимите ми хора, защото не съм от хората, които са свикнали да пазаруват, а и честно казано нашите са против и на пазар да ходим в момента, така, че.... заредете се с любими храни, напитки, филмчета, книжки и други неща, които обичате да правите и така..... Аз това и направих. 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 17.03.2020 г. от 14:53, Blueberry каза:

България е най-адекватно реагиралата държава в ЦЕЛИЯ СВЯТ по мое мнение. Но по default тук се плюе. Тъжно... 

Тук се плюе, но не по реакцията на правителството, а по реакцията на народа....и са абсолютно прави да плюят!
За пример, мога да ви кажа какво се случваше в нашия квартал вчера - понеже навън беше доста топло, по улиците беше пълно с хора от всякакви възрасти.Видях няколко баби и дядовци да се разхождат по улицата, много деца в училищния двор, както и майки с колички на площадките!Е това не го разбирам!Забраниха се всички излизания, а те навън да се порадват на хубавото време!Добре че от днес времето почна да се скапва, та да си стоят вкъщи.

Ще попитате аз какво съм правил, та съм ги видял - излизам единствено, за да разходя кучето си за максимум 10 минути и се нагледах на всичко това.Кел файда че всяка вечер пляскаме по балконите, като през деня си обикаляме все едно нищо не се е случило.

Изгледайте това видео, за да разберете колко по-заразен е вируса от обикновения грип:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Предстоящите дати, в които в държавата ни ще има особено положителна енергия, са 17 юли и 7 ноември. Епидемията ще премине през юли, но нейният решаващ момент ще бъде през април. По прогнозата на Гал Сасон 27 април ще е най-важната дата за епидемията от коронавирус в България.

Това е точно на рождения ден на Коцето на 17 юли. Въпроса е какво ще се прави до юли, не може да се седи без работа. 

https://www.vbox7.com/article:b9c3bcc277

Link to comment
Сподели в други сайтове

Коментирайте абсурдната пропаганда "Здравите не е нужно да носят маски, само болните" - на няколко места засичам това нелепо твърдение, включително вирусолога на Токуда го казва това. Видяха, че свършиха маските по аптеките и решиха, че ще налагат тази лишена от всякаква логика теза. Каква ми е гаранцията, че всички болни по улицата, в магазина, в транспорта ще носят маски? Много от заразените най-вероятно дори все още не знаят, че са с диагноза Ковид. Точно за да останат здрави здравите, трябва да носят маски.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Gerganafen каза:

Коментирайте абсурдната пропаганда "Здравите не е нужно да носят маски, само болните" - на няколко места засичам това нелепо твърдение, включително вирусолога на Токуда го казва това. Видяха, че свършиха маските по аптеките и решиха, че ще налагат тази лишена от всякаква логика теза. Каква ми е гаранцията, че всички болни по улицата, в магазина, в транспорта ще носят маски? Много от заразените най-вероятно дори все още не знаят, че са с диагноза Ковид. Точно за да останат здрави здравите, трябва да носят маски.

Според мен, идеята е всички да имат маски, иначе се обезмисля цялото упражнение. Все пак преносител може да е и видимо здрав човек.

Тъй като няма наличност на маски, решиха да обявят, че е безсмислено да се носят. Освен в случай, че си болен. Тогава ще е добре да спреш да сееш пръски навсякъде и маските са затова. Но! Те трябва да се сменят на 2 часа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, meleto каза:

Според мен, идеята е всички да имат маски, иначе се обезмисля цялото упражнение. Все пак преносител може да е и видимо здрав човек.

Тъй като няма наличност на маски, решиха да обявят, че е безсмислено да се носят. Освен в случай, че си болен. Тогава ще е добре да спреш да сееш пръски навсякъде и маските са затова. Но! Те трябва да се сменят на 2 часа.

Сега бях навънка да ходя до работа, колко хора видях с маски и без маски. Аз бях с маска и ръкавици. На всеки магазин бележка да се влиза по един. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , zai4eto82 каза:

Предстоящите дати, в които в държавата ни ще има особено положителна енергия, са 17 юли и 7 ноември. Епидемията ще премине през юли, но нейният решаващ момент ще бъде през април. По прогнозата на Гал Сасон 27 април ще е най-важната дата за епидемията от коронавирус в България.

Това е точно на рождения ден на Коцето на 17 юли. Въпроса е какво ще се прави до юли, не може да се седи без работа. 

https://www.vbox7.com/article:b9c3bcc277

Шиеш маски от вас и продаваш. Туториъли колкото искаш. 

 

преди 50 минути, meleto каза:

Според мен, идеята е всички да имат маски, иначе се обезмисля цялото упражнение. Все пак преносител може да е и видимо здрав човек.

Тъй като няма наличност на маски, решиха да обявят, че е безсмислено да се носят. Освен в случай, че си болен. Тогава ще е добре да спреш да сееш пръски навсякъде и маските са затова. Но! Те трябва да се сменят на 2 часа.

Уникална глупост, само по себе си. По принцип не е мноо смислено здравите да носят маски, но при условие че инкубационния период е 2 седмици и не се знае кой какво, колкото и да е неприятно - мен ме карат даже у офиса да седя 8 часа с маска - по-добре сички да носят, определено. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всъщност си е напълно вярно това за маските, доколкото съм чела. Вирусът не се "носи във въздуха", а се предава чрез допир или чрез капчици. Но да си здрав, да не кашляш и да не кихаш, само хабиш маската. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тотално ми писна от предпазни мерки и да не мога да излизам след 17 ч, току-виж забранят и през деня тука. В началото внимавах, вече ми е все тая. Така или иначе вирусът живее върху повърхности със седмици - и да се пазя, мога да го хвана от всяка покупка, аман! Да се разболяваме най-сетне и да го изкараме тоя вирус, че да не ни пука! Да ставаме безсмъртни! 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, asylum каза:

Тотално ми писна от предпазни мерки и да не мога да излизам след 17 ч, току-виж забранят и през деня тука. В началото внимавах, вече ми е все тая. Така или иначе вирусът живее върху повърхности със седмици - и да се пазя, мога да го хвана от всяка покупка, аман! Да се разболяваме най-сетне и да го изкараме тоя вирус, че да не ни пука! Да ставаме безсмъртни! 

Подкрепям на 10000%!!! Вируси винаги е имало и ще има, който го е страх да стои в тях и да не излиза, за останалите нека освободят света вече. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, retr0 каза:

Подкрепям на 10000%!!! Вируси винаги е имало и ще има, който го е страх да стои в тях и да не излиза, за останалите нека освободят света вече. 

ОК си хора да умират, защото на теб ти е тъпо у вас?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Fast каза:

ОК си хора да умират, защото на теб ти е тъпо у вас?

О аман от моралисти, сигурен съм, че не спазваш карантината така, както аз, откакто е започнало всичко не съм мръднал от нас, а не е като да нямам поводи. И повярвай ми, причината е точно заради другите, за мен самия не ми пука, искам да го хвана тоя вирус и ако ше се преживява да се живее, ако ше се мре - ок. Сякаш са се свършили всички други болести и потенциални опасности, водещи до смърт. 
Ок съм да имам право на свобода. Пак ти казвам, ЗА съм да освободят света, а който го е страх от настинка може да се заключи в една стая и някой да му пуска бисквити под вратата. Какъв е проблема? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Donatella каза:

боли ми фара за някаквиси баби и дедки. 

Понякога си толко проста, че не е истина. Нали и ти може да го фанеш ма хахавело, и ако развиеш пневмония и после допълнително усложнение може да пукнеш ма. Има и млади умрели, мале бива да си толко посредствена. 

Ако са майка ти и баща ти ? Или баба ти ? Пак ли те боли фара ?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, retr0 каза:

О аман от моралисти, сигурен съм, че не спазваш карантината така, както аз, откакто е започнало всичко не съм мръднал от нас, а не е като да нямам поводи. И повярвай ми, причината е точно заради другите, за мен самия не ми пука, искам да го хвана тоя вирус и ако ше се преживява да се живее, ако ше се мре - ок. Сякаш са се свършили всички други болести и потенциални опасности, водещи до смърт. 
Ок съм да имам право на свобода. Пак ти казвам, ЗА съм да освободят света, а който го е страх от настинка може да се заключи в една стая и някой да му пуска бисквити под вратата. Какъв е проблема? 

Същото. Страх ме е да не заразя някого, ако го разнасям безсимптомно. Такова като мен не пука лесно, за околните се притеснявам.

Но много почна да ме изнервя лицемерието. Няколко дни колеги ме избягваха, защото съм се бил разходил покрай плажа, когато нямаше никой, докато те се врат в супермаркети с по 200 човека вътре. След няколко дни взеха да ми се влачат пак у нас да работим заедно, побутват вратнята с погнуса, сакън да не пипнат дръжката, пък после ми тепкат по килима и лежат по леглото с дрехи кой знае къде опирани по асансьори и седалки. Аман от простотия! Искам такива да се разболеят! 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Taкива не ги хваща. Обаче аз имам колеги, които берат душа в болницата в момента. А бяха супер дисциплинирани и хигиенични. Вируса се вижда шега, докато не го видиш от първо лице. Аз имам някак си имунитет, защото не ме хвана нито един от трите пъти и съм шест, обаче други са много болни. 

И на мен ситуацията не ми изглеждаше сериозна, докато не започнах да виждам хора да си губят работата и здравето. Да са в болници със опасност за живота. Относно другите, това е причината да не се прибирам. Не искам да излагам на риск семейството ми. С новите мерки, ще ги видя чак края на Юни, но всяко зло за добро.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, retr0 каза:

О аман от моралисти, сигурен съм, че не спазваш карантината така, както аз, откакто е започнало всичко не съм мръднал от нас, а не е като да нямам поводи. И повярвай ми, причината е точно заради другите, за мен самия не ми пука, искам да го хвана тоя вирус и ако ше се преживява да се живее, ако ше се мре - ок. Сякаш са се свършили всички други болести и потенциални опасности, водещи до смърт. 
Ок съм да имам право на свобода. Пак ти казвам, ЗА съм да освободят света, а който го е страх от настинка може да се заключи в една стая и някой да му пуска бисквити под вратата. Какъв е проблема? 

аз пък съм за това тея дето не спазват карантината и щъкат напред назад като хванат вируса да не ми търсят лекарска помощ а да пукат у тях нали са безстрашни

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Brian каза:

аз пък съм за това тея дето не спазват карантината и щъкат напред назад като хванат вируса да не ми търсят лекарска помощ а да пукат у тях нали са безстрашни

Подкрепям! Само не ставайте като оня дето доктора му е казал, че има рак в четвърти стадий на белите дробове,  той се кефи, че не е коронавирус 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, retr0 каза:

О аман от моралисти, сигурен съм, че не спазваш карантината така, както аз, откакто е започнало всичко не съм мръднал от нас, а не е като да нямам поводи. И повярвай ми, причината е точно заради другите, за мен самия не ми пука, искам да го хвана тоя вирус и ако ше се преживява да се живее, ако ше се мре - ок. Сякаш са се свършили всички други болести и потенциални опасности, водещи до смърт. 
Ок съм да имам право на свобода. Пак ти казвам, ЗА съм да освободят света, а който го е страх от настинка може да се заключи в една стая и някой да му пуска бисквити под вратата. Какъв е проблема? 

На всички ни липсва свободното движение и събиранията с приятели, но трябва да правим жертви в името на общото благо. Световните лидери не могат изведнъж да отпуснат мерките, преди да е открито доказано ефикасно лечение или ваксина, защото ще настане невиждан хаос. В епицентъра сме на най-смъртоносната вирусна пандемия от десетилетия. Това не е просто обикновен грип или настинка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Fast каза:

На всички ни липсва свободното движение и събиранията с приятели, но трябва да правим жертви в името на общото благо. Световните лидери не могат изведнъж да отпуснат мерките, преди да е открито доказано ефикасно лечение или ваксина, защото ще настане невиждан хаос. В епицентъра сме на най-смъртоносната вирусна пандемия от десетилетия. Това не е просто обикновен грип или настинка.

Най-мъчителното е, че не се знае докога ще бъдем затворници. Аз не вярвам това да се подобри внезапно ей така до месец. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , asylum каза:

Най-мъчителното е, че не се знае докога ще бъдем затворници. Аз не вярвам това да се подобри внезапно ей така до месец. 

Абсурд. На тоя етап карантинирани ще сме най-малко до края на април, а изглежда все по вероятно и целия май. Да видим. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Lelqtian каза:

Абсурд. На тоя етап карантинирани ще сме най-малко до края на април, а изглежда все по вероятно и целия май. Да видим. 

Да генерала каза тази вечер че пика се очаква около Великден мерките остават поне до май а може и повече

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Lelqtian каза:

Абсурд. На тоя етап карантинирани ще сме най-малко до края на април, а изглежда все по вероятно и целия май. Да видим. 

Тук се говори, че до края на Рамадан ще си стоим вкъщи. Одеве и такситата спряха. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, asylum каза:

Тук се говори, че до края на Рамадан ще си стоим вкъщи. Одеве и такситата спряха. 

Най-общо аз го смятам така - точно ми се губи дата, когато китайците обявиха пълно затваряне на Ухан, ма най-грубо казано беше някъде януари, а го отвориха едва тия дни. Два месеца, по груби сметки, и то от най-твърдата каранатина, с най-силни мерки. Засега никой не е вкарал такива репресивни мерки за наше добро, включително Италия се помотвоха, два месеца не ни мърдат като цяло, вероятно и повече. 

Освен ако не си в Щатите, щото там се очертава да е мътно и кърваво, в който случай си дигай чукалата по най-спешен начин ;) И изобщо като гледам/слушам/чета какви ги "мислят" там, в световен мащаб всички мерки може да се проточат много по-дълго, отколкото трябва. Ама дано не съм прав. Като оживеем, ще видим. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...